Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2021 októberi- novemberi babák fórum

2021 októberi- novemberi babák (beszélgetős fórum)


96. Ga8y (válaszként erre: 95. - Vájszi)
2021. márc. 26. 11:28
Én most tuti kihagyom 🙄 pont amiatt hogy nincs elég adat.
2021. márc. 26. 11:20

Hallottátok, hogy a kismamák oltásáról elkezdtek gondolkodni? Mi a véleményetek erről? Amúgy, mielőtt kiderült a baba, én regisztráltam a párommal együtt, de így már, főleg, hogy ha igaz a várandósokra gyakorolt hatásról nincs elég adat, azért nem repesek a gondolattól, hogy beadassam. Nem szeretnék kísérleti egér lenni 🙄

Ti mit gondoltok erről?

2021. márc. 26. 11:15
Hát lányok kitartást kívánok nektek! Küldöm az energiát, aztán majd ha már én leszek rosszul, és ti már jól, akkor majd cserélünk! 🤗
93. Cassidie (válaszként erre: 92. - Ga8y)
2021. márc. 26. 10:17

Narancslevet nem probaltam még, eddig őszit kívántam mindig. Par szem kekszet ettem, most próbálom össze szedni magam annyira, hogy legalabb egy szendot összedobjak.

En is igy vagyok amúgy, tudom, hogy a rosszulletek azt jelentik, hogy a pici pötty jól van.😊 Eddig nekem is hányinger illetve a gyomrom úgy szorít... Inkább jönne ki aminek kell, hogy megkönnyebbüljek😁

92. Ga8y (válaszként erre: 90. - Cassidie)
2021. márc. 26. 09:58

Nekem eddig "csak" hányingerem volt, de az valami brutál 😞 de nem gond, legyen hányinger, hányás bármi, csak a bogyó jól legyen 🙂. Amit nekem javasoltak és valamennyire bevált az az álma és a narancslé. Viszont az energia szint =0

Tegnap volt egy meetingem amin konkrétan bealudtam 😄 még jó hogy a kamera és a mikrofon is ki volt kapcsolva 😄

91. anonim27 (válaszként erre: 87. - Vájszi)
2021. márc. 26. 09:15
Igen ugyan így jártam a vitaminnal, femibion 0 után kicsit meglepődtem mikor kibontottam egy 1-et xd de hát igazából probléma nincs vele, lemegy ez is :D
90. Cassidie (válaszként erre: 87. - Vájszi)
2021. márc. 26. 09:11

Én azt hittem simán bírni fogom a rosszulléteket, de ma olyan szinten kiutott... Nem tudok felkelni. Most abba bizok hogy párom időbe hazaér. Zéró az energiaszintem...

Én is azt szedem, rosszulléteknel necces bevenni, amúgy nincs vele bajom

89. mz87 (válaszként erre: 88. - Vájszi)
2021. márc. 26. 08:57
Olyan korán, mint amikor írtál, én azt se tudom még, hogy ki vagyok :D :D :D :D
2021. márc. 26. 06:41
Most nézem milyen butaságot írtam 🙈 azt akartam írni, hogy én még korábban vagyok mint ti!
2021. márc. 26. 05:20

A vízfogyasztós app nagyon jó ötlet, én is használom! Sőt, érdekes, egy pár napja még alig tudtam meginni a 2 litert, most pedig lecsúszik magától 2.5 littyó simán.

Én előrébb vagyok mindkettőtöknél, de remélem, hogy a hányinger el fog kerülni engem. Minden alkalommal kicsit meghalok ha hányni kell.

Ja, és én is femibion 0-t szedtem, tegnap vettük meg az 1-et! 😁 Annyi az észrevétel, hogy úgy örültem neki, hogy a 0 icipici volt, az 1 viszont óriási. 😮

86. mz87 (válaszként erre: 85. - Cassidie)
2021. márc. 25. 20:14

Én GAL babaváró vitamint szedek. Probléma eddig nem volt vele.

Most, hogy jön a jó idő, többet is lehet majd mozogni. Mi is előkapjuk majd a bringáinkat, és akár a világ végére is.. na jó, oda nem, de az Auchanba biztos (kb 11km oda-vissza) 😂

Mondhatni, akkor Te vagy a jövő heti (időjárás)előrejelzésem, hogy épp mi fog történni, de mivel minden terhesség más, így Gálvölgyisen (eshet is, de nem is, süthet is, de nem is, borult is lehet, de havazhat is, napi hőmérséklet -10 és +40fok között 😂😂 Ha még nem láttad, nézd meg YouTube-on 😉)

85. Cassidie (válaszként erre: 84. - Mz87)
2021. márc. 25. 19:00

Nálam pont a gyümölcsök csúsznak jobban, de igyekszem több zöldséget is enni.

Nekem vicces ez is.. Magassagomhoz képest nagyon lefogytam, de sajna zsir maradt. Amikor elkezdtem szedni a femibion0-t akkor felhiztam normál súlyig, de az étvágyam nagyobb lett. Viszont nem panaszkodok, mert tartom a súlyom 😁 arra törekszek, hogy terhesség alatt 15-nel többet ne szedjek fel... De ha tudok mozogni, valamicskét sportolni, akkor igazából annyira nem fog számítani 🙂

Amit kívánok azt meg is eszem, de próbálok minél egészségesebben.

Én 1 héttel vagyok előrébb, 6+5.🙂

Mindenki más, nekem 4-5 napja jöttek a nem túl kellemes reggeli rosszullétek... De majd hétfőn megyek orvoshoz, megérdeklődöm, mivel lehetne csillapítani🙂

84. mz87 (válaszként erre: 83. - Cassidie)
2021. márc. 25. 18:44

Én az étkezéssel még úgy elvagyok. Kisebb adagokat eszek ugyan, mint korábban, de figyelek arra, hogy zöldséget minden nap egyek (gyümölcs ritkábban csúszik le...). Enyhe hányinger azért felütötte a fejét ma délelőtt is, de nem volt vészes. Bár az is igaz, hogy még csak 5+4 hetes vagyok, hogy később mi lesz, nem tudni :)

Felraktam a telómra egy app-ot is, amivel követni tudom, hogy mennyit iszok egy nap. Sajnos munka mellett hajlamos vagyok róla megfeledkezni, így viszont jobban oda tudok figyelni a folyadékbevitelre. Ez szerintem egy nagyon hasznos dolog.

83. Cassidie (válaszként erre: 82. - Mz87)
2021. márc. 25. 18:28

Nem tudom, hogy lehetek egész nap éhes 🙈🙈

Pedig megfogadtam, hogy vigyázni fogok azért arra, hogy ne szedjek fel többet a kelleténél... De ezzel az étvággyal mennyire sikerül 😁


De valószínűleg könnyebben fogom viselni a dolgokat, ha felkelhetek és tevékenykedhetek 😊

82. mz87 (válaszként erre: 81. - Cassidie)
2021. márc. 25. 18:23
Miközben írtam a kommentem, én magam is éreztem a leves illatát, és persze az ízét is. :P Majdhogynem fuldokoltam a saját nyálamban :D :D :D
81. Cassidie (válaszként erre: 80. - Mz87)
2021. márc. 25. 18:11

Hmmm... Ez egy nagyon jó ötlet 😁

Ahogy felkelhetek és tevékenykedhetek, meg is csinálom😊

Ahogy elolvastam, meg is kívántam 🙈😅

80. mz87 (válaszként erre: 79. - Cassidie)
2021. márc. 25. 18:00
Én holnap - ha vége a home office-nak - egy tartalmas húslevelest fogok készíteni. Jó sok zöldséggel, kis kockára vágott csirkemellel. Ha másnaposságra beválik, akkor az első trimeszter okozta émelygésre miért ne válna be ;)
2021. márc. 25. 17:45

Kaja tippeket adhatnátok, mert mostanában nem sok mindent kívánok megenni, miközben nagyon éhes vagyok🙈

Kekszet, gyümölcsöt eszek minden nap... De normál kajákkal most hadilábon állok.

Amit viszont már az előtt is kívántam, hogy pozitív lett a teszt, az őszilé😁

78. mz87 (válaszként erre: 77. - Vájszi)
2021. márc. 25. 17:28

A kajáknak én is utánaolvastam, hogy úgy nagyjából képben legyek. Én pl. nagyon szeretem a csípőset. Tavaly az erkélyen nevelt habanero csokipaprikánkból olyan csípős szószt rittyentettem magunknak, hogy csak na :D Senki sem bírja, még az illatát sem, én meg imádom :D Ez most felejtős lesz. Szénsavas italokat, hüvelyeseket is kiiktattam, nem szeretnék a Tisza felett luftballonként lebegni :D

Talán nem véletlen egyébként, hogy a kismamáknak a várandósság idején annyira kifinomult a szaglásuk. Ami nem szolgálja a javukat, azt bizony nem fogják megenni/meginni.

2021. márc. 25. 17:17

Na én meg pont más vagyok, mindenre iszonyat ráparázok sajnos 😅 ebből majd meg kell tanulnom lejjebb adni, mert magammal tolok ki.

Anyósom meg anyu mondta hogy ugye mit nem szabad, nyers hús, kolbász, nyers tojás, kádfürdő. Aztán mondja anyósom, bár, én ettem mindent és nem lett baj.

Hát akkor most honnan tudja az ember hogy mi a parázás es mi a normális 🤣

És ebből a parázásból jön, hogy igen, legalább azt meg tudja mondani hogy méhen belül van.

76. mz87 (válaszként erre: 75. - Anonim27)
2021. márc. 25. 15:20
Na igen... a másokhoz hasonlítgatás sem tesz jót. :-) A nők bonyolultak, a ciklusuk még inkább, szóval csak erre alapozva kár bármilyen messzemenő következtetést levonni. Ráadásul ha jól értem, a doki is mindent rendben talált. Mindenkinek arra a feladatra kell koncentrálnia, ami az övé, tehát a kismamának a várandósság megélésére, anélkül, hogy közben az orvosa helyett a saját maga orvosa lenne :-) :-) :-)
75. anonim27 (válaszként erre: 74. - Mz87)
2021. márc. 25. 15:03
Igen pont így kezdődött a mélyhullám, ó szuper láttuk a babát, tök jót fejlődött 1 hét alatt (a semmitől mondjuk nem volt nehéz többet fejlődnie xd), de azért nekem miért is ne kellett volna beírni hogy óó esetleg problémát jelenthet hogy mensi szerint már nagyobbnak kéne lennie de nekem éppen hogy megjelent? És akkor jött a gyakori kérdések a mumus... hogy hát természetesen ez nem jó előjel. És itt el is ástam magam...xd De igyekszem azért simogatni, és beszélni, és mondani neki hogy ne haragudjon hogy fogyatékos vagyok majd elmúlik...xd
74. mz87 (válaszként erre: 73. - Anonim27)
2021. márc. 25. 15:00

Szerintem már mindenki bepötyögte a [gúgliba], hogy mi van akkor, ha..., normális-e, ha..., mit szabad, és mit nem... keresőszavakat :D :D :D Első terhességnél tuti! Én is ezt csináltam. :D :D Ráadásul a különböző oldalakon, fórumokon óhatatlanul is belebotlik az ember olyan cikkekbe, amik megijesztik az embert... Ezektől muszáj valahogy függetlenítenie magát az embernek.

Ez olyan, mint amikor egy vérkép vizsgálat eredményét látva a csillagozott értékekre rákeresünk a neten, és csodálkozunk, hogy egyáltalán még élünk, mert olyan "diagnózisokat" állítunk fel magunknak.. Legalább egy hétig gyomorgörccsel kelünk-fekszünk, míg eljutunk az orvoshoz, és már mindenféle testi tüneteket is produkálunk a szorongás és a félelem miatt, erősítve bennünk azt a tudatot, hogy itt bizony valami nagyon durva dolog van... Az orvos meg ránéz az eredményre, és azt mondja, hölgyem, ez egy tökéletes vérkép... Igaz, hogy ez az egy érték határon túl van, de nem probléma, mert önmagában ez az érték nem utal komolyabb betegségre...

Ez az időszak talán még jobban megkívánja a "befelé" figyelést.

73. anonim27 (válaszként erre: 72. - Mz87)
2021. márc. 25. 14:08
Tök jól megfogalmaztad, egyébként pontosan így van :) az a durva, hogy én egy nyugodt pozitív ember vagyok, és most mégis engedtem hogy elragadjanak a negatív energiák, sokat olvastam (amit ha még nem tettétek ne tegye senki, mert nagyon rossz hatással volt/van rám).
72. mz87
2021. márc. 25. 14:01

Én 6+1 hetesen fogok menni az első vizsgálatra, ha az utolsó menstruáció első napjától számítjuk. Így kaptam időpontot itt, Szegeden. Egyébként szerintem, még ha csak petezsákot + szikhólyagot is lát a doki, akkor is legalább annyit mindenféleképpen lehet tudni, hogy méhen kívüli vagy belüli-e a terhesség, ami fontos dolog.

Én alapvetően azt vallom, hogy amit meg tudunk tenni a terhesség érdekében (pl. egészséges életmód, esetleges káros szenvedélyek elhagyása, változatos étrend, elegendő folyadék fogyasztás, pihenés... stb.), azt tegyük meg, minden más, amire nincs ráhatásunk, már rajtunk kívül áll, éppen ezért az idegeskedés és szorongás csak felesleges energiák, ráadásul le is húzzák az embert... Szóval mindenkinek csak pozitívan! ;)

71. Cassidie (válaszként erre: 69. - Vájszi)
2021. márc. 25. 12:34

Én 5+4 naposan mentem mensi szerint, 2 nappal merte kisebbnek. (barnazas miatt mentem csak el) akkor látott 5mm-es petezsákot es 2mm volt a pici🙂


Mindenkinek változó, attól is függ mikor fogant a pici. Én nem hittem, hogy látni fogom, de nagyon örültem.

Pedig szerintem későn fogant, mert a ciklus 17.napja körül volt ovum.

70. anonim27 (válaszként erre: 68. - Vájszi)
2021. márc. 25. 12:23
Nekem úgy volt hogy mensi szerint 6+5 hetesen mentem (következő terhességemnél tuti 7-8 hét körül mennék először), mert akkor még csak petezsákot+szikhólyagot látott, és visszahívott 1 hét múlva hogy akkor fejlődött e baba. Az az 1 hét idegőrlő volt. Ott mentem 7+5 hetesen mensi szerint, volt embrió de csak 5 mm és így 6 hetesnek írt be. Szóval én ma vagyok az utolsó mérés szerint 8+3, de mensi szerint már 10+1. Emiatt is aggódok, hogy akkor vajon jól fejlődött e, megnyugtatóbb lett volna már 2x a baba méretei alapján látni hogy nő. Szóval már 2,5 hete várom hogy menjek, feszült vagyok, türelmetlen, már nehezen bírom ki az időpontig.
2021. márc. 25. 11:56
Az kimaradt, hogy a digitális tesztet azt pedig az orvossal beszélés után csináltuk egyébként! :D remélem minden kiderül ha megyek
2021. márc. 25. 11:55

Nagyon szorítok hogy minden rendben legyen! 😁😁😁 Ne aggódj!

Hát, mivel nem tudtam az ovum pontos idejét ezért nem tudtam hogy mikor kéne menni pontosan orvoshoz. Elmomdtam neki hogy pontosan mi a helyzet, és azt mondta, hogy nem biztos, de lehet, hogy majd már látunk is valamit. Gondoltam csak szól ha túl korán megyek 😅 de nem mondta.

Szóval ez érdekes dolog. És ha most túl korán megyek, akkor mikor fog vajon vissza rendelni?

67. anonim27 (válaszként erre: 65. - Vájszi)
2021. márc. 25. 08:57
Ja akkor még neked nem is fognak sokat látni, vagy nem probléma?:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook