Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 újév körüli, januári babák fórum

2017 újév körüli, januári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
1330. Pottom_14 (válaszként erre: 1326. - FeketeBoszorka)
2017. jan. 7. 16:41
Az elso dolgaim egyike lesz elmenni legalabb a boltig! Levegozni akarok vegre. Ha kimegyek a kertbe is 5 perc mulva szol hogy menet befele, megfazok. Feltamadt benne a vedo apai oszton ami jo es nem fogom vissza :)
2017. jan. 7. 15:38

FeketeBoszorka ez jó hír. Egy baba igazan össze tudja hozni a családot. Remélem Nálatok is így lesz. Drukkolok!


Görcsök es puffadas ég kis keményedéssel. Pedig semmi puffasztót nem ettem. Kimondottan figyelek.


Espumisan es fekvés segített. Én már nem birok lépcsőzni. A munkahelyemre kb 20 lepcson kell felmenni. Félúton pihenőt kell tartsák, jó Nektek h ilyen fittek vagytok. 😉

1328. Lollipops (válaszként erre: 1323. - Pottom_14)
2017. jan. 7. 15:23
Igen francia ferjem van. Azt hiszem koztunk nekem van csak kulfoldi ferjem. O nem beszel magyarul, epp ezert csak tolem fog magyart hallani es tanulni. A neve igen francia lesz. De van magyar valtozata. A kiejtes ugyanaz az irasa csak egy e-betuvel ter el. Magyarul csak ugy lehet anyakonyveztetni. Ugye Magyarorszagon csak azokat a neveket lehet anyakonyveztetni amit az anyakonyvi hivatal enged.
2017. jan. 7. 15:02

Babett!


Hogy érted, hogy nem vagy a toppon?

2017. jan. 7. 15:01

Pöttöm!


És ha majd elmegy hétfőn a párod dolgozni akkor az "engedélye" nélkül ki fogsz mozdulni?

2017. jan. 7. 15:00
Amúgy az én férjem is továbbra is kímélni akar csak hát anyukámmal ketten erősebbek vagyunk tőle aztán nem hagyjuk ezt. :) Hiszen most pont az a lényeg hogy induljon be a szülés, tehát azért is jártunk sokat meg többször fordultunk, lépcsőztünk. Ám szerintem nem ezen múlik hogy hamarabb beindulna a szülés, vagy ez rásegíthet szerintetek?
2017. jan. 7. 14:55

Sziasztok!


Én ma egész nap sétáltam és vásároltam anyukámmal. :) Férjem meg a szüleinél volt és most mondta el nekik hogy babánk lesz és örülnek azt mondta, csak nem értik hogy miért nem mondta el nekik korábban. Én mindenesetre apukájától továbbra is félek, 2 éve ugyebár nem találkoztam velük mert nagyon csúnyán megbántott az apuka engem és ezentúl se fogok oda menni. Viszont holnap kora délután eljönnek hozzánk e nagy hír örömére, még itt nem is voltak ahol most lakunk. Még jó hogy itt van mellettem anyukám is mert kissé paráznék, hiszen nem vagyok kibékülve apóssal de én ígyis félek nehogy valami balhé legyen...:( Remélem tudja, mit csinál a férjem hogy nem lesz több balhé. :(


Egyébként jót tett ez a nagy séta nekem most jól elfáradtam - úgy érzem mintha alám rúgtak volna meg érzem alul a hasam derekam is de a lábam közt is tényleg majd szétszakadok azt érzem. És pár napja esténként durván keményedni is szoktam - remélem ez már a közelgő szülés jele, 2 nappal a kiírt nap előtt...most már tényleg beindulhatna.

1323. Pottom_14 (válaszként erre: 1320. - Lollipops)
2017. jan. 7. 11:42

Akkor eddig 5 kislany es 2 kisfiu az allas! ;)


Nalatok francia neve lesz a kislanynak? Ugy vettem ki elozo kommentbol hogy francia ferjed van de elnezest ha tevedek.

1322. Pottom_14 (válaszként erre: 1321. - Babett8511)
2017. jan. 7. 11:39

Mi baj? Mit erzel? Faj valahol?


Nalunk kisfiu a csoda! :)

1321. Babett8511 (válaszként erre: 1319. - Pottom_14)
2017. jan. 7. 10:06

Hat ma az én férjem dolgozik, de nekem rettentő mód hiányzik. Már nem az, hogy körbe ugráljon, de valamiért ma nagyon nem vagyok a toppon. 😕


Pöttöm nálatok fiú vagy lány?

1320. Lollipops
2017. jan. 7. 09:57
Nekunk kislanyunk lesz!!!
1319. Pottom_14 (válaszként erre: 1318. - Babett8511)
2017. jan. 7. 09:34

Dejoooo!!! FeketeBoszorkaeknal kislany ezt tudom, Mokuspocoknak is kislanya van, @entt-nek is, a tobbiekkel nem vagyok tisztaban :)


Egyebkent jo reggelt mindenkinek! :) hogy vagytok?

Lehet ez most szemet modon hangzik de alig varom hogy hetfo legyen es a ferjem visszamenjen dolgozni. A heten itthon volt velem szabadsagon, de basszus mar 2 napja az udvarra se enged ki mert hideg van es viharos szel fuj. Egesz nap ulok meg fekszek mert kimelni akar es mindent meg szeretne csinalni helyettem. Imadom erte es nem is tudom hol lennek ha o nem lenne nekem, de en mar ebbe a direkt semmittevesbe kezdek belekattanni, nem nekem valo ez..

1318. Babett8511 (válaszként erre: 1317. - Pottom_14)
2017. jan. 6. 23:59
Kisfiú lesz! Az első perctől nem volt kérdés 😊
1317. Pottom_14 (válaszként erre: 1316. - Babett8511)
2017. jan. 6. 16:29
O Istenem de sajnalom, olyan rossz ezt olvasni :( latod ez a kisangyal nagyon meg akart szuletni, tenyleg egy igazi kincs a kis draga! Nem tudom hogy irtad-e mar, de megkerdezem, kislanyt vagy kisfiut vartok?
2017. jan. 6. 15:39

Hat azért nem volt ilyen egyszerű. Évekig próbálkoztunk, volt több vetélésem, majd egy méhen kívüli, ami miatt ugrott egy petevezeto. A másik már elzáródott, az orvosok szerint műtéttel sem volt megnyitható. Lombikot nem akartunk. 1% esélyt adtak a spontán teherbe esésre. Védekeztünk mert én attól az 1%tol is rettegtem, nem tudtam volna meg egy méhen kívülit végig csinálni. De vetélést sem.

Röviden, tömören ennyi. És ebből az egyből várjuk a picit 

1315. Pottom_14
2017. jan. 6. 14:56
Vagyis a kontrollcsik mellett :)
1314. Pottom_14 (válaszként erre: 1313. - Babett8511)
2017. jan. 6. 14:55
Huu wow 1 nem vedekezos egyuttletbol lett a picur? Azta!!! Nalunk a 3.probalkozos honapban jott ossze, ugy hogy szamolgattam a peteerest es mindig mondtam apjanak hogy ekkor meg ekkor nem lehetsz faradt mert nekem kell ez a gyerek :D az elso 2 honap hatalmas csalodas volt en biztos voltam benne mindketszer hogy tutira terhes lettem, aztan amikor megjott osszedolt a vilag. A 3.honapra mar nem is erdekelt az egesz ugy voltam vele hogy ugysem sikerult. Munkaugyben Irorszagba kellett utaznom 1 hetre es ott mar gyanussa valt hogy kesik a mensim de nem faj a hasam es ez sehogyse passzolt ossze. Hazajottem, teszteltem es ott volt a kincsem a tesztcsik mellett :)
1313. Babett8511 (válaszként erre: 1312. - Pottom_14)
2017. jan. 6. 13:01

Elviekben hormonokról olvastam, amiket a mehlepeny bocsajt ki. De ez sem bizonyitott.


Egy biztos, mi a napját is tudjuk a fogantatásnak. Egy nem vedekezos együttlét volt, és kíváncsian várom h ahhoz kepest hány napot tölt bent a pici.


Amúgy én is azt hittem h hamarabb jön. Teljesen be voltam 36 héttől zsongva h bármikor, erre tessék 😊

1312. Pottom_14 (válaszként erre: 1311. - FeketeBoszorka)
2017. jan. 6. 12:14

Szerintem ez csak azon mulik hogy a termeszet adott 40 hetet a csoppsegeknek odabent szep egeszseges babava fejlodni. Van aki jobban szeret bent lenni van aki kevesbe es van aki kibujik 1-2 hettel hamarabb es van aki csak 1-2 hettel kesobb. Szerintem ennek mar nincs koze a fejlettsegi szintjukhoz.


Ti mit gondoltok?

2017. jan. 6. 10:42

Egyébként terhességgel kapcsolatosan én továbbra is eléggé energikus vagyok csak este szokott nehezebb lenni nekem. Mostanában előfordul már hogy keményedek esténként ha sok mindent csinálok, márpedig most kicsit pörgősebbek lettek megint az események hogy itt van anyukám is.


Aztán már igazából inkább az a nehéz hogy várni...nem szeretném hogy indítás legyen a vége.

Hátha a hidegfront ami jön rásegít, fura most az időjárás is.

Én nem gondoltam volna hogy ilyen sokáig fogom húzni, azt hittem hamarabb meg fog születni a babám, de biztos valami oka van hogy még bent van.

Ilyenkor lehet hogy amikor mindenben teljesen kész a fejlődésben akkor utána jön ki ha már nem tud annál jobban?

2017. jan. 6. 10:26

FeketeBoszorka:

tényleg kitartást! Próbálj nem tudomást venni Róla 😊 örülj hogy ott van anyukád!


Nálunk semmi. A keresztcsontom fáj. Napok óta nyugi van.

A doki annyit ajánlott, hogy ha nagyon nem bírom, megindítja gyógyszerrel. Áramlás, szívverés egyenlőre rendben. 10 én megyünk megint.


Amúgy nem gondoltam volna h ez a vége ennyire nyűgös lesz. 8 hónapig nem akartam h vége legyen a terhességnek, most viszont..... Néha nagyon jó, néha pedig szörnyű. Én bármin kepes vagyok órákig bőgni

1309. Pottom_14
2017. jan. 6. 10:06

Jo reggelt Lanyok!


FeketeBoszorka: mar megint pukkancskodik? Sajnalom :( de azert a szules ne a stressztol induljon be. Anyukad hogyan kezeli a ferjed viselkedeset?


Hogy vagytok ma? Nekem tegnap este nagyon fajt a hasam, olyan mensisen de nagyon erosen, orakig :( ma rendben van, csak kemenyedik na de hat ez eddig is megvolt :) :)

2017. jan. 6. 09:38

Jó reggelt!


Remélem, hogy a stressz beindítja a szülést legalább hamarosan nálam, mert a férjem olyan, mint az időjárás kb. teljesen kivagyok már a változó viselkedése miatt. :((

2017. jan. 5. 21:20

Sziasztok!


Újra itt vagyok, most már anyukám is itt van velünk. :) És a páromnak is jobb lett a kedve, teljesen másként viselkedik most! Tehát az esténk már jól telik!

Amúgy nem, nem azért szokott elviselhetetlen lenni többször mert most pl. a baba miatt, hanem ez nála általános dolog, sajnos ő ilyen, de persze nem szoktam hagyni magamat sose, a természete ilyen de alapjában véve ezt leszámítva minden okés csak olyankor nagyon rossz, ezen nem tud változtatni csak cserébe nekem is vannak olyan dolgaim amiken meg én nem fogok változtatni és közrejátszik az hogy ő ilyen na de...mindegy. Téma lezárva.


Én is most leszek először anyuka mert ugyebár első babám lesz ő és megmondom őszintén bennem is felmerül az hogy ugyebár teljesen rám lesz utalva és nekem mindent tudnom kell majd mire van szüksége, nekem kell majd rájönnöm mindenre mikor mi baja van. Valahogy én nehezen hiszem el még mindig hogy velem is megtörténik tehát igazából fel se fogtam még. :) Olyan hihetetlen számomra az egész. Nagy dolognak tartom hogy anyuka leszek és igazándiból én nagyon bízom magamban hogy minden menni fog. Mindig mi fogjuk legjobban ismerni a babánkat, mondhat akárki akármit - meghallgatni lehet a tanácsokat persze de korántsem biztos hogy minden úgy is van és úgy kell tenni hiszen minden baba más. Majd mi saját magunk úgyis kitapasztaljuk hogy a miénk milyen és magunktól rájövünk és tudni fogjuk hogy mit kell tennünk, szépen fokozatosan megismerjük őt. :)


Bocsi hogy hosszú voltam.

1306. Lollipops (válaszként erre: 1305. - Pottom_14)
2017. jan. 5. 20:32
En ugyanezeken parazom mar honapok ota. Tolunk fog fuggeni, tolunk tanul meg majd mindent. Jo szulokleszunk-e, jo Anyuka leszek-e. Bar inkabb magamban ketelkedem a parimban nem. O szuper Apuka lesz es ezt mar a szuleim is evek ota mondjak ☺ Nekem majd valahogy a magyart is tanitanom kene neki az se lesz konnyu. Csak tolem fog hallani magyart na meg ha a magyar nagyszuleivel lesz.
1305. Pottom_14 (válaszként erre: 1302. - Babett8511)
2017. jan. 5. 20:00
En is felek, szoktam kerdezgetni a ferjem hogy o mit erez, felfogta-e mar hogy mindjart edesapa lesz, vagy csak tudja de meg nem tudatosult benne, mert en most mar rendesen felek. Jon egy kis ember, nem tudja elmondani mi faj es hol faj, en leszek az anyukaja es nekem kell rajonnom, mi lesz ha rossz anyja leszek, ha mindent elcseszek, ha nem tudom etetni.. nagyon sok minden kavarog bennem
1304. Pottom_14
2017. jan. 5. 19:55

Nalunk teljesen biztos a nev mar, Balint Janos lesz :) mi alig 2 honapja veglegesitettuk, nalunk a ferjem "ult rajta" sokaig, de vegul ez lett aminek nagyon orulok mert en meg ebbe voltam bele bolondulva :)


Az NST-t szerintem azert kell suriteni mert nem igazan erzi mar o jol magat odabent. Az ekg-ja is apro ickakbol allt magasan, es lassabban vert a szive mint a masik 2 kismama babajanak akikkel egyszerre voltam bent csak szerintem azert nem mondta az orvos hogy ne panikoljak be es esetleg induljon meg a szules amiatt hogy ideges vagyok. Nem vagyok orvos, es egeszsegugyi dolgozo sem, de ennyit en is konyitok csecsemogondozokent a dologhoz hogy az az ekg nem volt tuti.


Egyebkent, nehany napja barna a tisztasagi betetem a nap vegere. Nem potty, nem kicsit, az egesz betet olyan, ellenben nem tulsagosan nedves. Ilyennel talalkozott valaki?

1303. Lollipops
2017. jan. 5. 18:20

Nekem ma eleg sok energiam volt igy kimostam a 3 honapos es a 4-6 honapos ruhakat (kulonbozo marka igy mashogy szamozzak). Holnap vadalom meg pakolom. De azert a 6 honaposakat en meg nem mosom ki.


Pottom: miert kell suriteni az nst-t? Nekem januar 16.-an lesz az elso. Itt csak a 40. het betoltese utan van az elso es a 41. het betoltese utan van minden nap amig nem inditjak meg.


Babett: neked mi volt az orvosnal?


Kozben nalunk kiderult a ferjem a szuletestol kezdve 4 hetet fizetett apasagi szabin lesz velem meg a babaval. Nagyon orulok neki. Nekem nincs tapasztalatom a babakkal neki van igy rengeteget fog segiteni hogy en is belejojjek. Nagyon szeretne o is ott lenni velunk. Aztan mikor en visszamegyek dolgozni o otthon marad a babaval egyedul legalabb egy honapot fizetett szabadsagon. Nagyon orulok neki hogy igy ki veszi a reszet.


Hogy alltok a nevekkel? Mar abszolut veglegesitettetek? Nalunk a ferjem veglegesitette. Annyira beleszeretett egy nevbe hogy nem tagit tole junius ota 😁 pedig en javasoltam mas neveket hogy biztosak legyunk a dontesben de o ragaszkodik ahhoz. Persze nekem is tettszik a nev nagyin csak en meg szetneztem hogy biztosak legyunk a valasztasban.

1302. Babett8511 (válaszként erre: 1300. - FeketeBoszorka)
2017. jan. 5. 16:34

Kitartást!


Nem lehet hogy egyszeruen o csak így dolgozza fel, vagy meg nem dolgozta fel h jön a baba es pánikol?


Néha meg én is pánikolok, vagy elfelejtem h mekkora hasam van, mert annyira elképzelhetetlen, hogy nemsokára egy Kis emberről kell gondoskodni....

1301. Pottom_14
2017. jan. 5. 16:28

Sziasztok!


Nst ok volt azt mondta az orvos, de maris kezdjuk suriteni es kedden megint megyunk.


FeketeBoszorka en nagyon szomoruan olvasom soraidat...gondolom kerdezted tole hogy mi a baja csak erdemben valaszt nem kaptal :(


Nalunk utoljara tavaly februar-marcius volt ilyen, hogy egy pokroc volt es nem lehetett hozzaszolni. Fel eves missziobol tert haza es persze a visszailleszkedeset segitve turtem es nyeltem, csak az volt amit o akart, mindenben a kedvebe jartam. Teltek a hetek es a helyzet nem javult, o ugyanolyan rideg es pukkancs volt. Na en akkor mondtam azt hogy vagy osszeszedi magat vagy a hatam az utolso amit belolem lat mert ezt tovabb nem csinalja, legalabbis nem velem. Bevalt hala Istennek.

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook