Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 júniusi babák fórum

2013 júniusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
3992. Manócska37 (válaszként erre: 3989. - Tamaki)
2013. júl. 12. 08:57
Ezt nem értem, az ismerősöm nem egy konkrét személytől kapott tejet, hanem az ÁNTSZ, aki begyüjti és ellenőrzi, szállította ki neki.
3991. turoscsusza (válaszként erre: 3985. - KicsiZsu)
2013. júl. 11. 22:55

Az en fiam is megnyugszik a cicin, ez a baj hogy tul jolerzi magat es mindig bealszik. Mondjuk ma kulonosen aluszekony volt. Biztosan no.

Kitartast kicsizsu. :(

3990. turoscsusza (válaszként erre: 3985. - KicsiZsu)
2013. júl. 11. 22:54

Nemszoktam merni. Onnan tudom hogy eleget evett hogy ha leteszem, nem nyugos.

Reggel felkelt 7 orakor. Akkor kiette a ket cicimet plussz 75ml tapszert. Aztan egesz nap csak anyatejet kapott. Egesz nap evett es aludt. Aztan 6kor mefurdettem, etettem 45 percig. Mindig bealudt. Azutan adtam neki 45 ml anyatejet es felora mulva 65m tapszert. Pedig kiakartam huzne 9ig anyatejjel, de itt volt tesom es nakartam nyuszitgettetni szegenyt. Lehet hogy jobban ki kellene allnom magunkert. De mindenki azzal jon hogy nembaj az a tapszeren no fel. Es ha latjak hogy mindig ciciztetem es o migis csak ehes,az lessz belole hogy eheztetem. :(

Igy adam neki tapszert es meg most is alszik. Lassan ebredeznie kell es kkor meglatom hogy eszik.

Nemtudom mi z de mar olyan jol ment mig be nem toltotte a 4. hetet. Azota megy ez a bolondok haza. :(

3989. Tamaki (válaszként erre: 3978. - Manócska37)
2013. júl. 11. 19:53
Szia!Ma rákérdeztem a védőnőtől.Hát lenne akitől kaphatnánk tejet,napi egy evésre valót.Most lehet hogy hülyének fogtok nézni,de el kellett utasítanom.Ismerem a csajt,s tudom,mennyire nem törödik a higéniával,,meg össze vissza eszik,s csodálkozik ha hasfájós a babája.Úgy voltunk a férjemmel,mi nem ennék meg amit főz,akkor a babánknak sem adjuk oda.
3988. Tamaki (válaszként erre: 3975. - Ginfizz)
2013. júl. 11. 19:49

Szia!


Akkor nem vagyok egyedül ezzel a problémával,jó hogy van kitől kérdeznem.Nem is tudtam,hogy van Rossmanos is,na majd kiprobálom én is.Sajnos elég drága a táp,s egyre több kell majd.

Ti mennyit,s milyen sűrűn esztek?Mellette iszik vizet is vagy teát?

3987. Manócska37 (válaszként erre: 3985. - KicsiZsu)
2013. júl. 11. 14:36
Na, az enyém megnyugszik tőle, de nekem nem dől a lé! Meg úgy megnyugszik, ott lenne egész nap. Ma úgy üvöltött két órán át, feladtam. Ahányszor letettem a kiságyba, megriadt és sírt. A végén beraktam a mi ágyunkba, melléfeküdtem, úgy tettem a cicit a szájába, és így mikor elaludt, nem kellett mozgatni. Azóta alszik, mint a tej.
3986. Manócska37 (válaszként erre: 3982. - Ginfizz)
2013. júl. 11. 14:33
De akkor ti csak így csináljátok, vagy váltogatjátok a pózokat?
3985. KicsiZsu (válaszként erre: 3984. - Turoscsusza)
2013. júl. 11. 11:28

turoscsusza,

Szoktad mérni mennyit szopik? Mennyi ideig szokott cicizni? Emma max olyan 15 percet de az általában elég egy 70-100 ml befogadására. S igen nekem is nagyon dől a lé...tegnap hogy evett a kicsid?


Lehet a levegőben van valami, mert ma reggel 7-kor gyönyörűen 15 percig evett Emmácska, de utána félálomban volt egészen 9-ig. Akkor nyüglődni kezdett, gondoltam na biztosan éhes, de nem aludt rendesen, enni sem tudott 2 nap után újra elő kellett vegyem a calma cumisüveget.:( Pedig úgy reménykedtem. A cumisüvegből betolt pár perc alatt egy 100-at ébren volt egy órát, s most végre mélyen alszik. Remélem ezután elég kipihent lesz egy kiadós cicizéshez. Úgy irigylem azokat, akiknek a babáj a cicizésre megnyugszik. Az enyém nem az a fajta.

2013. júl. 11. 11:18

Sziastzok. Reggel megint nem tudtam megetetni. Egy ideig evett rendesen de az a baj hogy tul sok jon egyszerre. Fejtem is le belole te szinte folyik a szajaba.

Probaltam a mellkasi pozt. Sikerult is de minden nyelesnel ugralt, mintha nem lenne neki kenyelmes. A vege megint uveg lett. :(

Van valami mas otletetek?

Szerintetek a bimbovedo segitene, vagy mit tegyek?

3983. Kittyna1990 (válaszként erre: 3972. - Avike1)
2013. júl. 11. 10:43
igen, erről én is halottam meg hogy el is apadhat.A nagyobbik fiam elfogadta utána is remélem most is így lesz bár stresszelek miatta. ahogy megjött utána egyből nem fogadta el? vagy mennyi időre rá?
3982. Ginfizz (válaszként erre: 3981. - Manócska37)
2013. júl. 11. 10:16

Tegyél magad mellé egy párnát merőlegesen. Arra úgy fektesd háton a babát, hogy a kis mellkasa kb. a hónod alá essen, a kis feje meg pont a melled vonalába. Kívülről tudod így átölelni, alátámasztani a fejét és a melled felé tolni a száját. Már elnézést a hasonlatért, de olyan, mintha hónod alá csapnál egy labdát pl.

Tényleg így tudja kiszívni az alsó és hátsó rétegekből is a pangó tejcsit.

Ügyes vagy, meg tudod csinálni! Amúgy meg érdemes próbálkozni, kisérletezni erről, arról, ahogy kényelmes neked és a babának is.

3981. Manócska37 (válaszként erre: 3973. - Avike1)
2013. júl. 11. 09:59
Na ez a másik póz érdekel. Nekem mindig a hónalj felőli részen keményebb, de így én nem tudom tartani, hogy a lába a hátam mögött van. Ezt hogy csinálod?
3980. Manócska37 (válaszként erre: 3971. - Avike1)
2013. júl. 11. 09:58
Cukorfalat vagy! Hát én ha így óránként kivenném, nem aludna vissza, cicifüggő, akkor kezdhetném előlről az altatást.
3979. Manócska37 (válaszként erre: 3967. - Turoscsusza)
2013. júl. 11. 09:54
Dehogy vagy béna, először nekem is nyeklett-nyaklott.
3978. Manócska37 (válaszként erre: 3966. - Tamaki)
2013. júl. 11. 09:53

Humana ha-t.

Figyelj, szerintem magától nem fogja megemlíteni, de kérdezz rá. Nekem volt egy ismerősöm, akinek nem született kis súlyal a babája, de mivel nem volt teje, három hónapig így kapta.

3977. Ginfizz
2013. júl. 11. 08:49

Lányok! Honnan lehet tudni, hogy vajom még a szülés utáni vérezgetés van, vagy esetleg mesi kezdődne?!

Természetes úton szültem 4 hete, már tápszeresek vagyunk, és a hét végére, elejére azt mondhatnám, hogy csak barna maszatolás maradt a pirosból, erre tegnap óta megint megjelent a tisztaságin a vér színe, vagy pisiléskor is látom a papíron. Nem folyamatos, hanem inkább azt mondanám, hogy pulzálva távozik, szakaszosan.

3976. Avike1 (válaszként erre: 3974. - Avike1)
2013. júl. 11. 08:02
Ja 1 hétig tartott nálunk is!kitartás! de lényeg,hogy semmi komoly baj nincsen!!!!
3975. Ginfizz (válaszként erre: 3964. - Tamaki)
2013. júl. 11. 08:00

Tamaki! Mintha magamat olvasnám! Bár nálunk a sárgulás, és széklet gond nem volt! Táposok lettünk, mert 30 milinél több se cicizve, se kettőből, se fejve nem lett több, néha még ennyi se. Anyatejet más anyukától "felírva" a doki javasolhat, esetleg védőnéni, de úgy tudom, hogy rászorultsági alapon van a besorolás. Tehát a kissúllyal született, koraszülött és "beteg" baba kap először. Szóval, ha "csak nincs anyatej", ez a tény nem elsődleges, akkor jön a tápszer.

Mi Milumilt kaptunk először, aztán bnőm átadott egy megmaradt Beba-t, és mivel egy doboz 5 napig, ha kitart, kipróbáltam a Rossmanost. Kétféle is van nekik, ami újszülöttnek is adható, az egyik Bio. Mind a kettő HA. 1300,- forint 600 gramm és eddig bármelyikkel próbálkoztunk, elfogyott gond nélkül. Mégse 2400! De lehet, hogy csak szerencsések vagyunk és nem okozott pocakfájást, székrekedést, semmit... Sok sikert!

3974. Avike1 (válaszként erre: 3968. - Vilo)
2013. júl. 11. 08:00
Drága Viló mind ezen mentünk keresztül! kb 2 hetes korukra van az hogy túl eszik magukat,és annyit esznek amit nem tudnak megemészteni! nem tudsz vele nagyon mit tenni,max azt hogy könnyű kajákat eszel,sok gyümölcsöt,és akkor lazább lesz a tej! én kipróbáltam 2 féle hasfájás cseppet(infacol,és Espumisan) + édeskömény tea 1-2 korty de nem igazán működött egyik sem! viszont az őszibarack úgy tűnik működik! kívánom mielöbb visszaálljon a régi rend!
3973. Avike1 (válaszként erre: 3967. - Turoscsusza)
2013. júl. 11. 07:57
Drága de jó hír! legyen a felső tested meztelen,és a picire is csak pelust adj!a börötök ahogy összeér jobban fog szopizni,és könnyebben mászik rajtad megtalálja a legjobb pózt! ha párnákat raksz magad köré,akkor meg a cici minden részéből könnyen ki tudod vele szívatni a tejet,mert ha a hasatok néz egymás gelé,akkor igazából a mell első és fölső részéből szív,bátran tedd a babádat úgy hogy a kis feje a hónaljadnál legyen a lábacskák a hátadnál,ekkor a mell széléből,és alulról szív,a baba tudja legjobban kiüríteni a mellet! ez tapasztalat fél órás fejéssel sem ürül ki úgy mint amikor a picivel szívatom ki!sok sikert kívánok,és nagyon drukkolok!
3972. Avike1 (válaszként erre: 3961. - Kittyna1990)
2013. júl. 11. 07:48
jajj menzesz! annó Daninál 4.hónapban jött meg,és sajnos utána már nem fogadta el a tejet,mert megváltozott az íze a hormonváltozás miatt,remélem nálatok nem lesz így!drrukkolok!
3971. Avike1 (válaszként erre: 3959. - Manócska37)
2013. júl. 11. 07:46
De de alszik minden etetés után,csak amikor poci gond van,akkor közben felsír felveszem,hogy büfi,vagy mi a gondja és elalszik megint,csak a hasfájáskor ez 10 percenként így megy. de tegnap hála az égnek nagy fordulat volt,mert könnyen ment a kaki,és a puki is,így álpm gyereke volt egész nap,és egész éjszaka arra gondolok,hogy őszibarackot ettem és az jót tett neki! semmi Espimusan,semmi Infacol,semi tea nem volt tegnap a meleg miatt minden órában volt ugyan szopi,de amikor csak ivott 1-2 korty után újra alukált:-)ma is jól indult a nap,ezért is van időm jönni ide:-) hoztam Welwda teát,majd nyomd át a címedet légyszi. puszikállak.
3970. Ginfizz (válaszként erre: 3968. - Vilo)
2013. júl. 11. 06:49

Nálunk is ugyan ez volt 2 hetesen! Rettentő sokat evett, bealudt, letettem, megint felsírt és enni akart. Egész nap ettünk és egy ilyen étkezés már elhúzódott másfél órásra is! Képes volt 100 milit is benyakalni! Utána átcsapott egy pici hasfájásba, meg túlságosan elfáradt, nem tudott vissza aludni és akkor meg ezért volt nyűgös. Szóval egy rémálom, tudom :) Aztán egyszer csak megszűnt ez a jelenség és jóval kevesebbet evett. Kb. 1 hétig tartott?! Mi is közel fél kilót híztünk 2 hét alatt, sokalta is a védőnő.

Kitartást Vilo, el fog múlni hamarosan!

3969. turoscsusza (válaszként erre: 3968. - Vilo)
2013. júl. 10. 23:19

Az en fiam ugyan ezt csinalta. Lanc etetesnek hivjak. Most van egy novekedesi ugrasnal es ezert eszik tobbet. Ugy vannak kitalalva hogy ha tobbet esznek, akkor tobb tej kepzodik. En amikor nembirtam akkor adtam neki potlast ejszakara mert nem tudtam fejni.

de ha tudsz, akkor fejd ki es add neki oda uvegbol, igy jooban jollakik. De a tapszer tomenyebb es tovabb alszanak tole. Mar nem emlekszem meddig tartott de egy orokke valosagnak tunt. Kitartast vilo, nem tart orokke. Bar az en fiam meg mindig sokat szeret cicin lenni, de mostmar ejszaka 2szer kel fel. legtobbszor.

Vagy ha teheted, a ferjed vallajon at egy ejszakat es te meg aludj, mert tenyleg kikeszito. En amikor ezt csinalta akkor egesz nap szoptattam es etere feladtam. (Volt olyan hogy 8-10 oran at csak pisilni szalltam ki az szoptato szekbol.Iszonyu volt.)Akkor adtunk neki tapszert es 3 orankent kelt ejszaka. Aztan reggeltol ujra cicin egesz nap estig.

Probalj meg nemcsinalni semmit csak enni, inni es szoptatni. Nagyon nehez tudom.

3968. vilo
2013. júl. 10. 21:22

Sziasztok! Valami nagyon nem okés a lányommal. 12 napja vagyunk itthon, és fél kilót hízott azóta. Szombat óta egyfolytában enne, és mivel keservesen sír és az öklét gyűri a szájába, ezért meg is szoptatom. Reggel és este van 2-3 óra, amikor őrültek háza van itthon. Hiába etetem, csak szopizna még többet és többet. A cicin vagy büfi közben mindig bealszik, de amikor beteszem a kiságyba, felébred és keserves visításba kezd. Teljesen kivagyok már, éjszakánként is 1-1,5 óránként kel. Tejem van elég, és úgy szopizik, mint egy ipari szivattyú...

Lenke tegnap volt 2 hetes. A ti babáitok mennyit ettek ekkortájt étkezésenként és összesen egész nap?

2013. júl. 10. 20:39

kepzeljetek. ma a 2 orasi etetes nagyon stresszes volt. nem adtam neki uveget. Amikor nagyon sirt akkor megnyugtattam.. ha bealudt hagytam az olemben pihenni. ha felebredt etettem. Igy ment 6 oraig. Amikor megfirdettuk. Utanna siras nelkul kievett egy cicit. A cicin bealudt annyira hogy letudtam tenni a kisagyaba. Felora mulva felkelt, megevett egy masik cicit es azota alszik. :)

En olyan boldog vagyok. :)

Rmelem hamar vissza all a cicire.

Manocska, meg bena vagyok a poznal de mar alakul. :)

3966. Tamaki (válaszként erre: 3965. - Manócska37)
2013. júl. 10. 18:08
Sajnos meg sem említette ezt a lehetőséget.Ti milyen tápszert használtok?
3965. Manócska37 (válaszként erre: 3964. - Tamaki)
2013. júl. 10. 16:28
És nem írt fel a doki anyatejet? Állítólag ha a semmivel egyenlő, akkor receptre írhat fel, és akkor más anyák ellenőrzött tejét kapja. Nekem sincs a szükséges mennyiség fele sem, de így már nem ír fel a doki, mert azért van valamennyi.
3964. Tamaki (válaszként erre: 3946. - Manócska37)
2013. júl. 10. 13:19
Sajnos nekem,nem is igazán indult be.Már a kórházban is mondtam,hogy szerintem nincs tejem,de nem foglalkoztak vele.Mikor hazajöttünk,nem pisilt,nem kakilt,kezdett besárgulni.Éjjel is nappal is aludt,de úgy,hogy közbe nem is evett.Akkor orvost hívtunk,csináltunk mérést,menniyt szopizik fél óra alatt,1 gramm!!Na akkor mondta a doki,ez a baj,s írt tápot.eddig a látszat az volt,hogy eszik.Utánna még 3 hétig ciciztettem minden etetés elött,sok folyadékot ittam,szoptatós tea,homeopátiás bogyó,és semmi.
3963. Kittyna1990 (válaszként erre: 3962. - Timeacska89)
2013. júl. 10. 12:30
Hát én is nagyon örültem bár nem élvezhettem a hosszú alvást mert a cicim meg jelzett és muszáj voltam lefejni. Én már 1 hete éreztem hogy megfog jönni.Az első fiamnál én is csak fejtem és akkor is pont ilyen tájt jött meg. Szóval szerintem ez nem befolyásolja.
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook