Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 júniusi babák fórum

2013 júniusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
4112. Avike1 (válaszként erre: 4111. - Kittyna1990)
2013. júl. 29. 09:26
de édes vagy! tudod nekem a fiam annó sötét hajjal született,és bevallom szülés elött féltem kicsit,hogy majd a szőke babámat is olyan szépnek fogom-e látni?azt tudtam,hogy biztosan szőke lesz,mert az uramnak majdnem fehér szőke haja van. De nem volt gond,kár volt aggódnom,mert abban a pillanatban ahogy megláttam bele voltam szerelmesedve a kis szőke baby-m elvarázsolt:-)
2013. júl. 27. 18:11
Avike olyan kis szép a babád :) mindig nézem mikor raksz képet:) Nagyon tetszik hogy ilyen kis szöszi :) soha nem láttam még ilyen picin ilyen szőke hajú babát.
4110. vilo
2013. júl. 27. 18:10
Milyen étvágya van a babátoknak ilyen melegben? A lányom ma valamiért egyáltalán nem követelőzik a kaja miatt, egész nap bágyadt és aluszékony. Aggódjak, hogy esetleg beteg lesz, vagy ez normális ilyen kánikulában? 27 fok van a lakásban, de a ventillátort még nem mertük bekapcsolni. A babának nem árt a légáramlat amúgy?
4109. Avike1 (válaszként erre: 4100. - KicsiZsu)
2013. júl. 27. 17:57
Jajj Zsú ne fusztráljon! itt én is olvasom hogy mások gyerekei hetente kilókat híznak,és az én babám meg 6 hét alatt hízott 1kg-ot! de nem érdekel a mieink még kicsik,de majd lesznek nagyok is!ha ez megnyugtat 6 hetesen vagyunk 3,5kg-osak most!pici súlyú babák lassabban gyarapodnak,de magukhoz képest nem kevés az amit gyarapodnak! szóval csak vidáman formás kis ügyes babáink vannak!
4108. Tamaki (válaszként erre: 4082. - Vilo)
2013. júl. 27. 17:52
Nagyon ismerős,amit írsz,az első két hetünk így telt el.Bármit csináltunk vele,csak visított,de mint akit nyúznak.Aztán egyik pillanatról a másikra abbahagyta,s aludt békésen.Szerencsére már nem mindennapos a dolog,hetente egyszer azért előjön.még nem sikerült rájönnöm,mi váltja nála ezt ki.A többi napokra,meg beállt az,hogy 8 körül fürdés,9-10 között kaja,böfizés,utánna leteszem,van,hogy alszik,van még fennt van,de elvan a kiságyba,s reggel fél 6-kor eszik csak megint.Többször is nézem éjjel,de alszik közbe.
4107. fmagdi78
2013. júl. 27. 11:42

Sziasztok!

Szoktam néha ide bekukkantani, a terhesség alatt is és most is. Látom a szopizás miatti gondokat.

Én a második fiamat szültem június 9.-én. Az első fiammal 4 éve sok gond volt, csak 6 hónapig sikerült a szoptatás azt is végig szenvedtük.

A kistesó az első alkalom óta ügyesen szopik. Csak nagyon kevés tápszert szoktam neki adni, 2-3 naponta 50ml-t. Azt is csak azért, mert már én nem bírom tovább a nyűglődését lefekvés előtt. Tuti, hogy ha kitartóbb lennék, azt sem kellene adnom neki. Mióta most szoptatok, sosem fejtem.

Egy előadáson mondták, hogy pont az borítja fel a kereslet kínálatot, ha fejek. Én nem akarok több tejet annál, mint amennyit ő megeszik. Holnap lesz 7 hetes, és 2 kg-val több, mint születéskor. Az a lényeg. Nagyon sokat iszok, eszek görögdinnyét, és szopi teát is iszok. Sokat kell pihenni is, bár nekem a hisztis nagytesó miatt nehéz megoldani. Ha 6 hónaposan is ilyen szépen szopizunk majd akkor leszek én is igazán boldog.

Szóval én nem fejek. Van elég dolgom anélkül is. És teát sem adok neki. Éjjel hason fekve sokat alszik (légzésfigyelővel). Egyszer kell felkelni hozzá, max. kétszer. Csak nap végén mérem a súlyát. Nem idegesítem magam azzal, hogy jaj most csak ennyit evett. Én így vagyok viszonylag nyugodt.

Bocs, ha kicsit hosszúra sikerült. Szép napot nektek!

4106. Timeacska89 (válaszként erre: 4103. - Manócska37)
2013. júl. 27. 11:05
kb fél ora,van hogy 20 perc is elég
4105. Manócska37 (válaszként erre: 4101. - KicsiZsu)
2013. júl. 27. 09:11
Nem egyezik a kínálat a kereslettel nálam sem sajnos, tápszert is kap.Nekem mindenki azt mondta, 10-10 percet szoptassam, ne nagyon hagyjam tovább lógni rajta. Ez idő alatt mostanában megeszik 80 grammot (egyébként ha tovább hagynám sem enne többet, mert elalszik. Neki a cici olyan megnyugvás főleg) és akkor még utána 90 ml tápszert betol. Szóval ha a maradék 20 ml-t is kiszívná, akkor is kéne pótolni.
4104. Manócska37 (válaszként erre: 4096. - Vilo)
2013. júl. 27. 09:07
Szerintem abszolút. Nekünk is mindig kiesett, aztán azért ment a sírás. Ezt meg megszokta, most már boldogan csattogtatja a szájában.
4103. Manócska37 (válaszként erre: 4094. - Timeacska89)
2013. júl. 27. 09:06
s akkor így mennyi idő neked? Én kb 10-15 percet csinálom, de nem szívattyúzom, amikor nem jön, hanem akkor a másikat, aztán vissza az elsőre stb.
4102. KicsiZsu (válaszként erre: 4098. - Timeacska89)
2013. júl. 26. 21:28

Szia,

Velünk hasonló a sztori, kezdek én is arrafelé hajlani amerre te, de még nem adtam fel. Napi1-2 alkalommal kell eddig cumisüvegből pótolnom a többit cicizi, de sok a sírás rívás.:( Én még küzdök a szoptatásért, de kíváncsi vagyok meddig fogom bírni. A tanácsadó szerint ez a szopási sztrájk,s nagyon sok minden kiválthatja (50 %-ban rájönnek miért 50 %-ban ismeretlen az oka).

DE igazad van: a lényeg hogy legyen boldog és kiegyensúlyozott. Azt a boldogságot amikor cumiból adom, s néz rám azokkal a gyönyörű szemeivel, szinte üzeni: köszi Anyu a kaját! :)

4101. KicsiZsu (válaszként erre: 4091. - Manócska37)
2013. júl. 26. 21:24

A lényeg hogy ha még tudsz lefejni akkor még van elegendő neki!

Nekem az eleje azért volt más, mert még nem szoptathattam, s Muszáj (nagy M-el) volt rendszeresen fejnem, hogy a szervezetem elkezdjen termelni. Mióta szoptatok, azóta már csak napi 2-4 alkalommal fejek, így max 2 deci felesleg jön össze egy nap.

De a tied a jobbik eset: amikor a kínálat s a kereslet ilyen szépen együtt mozog. Én sokat szenvedtem a bedurrant cicik miatt (nem volt aki kiegye), ugyanis fejni sokkal rosszabb...

4100. KicsiZsu (válaszként erre: 4089. - Timeacska89)
2013. júl. 26. 21:21

Köszönöm!!!

Nálam is gyakran fogy a 100-as zsepiből, mindenen ki tudok borulni. :/

Most korrigáltan 6 hetes (úuni 14-től), egyébként 23-n volt 4 hónapos...

Alig várom már hogy nőjjön nőjjön. Frusztrál, hogy már 2,5 hónapja szoptatok, s még mindig olyan "kicsi". 4,5 kg-nál tartunk, ami egyébként nagyon szép súly, főképp hogy ő eddig még csak anyatejes.

4099. Timeacska89 (válaszként erre: 4098. - Timeacska89)
2013. júl. 26. 10:46
bocsi a lemarado betük miatt,a billentyüzet kicsit nehézkesen megy :p remélem kibogozhato :P
4098. Timeacska89 (válaszként erre: 4097. - Vilo)
2013. júl. 26. 10:43
1honapot szopott kb a kicsim ami nekem már akkor csodának számitott mert csak 4.vagy 5.nap tettem elősször mellre,addig nem engedték,inkubátorban volt meg minden,na de ennek ellenére szépen szopott csak a sárgulás miatt nagyon keveset és lustán,na de szépen hizott minden ok volt,aztán egyik este szörnyü visitozás és orditás,már ügyeletre akartam szaladni vele hogy mi baja,cici a száában és csak orditott én meg bömböltem hogy mi a baja a gyereknek aztán mindennel probálkoztam hogy lenyugodjon de semmi csak mikor a cumisüveget a szájába tettük a teával abban a pillanatban mintha elvágtk volna,megnyugodott és iszonyatosan elkezte szivni a teát,ha elvettük folytatta az orditást,ekkor gyorsan fejtem le tejcsit és csodák csodájára megette egy mukk nélkül és ahogy letettem aludt is mint a bunda,aztán volt hogy szopott volt hogy nem,volt hogy szopott volna de annyira vergődött,tekergett,ficánkolt majd sirni kezdett,én ezt nem birtam idegileg,jobban sirtam mint ő,igy ugy döntöttem megapja üvegből és béke lesz,a lényeg hogy anyatej és azóta is igy van,néha ráteszem cicire,van hogy elég neki van hogy 10perc után megunja és kéri az üveget,anyukám haragszik hogy nem harcolok a szoptatásért de nekem nem ér annyit,inkább legyen nyugodt kiegyensulyozott a babám mint hisztis,nyügős,a lényeg nem változik,anyatejet kap,neem több a gondom igy de nem érdekel mikor látom milyen boldog mikor az veget meglátja.amugy nem tudom mitől volt ez, a mai napig nem jöttem rá de nem is érdekel már.gondolom mostmár azért sem fogadja el a cicit mert kb 1honapja cumisüvegből eszik és hozzászokott.mindenki azt gondol amit akar nekünk igy megfelel és ha a babám boldog akkor én is :9
4097. vilo (válaszként erre: 4094. - Timeacska89)
2013. júl. 26. 10:28
Timi! Ne haragudj a kérdésért, pláne ha már kifejtetted itt a fórumon korábban. Miért cumisüvegből kapja a babád a tejet? Azért kérdem, mert én is nagyrészt abból vagyok kénytelen adni a lányomnak, mert nem valami jó evő, és keveseket szopizik, ámde gyakran. A védőnő tanácsára tértünk rá a cumis etetésre, hátha megszokja Lenke a nagyobb adagokat. Neked miért alakult így az etetés?
4096. vilo (válaszként erre: 4092. - Manócska37)
2013. júl. 26. 10:25
A sima cumiról van szó, de a boltok polcain nyugtatós/alvós cumi felirattal fut. Lapított a szilikon része, lehetséges, hogy ezért esik ki folyton a szájából? Tényleg érdemes ilyen retró sárga gumis cumit beszereznem?
4095. Kittyna1990 (válaszként erre: 4092. - Manócska37)
2013. júl. 26. 10:16
nálunk is az van úgy hívom A csúnya cumi!!! de lehet a gyógyszertárba kapni "szebbet" nekünk kék van ilyen picit átlátszós és a fogókálya fehéres csillám poros :D de van még sárgába is és van kerek ill pillangó formályúba úgy kérd hogy kis cseresznye ha meg nagyobb lesz akkor meg már nagy cseresznye :) mi is megvettük a tommee tippee ful extrás stb stb cumit és állandóan kiesett szerintem a szopoka része kicsi volt. Aztán volt itthon még az első fiamról maradt egy ronda cumi gyorsan kifőztem aztán bedugtam a szájába csönd is lett el is aludt azóta nincs annyi baj a cumival :)
4094. Timeacska89 (válaszként erre: 4091. - Manócska37)
2013. júl. 26. 10:15
én az elején mikor elkezdtem fejni 60-80közt jött a két ciciből,azota ugy alakul hogy reggel 300at feek aztán 200at utánna napközben 150-170közt,de szoptatás nélkül,szoval összesen van ennyi mert mi üvegből eszünk.a lényeg hogy akkor is fejd ha nem jön már,nekem is mikor elkezdem fejni jön egy bizonyos mennyiség aztán kb 3-4percig semmi aztán megint lejön majdnem annyi mint elsőre,sokszor érzem hogy van még benne de nem jön semmi,de addig szivom hogy megindul és kijön mindd.
4093. Timeacska89 (válaszként erre: 4092. - Manócska37)
2013. júl. 26. 10:10
az én Botikám is,hiába vettük neki a fogszabázos szilikon cumikat,mamátol kapta ezt a régebbi tipost,hosszukás,sárga s sokkal puhább mint az az átlátszo szilikon és csak ezt az egyet hajlando szivni,a barátnőmnek is most van picibabája és nem akar cumizni csak ha az ujjukkal folyton fogják neki a cumit és látta nekünk milyen van,mondta vegyek már egyet neki mert már csa ebben bizik :)
4092. Manócska37 (válaszként erre: 4085. - Vilo)
2013. júl. 26. 09:53

Viko, mi az a nyugtatós cumi?

Egyébként ha hiszitek, ha nem, az én gyerekem azt a régi bunkócumit szereti, aminek ronda sárga a feje. Azt nem ejti ki olyan gyakran.

4091. Manócska37 (válaszként erre: 4088. - KicsiZsu)
2013. júl. 26. 09:52
Ezt hogy csinálod? Nekem ugyanannyi jö le az elejétől fogva. Persze a kiscsaj többet szopik, de még 20 ml-nél többet egyszer sem tudtam fejni, pedig minden kaja után csinálom.
4090. Manócska37 (válaszként erre: 4087. - KicsiZsu)
2013. júl. 26. 09:51
Sziasztok. Most de jó éjjelem volt, aludt 6 órát, kaja, aztán már büfizés közben bealudt rajtam és még 4 óra.
4089. Timeacska89 (válaszként erre: 4088. - KicsiZsu)
2013. júl. 26. 09:12
szia,nagyon édes a kiscsajod,olyan szép baba,könnybe lábad a szemem ha rágondolok min mentetek keresztül és hogy történhetett volna rosszabbul is.....mennyi idős már a kiscsaj?
4088. KicsiZsu (válaszként erre: 4083. - Turoscsusza)
2013. júl. 26. 09:04
Szia Kitartást neked a tejhez! Ha látnád az én fejési naplómat az első hétről?! 3 óránként fejtem, az első nap 20-30 ml-t sikerült alkalmanként. Kb a 10-ik nap után kezdett el 40-50 ml lejönni (két ciciből!), s utána pár naponta nőtt meg a mennyiség 10 millikkel. Macerás nagyon. Menni fog csak akarni kell. Rá fog állni a szervezeted, mert ez genetikailag belénk kódolták. :)
4087. KicsiZsu (válaszként erre: 4072. - Manócska37)
2013. júl. 26. 08:38

Nem rossz szokás, ha arra kel hogy éhes. Sajnos nálam Emma nem erre kel fel hajnali fél 6 körül. Ezért ez már rossz szokásnak minősül nálunk.


Az evéshez javaslom ne gyújts villanyt, ne tedd tisztába, ne beszélj hozzá. Nekem ezek váltak be. Felkelés, pár perc hami, kicsi büfi, s vissza kiságyba. Ez cirka 30 perc, s már alszunk is tovább. Hátha neked is bejön. :)

4086. Kittyna1990 (válaszként erre: 4083. - Turoscsusza)
2013. júl. 25. 20:45
Ne szomorkodj hisz még van tejed :) és eza lényeg amennyi van annyi van nem vagy ettől kevesebb.Próbálj meg pihenni és relaxálni ha pedig cicizik gondolj mindig arra hogy most nagyon jön neki a tejecske és hú de jó :) Lehet furin hangzik de nekem segített :)
4085. vilo (válaszként erre: 4084. - Turoscsusza)
2013. júl. 25. 20:03
Egyszer majd Lenus is abbahagyja, csak kérdés, hogy mennyit kell még aludnunk addig a napig... Az estéink tkp folyamatos etetésből állnak. 20-30 perces szünetekkel etetem, amíg van tejem. Éjszakára tápszert kell bekevernem. Mostanában kapott nyugtatós cumit, amire elég nehezen kap rá. Gyakran kiesik a szájából vagy kitolja önként. 20-30 percet nyerek vele max.
4084. turoscsusza (válaszként erre: 4082. - Vilo)
2013. júl. 25. 19:48

Sajnalom vilo.

Az esti visitashoz netudok hozza szolni csak annyit hogy az egyik ismerosomnek volt ilyen a lanya es egyszer csak abba hagyta.

De a bufizes kozbeni sirast az en fiam is csinalja. Ilyenkor ha az apja itthon van akkor elveszi es nala megnyukszik mert nemerzi a tejszagot. Ha meg egyedul vagyok akkor ha birom akkor hallhatom, ha nem akkor megetetem dugig es utanna bufiztetem. nekunk ezt tegnap kezdte el. remelem nem csinalja sokaig mert kikeszito az biztos. Kitartsas, remelem hamar elmulik.

4083. turoscsusza (válaszként erre: 4074. - Kittyna1990)
2013. júl. 25. 19:38

koszi a tanacsot. Eddig igy csinaltam es annyi alkohol mentes sort megittam hogy csak na. napi 3-4 et is meg iszom.

Folytatom igy es nemhagyok ki etetest.

nagyon elszomorit. nehezen is indult be. 4-5 napig nem is volt tejem. a kolosztrumot is fecskendovel fogtuk vel olyan keves volt. Lassan beletorodom. :(

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook