Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 júniusi babák fórum

2013 júniusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
2013. júl. 1. 09:38
Figyeljetek csajok, van egy hülye kérdésem: amikor a babátok kezd elaludni és félálomba van, nektek is szokott olyat, hogy kinyitja a szemét és forgatja, meg fölszalad a szemgolyó? Az enyém ezt csinálja és olyan ijesztő. Ez normális?
2013. júl. 1. 07:47
Bonne Maman, veled vagyok! Kívánom, hogy minden szépen alakuljon!!!!
2013. jún. 30. 20:12
Bonne Maman, szurkolok neked. Puszi
3869. Avike1 (válaszként erre: 3866. - Bonne Maman)
2013. jún. 30. 15:41
Ne idegeskedj hamar eljön a holnap! drukkolok!
2013. jún. 30. 11:34

Kepzeljetek az egyik lanynak ugyan itt Angliaban, egy korhazban szultunk.

Nemvettek eszre hogy baj van.

Penteken kezdodtek a fajasai es majd hetfon csaszaroztak meg es kiderult hogy levalt a mehlepeny. Meg jo hogy a baba nem szenvedett. :)

2013. jún. 30. 11:31

Az en dragasagom nagyon nyugtalan volt tegnap este es ma sem 100%. Szerintem a hasa faj. Tegnap ment a hasa es fogalmam sincs hogy mitol. Semmi mast nem ettem mint szoktam.

Mar a vegen adtam nek infacolt es ettol pukizik.

A furdesnel o is sirt de mar egyre jobban kedzi megszokni.

Ebredni is mindig ugy ebredt hogy farkas ehesen es uvoltve. Tegnap ez is megvaltozott. Mostmar felebred, nezeget es szol hogy ehes (persze a maga modjan)

Penteken volt harom hetes.

2013. jún. 30. 08:29
Jesszus, de ideges vagyok!!! És hol van még holnap??!!??
3865. Avike1 (válaszként erre: 3851. - Turoscsusza)
2013. jún. 29. 08:51
:-))
3864. Avike1 (válaszként erre: 3848. - KicsiZsu)
2013. jún. 29. 08:50
igen ugyan ez főként kaja és büfi után kezd bele. akkor megnyugszom,csak sokszor annyira reng a kis gyomra,hogy attól is büfizik,és az orrocskáján jön vissza a cucc:-( édes kincsem!
3863. Avike1 (válaszként erre: 3846. - MOCIZSU)
2013. jún. 29. 08:48
nem tudom csajok egyik homeos oldalon azt olvastam,hogy a fejés úgy menjen,hogy 7-7,5-5,3-3, percig fejjük felváltva a melleket,namost én valamit baromi carul csinálok,mert én csak azt a mellet fejem ki amit a babám elötte kiszívott,nem így kéne ugye? na az etetés úgy van megkapja egyik mellet,,aztán azon beájul ha elalszik akkor fejés,ha nem és kér még akkor szív valamennyit a másikból( na ez rendszerint visszajön belőle pár perc múlva).
3862. Avike1
2013. jún. 29. 08:45
na meg akkora már éhes is:-)
3861. Avike1 (válaszként erre: 3859. - Manócska37)
2013. jún. 29. 08:44
Nyugi nekünk Neo Nato kádunk van amiben teljesen meg van támasztva a pici mégis amikor már a fejecskét mosom sírdogál,és kalimpál én inkább arra gondolok,hogy a víz,és a hőmérséklet különbség zavarja lehet picit fázik,pedig villám módon betakarom még az egész fejét arcocskáját is akkor megnyugszik:-)37fokos a víz 25fok a szoba simán fázhat.
3860. Avike1 (válaszként erre: 3857. - Ginfizz)
2013. jún. 29. 08:42
ne szedd minden nap,és akkor érezni fogod nekem egész teli tejcsatornák vannak tőle azokon a napokon amikor veszek be belőle.
3859. Manócska37 (válaszként erre: 3858. - Ginfizz)
2013. jún. 28. 22:45
Akkor holnaptól indul a gyakorlat. A fürdéshez egyébként vettünk ilyen baba nagyságú szivacs macit, aminek a hasában van mélyedés, szóval nem billeg, nem csúszkál, már a vetkőzésnél elkezd bömbölni, szerintem több kilóméterre elhallatszik.
3858. Ginfizz (válaszként erre: 3854. - Manócska37)
2013. jún. 28. 22:26

Manócska! Nekem rendszeresen van hason, úgy szeret aludni, meg oldalt fekve. Háton nem igazán, úgy nézegetni jó neki. De nyugodtan fordítsd meg, sőt, kell is hason lenni, hogy emelgesse a kis fejét, meg átfordítsa. Ettől erősödik a nyakizma, meg a hátizma, amit "fejleszteni" kell. Monababám 2. naposan átfordította a fejét hason egyik oldalról a másikra és szopi után is igyekszem úgy elnyúlni böfizés után, hogy szinte hason legyen rajtam és akkor is kiemeli a fejét, úgy nézeget :) Egyre ügyesebben tudja már megtartani a bologató fejecskéjét :)

Fürdetés. Próbáld meg őt a karod és a kiskád közé fogni, hogy jobban érezze a támasztékot, biztonságot. Azért sír mert fél, billeg, inog. Hajolj hozzá egész közel, akár valami kis rongyot tegyél a keze ügyébe, mintha kapaszkodna. Minél nagyobb felületen érezze azt, hogy körülöleli valami, anya keze, kád, rongy, bármi :) Előbb-utóbb megszokják és még élvezni is fogják!

3857. Ginfizz (válaszként erre: 3841. - Avike1)
2013. jún. 28. 22:19
Én is szedem az Urtica Urens CH5-öt, de nem érzek tőle változást...
3856. Ginfizz (válaszként erre: 3844. - Avike1)
2013. jún. 28. 22:17
Nekem is rengeteget csuklik és rettentő nagyokat evés után. Eleinte én is aggódtam, hogy ez miatt majd esetleg bukni fog, de nem! A védőnő azt mondta, hogy higyjem el, csak "minket" zavar (citromlével lehet próbálkozni, de én nem akarom stresszelni vele a gyereket), a babák ettől még akár simán alszanak is. Annyival magyarázta, hogy meg van nekik a kis légzés ütemük ami a kaja miatt, böfizéstől esetleg megborul és ilyenkor csuklanak, de ettől nem fognak bukni, semmi bajuk nem lesz! Egy kis idő múlva múlik magától a dolog.
2013. jún. 28. 21:11
Ja és ami még kiborít, a fürdés. Nektek is végig visítja, mint akit elevenen nyúznak? Az oké, hogy nem szereti, de úgy üvölt, mintha legalábbis verném közben. Nektek?
2013. jún. 28. 21:10
Ti már szoktátok hasra fordítani a bébiket? Most mondta a szomszédasszony, hogy minden nap 2-3 alkalommal 5 percre fordítsam meg, de én így nem merem. Nem mondta a védőnő, meg senki sem.
3853. Manócska37 (válaszként erre: 3844. - Avike1)
2013. jún. 28. 21:09
Enyém is, de csak ha üvegből eszik. Félórát is ugrál szegényem. Mondta a gyerekorvos, hogy őket nem zavarja és nincs ellenszer, majd elmúlik.
3852. Manócska37 (válaszként erre: 3849. - Turoscsusza)
2013. jún. 28. 21:08
Olyan aranyosak vagytok, köszönöm a jó szókat. Még ezt a védőnős dolgot megpróbálom, aztán elfogadom, amit dob a gép. Csak tényleg jó lett volna, ha ez összejön, és életemben először nem a saját lelkem érdekel, hanem a babám, hogy neki mindene meglegyen.
2013. jún. 28. 20:45
Az en fiam ugy bealudt, hogy ha hamrosan nem kel fel, kidurrannak a cickoim. de ha meg lefejem, tuti felebred es nemtermelodik annyi hogy eleglegyen ofelsegenek aki mindig ugy ebred aki mindjart ehen hal. :)
2013. jún. 28. 20:44
Bonne maman, szurkolok hogy mihamarabb szulj. Nekem a 41. heten a seta segitett. Minden nap setaltam egy orat es naprol napra ment lejjebb a pocakom. Ha nemvagy hozzaszokva a csipos etelekhez akkor meg az is segithet. De mindez csak akkor ha mar keszen all a baba a szuletesre. Nincs sok hatra. Remelem a jovoheten mar babazol. :)
2013. jún. 28. 20:41

Manocska szerintem tudsz szerezni anyatejet a vedonotol de ha tapszeren no fel azzal sincs semmi baj.

Mi tenyleg mindent megteszunk.

Valamelyik nap, minden etetes utam meg ejszaka if fejtem es kijott 2 csopp. ott bogtem magamnak a konyhaban. raadasul nemalszunk mi anyak mar hany hete se ejszaka se nappal. Persze hogy rosszabul eljuk meg a dolgokat.

3848. KicsiZsu (válaszként erre: 3844. - Avike1)
2013. jún. 28. 19:53
Rengeteget csuklik.:) Általában akkor jön rá, amikor hami után büfizik egy jóízűt, s megijed magától. Ne izgulj: ha a babát bántaná, sírna. De csak csuklik. Minket jobban zavar mint őket.:)
3847. MOCIZSU
2013. jún. 28. 18:15
Manócska, megértem, hogy dühös, és elkeseredett vagy, de hidd el, ez nem segít. Ha rágörcsölsz, még az is elmegy, ami van. Ha tápszert fog enni, akkor azt fog. Ugyanolyan egészséges lesz, és tudod, hogy jól van lakva, és nyugodt leszel Te is ő is. Tudom, hogy szeretnéd megadni neki az anyatejet, de nem tudsz ennél többet tenni. A tápszerek ma már olyan jók, hogy szerintem vetekedig az anyatejjel. Nyugodj meg,és akkor talán beindul jobban.
3846. MOCIZSU (válaszként erre: 3843. - Ginfizz)
2013. jún. 28. 18:13
Na ezzel én is pont így vagyok. Ha csak ennyi van, akkor ennyi van. Én is megteszek mindent, cici 6x, Mecsek tea 2 liter, lucerna kapszula, rengeteg folyadék, leves, dinnye stb. még éjfélkor is fejek, de csak max 40-et tudok a kettőből, ha sikerül 100-at kiszívnia a két ciciből, még akkor is kell, hogy adjak 30 tápot, mert máskülönben üvölt. Hát ez van, én nem stresszelem magam, még az a tej is elmegy, ami van.
3845. Avike1 (válaszként erre: 3833. - Manócska37)
2013. jún. 28. 17:42
Manóm ezt megmosolyogtam,de talán nekem szabad,mivel mi is így vagyunk!igazság oda át van,így menj át egy másik helységbe:-) ne aggódj minden okés lesz!
3844. Avike1
2013. jún. 28. 17:39
csajszik nektek is csuklik a babátok? ejj de félek én ettől miért pont szopi után jön rá? nem merem letenni az alvó babymet!
3843. Ginfizz
2013. jún. 28. 17:39

Szopizás. Látom, hogy mindenki ezen van felbojdulva. Nálunk se tökéletes a helyzet...

Már csak fejem tetejére nem állok, hogy legyen tejem elegendő, mégsincs. Laktoherb tea, homeo bogyó, sok folyadék, mellszívó, cicizés ezerrel. 2 hetesek vagyunk, a max egyszeri adagja 90 ml. 3-4 óránként eszünk, ébresztés nélkül. Viszont nyugodalom csak akkor, ha fullon van a pocak. Naponta 6 alkalommal van kajcsi. Védőnő szerint sok ez az adag, de nem tudom/fogom lecsökkenteni.

Én se tudok 30-nál többet lefejni, néha még szív valamennyit, de pótolunk. Tápszer miatt nem leszünk rosszabb anyák! Megteszünk mindent, van akinek gondtalan, van akinek semmi. Nem szabad túlstresszelni a dolgot!

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook