Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 júniusi babák fórum

2013 júniusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
3962. Timeacska89 (válaszként erre: 3961. - Kittyna1990)
2013. júl. 10. 12:24
az éjjel mi is nagyon jol aludtunk az esti 9oras vacsi után 5kor evett aztán 9kor,ilyen jo éjszakánk még nem volt.Hu én is reménykedem hoyg nem jön még meg,monduk én nem szoptatok csak fejek,de nem bánnám ha még elkerülne :)
2013. júl. 10. 12:21

Na hát Lányok épp tegnap írtam hogy Alen elhagyhatná már a hajnal 2 órás kelést.Igaz teljesen nem hagyta el de fél 4 re váltott aztán meg fél 9kor volt hami.

Nekem meg ma megjött a menzeszem. Bár reménykedtem hogy amíg szoptatok addig nem jön meg :(

2013. júl. 10. 12:10

Koszi szepen. megprobalom.

Nekunk ugy a harmadik het utan kezdett ugy ebredni hogy nem sirt.

Nektek is kitartast. Hamar felnonek remelem.

3959. Manócska37 (válaszként erre: 3957. - Avike1)
2013. júl. 10. 09:03
Szia! Az tényleg szép mennyiség, nekem egyszerre van max. 50 ml és 6-7 alkalom egy nap. Mostjó éjszakám volt, ébredt 11-kor, 4-kor és még mindig alszik. Most volt három éjszaka, mikor óramű pontossággal tartotta a 3 órát. Már nagyon rámfért egy kis alvás.Napközben nem is nagyon alszik Madlen? Én már épp azon aggódok, hogy Réka meg mindig alszik. Kétszer egy nap van kaja után a NAGY HISZTI másfél órában, de a többi etetés után vbeájul. Már várjuk, hogy néha legyen ébren bömbölés nélkül, gügyögve, meg hogy mosolyogjon ránk.
3958. Manócska37 (válaszként erre: 3955. - Turoscsusza)
2013. júl. 10. 09:00
Szia! Én azt a apózt szeretem a legjobban, elmondom, hogy csinálom könnyen: Normálisan az ölemben van és amikor már rendesen bekapta a cicit, akkor a háta alatt lévő karommal lendületesen megemelem és jól hátradőlök. De van egy még könnyebb módja, vedd a nyakadhoz, mintha büfiztetnéd, a karját igazítsd be a hónaéjadhoz és egyszerűen csúsztasd le a cicihez, így hassal lesztek egymás felé teljesen és bekapja úgy is. Az enyémnél ez a büfi utáni pozitúra, amikor már csak cumizik rajtam. Imádja és nekem is kényelmes, mert nem kell annyira a súlyát tartani. Tegyél jó vastag párnákat a hátad mögé. Majd írj, hogy sikerült-e, szorítok.
3957. Avike1
2013. júl. 10. 07:24
Sziasztok csajok,nálunk is elkezdődött pár napja a tekergőzés,nem igazán pihen napközben sem,igaz éjjel alszik van hogy 9óra ,2óra és 6 óra a szopi eddig semmi gond aztán a reggeli 8-9órai etetés után jönnek a gondok tekeri magát,és bukik is tej van a melleimben,és túl is ezszi magát,de amikor tele van akkor is folyamatosan keres mint aki éhen akar halni lemértem 2x is már a 24 órás szopi mennyiséget 520ml/24óra védőnő szerint ez nagyon szép érték,ugye nekem kis súllyal született így mi eddig 30dekát híztunk,de ez neki elég.sajnálom,hogy kinlódik és nem tudok segíteni neki,én is csak abban bízom,majdcsak kinövi ezt a dolgot. most kipróbáltam,hogy szopi elött kap egy kis teát,hátha akkor nem eszik annyit,de undorodik a teától az üvegtől a cumitól,és ha próbálom adni neki valamelyiket sír nagyon,és csak cicin nyugszik meg.
3956. KicsiZsu (válaszként erre: 3955. - Turoscsusza)
2013. júl. 9. 23:18
Próbáld meg nem üvegből hanem fecskendőből odaadni, vagy kiskanállal. Mi így adtuk a vitaminjait az utóbbi pár napban, mert már arra sem merem a cumisüveget használni ( 10 ml tejcsi?!). Nagyon macerás, pláne ha nem 10 ml, hanem 70-80 ml-t kell vele megetetni. :/ Kitartást! Küzdjük együtt, hogy szoptassunk a végén. :)
2013. júl. 9. 22:21

Nalunk is kezd alakulni. Sokat pukizott ma es kakilt is nagyokat. de az 6 oras etetesnel megint hiszti volt.

Olyan gyorsan akar enni, hogy tiszta ej es majd meg fullad. Ettol megijed es ugy beporog hogy netalalja a cicit.

a vedono azt javasolta, hogy fejjem ki a tejcsi elejet, hogy egybol a tapanyag dusabb reszt egye. Meg azt hogy valtoztassak poziciot mikor szoptatom. Azt mondta fekudjek a hatamra, felig ulo helyzetben es tegyem a babat ram. De ez ma nemsikerult. Nagyon bena voltam.

Vini 30 dekat hizott 1 het alatt. 5. hetes es 3.90kg

Nemtudom nekunk mi fog bevallni.

Arra is gondolok hogy lusta es rakapott az uvegre. na arrol hogy szoktassam le. ha nemadom oda uvegbol, ugy sir mint akit nyuznak.:(

3954. KicsiZsu
2013. júl. 9. 20:10
Játékcumit csak az elalvás előtti 5 percben kapta meg ma. :)
3953. KicsiZsu
2013. júl. 9. 20:10
Úgy tűnik bejön Emmának az espumisan ( infacol, gripe water, espumisan : mind jó, de az egyik babának ez a másiknak az jön be). Ma nagyon sokat aludt a kislány, de amikor ébren volt, végre nem sírt, nem tekergett, csak nézelődött! S enni is ma egész nap ciciből evett volt hogy ügyesebben, de volt hogy 20!!!! percig evett! Ma ezért bőgtem ( mert ügyesen evett). :) Ja és puki puki hátán plusz 3!!! kakás pelus egy nap alatt.
3952. Kittyna1990 (válaszként erre: 3949. - Manócska37)
2013. júl. 9. 14:37

Nálunk is az volt 3-4 héten egyszer csak kimaradt az éjfél körüli evés most úgy van hogy eszik 2 kor meg 6kor már várom hogy a 2 órásit is elhagyja és kettő elött meg fél 9kor van a vacsi. Nekem 130-150 miliket eszik 4 óránként.Mi is 2 hónap alatt 2 kilót híztunk.

Nem eszik sokat a babád pont jól hízott is.Türelem egyszer majd elhagy éjjel egy egy alvást.Nekem a nagyobbik fiam 3 hónaposan aludta át az éjszakát.És ő se hasfájós se sírós nem volt evett aludt mindig.

3951. turoscsusza (válaszként erre: 3949. - Manócska37)
2013. júl. 9. 13:06

Szerintem most no. Az enyem is ezt csinalja, tegnap delutan ota. nemtudom rendesen csak cicivel megetetni mert nem eleg neki. utanna meg faj a hasa es tekereg a cicin. Meri mar nem birom tovabb es adok neki potlast. Siman bevag 80-90 milit. mas napokon meg eleg neki az 50-60. Ennyi anyatejbol is van.

Ma jon a vedono, megemlitem neki. Hatha van valami otlete hogy egyen rendesen cicibol. Mert nagyon elszomorit. Sokszor meg undor pofakat is vag hozza. En meg hisztizek hogy mi a baj a cicimmel???

3950. Timeacska89 (válaszként erre: 3949. - Manócska37)
2013. júl. 9. 13:05
nem,ugyan annyit eszik és kb egyik naprol a másikra,egyik éjjel még kelt 12 kor aztán 3kor igy tovább aztán másik éjjel már kimaradt a 12orás
3949. Manócska37 (válaszként erre: 3948. - Timeacska89)
2013. júl. 9. 12:49
Oké, de egyszer csak magától több kajcsit kért este, vagy hogy alakult ez ki?
3948. Timeacska89 (válaszként erre: 3945. - Manócska37)
2013. júl. 9. 11:04
4hét alatt 600gramm az nem sok,vagyis pont jo,az én fiam két honapos és pont 2kilot hizott,szoval 1kilo havonta,amugy mi még nem alusszuk át az éjszakát,annyira utottunk hogy az esti 9-10oras evés után már csak 3-4körül eszik aztán van hogy csak 9kor de az ritka,általában 6-7kor kel és kéri a részét :)
3947. Manócska37 (válaszként erre: 3942. - KicsiZsu)
2013. júl. 9. 10:27
Biztos ez a baj. Ezt onnan tudom, hogy ezt csinálja az enyém is, amikor nincs puki, máskor meg ahogy bekapja a cicit, olyanokat pukkant, hogy alig lehet megmaradni mellette, olyankor jól érzi magát.
3946. Manócska37 (válaszként erre: 3940. - Tamaki)
2013. júl. 9. 10:24
Szia Tamamki! Már teljersen elapadt a tej, vagy csak kevés?
3945. Manócska37 (válaszként erre: 3936. - Vilo)
2013. júl. 9. 10:24

Szia! Na, este megmértem végre, a két ciciből 50 grammot szívott ki, ilyenkor még 10-20 ml-t ki tudok fejni, de hát ez édeskevés neki.

Mondjátok már meg, hogy fog a dolog eltolódni, az éjszaka átalvása felé? Egyszer csak többet fog enni este, vagy honnan fogom tudni, hogy most mi van? Mert most nagyon ráállt erre a két cici+60 ml: 2,5-3 óra alvásra, nem nagyon mozdulunk semmilyen irányba. Ja, és pénteken lesz 4 hetes, szerintetek sokat eszik? Nekem néha soknak tűnik, meg már hízott 600 grammot.

3944. Ginfizz (válaszként erre: 3892. - Pmjudit)
2013. júl. 9. 07:37

Bonne és pmjudit!

Nagyon sok gratula! Kicsit megkésve, mert nincs időm géphez ülni.

3943. turoscsusza (válaszként erre: 3942. - KicsiZsu)
2013. júl. 9. 07:03
Nalunk ugyan ez megy. Tegnap este a 7 oras etetest vegig uvoltotte cicin, uvegbol meg rendesen evett. Csavarja, tekeri magat es visit ciciin. Olyan rossz hogy nem birom megetetni. O is sir, en is. Ugy fogom fel hogy ez is valtozni fog. Maskent belebolondulok.
3942. KicsiZsu
2013. júl. 8. 23:05

Én nem értem...

Azt hittem, hogy cumizavart sikerült összehozni a kiscsajnál, mert már pár alkalommal üvölt/tekereg, sír-rí a cicin. Ma csak az altatásokhoz kapott pár percre játékcumit. Erre ma egészen a déli etetésig végig ügyesen cicizett ( max 10 percig, de akkora vákummal, hogy huuuu) délután 3 körüli haminál 5 perc után elkezdte a tekergés/sírást s nem hagyta abba az üvöltést. Próbáltam megnyugtatni, s utána ciciztetni, ugyanaz. Jobb/bal cici ugyanaz. Kínomban a hűtőben lévő lefejt tejet adtam neki cumisüvegben, azt becuclizta mindösszeset (100 ?!). Ezután kifejtem a cicimből egy százast s betettem a hűtőbe. A 6-s etetésnél gyönyörűen cicizett igaz csak olyan 60-70 ml-t. Majd a 9-es haminál újra sír, mint 3-kor. Ááááááá. NEM értem mi a gondja. Tejcsi van a cicimben, mert ezután simán kifejek akár még 30-50 ml-t a cicimből. Ötlet?


Simán vele bőgök, amikor bekapja s kiköpi nagy elánnal a cicimet akár többször egymás után. s utána sírva üvölt, hogy ő éhes, hami kell...Olyan mintha elutasítana, s ettől bőghetnékem van. Ő meg éhes azért sír! :/ Ma kezdtem el neki adagolni az espumisant, már most sokkal több pukija van, de remélem a holnapi nap még jobban kifejti a hatását a csepp.

2013. júl. 8. 21:22

Hat en kitepem az osszes hajam.

Egesz delutan etettem hogy ne legyen nagyon ehes, es megis este uvolt a cicin. a vege, masfel ora szopcsi es 80ml tapszer. Nembir elaludni csak ha dugig van a hasa. Es most is nyugtalan.

Majd csak kinovi.

3940. Tamaki
2013. júl. 8. 20:44

Sziasztok!


Jelentkezek,hogy mi is jól vagyunk,csak nincs időm jönni.Kertes ház,befőzések,srengeteg virágom,házimunka és a legfontossabb a kicsi lányunk.Lassan utolérem magam,remélem tudok sürübben jönni,s írni is.

Örülök,hogy mindenki jól van.

Sajnos mi tápszeresek lettünk,pedig én mindent megtettem,hogy tudjak szoptatni.Nagyon bánt,de ez van.

Hasfájásra nekünk az édeskömény tea jött be,a tápszer mellett úgyis kell folyadékot is adni a babának.

3939. vilo (válaszként erre: 3938. - Turoscsusza)
2013. júl. 8. 18:57
Hát nálunk 11 napos korában kezdődött a dolog, remélem tényleg erről a fejlődési ugrásról van szó. A családi béke érdekében... :)
3938. turoscsusza (válaszként erre: 3936. - Vilo)
2013. júl. 8. 14:31

Nalunk is 1 nappal 2 hetes kora elott kezdodott.

Kitartas. En 4 hetes koraig birtam hogy 2 oranal nem aludtam tobbet ejszaka es nappal sem sokat. Utanna parom volt vele eg ejszakat, lefejtem amit tudtam a tobbi tapszer es en aludtam kemeny 6 orat. mai napig abbol taplalkozom. :)

3937. Manócska37 (válaszként erre: 3935. - Vilo)
2013. júl. 8. 14:04
Hát még nem mértem, mennyit eszik, de utána csak 20 ml-ttudok lefejni, tápszerből meg betol 60-at. Gondolom nem sok tejhez jut. Így összegyüjtöm a lefejt tejet és ha a 60 ml összejön, akkor azt kapja cicik után. Így, hogy két cici + 60 ml, alszik 2,5-3,5 órát. Pénteken volt márom hetes, másfél hetesen ugyanez volt, csak két cici + 30 ml tápszer.
3936. vilo (válaszként erre: 3933. - Turoscsusza)
2013. júl. 8. 13:54

Köszi a tanácsot! Próbáljuk ébrentartani beszéddel, csipkedéssel, de sokszor bealszik mégis.

Alapvetően mi is a fejlődési ugrásra gyanakodunk, de fura azért, hogy másfél hetes korában jelentkezett és nem kéthetes kora után. Vagy nem is fura?! Ó, csak éljem túl, teljesen kóma vagyok... :(

3935. vilo (válaszként erre: 3932. - Manócska37)
2013. júl. 8. 13:48
Köszi a tanácsot! Amúgy ha mindkét ciciből eteted, akkor nem lehetséges, hogy az elsőtejig jut csak a baba és azzal teli lesz a pocakja? Mennyit alszik szopi után a babád?
3934. Manócska37 (válaszként erre: 3933. - Turoscsusza)
2013. júl. 8. 12:51
Az enyém háromóránként eszik, de így is nagyon fárasztó. Nem tudjátok, mikor van kb az, hogy legalább 5-6 órát alszik majd éjjel egyhuzamban? Már alig várom.
3933. turoscsusza (válaszként erre: 3928. - Vilo)
2013. júl. 8. 10:58

Szia vilo, az en fiam ugyan ezt csinalta az etetest illetoen. Mindig bealudt cicin es 10 percenkent enni kert. Mi a vegen pelenkaban, allandoan csipkedve es forgatva cicirol cicire, tudtuk megetetni. Aztan egy ido utan megszokta, de meg most is bealudna rajta. O mar egy honapos. Azt is mondjak, hogy 2hetes kora utan van egy ugras a novekedesukben es ezert gyakrabban ehesebbek, foleg az anyatejes babak.

Probald ebren tartani etetes kozben. Az enyem igy is orankent evett 2-3 napig. Nagyon faraszto. Neha en potoltam tapszerrel, mert nemvolt eleg tejem, es aludtunk egy hosszut mind a ketten. a 4. hetnel megismetlodott de nem volt olyan kemeny mint a 2. hetes.

Kitartast nektek. Nemtart sokaig.

A bimbovedorol nem tudok sokat sajnaos.

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook