Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 júniusi babák fórum

2013 júniusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
4022. Tamaki (válaszként erre: 4021. - Avike1)
2013. júl. 13. 22:13
Avike,ezt nem mondod komolyan.Mi az,hogy"olyan mint egy rendes gyerek".Hát milyen lenne?Szörnyű,milyen emberek vannak,gondolom nem maradtál válasz nélkül.
4021. Avike1 (válaszként erre: 4017. - Manócska37)
2013. júl. 13. 15:25
Igen ha a tesód asszonya akkor szimplán card le a véleményét azt kész!lényeg a te nyugalmad semmi másra ne koncentrálj! irigyli hogy babázhatsz,és ilyenkor amúgy is mindenki mindent jobban tud,és jobban csinál! vad idegenek is megpróbálnak az utcán tanácsokat adni még ha nem is kértük tőlük:-)Minap akadtam ki én is,mert megkaptam amit a másik fórumon közös ismerősünk" hadd nézzem ezt a babyt! jéé ugyan olyan mint egy rendes gyerek!"ezt a lombikra értette,és nem tudtam úrinő maradni!
4020. Avike1 (válaszként erre: 4013. - KicsiZsu)
2013. júl. 13. 15:21
Istenem elhiszem én is így voltam,mert igaz nem szondán táplálták,de kis súllyal született nálunk mostanra 4 hetesek leszünk holnap inkább a túl etetés a gond,bár azt gondolom nem oly nagy a gondd,mert napi 2x van ébren 2 etetés között,és akkor sem hosszú időre,na akkor nálunk is találgatás megy,hogy épp a pocak fáj,vagy melege van,vagy mi az ábra.de van sokszor,hogy csak a kezeit forgatja,nézegeti,meg a színes élénk dolgok nagyon érdeklik,csakhát mindennek tátott szájjal megy neki,mint aki farkas éhes akkor is,ha épp akkor nyomott be 100ml tejet.
4019. KicsiZsu
2013. júl. 13. 11:26
Hmmm melyikőtök írta hogy növekedési ugrásnál 2 óránként esznek a bébik? Teganpi fürcsi óta a szokásos 3 óra helyett két óránként felkeltett 5-8 percre cicizni?! Tiszta panda vagyok...:/
4018. Manócska37 (válaszként erre: 4010. - Turoscsusza)
2013. júl. 13. 10:37
Hát, nekem nem jön le a ciciről, csak pihen rajta. Ezt a pumpálást azért megpróbálom, csak az a gond, hogy tejem sincs sok, szoval a végét hiába pumpálom. Mert ha dőlne, mint állat, akkor tele tudnám nyomatni vele a száját, de így? A végén kiskanálba alig bírok 5 cseppet kipréselni a vitamin bevételhez. Azért köszönöm. Most éjjel azért elég jól visszaaludt. Inkább kicsit több tápszert adok neki, akkor már nincs ereje sírni és elalszik.
4017. Manócska37 (válaszként erre: 4009. - Avike1)
2013. júl. 13. 10:34

Hát ezt a szempontot is megértem. Én is ha nézem, nagy a kísértés. Régen ki sem lehetett robbantani engem az ágyból, most meg néha magamtól felkelek és várom, hogy felébredjen, mert már hiányzik a találkozás.

Ez a tesóm felesége, szóval a tesóm miatt muszáj beszélnünk. Mindegy, magabiztosan visszavágtam, tudom, hogy ezzel megőrjítem. A végén ő idegesebb, mint én.

4016. Manócska37 (válaszként erre: 4008. - Avike1)
2013. júl. 13. 10:32
Ja, én annyit nem iszok. Szerintem napi2 liter, max 2,5. És szinte csak szoptatós teát.
4015. Kittyna1990 (válaszként erre: 4001. - Avike1)
2013. júl. 13. 06:58
Nekem nem volt hál isten fintorgás semmi elfogadta ugyan úgy, bár nem jött meg úgy igazán mert 3 napig volt de csak kis maszatolás.
2013. júl. 12. 23:22

Koszi. Szerintem kiprobalom mert van benne valami.

Vini ma este nagyon nyugos. Kibirta a 3 orat, ugy hogy masfel orat aludt, utanna meg elvittuk setalni es ott is elaludt. Kicsit sirt de kibirta.

Most mej jol evett megint. adtam neki plusszba tapszert is mert nemvolt eleg a tejem es nemalszik csak nyuglodik. Szerintem meleg van.

4013. KicsiZsu (válaszként erre: 4002. - Avike1)
2013. júl. 12. 22:13

Az ötlet szuper(erre nem is gondoltam), de nem szeretek annyira parfümözni/dezodorálni. Izzadásgátlóm van, amit napi szinten használok, de azzal már 2 hónapja "ismerkedik".


Ma is csak nyüglődött egész este/délután. A kórházban minden gramm(!) hízásnak iszonyúan örültem. A hamiját szondán kapta nagyon sokáig, s mindig megkapta a maga adagját. Ezért most triplán stresszel amikor tudom, hogy nem ette meg a testsúlyához mért menniységet. Rémeket látok egy/két kevesebb étkezés után.

4012. Timeacska89 (válaszként erre: 4010. - Turoscsusza)
2013. júl. 12. 19:59
nállunk fürdés után van a vacsi mert a fürdés felélénkiti épp ahogy Avike irta viszont utánna a kaján bealszik igy teszem is ágyba és alszik.De ha nektek igy jol működik akkor ne változztass.Ja és nekem is bukik ha kaja után öltöztetem vagy pelusozok.
4011. Avike1 (válaszként erre: 4010. - Turoscsusza)
2013. júl. 12. 19:46

szia ügyes vagy! lassan mindenki kitalálja melyik megoldás válik be!

hát én sem fürdetés,sem öltözés elött nem etetem,mert akkor sokat vissza bukik,de ha neked így praktikus akkor végülis jó így is ahogy te csinálod! nálunk fürdés,mérés,öltözés pizsibe és utána kap enni,és már alszik is! a fürdés kicsit felélénkíti,így nálunk ez vált be,mert a kaja meg elálmosítja,így már csak 1x eszik éjjel,azt is gyorsan és alszunk is tovább.

4010. turoscsusza (válaszként erre: 4007. - Manócska37)
2013. júl. 12. 19:42

Jaj szegenyem.

nekem bevalt a cumi igy nincs mas otltetem sajnos. De szoptatasra van.

Elmentem ma szoptato klubba. Es kiderult hogy lusta a fiam. Azt kell csinalnom, hogy ahogyan eddig, oldalasan a cicire helyezem, ugy hogy kozben erosen tartom a nyakat es nem engedem hogy lejojjon a cicirol. Amikor bekapta, akkor pedig elkezdem a masik kezemmel pumpalni a szajaba a tejet es o kenyeten lenyelni. 20 perc alat annyit evett ott hogy 3 orat aludt csak anyatejjel.

Aztan jott a 6 orasi etetes ami rendszerint cirkusz. Es sikerult. Jol megetettem, aztam megfurdettuk. Aztan megkinaltam vele megint es most alszik.

Ti is megetetitek furdetes elott.

Szerintetek mi a rendes sorrend? Jo a furcsi elott etetem meg?

4009. Avike1 (válaszként erre: 4005. - Manócska37)
2013. júl. 12. 19:38

Nem lehet megoldani,hogy ezzel a sógornővel ne kelljen komunikálnod? a hülyeségeivel nem vagy elöbbre!

Megértem hogy nem akarod oda szoktatni,de én már a lombik alatt eldöntöttem,hogy ennek a babának kiélvezem minden percét,mert nagyon hamar hipp-hopp felnőnek,és ugye nekem már nincs több esélyem még több gyerekre!tudatosan rontjuk el:-) mert vele is azt tervezem,hogy míg kicsi addig a miénk,aztán szépen átadjuk a társadalomnak,és utána már csak ketten maradunk egymásnak apával,mert azt megtanultam 2 idióta anyóssal,hogy igen is a gyerekeinket nem magunknak neveljük,hanem az életnek a párjaiknak,de addig míg kicsi szeretném magaménak tudni:-) flúgos vagyok ugye?tudom...

4008. Avike1 (válaszként erre: 4007. - Manócska37)
2013. júl. 12. 19:33
Nem ne hagyd sírni! valami okozza,hogy állandóan cicizne! nem elehet hogy túl sok vizet iszol,és felhígul a tej is?ha nem elég tápláló,akkor hiába szopik sok mennyiséget csak pisil tőle,ha sokái jön fejéskor a vizes rész,akkor ez is lehet a bibi,mert ugye az okosok mondják hogy sokat kell inni,de ugye mennyire sokat azt nem! 1 literrel kell több mint átlagosan mert kb annyi vizet von el a tej termelés!
4007. Manócska37 (válaszként erre: 4006. - Avike1)
2013. júl. 12. 18:10
Na most már a délután is ilyen. Próbáltam bebugyolálni, semmi nem jó, csak a cici. Így már rémálom minden etetés. Ti mit csinálnátok? hagyjam két napig ordítani és elfelejti? Már tényleg ott tartok, hogy szoptatni sem akarok.
4006. Avike1 (válaszként erre: 3994. - Manócska37)
2013. júl. 12. 17:42
jajj Manócska ne engedd sokat cicizni! próbálj bimbóvédőt használni,mert komoly gyulladás is lehet belőle! enyém gyorsan eszik 10perc átlagban,de nekem is érzékenyek már a bimbók,főként ha párszor nem jól kapja el,és ráharap a kis ínyével,hogy ki ne csússzon!ma már kentem bimbóvédő krémmel,de ha nem javul,akkor én is bimbóvédőt fogok használni.
4005. Manócska37 (válaszként erre: 4003. - Avike1)
2013. júl. 12. 17:40
Én nem akarom odaszoktatni, mert aztán ott ragad. Tegnapelőtt meséltem a sógornőmnek, hogy délelőtt van visitás és akkor rajtam lóg, erre közölte, hogy valamit nagyon rosszul csinálok, meg biztos a tejem is szar éhes marad. Meg nem keltem fel óra szerint 3 óránként. Na én meg mondtam neki, hogy én nem könyvből nevelem a gyerekem, hanem ösztönből, a tejem szörp is lehetne, mert utána kap tápot és jóllakik. Fél kilót hizott is, úgyhogy olyan nagyon szar anya nem lehetek.
4004. Avike1 (válaszként erre: 3990. - Turoscsusza)
2013. júl. 12. 17:39
szegényem! figyu lehet bérelni mérleget én sem vettem mert felesleg! nem olyan drága 1500/hónap,és akkor tudod mi az ábra mennyit szopik az a baj,hogy a kisbabák csak azt érzik,hogy valami gond van a pocakkal,de hogy éhes,vagy túl tele van,vagy csak szeles,mindenre csak sírással nyűglődéssel reagálnak,az meg nem jó,ha szopik 90-et,aztán fél óra múlva adsz neki+ tápszert,mert megterheli a kis gyomrát megemészteni meg nem tud annyit!szerintem ha 1 hónapig van mérleged,akkor tudod,hogy tényleg mi a valós fogyasztás,és van-e annyi tejed amennyi kell neki.persze nem akarok okoskodni sem,csak nekem jó szolgálatot tesz a mérleg,így tudom követni,hogy egy-egy gyanús etetésnél valyon eleget szívott-e?
4003. Avike1 (válaszként erre: 3987. - Manócska37)
2013. júl. 12. 17:34
Nekem is érdekesen néz Madlen,ha a kiságyba teszem,mivel első naptól fogva velünk alszik a kiságy azért van,ha jön a védőnő meg tudjam mutatni van a gyereknek ágya is!
4002. Avike1 (válaszként erre: 3985. - KicsiZsu)
2013. júl. 12. 17:33
szia Zsú nem használsz véletlenül parfmöt? mert azt nem szokták szeretni a babák,persze tudom én is izzadok,de pl a Nívea stress protect-nemnagyon minimális illata van azt elviseli Madlen,de a régi megszokott parfümömmel nincsen jó viszonyban,akkor vág pofákat a cicire,ha érzi a parfümöt,de végül győz az éhség többnyire,és mivel rájöttem mi a gondja így felejtős a parfűm.
4001. Avike1 (válaszként erre: 3983. - Kittyna1990)
2013. júl. 12. 17:22
egyből csak rángatta cibálta de nem szívptt,én meg szenvedtem mert volt annyi mint állat! nem akarom,hogy így legyen most nálad!!! drukkolok,hogy ne így alakuljon! hozzá teszem nekem elszálltak a pajzsmirigy értékeim is túl termelt,ez is közre játszhatott!
4000. Avike1 (válaszként erre: 3981. - Manócska37)
2013. júl. 12. 17:20
Hát a szoptatós párnát teszem a derekam köré az ágy közepén ülök és azon ekszik a babám a hátamfelé vannak a lábai,és a honaljamnál van a kis fejecskéje,addig húzom őt előrébb a párnán,míg pont a cici alatt van a kis feje ekkor megemelem párnástól kicsit,és már cuppan is a cicire:-)de ugyan ezt nagy párnával is meg lehet csinálni.
2013. júl. 12. 13:32
Én infacolt adok a babámnak abból is 2 pipettával változó melyik babának mi jó de tornáztasd minden evés elött biciglizz vele nyomd fela kis lábát akkor maszírozd neki a pociját még nekünk a mecsek baby tea segít
3998. Manócska37 (válaszként erre: 3997. - Kittyna1990)
2013. júl. 12. 13:17
A cumitól öklendezik. De már rájöttem a szelek bántják. Ezen lehet segíteni? Ha felveszem, nyom két hatalmasat, de ha leteszem, megint tekereg, nyugtalan.
2013. júl. 12. 12:52
Ez így tényleg nem mehet mert bele bolondúlsz te is.Gondolom amint felveszed csend van.ha fájna neki valami vagy valami baj lenne akkor is sírna. Én azt csináltam Alennal mert ő se akart lecuppani rólam hogy a szoptatós párnából egy kis fészket csináltam neki és abba úgy érezte magát mintha körül ölelni őt valami valaki..és oldalára fordítottam és simiztem volt mikor 1óráig de csak ültem simiztem cumi be és simogattam a hátát 1 hétig üvöltött de kitartottunk azóta szépen nyugodtan ellaszik magától is. de ezt nem szabad hagyni mert tényleg kikészülsz benne.
3996. Manócska37 (válaszként erre: 3995. - Kittyna1990)
2013. júl. 12. 12:24
Tudom én, de van ötleted, mit csináljak? Három óráig képes ordítani. Már mindent próbáltunk: cumi, ringatás, bébihinta, semmi nem kell, csak én.
3995. Kittyna1990 (válaszként erre: 3994. - Manócska37)
2013. júl. 12. 12:21
Adnék én mindenkinek esküszöm :) vigyázz azért ki ne sebesítse a cicid azzal h eláztatja mindig mert utána kegyetlenül fog fájni
3994. Manócska37 (válaszként erre: 3993. - Kittyna1990)
2013. júl. 12. 11:25

Na, miért nem itt laksz a szomszédban? Én is bejelentkeznék egy-egy menüre a picúrral.

Már megőrjít a cicifüggése: most épp 3 órája ezt játszuk, ahogy leteszem, ordít és csak a cici jó. Hát így nem tudok fejni és nincs is benne már semmi. Éjjel is volt egy ilyen két óránk. Szégyen-gyalázat, de be kell valljam, nekem így nem nagyon van türelmem, hogy egész nap mást se csinálok. Már fájnak a mellbimbóim, annyit birizgálta.

3993. Kittyna1990 (válaszként erre: 3992. - Manócska37)
2013. júl. 12. 10:01

Hát igen ám.. csak állítólag vannak olyan anyák is akik 6 éve szoptatják a gyereküket és úgy adják le a tejet és azoknak a tejeknek más a tápértéke mondjuk mint egy 2-3 hete szoptató anyának.Meg így konkrétan nem tudod kitől van a tej.

Ha konkrétan egy személytől viszed a tejet az a tejtestvérség. Tőlem is 2 évvel ezelött is így vitték az anyatejet és receptre írta fel a gyerek házi orvos.napi 800ml a max amit adhatok.most is így van van egy tejtesónk..vagy is csak lesz mert még nem született meg. Hál isten annyi van hogy teljes étkezést tudok biztosítani a másiknak is majd.

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook