Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 júniusi babák fórum

2013 júniusi babák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
4442. Gotta
2014. máj. 30. 13:13
Sziasztok! Sajna megint rég jelentkeztem, vizsgaidőszak van, tanulok ezerrel :) Bia tegnap volt egy éves :) Hétfőn megyünk státuszra, kíváncsi vagyok hány kg már :)Járni még nem jár, kapott egy járássegítőt, hát... rá se bagózik :D Helyette minden mást tologat :D Mindenre mászik fel-le, le se lehet lőni :)Remélem mindenki jól van! :)
4441. Kiscsibe20 (válaszként erre: 4440. - KicsiZsu)
2014. máj. 21. 07:53

sajnos nem tudom meg nyittani nem engedi :(:(

Hát lassan kisfiam 1 éves lesz :):) kinőtt a 7,fogacskája szépen megy már :) 11 kiló :) meg 78-79 cm :) szép nagy :)most sajnos beteg lassan már 2 hete nem igazán sikerül kikeveredni-e belőle pedig elég sok gyógyszert kap :(

4440. KicsiZsu (válaszként erre: 4439. - Kiscsibe20)
2014. máj. 14. 20:15

Szia, a 4409-s hozzászólásomban linkeltem egy lehetőséget. HA úgy nem megy, szólj, s megpróbáljuk másképp. :) Neked is júniusi babád van láttam. :)

Mesélsz magatokról?

2014. máj. 13. 07:50
Sziasztok! Facebookon hol tudlak titeket meg találni ???
4438. Avike1 (válaszként erre: 4436. - Manócska37)
2014. márc. 28. 18:03
Édesem ez természetes sok a nyűg,baj,kétség,de nagyon jó,hogy pont ők a mi kis kincseink:-) én épp múlt héten tettem új fotót fel,és a FB is vannak mindíg aktuálisak:-) ölelgessed meg picikédet te is,és mondjad én küldöm:-)
4437. Manócska37 (válaszként erre: 4435. - Avike1)
2014. márc. 26. 09:42
Lassan megint kell képet feltolnunk, annyit változnak! Csókolgasd meg Madlent a nevemben!
4436. Manócska37 (válaszként erre: 4435. - Avike1)
2014. márc. 26. 09:42
Szia! Dumál ő is egész nap, amikor örül, akkor azt mondja: igyigyigyi. Jön utánam állandóan, ha porszivózok, kergeti a végét, ahogy tologatom, ilyenkor olyan imádnivalóak. Mindennap elmondok egy hálaimát, hogy pont neki lehetek az anyukája!
4435. Avike1
2014. márc. 25. 11:17
De jó Manócskám hogy még nyugodt a babád:-) az enyém ördög lett 1 hete! imádnivaló kis ördöglány:-)akaratos,erőszakos hangos,és mindent megtalál amit nem szabad beszél szavakat nem,de mama...egy hét alatt hatalmasat változott,és éjjel 4-5x felkel szopizni.szóval nálunk ezek vannak
2014. márc. 20. 12:52
Sziasztok! Zsu tündéri a lányod! Olyan jó, hogy mindannyiunk lányai nyugodtak, az enyém már extrém módon nem sír, mikor a fülét lőtték, akkor is csak nyőgött egyet. Képzeljétek, mekkora arc, kedden kellett visszamenni a gyógytornászhoz, hogy december óta mennyit fejlődött, és hétfő délután 5-kor elkezdett mászni. Nem egy aranypofa? Vár az utolsó pillanatig. Már 5 foga van és még mindig alszik rengeteget. Zsu a mászás nagyon fontos, nekem azt mondták, ha felállna, tologassak el tőle mindent, hogy minél többet kelljen másznia a legközelebbi bútorig. Ja, és keresztény lett egy hete, ott se sírt, vigyorgott a apapra. És imádja a vizet, sokkot kap mikor úszni megyünk, itthon meg a pancsinál ül a vízben és fél percenként előredől és beleteszi a teljes arcát a vízbe. Ilyet nálatok is szoktak?
4433. Avike1
2014. márc. 15. 18:12
nagyon cuki:-)) mi jól vagyunk köszöbjük most orrfolyás van valszeg a fogaktól,mert más baja nincsen nem lázas,nem köhög csak a nózi folyik.tisztogatom,más dolog nincsen vele nagyon cuki kis mosolygós tündérkénk van. elégedett nyugodt baba nem sír szinte sosem,igaz az egész nap róla szól reggeltől estig,estétől reggelig. jól elrontottuk ahogy terveztük,így akaratos erőszakos,de nagyon kedves aranyos baba:-)mászás nem igazán megy inkább állni,menni akar,nem igazán szeret hason lenni.jövő csütörtökön megyünk védőnőhöz ahol végre talán nem lesz lecseszés a súly miatt,mert már jobban eszik valéamennyivel,bár szerintem még nincsen 7 kiló,de legalább az előirt 30deka meglesz.szóval nagyjából talán ennyi. kívánok nektek és minden fórumtársnak kellemes további szép hétvégét.
4432. KicsiZsu
2014. márc. 14. 16:41
Tettem fel egy új állós képet. :)
4431. KicsiZsu
2014. márc. 14. 16:40

Hajjaj, már mindenhol feláll, már nem elég neki a térdelés. A kanapé és a kisasztal mellett eddig sasszézva végiglépkedett, de már nem is sasszézik, hanem hatalmas léptekkel megy. Hihetetlen. :)

Egyébként jó kedvű, mosolygós kis csöpp, csak akkor sír ha fáradt/éhes, s sajnos mostanában amikor felkel. Erre még nem jöttem rá, hogy miért.:/


Hát ti hogy vagytok?

4430. Avike1
2014. márc. 14. 08:40
Zsu tüneményes a kicsi lány! megkukkoltam és nagyon ügyesen mászik fel a pelus dobozra!
4429. Avike1 (válaszként erre: 4428. - KicsiZsu)
2014. márc. 14. 08:38
Sziaa jól vagytok drága? mizu a pici lánnyal? tettél új fotót? meglesem. puszik nektek!
4428. KicsiZsu
2014. márc. 7. 22:17
Érdekes ez a barátnős dolog. Nálam is csökkent a barátnőzés mennyisége, pedig nagyon figyelek arra hogy ha hívnak/hívok valakit, ne csak a gyerekeről dumáljak s meghallgassam a másik felet is. De. Igaza van Avike-nak: Ha egy van aki igazán jó barátnő, az elég. :)
4427. Avike1
2014. márc. 6. 14:42
nagyon nagyon édes a lányod!puszi édes pofijára:-)
4426. Avike1 (válaszként erre: 4424. - Manócska37)
2014. márc. 6. 14:41
jhajj drága nekem is csak egy igaz barátnőm van,de egy is elég,mivel ő igazi jó barát mindíg mellettem van ha kell,és én is vagyxok neki bármikor.nekem több nem is kéne
4425. Manócska37 (válaszként erre: 4423. - Avike1)
2014. márc. 4. 14:30
De édespofa, mennyi haja van. Teszek fel én is mindjárt. Ezeket telefonnal csináltam, nem tudom, milyenek.
4424. Manócska37 (válaszként erre: 4422. - Avike1)
2014. márc. 4. 14:30
Szia Drága! Igazad legyen, nekem kell még 40-50 év. tekintve, hogy 38 vagyok, nagyok az elvárásaim. Nekem sincs túl jó kedvem mostanában, de itt se családi gondolk. Tök szarul esik például, hogy a rengeteg "barátom" nyűgjeit hallgattam évekig, most meg felhívom valamelyiket, hogy kicsit beszéljek valakivel és az a válasz, hogy visszahívlak, oké? Aztán eltelik 2-3 hét. Értem én, hogy dolgoznak, de én is dolgoztam, amikor ők voltak tök egyedül otthon egy bébivel és mégis meghallgattam mindig őket. Gondolkodom rajta, hogy az ilye barátokat kiűzöm az életemből, de akkor meg nem marad csak egy. Ez a nagy dilemmám.
4423. Avike1
2014. márc. 4. 13:41
tettem friss képet,csak nem tudom elfordítani sajna.
4422. Avike1 (válaszként erre: 4421. - Manócska37)
2014. márc. 4. 13:31
szegény Manócska nem vagyunk öregek! még felneveljük őket,férjhez adjuk,aztán unokázunk,és majd ha már nyűg lesz az élet akkor elegánsan távozunk okés? jó lesz így nem? amúgy én is lelkileg kicsit ki vagyok mostanság,és nem tudom miért nincsen okom rá! a lányom édes kis mosolygyár,szépen fejlődik okosodik aranyos nagyon fiammal is minden okés a férjem egy tündér mégis olyan ideges forma vagyok sokszor fene tudja mi ez de majd csak elmúlik.
4421. Manócska37 (válaszként erre: 4418. - Avike1)
2014. márc. 3. 09:04
Szia Drága! Jól vagytok? Megint kellene friss fotókat feltennünk nem? Olyan gyorsan telik az idő, mosat születtek. Mostanában azt álmodom, hogy öreg vagyok, és sírok, hogy nem akarok meghalni, mert még alig töltöttem időt a lányommal. Aztán tényleg sírva kelek.
4420. Manócska37 (válaszként erre: 4419. - Ginfizz)
2014. márc. 3. 09:03
Szia Drága Ginfizz! Gyere most már gyakrabban, nagyon hiányzol innen is!!!! Nem tennél fel képet a picúrról? Úgy megnézném a kis husikát. Nálunk is 74 cm van és 9 kg. Hú az alvás miatt de sajnállak, én meg folyton amiatt aggódok, hogy az enyém mennyit tol. Éjjel 11 órát egyhúzóra szeptember óta mindig, nappal mostanában beállt a 2*2 óra. Az összesen 14-15 óra, nekem olyan rengeteg. Az én lányom egyébként mozgásban ugyanazt csinálja, mint a tiéd, téged nem csesztettek, hogy lusta, meg lassú? Én már viszem úszni, jár a Dévény tornás, voltunk gyógytornásznál..... Ja, és itt 5 fog van hétvége óta. Addig az alsó középső kettő, meg két felső szemfog volt kint, úgy nézett ki mint a Batman jel. Kérlek, gyere néha, ha tudsz. Leírjam neked, alvást nálunk milyen rítusokkal megy?
4419. Ginfizz
2014. febr. 27. 13:26

Megkaptuk az oltást, semmi mellékhatása nem mutatkozott! A mért eredményünk 74.5 cm és 11 kiló! Van pocak, meg jó kis husos combi, nagy fenék, de amúgy nem egy pöffeteg gomba a lányom :) És hozzáteszem, nem eszik sokat! Anyja lánya, nah :D

Fogunk egyszerre kettő mutatkozik alul, ők az elsők, de még nem törték át az ínyét.

Egyedül az alvással van gondunk. Mindenki azt mondja, hogy egy csecsemőnek elég napi 12 óra alvás összesen a 24-ből. Hát én nem tudom... Nekem ez olyan kevésnek tűnik. Sokszor egy felnőtt is többet alszik, nem egy fejlődő szervezet. És nem csak most, ennyi idősen alszik "keveset", hanem már hónapok óta.

Ráadásul nappal rettentő fájdalmasan, vergődve, sírva, nyűglődve, csak kézben tud elaludni, néha jó órás próbálkozás után. Egyedül sose. Néha éjjel van, hogy magától vissza alszik, ha felsír, gondolom a foga miatt.

Már jeleztem ezt a gondomat kb. 5 védőnőnek, dokinak, mindenki csak legyintett, hogy biztos ilyen kevés az alvásigénye!

Ebbe bele is törődnék, hisz nem várom el, hogy egész nap aludjon, elég lenne a napi 1-1 óra alvása és éjjel a 10, ha azt látnám, hogy emelett fitt, jókedvű. De nem! Rettentő fáradt sokszor, kínlódik, jóformán már kézben sincs el olyankor, semmit nem tudok tőle ilyenkor csinálni, de mégsem alszik el.

Ettől kész vagyok! Már mindent megpróbáltam, de semmi nem válik be... Se nekem, se a babónak nem jó ez így szerintem. Vagy csak én gondolom így??

4418. Avike1
2014. febr. 27. 10:32
szuper Ginfizz,hogy jelentkeztél:-) szívesen olovasom mindíg a bejegyzéseket amikor van pár percem!10 kiló szuper súly! mi most 6,60 vagyunk nálunk már ez is eredmény. mostanság továbbra is jó ízűen eszik Madlen ami nekem hatalmas boldogság.Nálunk is az én főztöm a nyerő adok is neki mindenből,persze csak falatokat de pl főzelék,vagy husi abból ő is kap egész adagot.fogakon nem kell aggódni majd jönnek azok sorban.Kívánok mindenkinek minden jót. puszik nektek.
4417. Ginfizz
2014. febr. 24. 10:05

Sziasztok Lányok!

Ezer éve nem jártam itt... Csúnya dolog, hogy így elhanyagoltam a fórumot, pedig még én nyitottam anno másfél éve. Jesszum! Hogy telik az idő, repül!

Mona már 8,5 hónapos, több, mint 10 kiló és 73-74 cm körül járunk. A napokba megyünk mérésre és az ismétlő agyhártya elleni oltásra.

Még tápszerezünk, de napközben egyre kevésbé fogadja el. Mindent meg akar kóstolni, főleg a mi kajánk érdekli, szívesen rág, pedig még fogunk egy sincs :) Az alsó kettő nagyon puposodik, de még nem bújt ki. Szerintem különösebb gondok nélkül viseljük, néha sír fel egy pillanatra.

Ültetve ül szépen, négykézláb rugózik, tolatva kúszik, pörög-forog.

Nagyon szeret magyarázni, baba, mama, tete, dejdej és hasonlók mennek. Nagyon értelmes, könnyen tanul és egy igazi mosolyalbum, a kacagástól szinte hanyatt esik :)

Tömören ennyit tudok mondani, pótolni! Fb-n inkább vagyok... időhiányosan :) Igyekszem itt is visszaolvasni, és ha érkezett új tag, szeretettel üdvözlöm!

4416. Avike1
2014. febr. 23. 09:41
sziasztok csajszik:-)) megint nem voltam egy darabig,sok a tennivaló. 1 hónap alatt kinőtt 8 fogacska Madlennek. nem különösebben viseli meg,bár most éjjel 2-3x sírva ébredt nem tudom mi ez,de lehet újabb fogacska. semmi extrát nem csinál mozgásilag csak járni állni akar! ülni ugyan ül,de nem olyan stabil még simán eldől egy idő után:-) kis krumplis zsák. a beszéd az viszont hihetetlen amiket mondunk próbálja utánozni többnyire az első 2-3betű de szemmel láthatóan élvezi a gagyogást,állatokat tanuljuk melyik a paci,a kutya,cica.... hol a szeme,szája,orra....már ügyesen eltalálja főleg a szemét:-)mászni egyeltalán nem mászik csak kapálózik a lábaival,és nyüszög,huzza a kezem,hogy felhúzza magát járásra készen. a hasizma az valami bámulat hanyatt fekve majdnem teljesen felül.hát velünk nagyjából ennyi. szopik még mindig de most már eszik legalább jó izüen,igaz nem túl nagy mennyiségeket most 6,60kg.nagyon sűrűsödik a haja,és tényleg ennyi.kívánok kellemes hétvégét,és sok babás örömöt nektek.
4415. KicsiZsu (válaszként erre: 4414. - KicsiZsu)
2014. febr. 14. 18:53
1,5 hónapig, nem 15! :D
4414. KicsiZsu
2014. febr. 14. 18:52

:) Nem az számít, hogy 6 vagy 9 kiló-e?

Örülök Avike, hogy jobban megy a hamizás! Nekem ma volt az első olyan kajáltatás, ami annyira nem kellett neki, hogy szinte öklendezte kifele. Hát ja , én sem rajongok a főtt csirkemájért. Majd ha nagyobb lesz kap sütve. ( úgy még finom is. :D) A mai hamit kiöntöttem, s kapott helyette mást. Remélem nem lesz szokása nála ez az öklendezés...:O


Emmám közben megtanult mászni, s térdel, s próbálgatja az állást. De ülni még nem tud a kis beste. Ellenben Rékával, ő nagyon megfontoltan lassan csinálja a dolgokat, még akkor is, ha már tudja. 15 hónapig csak kúszott, s most a mászás is olyan gyök kettővel megy, pedig ez elvileg gyorsabb mint a kúszás. Nem egy gyorsvonat a csajszi.

4413. Manócska37 (válaszként erre: 4408. - Avike1)
2014. febr. 3. 08:49
Avikém, én nem írtam oda egy sort sem, mert miattam kikerültél a csapatból. Tartom magam az elveimhez. Írjunk itt!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook