Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 júniusi babák fórum

2013 júniusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
2013. júl. 4. 14:53

Csajok, akiknek van már gyerekes tapasztalata, segítsetek: elmondom, mi a gond-kettő is van.

1: Kb. egy hét alatt a gyerekem teljesen frankón cicifüggő lett, de nem mint kajaforrás, hanem, mint cumi. A rendes cumitól öklendezik. Így néz most ki az etetés, két cici 20-30 perc összesen, tápszert csinálok, megeszi, büfi, vissza cici és meg kell várni, amíg elalszik, mert ha csak félálomban van, akkor visit, mint a malac. Kipróbálta, hogy hadd sírjon, de nem adja fel, aztán 20 perc után már azért bömböl, mert hullafáradt. Így azért egy etetés egy, másfél óra, én ezt így nem bírom.

2. Este fürdetés után is ez van, de akkor még cicin sem alszik el. 3 óra ordítás és semmi nem jó. Ha ringatom az sem, ha cumit adok, az sem, a múltkor már halálra etettem, hátha elájul, de nem. A három óra alatt vagy négyszer is ciciztetem, de mindig felébred. Tegnap háromszor melegítettem a vacsoránkat, már korgó gyomorral szoptattam, mire fél 12-kor ettünk mi is. És ma már délelőtt is volt egy ilyen két órás.

Most mit tegyek? Hogy szoktassam le arról, hogy cuminak használ?

3901. Manócska37 (válaszként erre: 3900. - MOCIZSU)
2013. júl. 4. 14:48
Brendonban is? de jó, akkor ott még megpróbálom.
3900. MOCIZSU
2013. júl. 4. 12:35

Én is hajtom a Weleda teát, de csak kb 5-6 helyen lehet kapni, az egész országban. Tegnap néztem utána a neten. 1-2 DM-ben, és a Brendonban. Legalább is ezt olvastam. Már én is küldtem a családot, de sehol nem kaptak. A következő a Brendon lesz, de oda is el kell jutni.

Mi is kiütésesek lettünk, bár én is ettem epret, a kiütések előbb jöttek. Gondolom 1000 féle dolog okozhatta.

3899. Kittyna1990 (válaszként erre: 3898. - Manócska37)
2013. júl. 4. 11:58
igen erre gondoltam köszi :) megnézem most én is pesten is meg itt a környékünkön hátha
3898. Manócska37 (válaszként erre: 3895. - Kittyna1990)
2013. júl. 4. 10:58
Szia! Itt a lactoherbről írtunk, meg utána Avike a weleda teáról, amit a DM-ben lehet kapni. Egyébként én itt két DM-ben is néztem és nem volt. Sok weleda cucc volt, de tea nem. Majd Avikét megkérem, hátha postáz nekem.
2013. júl. 4. 09:17
Kepzeljetek lanyok az en picurkam kiuteses lett. A fejen jelentkeztek, cici apro pottyok, ketoldalt a szem es a ful kozott. Aztan lett anyakan is. Es rajottem hogy a foldiepertol. A kertem telistele van eperrel es most nem ehetem. :)Vini erzekeny ra. Gondoltam leirom hatha valaki mas is jar ebben a cipoben. En bolond utanna sem olvastam csak ettem. Aztam tegnap delutan mikor etettem, akkor kezdtem el gondolkodni hogy mitol is lehet, mert eloszor azt hittem hogy beizzadt.
3896. turoscsusza (válaszként erre: 3885. - Bonne Maman)
2013. júl. 4. 09:11
Jaj de orulok. Vegre babazhatsz. Hatalmas baboca. Joltartottad odabent. :) Hidd el hamar elfelejted a fajdalmakat. Engem is 30 percig varrtak de mihest a karomba foghattam, nemereztem semmi fajdalmat. majd csak 2 nap mulva. Engem akkor ert utol min is mentem keresztul, de nemtart soka. Sok tejcsit es erot kivanok neked. Pihenj sokat. megerdemled. Puszika
2013. júl. 4. 05:14

Sziasztok!

Lányok kérlek segítsetek!Melyik tea volt az amit nagyon dicsértetek?(tejserkentő) ugyan is a sok feszültség idegeskedés miatt oly annyira lecsökkent a tejem hogy lassan a fagyasztóból kell előszednem :((((((( ez előtt még az elején a mecsek teát ittam de lehetséges fáj a babám hasa tőle, bár nm bizto hogy attól volt a hascsikarás.

3894. Kittyna1990 (válaszként erre: 3890. - MOCIZSU)
2013. júl. 3. 15:06
igen.a tescoba is dmbe is lehet kapni 1200ft körül van.Nekem nagyon bevált pelenka kiütésre 1-2 nap alatt rendbe hozta nem kell vastagon kenni elég egész vékonyan.
3893. Avike1 (válaszként erre: 3885. - Bonne Maman)
2013. júl. 3. 14:35
Hatalmas Gratula Bonne! szép nagy babuci:-) sajnálom,hogy megszenvedted nagyon,és kívánom mielő feledd a rosszat,és csak a boldog babázás maradjon! ölellek!
3892. pmjudit (válaszként erre: 3885. - Bonne Maman)
2013. júl. 3. 12:37

Gratulálok!

Már csak én vagyok egyben...

Mára vagyok kiírva - egyelőre semmi jele, hogy ma esetleg szülnék.

Holnap kell mennem a dokihoz, hacsak...

3891. szilujza
2013. júl. 3. 12:25

Sziasztok!


Elnézést, hogy ide írok, de segítséget szeretnék kérni tőletek!

SOS-ben szükségem lenne dr. Boros Judit elérhetőségére. Hol rendel, mikor, telefonszám, e-mail cím. Eddig csak jókat olvastam róla, mik a tapasztalatok? Bármilyen információt köszönök!

3890. MOCIZSU (válaszként erre: 3884. - Kittyna1990)
2013. júl. 3. 12:19
Az sima popsi kenőcs, ugye? Mert van nekem 3 féle popsi kenőcsöm, az egyik az inkább gyulladt bőrre való, de még az sem igazán hatásos. Vetetek ilyet is, kipróbálom, hát ha segít. Köszi!
3889. MOCIZSU (válaszként erre: 3885. - Bonne Maman)
2013. júl. 3. 12:17

Hatalmas gratula a nem éppen csöpp babához. Lány létére szép nagyra nőtt. Sok boldogságot kívánok!

Sajnálom, hogy fájdalmas volt, de ezeket a kínokat olyan hamar elfelejtjük, hogy el sem hiszed.

3888. KicsiZsu (válaszként erre: 3885. - Bonne Maman)
2013. júl. 3. 09:25
Hurrá!!! Már nagyon szurkoltam hogy te is babázhass. Tényleg jó nagy baba lett, hatalmas gratuláció érte! Várjuk a képeket. Sok sok boldogságot a babához, élvezd ki bátran hogy végre a karodban tarthatod.
3887. Manócska37 (válaszként erre: 3885. - Bonne Maman)
2013. júl. 3. 09:02

Jaj Drágám gratulálok tiszta szívből. Látod, utolsókból lesznek az elsők, ő született utolsónak, mégis ő a legnagyobb.

Hatlmas bébi, te úristen. Miért nem kértél fájdalomcsillapítást?

Majd tegyél fel képeket és várjuka hosszabb sztorit.

Kívánok nektek sok-sok tejet, boldogságot, egészséget!!!!!!

3886. Kittyna1990 (válaszként erre: 3885. - Bonne Maman)
2013. júl. 3. 09:00
Gratulálok! Ez igen tényleg jó kis méretek :)
2013. júl. 3. 02:45

Sziasztok lányok,

Július 2-án, 14.22-kor megszületett kislânyunk, Jùlia Lea. Nagyon brutál volt, fôleg a vége, ui hatalmasra nôtt a leányzó. 58 cm és 4300 gr. Hüvelyi ùton született, fájdalomcsillapìtás nélkül. Szörnyen szétroncsolt belül, így szülés után még egy hossszadalmas és nagyon fájdalmas varrás is várt rám.

A lényeg azonban, hogy makk egészséges és gyönyörû. Már sikerült cicire is rakni. Nem tudom, sikeres volt vagy sem, de igyekezett szopizni. Gyönyörû, imádom, el sem hiszem, hogy itt van velem!!

3884. Kittyna1990 (válaszként erre: 3883. - MOCIZSU)
2013. júl. 2. 21:39

Sudocrem az nagyon jó rá!

Hát mi 8kor fürdünk fél 9kor van hami addigra végzünk.Olyan 9 körűl kerűl ágyba és vagy elalszik egyből vagy van még egy kis nyügi mikor milyen napja van vagy éppen fáj-e a hasa.Ma 2kor kelt aztán 6kor de van hogy 1 kor kel aztán 5 kor ez a két változat van. Az első fiam is így kelt aztán kihúzta mindig egyre tovább.Majd meglátjuk így mikor kell.Én nem tudom későbbre húzni a fürdetést mert nagyon nyügi lesz

3883. MOCIZSU
2013. júl. 2. 19:15
Tudtok valamit kiütésre? Az én kisemberemnek a pelus alatti területek igen csúnyán kiütésesek lettek. A kukaca, a zacsi meg a combi felső része olyan kis apró hólyagocskákkal van teli. Pedig 6x, 7x tisztába teszem, mindíg kaja előtt. Ma pedig vagy két órát pelus nélkül voltunk kint a levegőn, hogy had szellőzzön. Nem tudom mivel lehetne elmúlasztani, inkább hintőporozzam, vagy van valami speckó kenőcs?
3882. MOCIZSU (válaszként erre: 3874. - Kittyna1990)
2013. júl. 2. 19:12
Ha 8-kor fürdik, hány óra felé teszed le? Meddig alszik utána? Én azért próbálom így elhúzni, hogy minél tovább aludjon. De hát így is csak max. 4-6 órát. A 6 óra az már jó, de mikor éjjel 2-kor kelt, hogy éhes, akkor kicsit nyügi vagyok. De azért általában kajci után vissza alszik, és utána 6-kor kel.
3881. Manócska37 (válaszként erre: 3880. - Avike1)
2013. júl. 2. 16:10
Én is imádlak, tudod! Olyan ijesztő volt, olyan teljsen mintha ébren lenne, mosolyog, nyitva a szeme, aztán meg felmegy a szemhéja mögé. Közben meg vigyorog, mint a tejbetök.
3880. Avike1 (válaszként erre: 3875. - Manócska37)
2013. júl. 2. 14:55
ne haragudj Manócskám tudod imádlak de olyan hülye vagy! nem-e fogyatékos:-) édes drága manócska makk egészséges semmi baja csak még nem tudja koordinálni sem a szemecskéit sem a kis kezeit,lábait! azért van,hogy néha össze vissza néz,vagy épp kupán vágja saját magát. ölellek!a bandzsítás még 2-3 évesen is normális ha fáradt!
3879. Ginfizz
2013. júl. 2. 08:48

Ez a szemforgatás, felakadás normális, bár tényleg ilyesztően hatott rám először, pedig második gyerekem :) De az okát nem tudom, csak a védőnő mosolyogva legyintett mikor aggódva kérdeztem, hogy mitől van ez a féloldalúság, szemfelakadás, stb.

Mi kb 400-450 grammot híztunk 2 hét alatt a születési súlyhoz nézve, bár telipocakkal mérték, kaja után és soknak találták a gyarapodást. Mondjuk engem utóbbi kevésbé izgat, hogy eltérünk a nagykönyvtől. Majd lesz időszak amikor meg kevésbé eszik, hízik, akkor az lesz gond?! Lényeg, hogy boldog babám van, aki szépen kikerekedett, mondhatni, belenőtt a bőrébe :)

3878. Manócska37 (válaszként erre: 3873. - MOCIZSU)
2013. júl. 1. 12:49
Én azt olvastam, hogy havi 450-600 gramm a normális. Bár az enyém is napi 30-at nyomat, szóval heti 210 gramm kb.
3877. Kittyna1990 (válaszként erre: 3876. - Manócska37)
2013. júl. 1. 11:00
Hát én most az 5. héttől vettem észre hogy abban az egy órában amiben fenn van egy negyed órát elnézelődik magyarázgat.de este felé a nyűgösebb időben aktívabb tovább.
2013. júl. 1. 10:47
Egyébként mit tudtok, mikor jön el az az idő, amikor már aktív órák vannak és szórakoztatni kell? Az én babám vagy alszik, vagy nyűgös, de olyan jó kedvű figyelgetés nemigen van.
3875. Manócska37 (válaszként erre: 3873. - MOCIZSU)
2013. júl. 1. 10:46

Nekem csak háton és oldalt alszik, nem merem hason. A fejét büfinél szintén emeli, de csak azért mert végigszívogatja a nyakam, ha "szarásig" etetem, akkor is. Frankón ki van szívva a nyakam. Büfi nincs, csak üvegből evés után. Na az érdekes: két cici, üveg, büfi, elalszik. Leteszem, csuklik, felébred, ismét két cici, szóval ez egy jó egy órás turné.

Nem akartam így írni, de én is attól féltem, hogy nem-e fogyatékos, ez a szemforgás tényleg rémisztő. A vízet viszont utálja, vetkőzéstől ciciig üvölt, mint a sakál.

Most meg negyedik napja nem kakik, már tegnap hőmérőztem a fenekét, ma itattam vele kamillát, szegényem annyira tekeri magát.

3874. Kittyna1990 (válaszként erre: 3873. - MOCIZSU)
2013. júl. 1. 10:14

Ez a szem felakasztás nálunk is van. nem tudni miért csinálják.

Az olvastam hogy az esti órákban lefekvés fürdetés előtt azért ilyen nyűgösek mert az egész napi inger stressz akkor jön ki rajtuk.Nálunk 8kor van fürdés és előtte nem alszik semmit.max a karomba

3873. MOCIZSU (válaszként erre: 3872. - Manócska37)
2013. júl. 1. 10:06

Sziasztok!

Igen nekünk is van ilyen. Naponta többször is. Tényleg kicsit ijesztő. Közben meg nevet. Hát elég viccesen néz ki. Szerintem normális. Mielőtt elaszik olyan grimaszokat vág, hogy komolyan megijedek, hogy minden rendben van-e vele?

Mi éjszaka mindíg hason alszunk, (ha bukna éjszaka és nem venném észre, akkor ki tudjon folyni a szájából) nappal oldalt, babakocsiban háton. Az én apróm is forgatja a fejét, ha hason alszik, vagy a mellkasomon pihen. Teljesen elemeli a kis fejét és nézelődik jobbra balra. És rengeteget csuklik szintén. Mindig a büfiből lesz a csuklás, akár fél órán át is. De őt nem zavarja, képes így elaludni. A fürdés nálunk mesébe illik. Ha üvölt, mert este ez a program kb. 7-8-kor elkezdi, és az esti szopiig, kb. fél 10-10-ig műsorozik. Még nem jöttünk rá, hogy miért pont ekkor, de az az érzésem, hogy fárasztja magát, hogy éjszaka jobban tudjon aludni. Szóval mikor műsor van, és jön a fürcsi 9- fél 10-körül, akkor mintha elfújták volna, ahogy bekerül a kiskádba, mintha kicserélték volna, minden baja elszáll, és nagyon élvezi. Nekünk is van a kádban szivacs, azon piheg,nagyon tetszik neki. Viszont mikor kivesszük és jön a törölközés, akkor ott folytatja, ahol a fürdés előtt abbahagyta.

Szerintetek normális 1 hét alatt 35 dkg-ot hízni?

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook