Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 júniusi babák fórum

2013 júniusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
4082. vilo
2013. júl. 25. 19:13

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni Tőletek! A probléma már kezdetektől megvan, de eddig azt hittem, hogy csak egyedi, alkalmankénti esetről van szó, hitegettem magam, hogy majd pár nap múlva kinövi Lenke és változik majd a dolog. Minden este nagyjából a híradó idejétől kezdve 11-ig, éjfélig tombol a lányunk. Hiába etetem, nyugtatom, büfiztetem, tornáztatom, sétálok vele fel és alá, egész egyszerűen üvölt. Nem nyafogós vinnyogás, hanem fájdalmas visítás. Napközben nincs ilyesmi egyáltalán, csak az estéink ilyen kritikusak. Gondoltam, hogy talán a tévé miatt lehet (hiszen este a nappaliban vagyunk és Lenke is ott van velünk), de napközben is többször megy a tévé, amikor kettecskén vagyunk itthon, és akkor nem csinálja a fesztivált. Mit gondoltok? Mit csináljak?!

A másik gondom ehhez képest "apróság"... 2-3 napja kezdte el azt csinálni, hogy amikor a szopizást megszakítom büfizéssel, ugyancsak keserves zokogásba kezd. Ez nagyobbrészt inkább csak hiszti, de akkor is borzasztó hallgatni és csoda, hogy nem szakadt még be a dobhártyám... Mit tanácsoltok? Minden segítségnek örülnék! Köszönöm!

4081. Manócska37 (válaszként erre: 4080. - Avike1)
2013. júl. 25. 17:33

Hát a kaját nem is akarom kitolni, csak utána aludnék tovább kínlódás helyett. De így csinálom egyébként: alig fény, nincs tisztábatétel, de utána még nem akar aludni, én meg majd kiejtem a kezemből.

A magányát oldom nappal, nem akarom mellénk szoktatni, mert aztán ottragad.

4080. Avike1
2013. júl. 25. 16:32
Manócska ha kaja jár a kicsinek,hiába próbálod tolni az időt! inkább szerintem az éjjeli szopinál ha nem muszáj ne tedd tisztába ne forgassad ne szórakoztassad ne beszélgess hozzá szopi közben,és ne legyen nagy fény,csak egy halvány éjjeli fény,hogy lássad hol a szája,és akkor nem csapod ki az álmot a szeméből.nekünk ez vált be éjjel,szopi összebújunk,és alszunk:-)
4079. Avike1 (válaszként erre: 4069. - Manócska37)
2013. júl. 25. 16:29
Te hát akkor az a baja,hogy magányos,ha külön szobában van! nem hall álmában hangot,szuszogást!
4078. Avike1 (válaszként erre: 4068. - Manócska37)
2013. júl. 25. 16:27
Dm-ben van sima Édeskömény tea,nem is drága! mi ott vettük,de nekünk nem jött be sajna 1-2 cseppet bele erőltettem kanállal,2-3 napon át,de továbbra sem javult a helyzet,sőt extra puki volt.
4077. Avike1 (válaszként erre: 4064. - Tamaki)
2013. júl. 25. 16:25
Szia ezen ne aggódj ez normális,hogy az orrán is jön! tudod ők még a szájukon át nem lélegeznek,csak az orrukon,és ugye bukáskor a légzésnél az orrjárat is tele van tejcsi maradvánnyal,ezért ott is jön nekik arra viszont figyelni kell,hogy ilyen bukás után az orrjáratot ki kell tisztítani,mert bele szárad a tej,és akkor nagyon fog visítani,ha nem kap az orrán levegőt! én úgy csinálom,hogy tengeri sós orrspray befúj,aztán kézi pumpás orrszívóval mindkét orrlyukat kiszívatom,és kész,már olyan helyeske tartja a nóziját,mert tudja utána könnyen lélegzik.
4076. Kiscsibe20 (válaszként erre: 4059. - Turoscsusza)
2013. júl. 25. 16:20
egy másfél héten keresztül evett ilyen sokáig hétfő óta adok neki tápszert így sokkal jobb :) kibírja a 2 órát vagy 2és felet de többet nem! nekem is van tejem de már nem elég neki mert a 180 ml-t simán meg eszi! és általában maximum 120 ml-t tudok lefejni úgy hogyha aludtam éjjel 3-4 órát! Az én kisfiam 8 hetes lesz vasárnap :)
4075. Tamaki (válaszként erre: 4068. - Manócska37)
2013. júl. 25. 15:10
Az a baj,azt úgy kaptam,s már nincs meg a doboza.Úgy kérd gyógyszertárba,hogy édeskömény tea,kamilla nélkül.A kamillás az a mecsek baby tea,ne az legyen.Ha vezek megírom a nevét.
4074. Kittyna1990 (válaszként erre: 4073. - Turoscsusza)
2013. júl. 25. 12:24
igyál sok folyadékot minden szoptatás után fej a maláta sör csodákra képes és rendszeresen egyél.Ne stresszelj a tejjel lesz amig lesz csak nyugodtan szoptass.inkább szopizzon és utána potold tápszerrel mert így ha kimarad egy akkor csak jobban fog apadni.Lehet ha így csinálod 1 hét múlva már több lesz.
4073. turoscsusza (válaszként erre: 4061. - Manócska37)
2013. júl. 25. 11:25

mar harom napja ejszaka eleg jol alszik. 4-5 orat. Tegnap 7 orat aludt. de nappal nagyon keveset alszik. Probalom huzni hogy ne egyen olyan surun de egyedul nehez, mert ahogy felveszem mert nyugos, egybol uvolt mert erzi a tejet. mostmar magatol kibirja 2.5-3 orat. De meg igy sem eleg a tejem. Egyre kevesebb van pedig minden etetes utan lefejem meg ejjel is. De semmi valtozas. Mort megprobalom ugy hogy egyik etetesnel csak tapszert kap es a kovetkezo etetesre lessz eleg tejcsi. nemtudom meddig lessz meg.

De orulok hogy eddig is van. nem indult be se konnyen. Halas vagyok minden csepp csodanak. :)

4072. Manócska37 (válaszként erre: 4071. - KicsiZsu)
2013. júl. 25. 09:51
Szia KicsiZsu, most ezt nem értem. Este fürdés után ugyanakkor alszik el, és 1/2 3-kor azért kel, mert lejár az ideje és éhes. Most ez akkor rossz szokás? Nem csak úgy felkel, hanem evés után nem akar visszaaludni és úgy gondolja, szórakoztathatnám. Így is keltsem fel előbb?
4071. KicsiZsu (válaszként erre: 4069. - Manócska37)
2013. júl. 25. 09:34

Szia,

olvastam, hogy ha a baba rendszeresen ugyanakkor ébred éjjel, az egy rossz szokás, s úgy lehet tenni ellene, hogy (s ne nevess ki!) direkt felkelted egy órával félórával előbb. Nekem ez az ébredés most 5:30 között van, s bevallom, én ma ébrenlétre simogattam 5-kor. Tornáztattam egy kicsit, evett egy keveset, majd alvás. Holnap is megcsinálom. Kíváncsi vagyok holnapután fel fog-e még kelni. Majd megírom. :)

4070. Manócska37 (válaszként erre: 4066. - Ginfizz)
2013. júl. 25. 08:34
De jó ára van, nekünk most Babét írtak fel, receptre 2000 Ft a 600 gramm.
4069. Manócska37 (válaszként erre: 4065. - Ginfizz)
2013. júl. 25. 08:33

Szia! Na ez zavar, hogy csak kínlódik olyankor is. Én szórakoztatnám, de semmi nem jó, aztán álmos lesz, de nem alszik, utána átesik és már olyan fáradt, hogy hisztizik. Nehéz ügy. Egyébként az egyik ilyen ébrenléti szakasz napok óta hajnal 1/2 3-kor van. Tud élni.

A minap észrevettük, hogy este nem szabad a falfelé fordítani, mert a mi szobánkból beszűrődik a fény, és ahogy kalimpál, a falon az árnyékától megijed. Ettől még jobban kapálózik és a végén már bömböl a félelemtől.

4068. Manócska37 (válaszként erre: 4063. - Tamaki)
2013. júl. 25. 08:30
Tamaki megírnád annak a nevét, amiben nincs kamilla? Olyat nem akarok adni, mert attól még hígabb lenne a kaki.
4067. Manócska37 (válaszként erre: 4062. - Avike1)
2013. júl. 25. 08:29

Szia Drága! Ma küldöm a megbeszéltet postán. tegnap bementem, de annyian voltak, felnőtt volna a gyerek, mire hazaérek.

Azért gondolom, hogy fáj neki, mert cicvel a szájában hisztérikusan sikít, eltorzult arccal. Aztán kaki után látnod kéne, az a békés arcocska, szinte boldog és akkor én is az vagyok.

4066. Ginfizz (válaszként erre: 4055. - Tamaki)
2013. júl. 25. 07:35

Tamaki!

Mi próbáltuk az édesköményes teát, de nem igazán vált be, sőt, talán attól még akkor is rotyogott, amikor nélküle nem lett volna gond.

Én Espumisant adok neki, de csak reggel, ébredés után és este, a nagy alvás előtt. Így most nincs gondunk, nem tekeredik, mint egy kis sajtkukac!

A Milupa Fermentalt tápi 8-900 grammos és 950,- forint receptre. Most irattam és váltottam ki, de még nem került megbontásra. Ha beválik, ebből íratok fel egy receptre többet is!

4065. Ginfizz (válaszként erre: 4061. - Manócska37)
2013. júl. 25. 07:20

Manócska! Mi is most vagyunk 6 hetesek és ugyanígy, nappal 3-4 óránként eszik, este meg inkább 4-5. Tökéletes, nem is kell piszkálni! :)

Nálunk van olyan, hogy felébred nyüszögve, adom a kajcsit, és közben vissza is alszik, aztán van, hogy eszik és utána még vagy egy órát ébren van és úgy kell elaltatnom, de elalszik. Aztán jön az ébrenléti szakasz. Nah akkor több órát is fent van, kicsit kínlódás, mert foglalkoztatni kell folyamatosan, ami azt jelenti, hogy végig kézben.

Szerintem figyeld meg te is ezeknek az ismétlődését és tudni fogod, hogy mikor kell altatni, mikor nem gond, ha ébren van... Nekünk ez vált be. Így már fel tudok készülni ezekre a kis periódusokra :)

Sok sikert!

4064. Tamaki
2013. júl. 24. 12:13
Ti hogy álltok a bukással?Evés után fél óráig böfiztetem,utánna is oldalra teszem le.Van mikor még két óra után is bukik,van mikor sokat.A múltkor bukott,felvettem,szegénykémnek még az órán át is jött.Állandóan rettegek ez miatt.
4063. Tamaki (válaszként erre: 4057. - KicsiZsu)
2013. júl. 24. 12:10
Én úgy csinálom,kb.1,5dl forró baba vízbe,belerakok egy filtert,de csak egy percre,hogy épp megszinezze a vizet,nem szabad erősre.Védőnő szerint ne,gyerekorvos szerint tegyek bele egy nagyon pici cukrot.Én utóbbira hallgatok.Van olyan édeskömény tea ami csak azt tartalmaz,most olyan kaptam amibe van kamilla is,az nem ízlik annyira Alíznak.
4062. Avike1 (válaszként erre: 4053. - Manócska37)
2013. júl. 24. 08:49
Szia manócskám,nem a táppal van a baj,mert nyűgös napokon az én babám is épp ezeket a tüneteket produkálja. Nem feltétlenül csak hasfájás lehet az oka anak,hogy nyög,és húzogatja a lábait,mert már megfigyeltem,hogy pl az én babócám mindíg ezt csinálja,nem csak akkor ha nem megy a kaki! híg a székletük mindegyiknek,mivel folyadékon élnek. Most Sab cseppeket vettem,ez talán jobb mint az Espumi,és az Infacol.
4061. Manócska37 (válaszként erre: 4059. - Turoscsusza)
2013. júl. 24. 08:44
Másfél-2 óra? Atyaég. Az enyém most lesz 6 hetes, de nappal is 3,5-4 óra, éjjel 5 is eltelik. Én meg nem keltegetem több okból sem. Egyrészt addigra termelődik tej és még akkorra sem elég, másrészt nem ébred fel teljesen, így nem is eszik igazán, aztán egy óra múlva felkel megint. Mostanában olyan nehezen alszik el én nem birizgálom. Hízik, jól van, minek piszkáljam?
4060. Manócska37 (válaszként erre: 4058. - Turoscsusza)
2013. júl. 24. 08:42
Szia! Na ezzel én is így vagyok, hogy várom a szilárdat, de én a hasfájása miatt.Meg a fejés is unalmas már.
4059. turoscsusza (válaszként erre: 4054. - Kiscsibe20)
2013. júl. 23. 21:54

az enyem is inkabb 1.5-2 orankent eszik meg mindig. Ejszaka mar ritkabban. Nekem is modtak hogy huzzam tovabb kja nelkul de uvolt.

En ugyvagyok vele, hogy a 3-3.5 ora az egy atlag. Ez ami a konyvben megvan irva de az en gyermeken nem olvasta ezeket a konyveket.

En feladtam hogy megfeleljek minde vedononek es orvosznak. Ha szepen fejlodik es szomjas akkor adok neki. Persze ez az en sajat velemenyem. Ezzel csak annyi a baj hogy 1.5 orankenti

etetesnel nem termelek eleg tejcsit a kovetkezore. Igy potolok. Bar most megprobalom kifejni minden etetes utan es hatha lessz tobb tejem.

A tieg mindig ilyen surun eszik? Az en fiam 6.5 hetes.

4058. turoscsusza (válaszként erre: 4056. - KicsiZsu)
2013. júl. 23. 21:45

Jo esetben 30 perc. a potlas az anyatej vagy tapszer?

mert ha tapszer akkor ne forditsd meg. Ha anyatej akkor adhatod neki a cici elott.

ma eelmentunk megint szoptato tanacsadasra es kiderult hogy nincs leg tejcsim. Azert csinalja azt hogy ramegy, eszik es egy ido utan allandoan lejon rola es sir. igy most minden etetes utan ki kell fejnem, es iy csinalok neki tobb tejet.

Vissza az elejere. :)

Sokszor mar azt kivanom hogy barcsak szilardat enne.

4057. KicsiZsu (válaszként erre: 4055. - Tamaki)
2013. júl. 23. 11:53
Hmmm lehet nekme is ki kellene próbálnom. Hogyan kell az édeskömény teát elkészíteni, milyen erősre?
4056. KicsiZsu (válaszként erre: 4051. - Turoscsusza)
2013. júl. 23. 11:52
Köszönöm a tippet! A nyakát én is fogom, illetve én is halkan beszélek hozzá, néha énekelek ( a Bóbita és a micimackó már nagyon megy). Én általában ciciztetés után adok neki egy kis pótlást cumisüvegből. Majd legközelebb megcserélem hátha... S így mennyi ideig szopik még a kicsi neked?
4055. Tamaki
2013. júl. 23. 09:21

Sziasztok!


Manócska!Édeskömény teát nem próbáltad?Mi azt használjuk,szerintem jobb mint az espumisan.Illetve nekünk bevált,gondolom nem mindenkinek,de egy próbát megér.

Avike!Nálunk is megy a forgás,meg reggelre keresztbe van a kiságyba.Pedig oldalra rakom le,kitámasztva,nehogy bukjon.

Turoscsusza!Nagyon édes azzal a hajjal,látszik mennyit nöttetek már Ti is.

Gifnizz!Most hallottam,hogy a Milupa táp összetétele állítólag ugyanaz,mint a milumilé,s ha receptre iratod 750Ft,recept nélkül is csak 1500.

Szerintem én kipróbálom majd!

2013. júl. 22. 20:46
Sziasztok! Én elég régen jártam itt de nem is volt rá időm ,mert az elmúlt másfél héten napközben óránként kellett etetnem mind a 2 ciciből éjjelente meg maximum 3rom óránként :( és hát meg elégeltem és vettem tápszert is majd holnap kipróbálom ,a dokinéni azt mondta ,nem szabad óránként etetnem minimum 2 óránként de a 3 és fél óra lenne az optimális kisfiam tegnap volt 7 hetes :) 3200 grammal jöttünk haza a kórházból a ma voltunk tanácsadáson ahol meg mérték a súlyát 4530 gramm szépen hízik :) remélem mindenki jól van és nincs senki sem ilyen helyzetben mint én!
4053. Manócska37 (válaszként erre: 4052. - Avike1)
2013. júl. 22. 11:05

Sziasztok! Én a DM-es pelenkát kaptam és nekem bevált. A neve baby lova és kb 43-45 Ft egy darab.

Avikém gratulálok, nálunk is megy már a forgás. Éjjel hasra fordult, mint a nagyok és aludt, mint a tej.

Még mindig a kakival szenved szegény. Olyankor egész nap hasfájós tüneteket produkál, pedig puki van. Egész nap nyomja teljesen vörös a feje, majd leharapja a cicimet. És olyan híg a széklete. Úgy sajnálom szegényt. Használom az espumisant, de nem sokat javult a helyzet, mert a pukival nincs gond. Már tápszert is váltottunk, így nincs több ötletem. De már eljutottam arra a pontra, hogy alig várom, hogy szilárd kaját adhassak neki, pedig imádom szoptatni, de így kikészülök, látni,hogy szenved.

Nektek már van jókedvű ébrenlét? Nálunk még inkább csak alvás és sírós, nyűgös ébrenlét van.

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook