Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 júniusi babák fórum

2013 júniusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
3932. Manócska37 (válaszként erre: 3928. - Vilo)
2013. júl. 8. 10:50
Szia! Én csak a belealvással találkoztam és nekem az jött be, hogy nem egyik cici, másik cici, hanem 3 percenként forgatom egyikről a másikra, ez ébren tartja.
3931. Manócska37 (válaszként erre: 3921. - KicsiZsu)
2013. júl. 8. 10:49
KicsiZsu ez a könyv gépen van meg neked? Akkor nekem is küldd el kérlek, mert már az őrület határán járok.
2013. júl. 8. 10:48
Judit szívből gratulálok! Milyen jó lesz ezután minden házassági évfordulótok!!!!
3929. Manócska37 (válaszként erre: 3912. - Kittyna1990)
2013. júl. 8. 10:43
Olyat is vettem, de attól meg öklendezik néha. Már teljesen kikészülök az ilyen hiszti rohamaitól. Éjjel is volt egy 1 óra 45 perces turné, most egy kétórás, öreg vagyok én már ehhez.
3928. vilo
2013. júl. 8. 09:57

Sziasztok! Holnap lesz 2 hetes Lenke, és a születése óta most először tudtam benézni hozzátok. Eleinte mintagyerek volt, evett, kakilt és hatalmasakat aludt. Éjszakánként is 3-4 óránként kelt, így én is nagyon kipihent voltam. Reméltem, hogy legalább a fogzásig marad minden ilyen szép és jó.

Három napja azonban nagyon megváltozott valami. Azóta alig telik el úgy óra, hogy ne kéne megszoptatnom. Rengetegszer eszik, de keveseket. Mindig bealszik, ha sikerül is büfiztetésre felébresztenem, esze ágában sincs utána tovább folytatni a szopit. 5-10 perces evései vannak, ezalatt valszeg csak az elsőtejhez jut hozzá, amitől eltelítődik egy rövid idôre, de nem lakik jól. Esténként nagyokat bukik, alvadt, darabos tejci jön vissza, napközben azonban nincs ilyen gond. A hasa valszeg nem fáj, legalábbis nincsenek keserves sírásai és a lábait sem húzza a hasához.

További nehézségem még, hogy a kórházban nagyon kisebesedett a mellbimbóm, hiába próbáltam helyesen mellre tenni a csecsemős segítségével. Hazaérve bimbóvédőt kezdten el használni. Mostanra begyógyultak a sebek és próbáltam elhagyni a szilikont, de Lenke valahogy nem tudja rendesen szívni, ugyanis a tej kicsorog a száján ahelyett, hogy lenyelné. Ettől persze nagyon bedühödik és gyorsan visszakerül a bimbóvédő. Cumizavart gyanítok.

Veletek történt hasonló? Milyen megoldàst találtatok? Minden tanácsnak örülnék! Köszönöm!

3927. turoscsusza (válaszként erre: 3924. - Avike1)
2013. júl. 8. 04:02

Lehet hogy igazad lessz. Es mit csinaljak? Ha hagyom uvolteni, szerinted elobb utobb kiszivja? Kiszoktam fejni ha kbir tobb kint 2 orat ket etetes kozott

Mert az en fiam keveset es surun eszik.

Sajnos nncs tippem a cumira meg az uvegre. Avent cumink es uvegunk van.

Ti ejszaka is kifejitek a veget?

3926. turoscsusza (válaszként erre: 3921. - KicsiZsu)
2013. júl. 8. 03:54
Azt nagyon megkosznnem ha atkuldened. Rmelem segit a baratnodnek.
3925. turoscsusza (válaszként erre: 3920. - Timeacska89)
2013. júl. 8. 03:50
A zert mert nemtudokb20-30 milinel tobbet fejni egyszerre es az nemeleg. :(
3924. Avike1 (válaszként erre: 3919. - Turoscsusza)
2013. júl. 7. 16:28
szerintem csak az lehet a bibi,hogy tovább aludt,és nagyon éhes,nincs türelme a mellel játszani,mert az tuti,hogy a mellhez képest az üvegből csak úgy dől a lé:-) et onnan tudom,hogy édeskömény teát üvegből iszik a lányom,és ha megszívja ahogy a mellet szokta akkor fuldoklik,és a nyakába is folyik,pedig 1-es cumi van az üvegen.
3923. Avike1 (válaszként erre: 3919. - Turoscsusza)
2013. júl. 7. 16:26
Nagyon örülök ha bevált a kevesebb ruha! igen nyugodtan nyiss ablakot,nálunk is nyitva van éjjel is ha meleg van,csak ne kapjon huzatot az a lényeg nálunk a lábunk felé eső falon lévő ablakot nyitom az egy keskeny szárny,de bevallom köztünk alszik a kislányunk,mert azt a tippet kaptam Osztrákban,ha érzi a mi lélegzetünket,akkor 99,9% hogy nem éri bölcsőhalál. na hogy ez igaz-e? azt nem tudom,de azt igen,hogy eleve elcsesztük a babánkat:-)hát én is ma kipróbáltam,hogy szopi után elfogadja-e a lefejt anyatejet a kicsi cumisüvegből,de hát nem! így másik cicire tettem,pedig azt akartam,hogy a végén kifejt sűrű anyatejet is igya meg,ha már nem szívta ki!miért vág olyan fura pofit a cumira,és az üvegre is? mindenből megvettük a drágább változatot!lehet az olcsóbb fajta lett volna a jó? mint a pelusból?
3922. KicsiZsu (válaszként erre: 3913. - Pmjudit)
2013. júl. 7. 15:12
Hatalmas gratula!:) Ilyen szuper házassági évfordulót!!! :D
3921. KicsiZsu (válaszként erre: 3911. - Turoscsusza)
2013. júl. 7. 15:11

Szia, Nekünk is volt egy rövid ilyen időszakunk. Most ( remélem nem kiabálom el: koppkoppkopp) azonban egészen ügyesen kezd elaludni a kislányom. A suttogó egyik könyvében volt egy alvási rituálé, ezt követem pár napja, s most már ha álmos kb 5-15 perc alatt sikerül elaltatni Emmát. Ha gondolod átküldöm a könyvet.

Nem sikerül nekem sem még minden alkalommal, tehát ez nem csodaszer, de hátha segít.


A védőnői javaslatot pedig továbbítom az egyik anyuka ismerősömnek, akinek pont ugyanez a problémája! (csak neki ikrei vannak, s mindkettővel ez a gond.) :)

3920. Timeacska89 (válaszként erre: 3919. - Turoscsusza)
2013. júl. 7. 13:37
de mért adsz neki tápszert?mért nem adod a saját tejed?mi is igy jártunk,nem akart szopni aztán ha szopott akkor rugkapált vergődött közben mintha fájna a hasaa vége üvöltés lett a pocijában meg alig volt valami igy én ugy döntöttem nem ordittatom fél orákat és mégsem lakik jol hanem kifejem és üvegből szépen gond nélkül megeszi,már vagy 2hete igy csináljuk,meg szoktam probálni még szopiztatni,el is fogadja a cicit de ugyanaz van,jár keze lába,feszeng,ugyhogy mi az üvegnél maradunk
2013. júl. 6. 23:33

pmjudit, gratulalunk nektek es jo egeszseget kivanunk mindkettotoknek.


Avike, a kevesebb ruha bevalt. Mulnak a pottyjei. Szerintetek ha van a szobaban 26-28 fok, ejszakara nyithatok nala ablakot? En is vele alszom es iszonyu meleg van.


Van meg egy problemank, tegnap kezdodott. 1-2 alkalommal napkozben, nem fogadja el a cicit. Foleg a 10 orai etetes es az esti 6 ora koruli etetesnel. Ha adom neki a cicit, kikopi es uvolt. raharap, mint aki sosem evett, nyel kettot es lejon rola es uvolt. En mar arra gondolok hogy nincs tejem, de hs megnyomom akkor jon beloluk. Ma este is. Eszik, annyira hogy fojik ki a szajabol az anyatej, es megis uvolt. A vegen megevett 80ml tapszart, azutan hogy legalabb 1.5 probaltam etetni cicivel. altalaban eleg. En nemertem mi lehet a baj.

Szerintetek nem eleg a tejem?

3918. Avike1
2013. júl. 6. 21:24
Nálunk nem működik a cumi egyik fajta sem! olyan pofákat vág hozzá,mintha egy darab kakit adnék a szájába:-( sokat cicizünk,de nem minden nap,illetve napszakonként eltérő ma pl délelött szopi,alvás majd szopi nézegetés beszélgettünk délután is okés volt pihengetett kajci után,viszont 6-9ig sírdogált kaja után,és húzogatta a lábacskáit majd kézben aludt ha letettem sírt.délelött talán az orrspray segített neki mert olyan furán lélegzett nem láttam ugyan semmit a nózikban de mégis szutyorgott az orra,még szerintem a találgatós fázisban vagyunk,de lehet ha nem tiszta a nózi akkor evéskor több levegőt nyel? mert nem tudok mire gondolni .
3917. Kittyna1990 (válaszként erre: 3913. - Pmjudit)
2013. júl. 6. 21:22
Gratulálok ez igen szép súlya van :)
3916. Avike1 (válaszként erre: 3910. - Turoscsusza)
2013. júl. 6. 21:18
Egy próbát megér a kevesebb ruci onnan lehet tudni hogy melege van,hogy izzad a hajacskáján látszik csak.
3915. Avike1 (válaszként erre: 3913. - Pmjudit)
2013. júl. 6. 21:17
Hatalmas gratula nektek! óriásbaby:-)
3914. Tamaki (válaszként erre: 3913. - Pmjudit)
2013. júl. 6. 16:19
Szívből gratulálok,jó nagy baba,s micsoda időzítés.
3913. pmjudit
2013. júl. 6. 15:06

Július 5-én a házassági évfordulónk napján 21.02-kor 3950grammal 57cm egészségesen megszűletett Léna Kata.

Mindketten jòl vagyunk.:-)

3912. Kittyna1990 (válaszként erre: 3911. - Turoscsusza)
2013. júl. 5. 16:38
húú én ettől a cumi kiköpéstől már kész voltam mindig kiesett neki mérges lett még jobban sírt. Aztán eszembe jutott hogy van itthon egy "csúnya" cumink. kis cseresznyés színes hagyományos cumi patikába lehet kapni hosszabb a szopo része is és bevált 1x 2x esik ki neki. :)
3911. turoscsusza (válaszként erre: 3902. - Manócska37)
2013. júl. 5. 16:06

En is az leso problemaddal kuszkodtem hetekig. Engem is cuminak hasznalt es nemtudtam hogy kevese e a tejem vagy miert sir a ciciert. Persze a mindenki kedvesen tamogatott hogy nem baj az ha tapszeren no fel. :)De tudtam hogy mas a baj. nalunk bevalt a cumi. A vedono javasolt meg egy jot, hogy szoptatas utan add a babat oda a ferjednek es vigye el setalni es ne is hozza vissza 2 ora hosszaig. Hogy torje meg az allando cicinletet.

A furdesnel nalunk ugy zajlik, hogy furdes elott megetetem kb 6-7 korul majd kicsit jatszunk a pelenkazon es furdunk. Furcsi utan megint cici kb 1 45-50 perc. Ha szerencsem van akkor elalszik de ha nincs mint tegnap akkor 2-3 szor is visszateszem. Van hogy 9re sikerul elaltatni. Van ugy is hogy feladom, beteszem a kisagyaba, es adogatom neki a kikopott cumit. Tegnap 10.30ra adta fel.

3910. turoscsusza (válaszként erre: 3904. - Avike1)
2013. júl. 5. 16:01
en is gondoltam eloszor a melegre, de nekunk van a nyakan is meg a mellkasan. Lehet hogy tuoltoztetem? En sem hasznalok semmilyen vegyi kremet.
3909. Avike1 (válaszként erre: 3907. - Manócska37)
2013. júl. 5. 09:03
jó az kell hogy használjon!még hozattam a patikába Alfa D6-ot az a cucc olyan hogy 15 percel kell bevenni szopi elött és egyből hat ha megjön kipróbálom,és jelentek arról is.
3908. Avike1 (válaszként erre: 3906. - Manócska37)
2013. júl. 5. 09:01
ha húzogatja a lábait,akkor fáj a hasa meg onnan tudod ha két oldalt gyengén megnyomod a pocakját akkor felkapja a lábacskáit.az espumisan,és az Infacol is csak a gyomorban hat,nem szívódik fel így azzal nem tudunk nekik ártani,csak használni lényeg hogy egy nap minimum 4x kell adni nekik,hogy érjen valamit! ezt a tesómtól,és a védőnőtől tudom.
3907. Manócska37 (válaszként erre: 3905. - Avike1)
2013. júl. 5. 08:39
De drága vagy, azóta hajtom, mióta mondtad, hogy csöpög tőle a tej. Lactoherbem van, meg a homeos bogyót is bekapom néha.
3906. Manócska37 (válaszként erre: 3903. - Avike1)
2013. júl. 5. 08:38
Szia! De akkor tuti, hogy fáj a hasa? Mert én nem voltam benne biztos. Az enyém is szopja az ujját, ha egyedül érzi magát.
3905. Avike1 (válaszként erre: 3895. - Kittyna1990)
2013. júl. 5. 07:08
ha nem kaptok Weleda teát a laktoherb is jó ,nekem nem fáj attól sem a babám pocakja.egyenlőre még tart a kórházban kapott 1 doboz Weledám,de megyek a jövő héten valamikor osztrákba akkor megnézem a kinti DM-ben kapok-e? akkor küldök manócskám .felváltva iszom a Laktoherb-et,és a weledát,de nem minden nap,csak 2-3 naponta 1-1- csészével.
3904. Avike1 (válaszként erre: 3900. - MOCIZSU)
2013. júl. 5. 06:57
nem az epertől van a kiütés hanem a melegtől nekünk is van pár pöttyike az arcán mindíg ott jön ki amelyik felén fekszik,bár én teljesen vegyszer mentesen tartom sem popsikrém,sem fürdetők,sem hintőpor,így a magzatmáz még védi,de az arcán 1-2 pötty kijött azért.
3903. Avike1 (válaszként erre: 3902. - Manócska37)
2013. júl. 5. 06:55
szia drága nálunk is volt 2 ilyen nap! aztán nem tudtam,hogy keveset eszik,vagy túl sokat! aztán kiderült,hogy sokat,és nem jól adagolom az Infacol-t! én 2 cseppet adtam beőle,közben egy egész pipetányi kell! amióta minden szopi elött kap Infacolt,azóta visszaállt a régi rend! szerintem egy próbát nálatok is megér! na a cumi az nálunk sem ízlik,pedig van 3-4féle de csak pofákat vág hozzá,és kinyomja a kis nyelvével!viszont Madlen az ujját szívja amennyiben betalál a szájába,van hogy segítek neki,mert bepörög a sok hiába próbálkozástól.remélem segítettem és beválik nálatok is az Infacol,vagy az espumisan.
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook