Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 januári babák fórum

2013 januári babák (beszélgetős fórum)


185. bowie (válaszként erre: 184. - Nyecsus)
2012. aug. 12. 12:36
A mondás úgy tartja, hogy a lányok a szégyellősek.:))) Anno a kisfiam nem győzte mutogatni magát, barátnőm meg 34 hetes terhesen tudta meg, hogy lánya lesz. Persze fordított esetről is hallottam már..:))
184. nyecsus (válaszként erre: 183. - Bowie)
2012. aug. 11. 08:13
Remélem, ti megtudjátok. Nekünk nem sikerült sajna. Semmit nem mutizott, pedig már alig vártam. :)
183. bowie (válaszként erre: 182. - Elisa82)
2012. aug. 11. 07:44

Nekem az a jövő héten lesz, ha megérkezik az AFP időben. Ha nem, akkor meg 21-én.:))

Én is várom nagyon, de utána Debrecenben megyek 4D-s ultrahangra, ott tutira kiderül a neme, ha itt véletlenül nem is.:))

182. Elisa82 (válaszként erre: 180. - Bowie)
2012. aug. 10. 13:59
vittem mindig szoktam vinni.:) szerencsére az első voltam 10perc alatt megszabadultam.:D most már várom a 18hetes uh-t ami 2hét múlva lesz::)és remélem megmutatja a kis micsodáját.:D
181. nyecsus (válaszként erre: 178. - Bowie)
2012. aug. 9. 11:30
biztos lustizik...az enyém, van hogy három napig meg se moccan, aztán úgy bele kezd, hogy csak lesek.
180. bowie (válaszként erre: 179. - Elisa82)
2012. aug. 9. 08:51

Vigyél magaddal inni, és kortyolj nagyokat belőle, mielőtt sorra kerülsz.:)

Engem meg nem zavart soha a vér, de most úgy jártam, hogy előttem leesett a földre egy kémcsőnyi vér és szétcsattant a földön..fúú..:DD Ott öklendeztem, de nem tudtam levenni a szemem róla.:)))

179. Elisa82
2012. aug. 9. 08:19
Holnap megyek vérvételre,semmi kedvem,nem is szeretek vért adni,most alapból szédülős vagyok ha még vesznek is le.hátha nem lesz semmigondom.
178. bowie (válaszként erre: 177. - Nyecsus)
2012. aug. 9. 06:54

De jó:) Én is az AFP-re várok, azzal megyek majd a dokihoz és uh-ra.

Az én babóm meg a héten lustának tűnik...gondolom a nagy melegtől, de alig éreztem mozgolódni, csak nagyon ritkán.

177. nyecsus
2012. aug. 8. 13:09

Sziasztok!

Képzeljétek, múlt héten lett meg az AFP eredmény, bár benne voltunk a normális mennyiségbe, kicsit határon volt az érték, jól beparáztunk, hogy akkor most mi is van, mert 2,5 a felső határ ugye, nekünk pedig 2,43 lett, de tegnap voltunk uh-n, és minden oké. Sajna nem mutatta magát, úgyhogy még titok, ki lakik bennem. Én is érzem már kb másfél hete. Eleinte nagyon enyhe volt, de most ha rájön, még látszódik is. :)

176. KHajni79 (válaszként erre: 175. - Auróra26)
2012. aug. 1. 17:07
Hétfőm megyek Afpre aztán 27 Uh de szerdán megyek dokihoz a havi kontrollra aztán ott látni fogjuk babót.
175. Auróra26 (válaszként erre: 174. - KHajni79)
2012. aug. 1. 14:56
Grat! Most már én is egyre inkább érzem... :) de lássam a jövő heti UH-on is, akkor egy kicsit megnyugszik az ember, ha minden rendben van.
174. KHajni79 (válaszként erre: 171. - Auróra26)
2012. júl. 30. 19:30
:) Épp Apának mondtam hogy biztos Hajni vagy :) képzeld mostmár biztosan árzem hogy mozog a bentlakó 2 napig bizonytalan voltam de már biztos.
173. Auróra26 (válaszként erre: 172. - KHajni79)
2012. júl. 30. 15:44
Voltak egészségügyi problémáim az első gyermekem születése után, nem nőgyógyászati, más jellegű, akkor azért nem terveztük... aztán telt-múlt az idő... most szerettük volna :)
172. KHajni79 (válaszként erre: 171. - Auróra26)
2012. júl. 30. 14:14
Így terveztétek vagycsak most érkezett?
171. Auróra26 (válaszként erre: 169. - KHajni79)
2012. júl. 30. 13:49
és engem is Hajninak hívnak... :)
170. Auróra26 (válaszként erre: 168. - Bowie)
2012. júl. 30. 13:49

Hát igen... könnyű mondani... :) próbálok nem parázni ezen... jövő héten megyek a 18. heti UH-ra, de már 19. hetes leszek, csak azt mondta a doki, hogy várjunk egy hetet még, hogy nagyobb legyen a baba, és mindent rendesen lásson... Próbáltam a 16. heti sima UH-nál is kinyomozni a nemét.. (persze az a legfontosabb, hogy egészséges legyen, de sajnos kíváncsi természet vagyok...)de mondta a doki, hogy várjuk meg vele a következő UH-t...

Igen, ha látom majd a képernyőm mozogni, akkor megnyugszom...

169. KHajni79 (válaszként erre: 166. - Auróra26)
2012. júl. 30. 12:17
De jó akkor nem csak nálam nagy a korkülönbség hanem nálatok is. Nálunk 11 év :)
168. bowie (válaszként erre: 167. - Auróra26)
2012. júl. 30. 12:08

Ne aggasszon. Annyi minden miatt lehet. Lehet lustább, lehet nem úgy helyezkedik..stb.

De most akkor neked már megvan az afp eredményed is lassan, nem? És mehetsz a 18. heti ultrahangra..szóval hamarosan tutira megnyugszol, amikor majd meglátod..:))

És de jó, neked már megmondják a nemét is, ha épp megmutatja magát.:))

167. Auróra26 (válaszként erre: 162. - Íyxcvbnm)
2012. júl. 30. 11:11
azt tudom, hogy mit kéne éreznem, mert már van egy nagylányom, csak nem érzem még... és ez aggaszt...
166. Auróra26 (válaszként erre: 155. - KHajni79)
2012. júl. 30. 11:10
Második... az első 14 évvel ezelőtt született...
165. Elisa82
2012. júl. 30. 08:04
Tegnap éredekes volt mert egésznap nyomta a hasamat kifele és ott keményebb is volt.A hányinger változó ,sajnos még előfordul,az evés is rossz,mert sokszor egy falat sem megy le a torkomon,:(Éjszaka elég sokat fent vagyok,nem tudom mi lesz a vége fele ha már most rosszul alszok:(
164. Elisa82 (válaszként erre: 159. - Esther78)
2012. júl. 28. 15:26
Először is én is összefutottam egy nővel aki elkezdet beszélni arról hogy a fiáéknak mi történt a babájukkal ez előtt 8évvel,elhiszem,hogy fáj neki mert elég nagy tragédia történt,hogy mi nem írom le nekem elég volt hallgatni és nem akarom,hogy tudjátok.A lényeg az,hogy én rászóltam ,hogy tudom mi volt és nem kellene engem ezzel ijesztgetni,meg okoskodni,hogy mit tegyek,biztosan megsértődött ,de nem bírtam már tovább hallgatni mert röpke másfél óráig hallgattam.Tehát a munkatársad csak menjen el ahova kigondoltam:) ami neked fáj az nem neki és a másik testi fájdalmát nem érezzük.Egyébként nekem is azt mondták,hogy ez normális és nekem nem is adtak rá semmit:( most így 15hetesre néha-néha mikor tágul ugye a hasfal akkor fáj,de ha nem lesz jobb azért csak menj vissza vagy másik dokihoz.
163. íyxcvbnm (válaszként erre: 159. - Esther78)
2012. júl. 28. 09:14
ha elfáradok érzem,h fáj.(költözéskor sokszor volt, pedig nem emeltem semmit,csak álltam egész nap, és mióta babát várunk,elszoktam a sok állástól)olyan nehéz has érzetem volt,de ha pihentem, elmúlt.nem tudod ezt a fájdalmat a fáradtsághoz kötni?remélem,jobb lesz!
162. íyxcvbnm (válaszként erre: 153. - Auróra26)
2012. júl. 28. 09:09

én a 14.héten éreztem ,és olyan volt,mint amikor a szénsav buborékol felfelé a megbontott ásványvízes palackból.sose gondoltam volna, hogy ez az,ami,csak azért tippeltem erre,mert elötte olvastam,hogy pillangó verdesésére hasonlít.hát, majdnem.nekem széles a csípőm,és nem túl feszes a hasfalam sem,nem vagyok egy sportlady.mégis így volt.aztán kb 5 napig semmi,utána éreztem megint.(rengeteget figyeltem őt, nincs semmi más dolgom,szerintem aki elfoglalt, dolgozik,sürög-forog észre sem veszi,mert lefoglalja a tennivaló.de ha nincs semmi,ami kitölti az időt,ez az egyetlen program, figyelmesebb vagy.nekem csak a háztartás,főzés van,már lement a költözés is)most már a férjem is érezte,hullámmozgás szerűnek mondta.tény, h amelyik este érezte, eléggé ideges voltam,lehet,h ezt a nyugtalanságot érezte Törpi is,de aztán kb 2 órán át figyeltük és vártuk, és minden gond elszállt!:)

nekem volt aki mondta, hogy biztos nem a babamozgást éreztük,mert én is csak a 20. héten érezhetem előszőr hát még az apa...erre nevettem egyet, h én már csak ilyen statisztikákat felrúgó valaki vagyok: itt vagyok 17 hetesen jó kerek,nagy hassal, állítólag "ilyenkor már lehet látni a pocakot". ahhoz képest én már a 12.héten is kb 20 hetes terhesnek látszottam,mindenkinek egyértelmű volt, hogy babát várunk.mindenki más. más alkat,más típus, és más az érzékenységi szintje.ja, és csak fekve érzem,ülve,állva nem!!!!szerintem ez is számít!

161. bowie (válaszként erre: 159. - Esther78)
2012. júl. 28. 07:53

Nekem a császár helyén szokott..gondolom ahogy a varratnál tágulna a bőr, na meg ugyanott belül a méhem, de gondolom az is azért, mert csak fel volt vágva.:) No meg olykor úgy, mintha meg akarna jönni..a tüsszentés pedig..ha nem görnyedek össze időben, maga a pokol.:)))))

Nekem is most nemrég pár napig olyan volt, mintha durva izomlázam lenne..

Szóval ne foglalkozz a kedves kolleginával.

Amikor a nyolcvanas években anyámnak elkezdődtek a szülési fájásai, akkor a nagymamám váltig állította, hogy az még nem az, majd akkor, ha már úgy érzi földhöz akarja vágni magát...anyám két óra múlva megszült.

Aztán én meg már alig voltam magamnál, nem értettem az egészet, hogy mi ez a borzalom, amikor mindenki azt mondta nem is olyan vészes..hát mint kiderült, nálam merültek fel ugyanazok a problémák és komplikációk, mint anno a nagymamámnál. Utána még idén januárban, hat évvel a szülésem után is azt mondtam, hogy én soha többet..és tessék.:)Na de a rémtörténetet mellőzöm.

Szóval két terhesség egy embernél sem ugyanolyan, sem vérrokonnál...akkor kolleginánál már hogy lenne?:)))

Én a helyedben megmondanám neki, ha még egyszer beszól, hogy jobb lenne ha csendben maradna, mert csak a tudatlanságáról ad bizonyságot, semmi másról.

160. KHajni79 (válaszként erre: 159. - Esther78)
2012. júl. 27. 21:03
Jaj az ilyen okosoktól mentsen meg az ég. Akkor én is öreg vagyok 34 évesen?
2012. júl. 27. 20:50
Nektek szokott fájni a hasatok? Nekem szinte állandóan olyan mintha izomlázam lenne. Szedem rá a magne b6-ot, de nem igazán érzem hogy segítene. A doki és a védőnő azt mondta hogy normális, mert nyúlnak a szalagok. De tegnap egy munkatársam jól lecseszett, hogy miért mondom hogy fáj, mert a terhesség nem fáj, legalábbis amikor ő volt terhes huszonévvel ezelőtt neki nem fájt semmije. És szerinte nekem azért fáj, mert már 33 éves vagyok az első babánk lesz és már el van érve a szervezetem, mert már nem vagyok fiatal, és szerinte mindennek megvan a maga ideje, és ő azért szült fiatalon, mert nem akart a gyereke nagyanyja lenni. Szerintetek?
158. bowie (válaszként erre: 157. - Elisa82)
2012. júl. 27. 07:45

Nekem is szokta azt, mintha ott lenne olyankor egy pici labda.:))

Most majd ha meglesz az AFP, aztán a 18. heti uh, utána a 20. héten megyünk 4D-re. Már várom nagyon.:) A fiammal anno a 20. és 30. héten voltunk ott. A 20. héten igazi mosolygós képeket kaptunk, a 30. héten meg morcosakat, mert föl kellett ébreszteni.:)) És a 30. heti felvételeken már totál úgy nézett ki, mint amikor megszületett.:))

157. Elisa82 (válaszként erre: 156. - Bowie)
2012. júl. 26. 19:13
ezzel én is igy voltam 2.baba és 13 hetes és pár napos voltam mikor éreztem,hihetetlen volt :) a férjemet is hívtam,hogy most csak én gondolom vagy tényleg de tényleg ő volt.:D aztán nekem is napokig semmi.meg olyan szokott lenni hogy a hasamon az egyik oldalon nyomja kifele a hasamat kifele és ott kemény is.:D
156. bowie (válaszként erre: 153. - Auróra26)
2012. júl. 26. 14:54
Sok mindentől függhet, hogy mikor kezded érezni majd. Ha szélesebb a csípőd, akkor pl később, mert több a helye odabent és egész egyszerűen nem úgy mozog. Elsőnek majd csak totál nyugiban fogod érezni, és még akkor is gondolkodsz, hogy ez most ő volt vajon, vagy csak valamiféle bélmozgás?:))) Legalábbis én így voltam a fiammal. Aztán már most a 13. héten megéreztem a rebegést, de még mindig van, hogy utána napokig semmi..:))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook