Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 januári babák fórum

2013 januári babák (beszélgetős fórum)


155. KHajni79 (válaszként erre: 153. - Auróra26)
2012. júl. 26. 14:02
Első baba? akkor kb 20 héttől fogod érezni :-)
154. KHajni79 (válaszként erre: 152. - Íyxcvbnm)
2012. júl. 26. 14:01
Örülök hogy minden renben élvezd is ki minden percét!!
2012. júl. 26. 13:58
sziasztok, én most töltöttem be a 17. hetet, de nem nagyon érzem mocorogni.... Ti?
152. íyxcvbnm (válaszként erre: 139. - Elisa82)
2012. júl. 26. 09:47

remélem,mindenki jól van,én remekül!tegnapelött már a párom is érezte Törpi első moccanásait, nagyon jó a közös élmény!én max heti 1x hányok,nem olyan kellemetlen...az induló súlyomtól számolva 1 kilóval még kevesebb vagyok,de nem gond,mert jó husiban voltam..étvágyam nem nagyon van.egyébként csodálatos a kismamaság:szépen kerekedek,érzem,hogy mocorog.

tegnap kaptunk pár táska babaruhát,és mivel az első gyermekünk lesz,olyan áhitattal csodáltam a rugikat,beleképzeltem a pici testét...kis bodyk,zoknik a csöpp kis lábra...nagyon jó volt nézegetni őket...szívem szerint ma is elővenném őket...kisfiuk hordták,de semlegesnek mondhatóak, úgyhogy az sem gond, ha lányunk lesz, tudja hordani!augusztus 14.én megyünk a 20 hetes uh-ra,akkor kiderül!hát, ennyi van velünk,csupa boldogság, csupa ragyogás!szép napot Nektek is!

151. bowie (válaszként erre: 150. - Elisa82)
2012. júl. 26. 06:30

Jajj, nagyon jó könyv.:))

Van második része is: Barátnőim az anyaság első évéről.:)))

150. Elisa82 (válaszként erre: 145. - Bowie)
2012. júl. 25. 20:20

meg is találtam a könyvet a neten és olvasom is :D

kíváncsi vagyok :D

149. Elisa82 (válaszként erre: 146. - Klarika02)
2012. júl. 25. 20:14
szia örülök neked,hogy itt vagy:) gratulálok a babához:)
148. Elisa82 (válaszként erre: 145. - Bowie)
2012. júl. 25. 20:12
szia.okés kezdesz megnyugtatni :D,köszönöm a sok-sok írást ,örülök neki,hogy ide találtam és beszélgetünk ezekről:) ez a könyv jó lehet szivesen belelapoznék.:)
147. bowie (válaszként erre: 146. - Klarika02)
2012. júl. 25. 12:57

Szia

Gratulálok.:)

Én írok, mióta megfogant a kisfiam anno..kézzel..a várandósságról, hogy mit érzek, mi volt akkor a helyzet velünk, meg az országban, aztán mikor megszületett, akkor is mindent, aztán áttértem heti egyszeri írásra, ez talán megmarad még jó ideig..

A mostani pocaklakónak is elkezdtem 12 hetes terhesen, bár bevallom, így másodjára már lustább vagyok, mint az elsőnél voltam.:)

2012. júl. 25. 12:49
Sziasztok. Szeretnék csatlakozni a klubbhoz. Januárban lesz meg az első kisbabánk :) Gondolkozom rajta, hogy írjak-e naplót, de még nem döntöttem el:) Olyan izgatott vagyok, mióta kiderült, hogy édesanya leszek..Felfoghatatlan érzés! Ha nem is napló formában, de itt mindenképpen fogok majd írni :)
145. bowie
2012. júl. 25. 12:43

Egyébként ajánlom mindenkinek ezt a könyvet:


[link]


Barátnőim a terhességről-amit inkább nem az orvostól kérdeznél


Tényleg dőlsz a nevetéstől, sokkal jobb, mint bármelyik tudományos könyv, magadra ismersz benne..komolyan a szellentéstől kezdve a rengeteg hányáson át a szexig minden témát kimerít az író. És nem lehet letenni.

144. bowie
2012. júl. 25. 12:36

Én a múltkor a tescoban csuklottam össze.:))) Az egyik raklapon ücsörögve pihentem ki magam.:))))

Az első terhességemnél meg a buszmegállóban estem össze, az rosszabb volt, mert akkor a fenekem ütöttem be úgy, hogy napokig alig bírtam járni. Jah és akkor a végén még a fiammal 38 hetes terhesen is hasra estem egyszer ájulás közben a lépcsőházban..

Ezek mind mind olyan dolgok, amik együtt járnak a várandóssággal.:)

143. bowie (válaszként erre: 142. - Elisa82)
2012. júl. 25. 12:28
Tényleg ne aggódj a sok hányás és rosszullét miatt. A fiamnál, mint ahogyan írtam sugárban hánytam az első 16 hetet, nemcsak reggel, nem csak este..állandóan..napjában 6-8 alkalommal. Evés előtt állandóan bőgtem, morzsányi csipeteket vettem a számba, hogy akkor hátha nem érződik meg majd..aztán a 20. hét tájékán észrevétlenül múltak el még az émelygések is, és a 9. hónap végére több, mint 30 kilót híztam.:))
142. Elisa82 (válaszként erre: 141. - Nyecsus)
2012. júl. 25. 11:32
Nem bizony ,mert ma reggel is azzal kezdtem este is azzal van vége a napnak hogy hányok vagy hányingerem van,bár most a napokban inkább van hányingerem mint hányok.De enni nem sokat eszek,mondjuk nem is baj,inkább csipegetek többször egy nap.:) a doki azt mondta,hogyha így kivánja a gyerkőc akkor ugy kell meg én is,:D korházig nem szeretnék eljutni.
141. nyecsus
2012. júl. 25. 10:14

Sziasztok!

Köszi a bíztatást, jól esett nagyon. Még van barnázás,de már kezdem megszokni...néha érzem a kis icipici rebbenéseket, de csak ha lefekszem. Akkor megnyugszom, hogy jól van a babus. Elisa, nyugodj meg, az énegyik ismerősöm olyannyira hányt, hogy kórházba kellett kerülnie, és egy ideig infúzión táplálták, mert teljesen legyengült. Aztán a 20. hét körül, teljesen elmúlt neki, és tudott rendesen enni, persze keveset, mert beszűkült a gyomra. De a baba 3 kg fölött jött világra :) Szóval nem kell aggódni, ő elvesz mindent magának,csak neked a legrosszabb ez az időszak, mert így ki sem tudod nagyon élvezni a kismamaságot.

140. Elisa82 (válaszként erre: 137. - Íyxcvbnm)
2012. júl. 24. 20:14
ez egy jó kérdés annyit mondtak még hogy sűrű a vérem ,a cukrot nem tudom.
139. Elisa82 (válaszként erre: 136. - Íyxcvbnm)
2012. júl. 24. 20:13

szia.a terhesség kezdetén voltam 55kg-ram,arra hiztam 5kg-ot és most vissza fogytam 4kg-ot tehát nem vészes mert így vagyok 56kg most.,persze a sok hányás miatt volt meg enni is alig tudtam.már az evés meggyeget.a vérnyomásom az első gyerekkel is magas volt nagyon,meg inkább magas vérnyomásos voltam mindig.az a fürdőszobai szerintem azért is volt mert ugye keveset tudtam enni csak csipegettem és a vérnyomásom is leeshetett azóta nincs ilyen gondom :D hál istennek.b6-ot akkor veszem be ha muszáj mert nem vagyok egy nagy gyógyszer evő típus.

te hogy vagy? írj magadról te is egy kicsit.:)

2012. júl. 24. 19:33
a 137et elisa 82-nek szántam,bocs
137. íyxcvbnm (válaszként erre: 136. - Íyxcvbnm)
2012. júl. 24. 19:32
és a cukrod rendben van?szia
136. íyxcvbnm (válaszként erre: 130. - Elisa82)
2012. júl. 24. 16:13

sziasztok,szia! hogy vagy most?mennyi szokott lenni alapból a vérnyomásod?mert ha mindig is alacsony volt,akkor talán nem olyan nagy a gond,sőt, nálad ez a normális!múltkor azt írtad,híztál már 5 kgt,abból van a minusz 4?vagy az induló súlytól?én úgy tudom,ha hányás miatt van a súlyvesztés,mínusz 10% a megengedett-az induló súlyhoz képest,ha azt eléred,kórház!de ha a már gyarapodott súlyból,akkor emiatt se izgulj,mert belefér!viszont múltkor írtad,nyugatalanít valami nagyon,lehet,hogy ez a felelős a fogyásért?nem oldódott meg?

inkább a fürdős dolog a félelmetes,hogy az mitől volt,a vérnyomásodtól?vagy annyira legyengültél?b6 terhesség alatt mehet,én így tudom!

135. bowie
2012. júl. 24. 09:19

No, sziasztok!

A fiammal az első 16 hetet végighánytam sugárban, a mostani terhességem alatt viszont (én is januárra vagyok kiírva) nem hánytam, végig szedtem a magne B6ot, míg a fiamnál egyáltalán nem szedtem semmit.

Ami nekem még bevált a reggeli rosszullétekre, az a jéghideg citromos víz lassan aprókat kortyolva..így a hányás elmaradt, most inkább fáradtka vagyok folyamatosan, ami az első terhességem alatt egyáltalán nem volt jellemző. Két terhesség abszolute nem egyforma, ugyebár. Abban mégis hasonlít azonban a kettő nálam, hogy az elsőnél is, és most is a méhlepényem fedi a méhszájat. Nem mondom, hogy ugyanannyit ugrálok, mint előtte, de nyilván el kell végeznem a dolgaimat... a fiamnál végig koraszülésre számítottak emiatt,ehhez képest én túlhordtam 10 nappal, és indították a szülésemet, a sok gyógyszertől amit felírt a dokim ezekre a nyavajákra, a vége császár lett, mert annyira összezártam. A mostani dokim nem írt föl semmit, épp az előzmények miatt. Ha nagyon keményedik a hasam, akkor szedek egy kis magnéziumot és kész.

Én semmilyen magzatvédő vitamint nem szedhettem, egyéb betegség miatt, a kisfiam így is 3250 grammal és 53 centivel született.:)

Én most július 10-én voltam a 12. heti uh-on, a crl 71 mm.:) Július 14-e hajnala óta érzem a magzati mozgásokat.

Mivel alapjáraton pici és vékony vagyok, így engem már most 20-22 hetesnek néznek.:)

A kisfiammal, aki egyébként már 6 éves, anno 31 kilót híztam.:D Bár megjegyzem, hogy 41 kilós kezdősúlyom volt. Egyébként akkor 9-10 hónap alatt visszaállt az eredeti súlyom, fogyókúra meg minden nélkül.

Én magamat a rosmannos babydream olajjal kenem, dirrekt ilyen csíkok ellen való. Nem lettek csíkjaim 6 éve sem, így bizakodom, hogy most sem lesznek.

Az olivaolajról is hallottam, hogy jó erre, de azt nem próbáltam.

Most mértem magam, a tanácsadás óta stagnálok 47 kilón, ami nálam már 6 kilós hízást jelent. És szerintem azóta is csak a nagy kánikula miatt nem híztam.

Jah, és 10 hetes terhes voltam, amikor egy nagyon durva stresszes időszak kezdődött..annyi a lényeg lányok, hogy bármi is legyen, nem szabad pánikolni és rosszra gondolni. És akkor minden rendben lesz.:)

2012. júl. 23. 19:35
Nem mondta a doki hogy nem szedhetek b6-ot a hányingerre, csak azt hogy nem igazán fog hatni. Igaza volt, mert az elején próbálkoztam vele, de semmi eredménye. Ha a babának nem tetszett a kaja akkor mindegy mit vettem be rá.
2012. júl. 23. 19:33
Nekem eléggé nagy hasam van alapból is úgyhogy nekem még nem látszik semmi, ráadásul még nem is híztam egy dekát se, sőt ha azt nézzük hogy a baba nőtt, akkor én is inkább fogytam.
132. Elisa82 (válaszként erre: 131. - Esther78)
2012. júl. 23. 19:17
Nekem azt mondta,hogy vitamin b6-ot nyugodtan szedjem 3x1 naponta.de én is csak akkor veszem be ha nagyon nem jó,nem vagyok egy gyógyszer kapkodós fajta.az nekem is szokott fájni mikor hirtelen mozdulok vagy rosszul,a pocim is eléggé nő mostmár látszik is rendesen.:)
2012. júl. 23. 15:46
Éjszakánként én se alszok túl jól. Ráadásul ahogy nő a méhem eléggé fáj ha hirtelen mozdulok, vagy megfordulok az ágyban. Én a 6. héttől folyamatosan hánytam minden nap. Talán most már kicsit jobb a múlt héten már csak 2X hánytam. Kérdeztem a dokit hogy mit lehet rá szedni, de azt mondta hogy semmit, mert úgyse fog használni. Nagyon sok a gyomorsavam, bármit eszek mindentől ég a gyomrom. Ma vettem renniet, azt lehet rá egyedül szedni, legalábbis nekem ezt mondták.
130. Elisa82
2012. júl. 23. 13:44
Pénteken voltam tanácsadáson hát nem túl nyugtató a helyzet de azt mondták nyugodjak meg mert ezek a dolgok egyenlőre nem nagy porblémák.A vérnyomásom 90/60, fogytam 4kg-ot, étvágyam sincs,alig eszek valamit,hányás van és hányinger erre szedhetem a b6-ot a doki mondta,jó mert evés után beveszek egyet és legalább megmarad az étel is.valamelyik reggel estem össze a fürdőbe éppen ,hogy letudtam ülni és a férjem vitt el az ágyig.Éjszaka fent vagyok az alvás sem megy,nem is tudom,a doki azt mondta,hogy lehet végéig elkísér de hátha szerencsém van és 18hetesen elhagynak ezek a dolgok.Igazából a vérnyomásommal nem törődtek,pedig jó lenne,mert így nem jól érzem magam.:(
129. Auróra26 (válaszként erre: 72. - .Csicsy.)
2012. júl. 23. 12:27
Sziasztok! Én is 2013. január 07-re vagyok kiírva... :)
128. Zebra25 (válaszként erre: 121. - Nyecsus)
2012. júl. 21. 20:18

szia

Bocsánat, hogy ide pofátlankodok, csak gondoltam leirom a Mi történetünket röviden.

Én is vérezgettem eleinte, mert a méhlepény rajta volt a belső méhszájon

mondjuk Én az első pillanattól kezdve szedtem progeszteronpótlót, mert nem term. úton fogant a fiam, de nem történt semmi baj

28. héten elkezdtem görcsölgetni meg vérezni, akkor kinyilt a méhszáj de bent fogtak és nem történt semmi baj

végig nagyon kellett magamunkra vigyáznom

Mindenki azt hitte, hogy majd 1-2 hónappal hamarabb megszülök de a kiirt dátum előtt 1 nappal szóltem meg, űgy, hogy még a 30. héten is sopánkodtak a dokik, hogy már épp nincs a méhszájon a lepény de még érinti

teljesen simán szóltem meg az amúgy óriási babámat

szóval mindig csak pozitivan és mindenkinek kitartás

csak azért irtam le mert látom sokótoknak mélyentapadó a méhlepény


További jó babavárást kivánokű

ui: Én az előző szériában voltam állapotos:)

Idén január 1.én született meg a fiam

127. íyxcvbnm (válaszként erre: 121. - Nyecsus)
2012. júl. 21. 20:02
szia!sajnálom, hogy ilyen izgalmakat kell átélned,de elmondom a tesóm történetét:végig ilyen problémái voltak,kórházban töltötte a terhesség elejét,aztán saját felelősségre hazaengedték.rengeteget vérzett, haematómát (vérömlenyt)találtak a baba mellett,ami a babával nőtt,vagy éppen felszívódott,kiujult,stb...már mindenki a falra festette az ördögöt..minden doki mást mondott.aztán nőtt ez a baba,szépen fejlődött, és most egy két és fél éves kislány,aki több mint 50 mesét tud,okos,szép,és kicsattan az egészségtől!és a második babánál nem volt semmi gond!úgyhogy van ez így,és legyen elötted ez a pozítív példa!vigyázz magadra,és pihenj sokat!
126. esther78 (válaszként erre: 121. - Nyecsus)
2012. júl. 19. 19:32
Nekem a 12 hetes ultrahangon azt mondta a doki, hogy a méhlepény a hátsó falon van megtapadva, ami ahogy utánanéztem jó, de leér a méhszájig. Azt mondta hogy vigyáznom kell magamra, nem emelhetek, nem cipelhetek (mondjuk eddig se tettem) mert könnyen bevérezhet. És nekem is azt mondta hogy a méhlepény nem mozog, hanem ahogy nő a méh azzal együtt húzódik majd felfelé.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook