Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 januári babák fórum

2012 januári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
7730. Bóbi83 (válaszként erre: 7722. - Kukucz)
2013. febr. 6. 15:38
Nálunk is kezdődik a hiszti és szintén mosolyog, ha rászólok. Engem eléggé bosszant, ha már sokadszorra szólok és csinálja ugyanúgy tovább. Olyankor bünti van. Beteszem a járókába 1 percre vagy bezárom a szobájába egy kicsit. Persze ott vagyok, hogy lásson, hogy nem hagytam ott, csak nem kettesben játszunk.
7729. wanita77
2013. febr. 6. 13:43
Tudtok abban segíteni, milyen cipőt érdemes venni? Most kezdett el menni, egyre többet gyalogol, így már kintre is kéne valami cipő, hogy le tudjam rakni mászkálni.
7728. nikletty
2013. febr. 6. 12:48

Lina is azt eszi amit mi többnyire, elvétva kap üvegest, plmost hogy náthás hát adtam neki pépes üvegest, mert most nehezen eszik rendesen rendeset, így legalább azért csak nyelni kellett...


ám neálunk is így van, ha éppen nem eszik annyit amennyit pl kéne, hát akkor biztos nem éhes úgy stb, én sem kínálgatok mást, így szerintem válogatós lehet a baba később.


Hiszti: hát vagyogat, én is próbálom elmagyarázni és másfelé terelni, megfogom és máshová teszem, nálunk sok esetben bejön, esetleg még picit nyafog, de csak abba hagyja... ha sírva fakad akkor is keménynek kell maradni szerintem, mert ha arra meglágyulunk az lesz a fegyver.

7727. marcsika77 (válaszként erre: 7726. - Nóra Eszter)
2013. febr. 6. 00:01

Nóra nem nagyon eszi meg az üveges kaját, csak úgy ha a főztömmel össze vegyitem. Ezt azért találtam ki, mert kaptam egy ismerőstől legalább 20 üveg kaját a drágábbik fajtából, én annyi pénzért nem venném meg...és hogy használjuk el. Amúgy praktikus dolog, kisfiammal nem volt e téren gond, utazásnál nagyon jól jött az üveges.


Ui. Hamarosan már segitenek főzni is...

2013. febr. 5. 21:57
Csak én adok üveges kajcsit is? Ügyesek vagytok, hogy ennyit főztök nekik. Én örülök ha melegíteni tudok, azt is együtt csináljuk.:)
7725. AnitaT
2013. febr. 5. 16:21

Sziasztok!


Hiszti nálunk is. Méghozzá. Kifejlesztett technika még nincs hozzá, de mi rá szoktunk szólni, megkérdezni mi a baj, egy kis türelemre "inteni".

Laura is már eszik mindent amit mi, elég régóta.

Vasárnap a húsleves, jó sok zöldséggel, tésztával.

Amúgy meg amit főzök, sztrapacska, babfőzelék, rakott kel, hal, fasírt. Most nem sorolom fel, mert tényleg mindent amit mi. Ma tarhonya leves volt, a krumplit, tésztát imádja meg túrós tészta.

A gyümölcsöket próbálná hanyagolni, úgy kell kicselezni, régen pedig imádta.

7724. wanita77 (válaszként erre: 7723. - Marcsika77)
2013. febr. 5. 15:10
Én már nem csinálok neki külön főzeléket egy ideje, a mi kajánkból eszik. Inkább magunknak keresgélek olyan recepteket, ami baba-barát, apa nem annyira örül neki. :) Valamelyik nap csináltam csicseriborsós-szardellás tésztát, hát apa nem volt hajlandó megenni. Nikinek viszont ízlett. Ha csak pár falatot eszik, akkor így járt, nem kap mást, nálunk így van. A levesből főleg a répát, husit, tésztát eszi meg, abból jó sokat, úgyhogy elég neki biztos. Általában úgy csinálom,hogy hétfőn főzelék, kedden tészta, szerdán rizses kaja vagy fordítva, csütörtökön húsos, pénteken esetleg valami édes. Nem mindig így van, de igyekszem így csinálni és akkor mindenkinek jut olyan, amit szeret.
2013. febr. 5. 14:31

Sziasztok!

Ma én is megsütöttem a fahéjas csillagokat, annyira isteni, hogy nehéz abba hagyni a kóstolgatását...

Nálunk is a sajtos-tésztás brokkoli a nyerő. Rizses karfiol husival, néha megy a cékla néha nem. Kóstogat a mi kajánkból is, de igazán jól csak a főzelékkel lakik amit külön főzök neki.

Hiszti nálunk is van, rá kell szólni eréjesebben, hogy hagyja abba, mert hanem csak mosolyog és teszi tovább a dolgát.


A sütőtököt nem tudtam vele megszerettetni.


Nálatok már mindent esznek a picik amit ti esztek? Pl husi levesnél sem eszik meg akkora adagot, hogy jól lakjon, ezért még főzicskézek neki.

7722. kukucz
2013. febr. 5. 11:19
Sziasztok!!Az a helyzet,hogy az én jól evő kisfiam is válogat mostanában.Mostanában a férjem diétázik,így kizárólag párolt zöldséget eszik némi hússal.Na a Marci azt nagyon szereti.Pedig fokhagymás vajban van átforgatva.A húslevest eddig imádta,most az sem kell neki.A főzelékek közül,csak a brokkoli a nyerő mostanság.A sajt minden mennyiségben,és az alma.Egyébként csak pár falatot eszik mindenből.Pár napja csak paslogunk apukával,mert visít ha nem az akarata szerint történik valami.Nagy könnyek ,durcás nézés,visítás.Próbálom nyugodtan,halkan megnyugtatni,elterelni a figyelmét,de nem mindig válik be.Ti mit tesztek ilyen helyzetekben??A szigorú nézés,rászólás nem vált be,mert vagy kinevetett és kópéskodott tovább,vagy sírva fakadt.
2013. febr. 4. 21:43

SORSTÁRSAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)

HÁHÁHÁ

7720. hanabell (válaszként erre: 7718. - Nóra Eszter)
2013. febr. 4. 20:24

A mi fiúnk kiismerhetetlen! Néha szeret bizonyos ételeket, néha nagyon nem. Néha sokat enne, néha csak játszana az étellel.

Azért vannak örök kedvencek: kölesgolyó, keksz, banán, sajt, sárgarépa, sütőtök, spenót, anyatej :)).

A fő ellenség pedig az etetőszék. Épp most rendeltünk egy másikat, mert a fapados ikeásból nekem is elegem van. Felrakja a lábát és kimászik belőle. Remélem az új jobb lesz.

7719. wanita77 (válaszként erre: 7718. - Nóra Eszter)
2013. febr. 4. 19:53

Niki most éppen sztrájkol, nem igazán akar enni, mindent kiköp. :( Én is épp ezen szenvedek, hogy mit adjak neki. Amiből eddig 2 tányérral megevett, most 2 kanál után ellöki és kiköpi. :(

A sajtot szereti minden formában, kölesgolyót, legszívesebben ezeket enné egész nap. :)

2013. febr. 4. 18:58
Mi jókat esznek a gyerkőcök nálatok? Nálunk a főzelékek kezdenek uncsik lenni....:)
7717. nikletty (válaszként erre: 7715. - AnitaT)
2013. jan. 31. 20:50
Ma Lina is hagyta h picit csinaljam neki ő meg az én fogkefémet akarja húzgalni :-) szeritem most azon a lenyeg h termeszetes legyen neki ez s később lehet nehezebben vennek fel e szokast aztan a módszer tökeletesedik majd az is ez a ki sika mika is jobb mint a semmi:-)semmi
7716. AnitaT (válaszként erre: 7712. - Nikletty)
2013. jan. 31. 12:59
étkezés után
7715. AnitaT (válaszként erre: 7711. - Nikletty)
2013. jan. 31. 12:58

Reggel és este fogkrémmel. A többi érkezés közben csak bevizezem meleg vízzel a fogkrémet, mert azért félek tőle hogy túl sokat eszik meg.

Igen a 0 hóstól. Borsónyit írnak, de én annál is kisebbet teszek rá, mivel szinte az egészet lenyeli. A fogorvos azt mondta nem baj ha megeszi, azért gyermekfogkrém hogy káros nincs benne. Én mosom neki legtöbbször, ha ő csinálja akkor nálunk is csak rágicsálás van, meg dugja az én számba. Azért azt még sokáig nem lehet elvárni tőlük hogy maguknak "szakszerűen" csinálják, a fogorvos azt mondta ez is nagy dolog hogy hagyja hogy csináljuk neki.

7714. nikletty (válaszként erre: 7707. - Klauka_)
2013. jan. 31. 11:38

Te is tegyél fel frisset Klau!

Nem rég én is tettem egyet!

7713. nikletty (válaszként erre: 7708. - Marcsika77)
2013. jan. 31. 11:38
arika :)
7712. nikletty (válaszként erre: 7710. - AnitaT)
2013. jan. 31. 11:37
reggel/este étkezés után?
7711. nikletty (válaszként erre: 7710. - AnitaT)
2013. jan. 31. 11:36

és hogy csináljátok?

akkor ezt a 0-hótól fogkrémet nem baj ha lenyelik? de úgy mennyi jut a fogra?

nálunk úgy van, hogy mikor én mosom, vittem magammal, most már jön be ő mikor látja mit kezdek csinálni, neki adom ő fogkeféjét, de én inkább rágicsálásnak hívnám amit csinál vele, néha azért így húzogatja is a fogán

mutatom neki én hogy csinálom, elején csináltam neki én, de már nem hagyja, ő akarja...

7710. AnitaT
2013. jan. 30. 15:56
Ma voltunk fodrásznál. Állva pillanatok alatt megnyírta. Már nagy volt a fülénél, zavarta, mindig piszkálta, úgyhogy egy picit rövidebb lett mindenütt. Nagyon jól tűrte, szinte fel se vette. Ez volt a délelőtti program. Délután pedig mentünk fogászatra, féléves ellenőrzésre, elvittük őt is, doktornéni próbálta megnézni a fogát. Csak barátkozás céljából. Már 8 foga van, 4 kibújt meg 2 készülődik. Reggel és este mosunk fogat. Minden étkezés után követeli, de napközben nem rakok rá fogkrémet, nehogy sokat egyen meg.
7709. AnitaT (válaszként erre: 7705. - Wanita77)
2013. jan. 30. 15:41
Nekünk a gyerekorvos mondta, hogy ír fel még tápszert, de már kezdjem adni a tejet. Reggel tejitalt adunk Laurának, este tápszert. Hát nem tudom.
2013. jan. 30. 15:31

Nóra nem jár még, próbál lépni, de még csak 1 sikerül, utána biztonságosan leül. Pár napja nagyon anyás lett, mindig kapaszkodik belém.

Raktam fel pár képet!!!

7707. Klauka_ (válaszként erre: 7703. - Hanabell)
2013. jan. 30. 12:53
Nekem egy kicsit könnyebb, mert hirtelen sokkal biztonságosabb lett a mozgása, de emellett sokkal nagyobb kupit tud csinálni rövidebb idő alatt.
2013. jan. 29. 22:10

Nekünk sosem volt "könnyű", most sem lett!:)

Egész nap igényli a társaságom. Együtt jövünk-megyünk.Elkezdett rugózva táncikálni is zenére. Zabálnivaló.

Mi kezdetektől pohárból iszunk.

7705. wanita77 (válaszként erre: 7704. - AnitaT)
2013. jan. 29. 21:58

Én adtam már cumisüvegből és mostanában próbálkozunk a pohárból ivással, több-kevesebb sikerrel. De ő még nagyon keveset iszik, néha pár kortyot.

Miért kéne tejet innia????? Azzal bőven ráér 2-3 éves koráig. Én nem fogok adni neki tehéntejet még jó darabig, egyáltalán nincs rá szüksége.Inkább babetejet, vagy zabtejet, rizstejet adok majd.

7704. AnitaT (válaszként erre: 7703. - Hanabell)
2013. jan. 29. 18:49

Hogy könnyebb lett? Nem is tudom, inkább másabb. Most hogy már Laura egészen biztosan jár, annyira nem kell lépten nyomon követni. Igaz esik nagyokat néha, főleg ha álmos, és még akkor is megy-megy.

De nagyon aranyos. Pillanatok alatt mellettem terem, néha a legváratlanabb helyzetekben is. És az is másabb ugye hogy magasabbra ér fel, mostmár kiszolgálja magát, leveszi az asztalról a teát, a magasabb polcokat is lerámolja. Szerencsére még komplett asztalterítőt nem szedett le.

Kimegy a konyhába és reggel hozza nekem az ásványvizes flakont, a férjemmel megtanította. Fogja a kezünket és visz a konyhába ha teát kér, megy az ajtóhoz ha szomszédolni akar.

Igaz a konyhába és a fürdőbe egyedül nem mehet(ne) be. Ha megyek utána hogy jöjjön ki akkor még jobban begyorsít.

Teát ti miből adtok a babátoknak? Cumivügből, csőrös pohárból, kis pohárból. Én ha itthon vagyunk csak csőörösből itatom, vagyis már iszik belőle maga, meg vettem nagyon kicsi műanyag poharat, abból i szokott. De ha úton vagyunk akkor marad a cumisüveg.

Tejet adtok a babáknak? Nekem azt mondta az orvos szokassan lassan, eddig tápszert és tejitalt ivott.

7703. hanabell
2013. jan. 29. 18:15

Gratulálok a tipegőkhöz! :)

Én is várom már, hogy járjon Dávid.

Könnyebb lett az életetek, mióta járnak? Olyan kíváncsi vagyok.

2013. jan. 24. 21:32
Mi is elindultunk!Egész nap pakolunk! Ő is én is.:) Miksa inkább rombolni szeret, mint építeni.....Imád olvasni. Rámutat már 10-20 állatra.Kedvencei a kenyérsütő és a mosogatógép kipakolása. Adogatja a tányérokat...:)
7701. wanita77 (válaszként erre: 7700. - Marcsika77)
2013. jan. 24. 20:55
Köszi! :)
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook