Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 januári babák fórum

2012 januári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
7790. wanita77 (válaszként erre: 7789. - Marcsika77)
2013. febr. 23. 14:59
Igen, akkor már én is fázom. De éjszakára az lenne az ideális és mi sajnos nem tudjuk szabályozni panelban. :(
7789. marcsika77 (válaszként erre: 7788. - Wanita77)
2013. febr. 23. 12:45
Nálunk a 23 fok az ideális, mi fázunk 21 fokban!!!
7788. wanita77 (válaszként erre: 7786. - Marcsika77)
2013. febr. 23. 11:51

Nálunk szerintem meg alacsony a páratartalom, ezért kéne hidegpárásító, mi panelban lakunk, kb. 25 fok a szobában. És kb. 20-21 lenne az ideális.

Igen, a sótéglát bele kell tenni a kádba, ráengedni meleg vizet, benne hagyni 10 percig, utána kivenni és a sós vízben kell fürdeni. Ez a tégla kb. egy hétre elég és 2000 forint volt. De találtam egy helyet, ahol ugyanez a parajdi tégla 520 forint. Ott van sóbarlang is, el akartunk ma menni, de teltház van még holnap is. :( Amúgy itt nálunk van egy sókuckó, ahol parajdi só van, oda szoktunk menni néha és tényleg nagyon jó. Kisebb, mint a himalája sóbarlangok, de állítólag sokkal hatékonyabb a parajdi só.

2013. febr. 23. 11:27
Barátnőm használt hideg párásitót amikor pici volt a lánya, náluk viszont alacsony a páratartalom, nagyon száraz a levegő én nagyon érzem a különbséget amikor hozzájuk megyünk. Egyik sem jó ha sok, ha kevés, viszont van neki mosókonyhája, nem csüngnek a ruhák a lakásban.
7786. marcsika77 (válaszként erre: 7785. - Wanita77)
2013. febr. 23. 11:24

40-60% között a megfelelő, nálunk a páraelszivó folymatosan megy meg van olyan Ce...t stop pá-pá ránk is, igy van nálunk most éppen 53%. Van egy ilyen kis kütyünk ami mutatja a kinti benti pára és hőmérsékletet, meg hogy milyen idő várható. Sajnos nekem az előszobában száradnak télen a ruhák ezért is magas a páratartalom, de valamiért a házban is magas ez sokmindentől függy, hogy miből van épitve, meg nálunk alacsony a belmagasság, na szóval mi nekünk elszivni kell meg sokszor szellőztetek de ilyen időben nem megy le a benti ha ki is szellőztetek, mert most kinnt éppen 90%.


Azt a sótéglát bele tetted a fürdővizbe_ És addig teszed amig el nem fogy? Mennyiért vesztegetik?

Mi voltunk a parajdi sóbányában, mindenkinek ajánlom aki Erdélybe utazik(én ott születtem Hargita megyében).

7785. wanita77 (válaszként erre: 7784. - Marcsika77)
2013. febr. 23. 11:13

Értem, köszi.

Teljesen jó volt az éjszaka, nem köhögött egyáltalán. Úgyhogy szerintem használt. Főleg a sós vízes fürdő tett jót, úgyhogy azt még csináljuk a héten, addig kitart az 5 kilós sótégla. de azért akarok venni párásítót is a másik szobába. Mennyi a megfelelő páratartalom és hogy lehet azt mérni, nem tudjátok?

7784. marcsika77 (válaszként erre: 7783. - Wanita77)
2013. febr. 23. 10:31

Kb másfél 2 litert főztem és azt öntöttem bele a kiskádba és negyed órát szigorúan benne kell lenni. Próbáltam vizszintesben tartani hogy érje a kis hátát teljesen.


Milyen volt az éjszakátok? Használtak a cuccok?

7783. wanita77 (válaszként erre: 7782. - Marcsika77)
2013. febr. 23. 09:19
És azt hogy kell? Főzöl egy csésze kakukkfű teát és beleöntöd a fürdővízbe?
7782. marcsika77 (válaszként erre: 7775. - Wanita77)
2013. febr. 22. 22:29
Én fürdettem Nórát kakukkfű teában is, három naponta szabad, ezt a Bükki füvesember oldaláról olvastam. Szóval nem tudom tulajdonképpen mi volt a legjobb nekünk. Kitartás de az a fránya köhögés az borzasztó!!!
7781. bbea7 (válaszként erre: 7779. - Wanita77)
2013. febr. 22. 22:24
jobbulást nektek:)
7780. marcsika77 (válaszként erre: 7778. - Nóra Eszter)
2013. febr. 22. 22:16
Mármint egy lány kistesót? HAJRÁ
7779. wanita77 (válaszként erre: 7777. - Bbea7)
2013. febr. 22. 21:52

Nézegettem és találtam egy jót: tefal baby párásító, azt hiszem olyat fogok venni, abba illóolajat is lehet tenni.

Hát, én nem tudom elképzelni, hogy maradna rajta a textilpelus, és rá a pizsi, de majd teszek egy próbát. Most csak baby luuf balzsamot kentem a hátára, talán az is segít.

2013. febr. 22. 21:44

Na úgy látom sokunknak most kezd kicsit tele lenni a hócipője! :)

Lányok itt a tavasz(mindjárt), indul a motorozás, haverkodás, homokozás, strandolás, csavargás, nagy alvás stb.

Én mint fiús anyuka, szeretnék egy kiscsajt is, csak úgy a próba kedvéért.

7777. bbea7 (válaszként erre: 7776. - Wanita77)
2013. febr. 22. 21:43
hát nem tudom. Mi anno azért vettük amikor 7 hetes volt, és nem szűnt a köhögése, mert a doktornő azt mondta, hogy akkor kórház, ahol ugyan így kezelik. Kipróbáltuk, akkor is használt, most is. De szinte mindennel így van, hogy van akinek jó, van akinek nem. Én sem hiszek igazán ilyesmiben, de tény hogy jó volt. A zsírt mindig fürdés után kenem rá, körbetekerem textilpelenkával, body és pizsi. Mikor kisebb volt egyszerűbb volt, nem mozgott annyit, de most sem csúszott le. Én ilyenkor mindig olyat adok rá, amit nem sajnálok, legfeljebb kidobom, ha nagyon zsíros lesz:) Bár még eddig szerencsére nem kellett.
7776. wanita77 (válaszként erre: 7774. - Bbea7)
2013. febr. 22. 20:56
Nézegettem én is a hideg párásítókat, csak nem tudom, milyet érdemes venni. Meg állítólag az nem sokat használ, csak placebo. Inkább hideg vizes törölközőket, lepedőket kell tenni a szobába, az is párásít.Azóta reggelre mindig párás lesz az ablak, úgyhogy biztos használ. És a zsírt hogy használod, mibe öltözteted utána?
7775. wanita77 (válaszként erre: 7773. - Marcsika77)
2013. febr. 22. 20:54

Köszi a tippeket, megnézem ezt az orrmosást, még nem hallotam róla. Most voltunk a sókuckóban, vettem egy tégla parajdi sót, abban fürödtek, meglátjuk, használ-e. Még csak ma kezdett el köhögni Niki, pár napig még próbálkozom házi praktikákkal.

Én most olivaolaj és levendula illóolaj keveréket kentem a mellkasára, ezt is olvastam köhögésre. Meg kakukkfűolajat tejjel elkeverve a fürdővízbe, holnap lehet, hogy azt próbálom meg.

7774. bbea7 (válaszként erre: 7771. - Wanita77)
2013. febr. 22. 20:37
Nem olyan régen a nagyok hazahoztak valamit a suliból, és természetesen Máté is elkapta. Kezdődő tüdőgyulladást állapítottak meg, nagyon nagyon köhögött, a gyógyszerek nem sokat értek. Én már másodszor használtam nála a hideg párásítót, éjszakára zsírt a mellkasára, hátára, és karamellizált hagymateát. Pár nap alatt rendbe tette. :)
7773. marcsika77 (válaszként erre: 7771. - Wanita77)
2013. febr. 22. 19:20

Próbáld ki a Rhinatiolt ez 2 éves kortól van de mi ezt kaptunk fél adagot, kisfiadnak az ACC 100-at!

Az ambroxol olyan nesze semmi fogd meg jól...

Ha már régen köhög akkor csak a házi praktikák már nem ajánlottak, legalább nálunk már nem, én még be szoktam kenni a Gergő felsőtestét házi zsirral, elvileg használ!!!

Ha meg hátra csurog a cucc és attól köhög akkor az orrmosást(Sinus Rinse) ajánlom a fiadnak, youtoubon tudsz nézni videót hogyan működik, mi Gergőnek ezt használjuk amióta magánorvoshoz szorultam a köhögéssel!

7772. wanita77
2013. febr. 22. 16:08
Na, nemsokára megyünk egy sókuckóba, remélem használni fog.
7771. wanita77
2013. febr. 22. 14:57
Ti mit adtok a gyerekeknek, mikor köhögnek? Köptető, köhögéscsillapító, stb? Nekünk mindig az Ambroxolt írja fel a doktornő, de nem tudom,használ-e. Most vettem Stodal szirupot, hátha. Nektek mi vált be? Van valami házi praktika esetleg, hagymatea, párásítás, só, stb? köszi!
7770. AnitaT
2013. febr. 22. 14:49

Nekem kislányom van. Kicsit meg is ijedtem hogy mi lesz, mert én mindig fiús anyukának képzeltem el magam. Azt gondoltam hogy a lány majd ül nyugodtan, szelid lesz, magánakvaló. Hát nem ilyen. Most meg már azt nem tudnám elképzelni hogy fiam legyen. Persze gondolom ez csak addig tart amíg meg nem születik. Jó lenne egy fiú egy lány. Mi is gondolkodunk a gyermekvállaláson, próbáljuk az érveket, ellenérveket felsorakoztatni hogy mikor jöjjön, kis korkülönbséggel vagy nagyobbal. Igazából nem tudunk dönteni.

Az én Laurám itt a környékbeli fiúkat megszégyenítve eleven. A kismotoron állni akar, mindent szétpakol, meg nem áll egész nap. Eldugja a játékait a háta mögé és rajtunk keresi. Szokott egy kisfiúval "barátkozni", ami annyiból áll hogy megragadja a nyakánál, mászik rá. Egyszóval szerencsére egy kis ördögfióka. Hihetetlen, hogy milyen eleven. Bebújik mindenhova, a konyhából az ásványvizes flakonokat hozza be nekünk, a papucsunkat hordja utánunk.

1-2 napja az Iciri-piciri mese a kedvence, szépen leül mellém és egyszer kétszer végighallgatja, persze a végére már nem ül. 10 meséskönyvből is kiválasztja el, raktam már direkt a kupac legaljára akkor is hozta. Hihetetlen hogy megtalálja.

7769. marcsika77 (válaszként erre: 7762. - Hanabell)
2013. febr. 22. 14:02
Na szuper!!! Épp akartam már kérdezni, hogy tervez valaki kistesót! Én már nem fogok szülni nagyon úgy néz ki, habár mindig másképpen érzek ezzel kapcsolatosan. Na inkább már nem, most ezt érzem...
7768. marcsika77 (válaszként erre: 7767. - Wanita77)
2013. febr. 22. 13:58

Mintha magam olvasnám!!!! Nálam is két gyerek, de tényleg ez a napi porszivózás! Ha kimarad 1 nap olyan mintha egy hete nem csináltam volna meg. Nekem van szerencsére mosogatógépem, azt akkor vette a férjem (egyszer mentem haza és be volt szerelve) amikor vissza mentem dolgozni az első gyerek után és hát többször kellett mosogatnia.

Nálunk is van hogy a Gergő ideges, hogy nem tudunk társasozni, viszont a játékait oda adja mivel már tudja, hogy csak megnézi a Nóra és percek múlva vissza is kapja. Azért figyelnem kell rájuk, mert képes olyan dolgokat tenni a Gergő amit nem szabadna, pl letakarja a kicsi fejét amikor áll, na szóval... De én nagyon imádom őket és Gergő annyira büszke a tesójára, hogy az oviban is mindig dicsekszik a társainak.

7767. wanita77 (válaszként erre: 7766. - Nikletty)
2013. febr. 22. 13:09
Hát igen, ezzel én is vagyok. Engem az idegesít főleg, hogy nem tudom a házimunkát rendesen megcsinálni. A mosogatásnak kb. ötször állok neki, nem tudom befejezni. Főzni sem tudok minden nap. De inkább a rendetlenség zavar nagyon, ha a konyhában, előszobában nincs rend, akkor nagyon ideges tudok lenni. Hiába mondják, hogy nem muszáj mindig mindennek rendben lennie főleg két gyerek mellett, én akkor tiszta ideg leszek és az a gyerekeknek sem jó, mert türelmetlen vagyok velük is és nem tudok szépen játszani velük. Minden nap porszívóznom kell, annyi kosz és morzsa gyűlik össze, hogy nem bírom nézni. Egyszerűen nem bírom elviselni a koszt és rendetlenséget. Szóval azt akkor is megcsinálom, ha épp mindkettő ordít, hisztizik a lábamnál. Ha az megvan, akkor már tudok rájuk koncentrálni.
7766. nikletty (válaszként erre: 7765. - Nikletty)
2013. febr. 22. 11:16

én azt szoktam nehéznek érezni, hogy ha nem tudok úgy kicsit magamba mélyedni, ellenni a dolgaimmal, mert mindig ki kell gondolni ahogy írtátok, hogy mi legyen a teendő, lekötni, vagy ha az embernek pl pakolni kell valamit és a picur meg 100x is az ellenkezőjét teszi akkor ez hiányzik egy idő után, s olyankor jön, hogy nincs kedvem annyit beszélni,énekelgetni, stb... és szünetre vágyok.


De ha szépen sikerül a napi alvása, akkor az elég is kb nekem :)

7765. nikletty
2013. febr. 22. 11:13

nekem ugye Lina van, nálunk nincs még igazán képben a tv, mi magunk is csak este kapcsoljuk be 1-2órára, nem bánom mert egyszer úgyis eljön és elkerülhetetlen lesz. Néha együtt meg-megnézünk ilyen kis rövedebb mesét, van hogy érdekli van hogy nem.


Én tapasztalom a környezetemben és azt állapítottam meg, hogy a fiúkkal valahogyan biztosan nehezebb, elevenebbek, csak mert fiúk és kész, ill. talán anyásabbak is. Ezt vontam le,, s arra gondoltam ha lesz és legközelebb fiam lesz felköthetem a gatyeszt.

De persze egy-kettő olyat is hallottam, hogy neki a lány a kis ördögfióka :)

7764. wanita77 (válaszként erre: 7763. - Hanabell)
2013. febr. 22. 08:43
Köszi, azért nem mindig könnyű. Főleg most abban a korban van Niki, hogy mindent szétpakol, kiszór, lerombol, a fiam meg tombol miatta. Nem tudok Bencével kártyázni, kirakózni, mert Niki szétpakolja. Tegnap próbáltunk gyurmázni, azt meg megette. :) Bence meg irigy, semmit nem ad oda neki, félti a kedvenc játékait, sokat piszkála szegény Nikit. Szóval tényleg nehéz kicsit. Pláne, hogy most még betegek is mindketten. :(
7763. hanabell (válaszként erre: 7761. - Wanita77)
2013. febr. 22. 08:36

Vedd úgy, hogy nem is panaszkodtam. :))

Emelem kalapom, hogy 2 gyereket kötsz le egész nap!

7762. hanabell (válaszként erre: 7760. - Marcsika77)
2013. febr. 22. 08:33

Gratulálok a 12 lépéshez! :))

Nagyon szeretem Dávidot és örülök, hogy fiúnk van. Nem rossz fiús anyának lenni, de lassan, nagyon lassan érik a gondolat a második babánkról.

És arról, hogy jó lenne egy kislány. ;)

7761. wanita77 (válaszként erre: 7759. - Hanabell)
2013. febr. 21. 18:24
Nekem egy fiam és 1 egy lányom van, de szerintem a fiammal annak idején többet beszéltem, több időm volt rá. De tényleg nagyon fárasztó egész nap beszélni, játszani, új dolgokat kitalálni, lekötni őket, fejleszteni.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook