Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 januári babák fórum

2012 januári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2013. febr. 21. 18:20

Nóra is végre meggyógyult, igy megkaptunk egy elmaradt nem kötelező oltást tegnap. A kis drágám 13 hónaposan 9 kg!!! és 77 cm. És elkezdett a napokban lépegetni, eddig a rekord a 12 lépés!

Nóra a reklámokra figyel jobban, amúgy nem nézünk mesét még, ő egy elég nyugodt kislány, imádja a könyveket forgatni, sokat énekelünk, mondókázunk.

A fiam is alább hagyott a mese nézéssel, már hétvégén sem kapcsolja be a tévét és nem is kér mese cd-t sem. A társasjátékok érdeklik nagyon, na meg a számolás.


Hanabell én kivánom, hogy tudd meg, hogy milyen egy lánnyal is!!! Ugyan olyan jó mint egy kisfiúval!!!

7759. hanabell (válaszként erre: 7757. - Nóra Eszter)
2013. febr. 21. 17:11

Mesenézés... direkt nincs tévénk, de... :(

Dávid is szereti, viszont én szoktam bekapcsolni neki, így a hiba bennem van. Olyan aktív, hogy néha jól jön egy kis "pihenő". Leginkább Baby Einsteint néz, meg magyar gyerekdalokat. De nemrég vettem egy jó kis könyvet(A fiúk miért mások) és azóta igyekszem többet foglalkozni vele és mellőzni a mesenézést. Azóta vele együtt szoktam elaludni este 8-kor. :)

Melós dolog autózni, duplózni, kirakózni, könyvet olvasni, etetni, pelenkázni, stb. :D.

Leginkább az fáraszt, hogy sokat beszélek egész nap. Amúgy a könyv szerint a fiús anyukák kevesebbet beszélnek a fiúkhoz, mint a lányosok a lányokhoz. Nem is tudom milyen lenne egy lánnyal! :D

7758. wanita77 (válaszként erre: 7757. - Nóra Eszter)
2013. febr. 21. 12:21

Nálunk a fiam beteg még picit, köhög és taknyos.

Ő sokat néz mesét, Nikit még szerencsére nem érdekli.

2013. febr. 21. 11:47

Hogy vagytok? Mi köhögünk még picit!

Ti hogy álltok a mesenézéssel?

Mi a betegség alatt rákaptunk kicsit...:(

7756. hanabell (válaszként erre: 7754. - Nóra Eszter)
2013. febr. 18. 20:10
Mi azért kaptunk antibiotikumot, mert amikor elvittük, már másfél napja lázas volt, nem lehetett levinni sehogy sem és piros volt a torka. Egyébként most először kapott antibiotikumot(leszámítva egy születés utánit).
7755. wanita77
2013. febr. 17. 07:05

Nálunk most már a nagy fiam is elkapta a betegséget. Köhög nagyon, már lázas is, folyik az orra. :(

Én egyelőre házi praktikákat próbálok, hátha beválnak: hagymatea, estére vizes lepedők, törölkőzők a szobába, só és eukaliptusz olaj párologtatás, tegnap voltunk sóbarlangban is, stodal (homeopátiás) szirup, mézes hársfa vagy kakukkfű tea. Remélem működni fognak és gyorsan meggyógyul. Niki már csak pöttyös, más baja nincs, remélem nem is lesz. Mindenkinek jobbulást!

2013. febr. 16. 22:23

Hanabell mire kaptatok antibiotikumot? A mi dokink semmit nem ad, csupán vitamint meg homeos bogyókat.

Pöttyök végül is nem lettek. Több mint egy hónapja köhécsel Miksa, nemigazán akar meggyógyulni teljesen...

7753. wanita77 (válaszként erre: 7752. - AnitaT)
2013. febr. 16. 15:17
Most volt a tévéven egy műsor és ott azt mondták, hogy 18 hónapos kor előtt nem érdemes elkezdeni, addigra jutnak el olyan fejlettségi szintre, hogy már el lehet kezdeni, előtte semmiképpen. Mert addig csak reflexszerű, nem tudatos. Én a fiamnál úgy csináltam, hogy minden este ráültettem bilire fürdés előtt és többnyire bele is pisilt. Később napközben is megpróbáltam és egyre többször sikerült. de az igazi szobatisztaság akkor van, mikor ő szól, hogy pisilni kell és vissza is tudja tartani. Ez kb. 2-2,5 éves korban van, úgyhogy előtte nem kell erőltetni, csak ha ő maga érett rá. És még azt is mondták, hogy akkor lehet elkezdeni,ha két hétig száraz a pelus a délutáni alvás után, ez nagyon fontos!
7752. AnitaT
2013. febr. 16. 15:09

Szisztok!


A bilire szoktatáshoz szeretnék tanácsokat kérni. Vannak itt olyan mamák is akiknek már második babájuk van. Gondolom még korai a kérdés, de én szeretek mindent jó előre tisztán látni.

Hány hónapos kortól ajánlott kezdeni? Van valami speciális praktikája valakinek?

A neten régebben utánanéztem, ott végülis annyi használhatót találtam hogy túl korán nem érdemes kezdeni, de mit jelent a túl korán?

Én úgy gondoltam tavasszal kb. 3 hónap múlva elkezdeném.

Laura már a boltban gyalogol, igaz így fél órás egy bevásárlás, illetve délután sétálunk, egészen meglepő távokat megy, tuti van vagy 300 méter. A vauk, a nénik és a bácsik szólongatása még 1-2 oda-vissza fordulást eredményez.

7751. wanita77
2013. febr. 15. 13:39
Na, mára nálunk is megjelentek a pöttyök. Szerencsére már láza nincs, csak pöttyei lettek helyette.
7750. hanabell (válaszként erre: 7745. - Wanita77)
2013. febr. 14. 23:20

Köszi a választ Wanita77!

Október óta sűrűn megbetegszem, ami régen nem volt jellemző rám. Picit gyengének is érzem magam, pedig nem éjszakázom. Igaz, hogy nem sok segítségem van.

Nagyon anyás Dávid és a doktornéni szerint is azért olyan bújós, mert még szoptatom.

Igazából a mellgyulladástól félek leginkább, mert decemberben volt hozzá "szerencsém" és néha hajnalban arra ébredek, hogy szörnyen feszül és csomós a mellem, annak ellenére, hogy már direkt nem vacsorázok, vizet is alig iszok este, csak nehogy megint bedurranjon.

Én is ugyanúgy szoptatok, naponta 3-szor.

Már arra is gondoltam, hogy mellszívóval lefejem és cumiból adom, esetleg pótolok picit, mert csak így tudom csökkenteni a mennyiséget. Ha szoptatom Dávidot, akkor kb. 2 percen belül belövell a tej, így nem tudom, hogyan lehet csökkenteni. Talán ha kimarad a délutáni alvás előtti szoptatás.

7749. hanabell (válaszként erre: 7747. - Nóra Eszter)
2013. febr. 14. 23:02
Remélem jobban vagytok már. Mi nem voltunk dokinál, mert pont hétvége volt, az antibiotikumot már elkezdte szedni Dávid, így azzal nem állhattunk le. Mivel vírusos, nem kell rá gyógyszer. Maguktól elmúlnak a pöttyök. Elvileg 4-5 nap alatt. Nekünk több, mint egy hétig tartott.
7748. marcsika77 (válaszként erre: 7747. - Nóra Eszter)
2013. febr. 14. 12:14

Én csak telefonon beszéltem erről a dokival, de nálunk először pöttyök voltak és utána az 1 napos láz. Ha nincs más baja akkor ne vidd a rendelőbe betegek közé, mert még össze szed valami újabbat.


Készséges a ti gyerekorvosotok? A mi dokink elég érdekes figura, de az évek folyamán megszoktam a stilusát!

7747. Nóra Eszter (válaszként erre: 7744. - Hanabell)
2013. febr. 13. 21:51

Úgy néz ki ez a 3 napos láz lesz nálunk. Ma elmúlt a láz és jönnek a pöttyök a derekán. :(

Erre kell valami gyógyszer? Dokinak meg kell mutatni?

7746. bbea7 (válaszként erre: 7740. - Marcsika77)
2013. febr. 13. 15:01
Máté sem jár még, viszont ő is szinte szalad ha a fél kezével tudja magát támasztani:) Sőt, sétálni is imád, de szintén csak akkor ha az egyik kezét fogjuk. Nem erőltetem, ő kéri, nyújtja a kezét. Viszont a mászás nálunk is sláger:)
7745. wanita77 (válaszként erre: 7744. - Hanabell)
2013. febr. 13. 14:56
Szerintem pár nap alatt elapad a tejed, ha kevesebbet szoptatsz és mindig egy picit fejsz, csak hogy ne feszüljön nagyon. Amúgy hogy érted, hogy kimerült a szervezeted, olyan sokáig és sokat szopizik? Én is napi háromszor szoptatok, de én nem bánom, sőt, nagyon örülök, hogy még kéri. Imádom szoptatni, olyan meghitt, hiányozni fog, ha már nem lesz. Reggel és este követeli, délután csak elalváshoz kell neki.
7744. hanabell
2013. febr. 13. 12:40

Jobbulást a betegeknek!


Dávid sem jár. Szerintem mi még messze is vagyunk tőle. Állni tud, de ha rájön, hogy semmi és senki nem tartja, vigyorog és egyből lehuppan ülésbe.


A 3 napos lázas betegségből mi is nehezen gyógyultunk. A kiütések nem csak 4-5 napig tartottak, hanem több, mint egy hétig. A nyakán most is van néhány pötty.

Az anyatej ellenére Dávid október óta havonta beteg. Igaz, pár nap alatt meggyógyul(a kiütéseket leszámítva).

Lassan szeretném elválasztani, mert úgy érzem kimerült a szervezetem és ő sem eszik rendesen. Csak az a baj, hogy még sok tejem van. Kérdeztem a védőnőt, hogy mit csináljak, azt mondta, hogy diétázzak, attól majd apad. Viszont fogyni nem szeretnék, meg amúgy is le vagyok gyengülve.

Van valami tanácsotok? Reggel, délben(egy keveset) és este szoptatok.

7743. marcsika77 (válaszként erre: 7741. - Nóra Eszter)
2013. febr. 12. 18:44

Nóra 3 hete beteg, náthával kezdődött, aztán jobban, lett, aztán hirtelen éjszakai köhögés, antibiotikum,ismét orrfolyás ezután csupa pötty lett, pöttyök után 1 napig 39 fokos láz. Nálunk hosszúra nyúlnak a betegségek, kezdi a fiam, utána folytatja a kicsi, jobb esetben mi nem kapjuk el.


KITARTÁS!!! Wanita neked is!

7742. wanita77 (válaszként erre: 7741. - Nóra Eszter)
2013. febr. 12. 18:33
Szegényke és már jobban van? Niki is lázas, reggel 39 fölött volt, nagyon megijedtem. De szerencsére a nurofentől lement. Mi most vagyunk a 2. napon, remélem holnapra elmúlik. Ő is nyűgös, és sokat alszik.
2013. febr. 12. 18:25

Mikó is harapdál néha...

Mi átestünk most valami csúnya betegségen. 3 napig 39 -es láza volt.Minket eddig igazából elkerültek a betegségek, hát nem egy leányálom. Úgy sajnáltam picikémet, olyan nyűgös és bújós volt.

2013. febr. 12. 17:37

Kinek a gyereke nem jár még?


Nóra nem jár még, áll hosszú ideig, meg mostmár sokat "szalad" minden mellett, de inkább mászni imád. Nem aggódom tulajdonképpen, de már várom, hogy elinduljon!

7739. hanabell (válaszként erre: 7737. - Bóbi83)
2013. febr. 12. 08:25

Dávid is harap, de látni rajta, hogy szeretetből vagy bohóckodásból csinálja. Mintha azt hinné, hogy ez a puszi. Nem lehet rá haragudni.

Persze, azért mondom neki, hogy nem így adunk puszit és próbálom tanítani, hogyan is kell.

7738. wanita77 (válaszként erre: 7737. - Bóbi83)
2013. febr. 7. 20:44
Niki is szokott harapni és mostanában csapkodja a fejünket és tépi a hajamat és közben vigyorog. :) Én ezért nem büntetem meg, nem direkt csinálja, csak kiváncsiságból.
7737. Bóbi83 (válaszként erre: 7734. - Nikletty)
2013. febr. 7. 20:04

Igen, úgy szoktam, hogy akkor átteszem máshova és/vagy a kezét húzom el. Szerencsére már az egyik tévéállványról leszokott, mert elétettem egy hatalmas macit. De nem tehetek mindenhova.

Ha jól viselkedik vagy nem csinálja tovább, akkor én is megköszönöm neki és kap simit is vagy puszit.


Harap még valakit a gyerkőce vagy csak engem tisztel meg ezzel? :)

7736. wanita77 (válaszként erre: 7735. - AnitaT)
2013. febr. 7. 17:19

Nálunk úgy van,hogy hétvégéről marad általában hétfőre, aztán hétfőn megfőzök keddre, néha szerdára is, kedden egy nagyobb adagot, amiből 2 napig eszünk. És így nem kell minden nap főznöm. Amúgy én akkor főzök általában, amikor apa hazajött, gyorsan összedobom, mert Niki mellett nem tudok. Odajön, tépi a nadrágomat és balhézik. Hiába adok neki játszani edényeket, pár perc múlva megunja. Most meg már hogy elindult, nem is marad meg egy helyben, taxizik, motorozik, dobozokat tol a lakásban, rohanni kell utána. :)

Nálunk a fürdés régóta nagy kádban van, mostanában már együtt Bencével, imádnak rosszalkodni, kidobálni mindent a kádból és enni a vizet, habot. :)

7735. AnitaT
2013. febr. 7. 17:05

Hát az biztos hogy nem egyszerű a főzés. De én kétnaponta csinálom. Nincs segítségem, nagyszülők messze laknak, dolgoznak. A férjem és nem sem ennénk meg más kajáját, szeretjük a "hazai ízeker" ráadásul és cukorbeteg vagyok úgyhogy ha akarnánk se hozathatnánk, mert ki tudja miből csinálják.

Én kezdetektől főzök mint szülés előtt. Kiskorában elvolt a pihenőszékben, utána amikor üldögélt még egyhelyben akkor adtam neki dolgokat, szűrő, lábas. Volt olyan időszak is amikor olyan jól aludt délelőtt hogy simán meg tudtam főzni. De mióta mászás járás van nagyon bonyolult. Ma is kipakolta a konyhaszekrény egyik részét meg a mosogató alját. Decemberben végeztem a nagytakarítással, papírcsere a szekrényben, azóta másfél hónap telt el és sokkal rosszabbul néz ki mint előtte. Pedig félévnél hamarabb nem cséltem. Ma is összegórt mindent, beletenyerelt, tépi, húzza. De inkább minthogy egyhelyben üljön és betegeskedjen. Ma a menü borsóleves volt és töltött paprika.

Nálunk is volt virágföldezés, főleg akkor amikor kiporszívóztam. Tiszta parkettára jobb kiszedni a földet.

Nálunk már csak két hely van ahová nem nyúlhat, az íróasztalom és a tv szekrény, persze ezek a kincsek. Minimál stílusban vagyunk berendezve mióta lomol, tehát minden bedobozolni lennt a pincében. A fiókokat teleraktam a játákaival azóta nem nagyon érdekli. Imád dvd-ken korcsolyázni. Fürdés előtt mi csupaszkodtatjuk fél órát. Mostanában a tócsák már a parkettára mennek, de szerintem tegnap befolyt a szekrény alá, úgyhogy apának lehet nekigyűrkőzni elhúzni.

Ti hogy fürödtök? Nagy kádban?

Mi már jó pár hete zuhanyzunk egyszer kipróbáltuk és tetszett neki, úgyhogy így praktikusabb. Velem gyorsan zuhanyzik apa öltözteti.

7734. nikletty (válaszként erre: 7730. - Bóbi83)
2013. febr. 7. 14:35

s elemeled a tett helyről?


mikor mondod, hogy nem, mert... akkor közben húzd is el a kezéd, vagy emeld arrébb jó pár méterre, meg keress neki más foglaltságot


nekünk a virágfölddel kellett megharcolni, mostanában nem pizskálja, néha kekeckedik, mintha belenyúlna, de rászólok, a nevét mondtom, hogy tudod Lina nem szabad, és elmegy, s megköszönöm, hogy jó volt

7733. marcsika77 (válaszként erre: 7732. - Hanabell)
2013. febr. 7. 09:08
Kisfiamnak volt ilyen, sőt van ennek egy napos formája is. Neki lázgörcse is volt , a nyelve görcsölt be nem tudott beszélni!
7732. hanabell (válaszként erre: 7726. - Nóra Eszter)
2013. febr. 6. 20:39

Csak azonosulni tudok! Mi is együtt melegítünk. :D

Dávid az üvegesből felet eszik meg egy ebédre... nem sok. De így nem is túl drága, mert csak az ebéd üveges. Ha főzök, abból sem eszik nagyobb adagot. Sőt, mivel az darabosabb, lassabban eszik és hamarabb megunja.


Hisztik már vannak nálunk is. De ha jókat alszik napközben, szinte alig fordul elő. Még viszonylag könnyen kezelhető, az elterelés működik.

Múlt héten 3 napos láz nevű betegségünk volt, na akkor semmi nem volt jó. Ahogy elmúlt a láz, a kedve is jobb lett. Már csak a kiütések vannak.

Volt már valakinek ilyen a csapatból?

7731. wanita77 (válaszként erre: 7730. - Bóbi83)
2013. febr. 6. 15:45
Hát,szerintem ebben a korban még nem értik a büntetést és nem is direkt rosszalkodnak. A Szuperdada műsorban is csak 2-2,5 éves korban kezdik a bünti sarkot, széket, stb.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook