Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 januári babák fórum

2012 januári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
7880. hanabell
2013. máj. 15. 14:08

Köszönöm az oltással kapcsolatos tapasztalatokat!

Tegnap kapta meg végül Dávid, mert közben még beteg is volt.

Ma délelőtt melegnek éreztem és mértem is nála egy kis hőemelkedést, de ez a fogzástól is lehet.


Kérdezte valaki, hogy mit esznek vacsorára a kicsik. Én vajas kalácsot, kenyeret sajttal, zöldséggel szoktam adni, esetleg joghurtot, tejberizst. Felvágottat még én sem adok, egyrészt mert mi sem nagyon esszük.

Ezt lefekvés előtt 1 órával kapja, lefekvéskor megszoptatom. (Már rég szerettem volna elválasztani, de nehezen megy.)


Főzni, már nem főzök neki külön, abból eszik, amit mi eszünk. Persze nem mindent ehet meg és nem is eszik meg mindent. A köretekkel és a kenyérrel van baja, de minden zöldséget szeret. Viszont azok nem laktatnak. Szerintem emiatt is folyton enne. 2 óránként mondja, hogy "mám", azaz enni akar. Sokszor eszik keveset.

7879. nikletty (válaszként erre: 7878. - Nikletty)
2013. máj. 14. 11:50
én is 10-11hósig külön főztem Linának
7878. nikletty (válaszként erre: 7877. - AnitaT)
2013. máj. 14. 11:49

egyetértek veled

szerintem is mérték, én is magam főzök, én is figyelek a cukorra stb, de hát mit adjak neki ha mi is felvágottat eszünk, stb megunk meg nemv águnk disznót hogy tuti adalék mentes legyen a dolog

meg úgyis meg kell ismerje, én úgy gondolom hogy kell mindenféle már most különben később válogatós lehet a gyerek


igen én is ismerek, azt mondja, jajj ő nem tud főzni a gyerek mellett, hordatja...

7877. AnitaT (válaszként erre: 7876. - Wanita77)
2013. máj. 14. 11:28

Tökéletesen igazad van, de nálunk a védőnő 3,5 hónapos kortól már almával vegyítve a kekszet mondta.

Én főztem neki minden nap külön, elvétve ha mentünk valahová adtam bébiételt, arra is csak az van írva hogy a szabályozott mennyiségen felül nincs benne cukor vagy valami ilyesmi. Hát akkor ezeket mind be lehetne tiltani, nem is beszélve a teagranulátumokról, mégis drága pénzten kínálják a kismamáknak. A környezetemben rengetegen ilyenekkel etették, etetik.

Én azon a véleményen vagyok mértékkel bármit ehet, persze itt nem a pacalra gondolok. Ráadásul én cukorbeteg vagyok, úgyhogy ehhez kicsit alkalmazkodik a család is.

Én mai napig minden másnap főzök, sokan hordatják az ebédet, na azokban ki tudja mi van, és a gyerek is abból eszik, vagy inkább bébiételt.

7876. wanita77
2013. máj. 13. 17:02

Na itt van, hogy miket ne adjunk 2 éves korig:


"2 éves korig ne adjunk: cukor, babapiskóta, keksz, ropi, chips, csoki, cukorka, felvágottak, virsli, májkrém, szalonna, kolbász, füstölt húsok, zsír, pacal, köröm, kóla és egyéb szénsavas üdítők.

Tartósítószert, ízfokozót, mesterséges színezéket, aromát és édesítőszert tartalmazó bármilyen ételt!"


Persze nehéz betartani, de azért jobb kerülni ezeket!

7875. AnitaT
2013. máj. 13. 14:47

Nálunk is ugyanaz a helyzet mint amit nikletty írt.

Sorban eszik mindent mint mi. Pár hónapig nem ette a gyümölcsöt sajnos, de pár napja újra eszi az almát, banánt, sőt kéri is.

Reggel tej, ha én reggelizem kenyér, sonka, parizel. Én már adok neki parizelt is a körülöttem lévő kismamák régóta adják. Baja nincs tőle. Tízórai joghurt, krémtúró, sajt, vagy alma, rudi. A rudi nálunk nagyon menne. Ebéd. Délután olyasmi mint tízóraira. Estére tejital és még abból is csipeget amit mi eszünk. Én is szoktam bundás kenyeret csinálni, de ha virslit eszünk abból is kér és én adok neki.

Múlt héten vettem el tőle a cumisüveget nappalra mert a teát addig itta amíg látta. Most J a n á s üvegből iszk vizet, vagy csőrös pohárból. Az első nap nagyon nem tetszett neki hogy nincs tea. Utána főztem neki 1-2 decit, de mostmár ott tartunk hogy a teát alig akarja meginni. Pedig féltem tőle hogy mi lesz.

Nálunk az oltás után 4 nappal volt este hőemelkedése és ennyi.

Mostanában van az hogy reggel már vagy 3 napja 37,4-37,5 de utána semmi. Nem tudom hogy ez mitől lehet. Fogától-e. Eddig nem volt ilyen gondunk. Pedig már nagyon sok foga van.

7874. wanita77 (válaszként erre: 7873. - Nikletty)
2013. máj. 13. 13:57
Köszi a tippeket. Azért is vagyok gondban, mert 2 éves korig nem ajánlják a felvágottakat, virslit,májkrémet és akkor már nem sok minden marad. Ráadásul ekcémás lett nemrég, így nem biztos, hogy jó, ha sok tejterméket, tojást adok neki. Szóval így akkor marad az üres kenyér, amit meg nem szeret. :(
7873. nikletty
2013. máj. 13. 12:52

Lina holnap kapja a 15hós oltást... hát meglátjuk, remélem semmi komoly nem lesz tőle


Nálunk is reggeli 2 dl tejci, és után hol akar még, hol nem, de általában én amit eszek szalámis, ilye-olyan kenyeret abból kap ő is, vagy ha van valamilyen pékkészítmény (sajtos pogácsa, ilyesmi). Linának is volt egy ilyen időszaka, hogy nem akarta enni a kenyeret csak a szalámit, de mi nem hagytuk annyiban, most azt csinálom, hogy haraptatom vele a szalámit kenyeret. Megmondom őszintén egyszer jó kis hiszti sorozat is lett belőle, ha éhes valaki megeszi a vajas kenyeret is, nem válogatunk, nem akarom hogy válogatós legyen, ergo nem kellett a kenyér, kivettem, hogy jó akkor nem eszel, 3-4.re végül evett pár falat kenyeret...


Vacsira: tejbedara, bundáskenyér, rántotta, ebédről maradék, vagy ugyanúgy szalámis kenyér/májas kenyért, stb ezeket váltogatom


joghurt, azt nálunk tízórai vagy uzsonnára van

7872. timothy75 (válaszként erre: 7865. - Nikletty)
2013. máj. 13. 12:39

Sziasztok!

Dávidom ugyan nem januári hanem 2011 novemberi ezért mi már rég túl vagyunk ezen az oltáson. Nekünk a 8-9 napon volt láza estére 38,5. Két nap utána mintha elvágták volna, semmi.

A neten is utána olvastam és ugyanezt írta.6-12 nap között fordulhat elő.

7871. wanita77
2013. máj. 13. 12:23
Ti mit adtok a gyerkőcöknek reggelire, vacsira? Niki reggel korán szopizik, utána alig eszik pár falat sajtot, néha sonkát és kb. ennyi, vacsi hasonló. Nem szereti a kenyeret, kiflit, tejpépet már rég nem eszi meg. Mit adjak akkor neki? Esetleg joghurtot, krémtúrót? Na de az is elég unalmas lenne.
7870. marcsika77 (válaszként erre: 7869. - Roni03)
2013. máj. 10. 09:19
Nálunk is, már aznap éjszaka orrfolyás, közel 2 hétig tartó köhögés, és oltás után 9-10 nappal csupa pötty volt, főleg a kis arca, láza nem volt!
7869. Roni03 (válaszként erre: 7863. - Hanabell)
2013. máj. 9. 23:28
Szia! Nálunk kereken 1 hétre az oltás beadására lett lázas Marci, egy éjszaka volt, reggel már csak hőemelkedése volt, és ennyi...szerencsére...de barátnőm kisfiának nátha is jött vele, meg köhögés, ami nehezen múlt el..
7868. Klauka_ (válaszként erre: 7867. - Nikletty)
2013. máj. 7. 21:43
Oltással összefüggésben írtam, hogy 1x volt lázas. Amúgy Gka is volt már lázas, de akkor torokgyulladása volt.
7867. nikletty (válaszként erre: 7866. - Klauka_)
2013. máj. 7. 21:31

nem is volt még lázas úgy érted?


mert Lina oltás nélkül kétszer esett át kb 3napig tartó lázon Isten tudja miért, mert nem 3napos láz volt, nem voltak utána kiütések, valamivel küzdött a szervezete, nem volt semmi más baja, s el is múlt.

7866. Klauka_ (válaszként erre: 7865. - Nikletty)
2013. máj. 7. 20:56

Egyszer, még talán 3-4 hónaposan (ha volt akkor... hú már úgy elfelejtettem...) szóval akkor egyszer volt hőemelkedése, kapott egy kúpot, aztán aludt reggelig.

Ezen kívül sohasem volt gondja neki sem. Reméljük összefügg :)

7865. nikletty (válaszként erre: 7864. - Klauka_)
2013. máj. 7. 20:46

Lina jövő héten kapja, ezrért-azért tolódott...


Klau nálatok más oltás okozott valamit?


nekünk még egyik se, bizakodom...

7864. Klauka_ (válaszként erre: 7863. - Hanabell)
2013. máj. 7. 20:33

Szia


Mi már túl vagyunk rajta. Nagyon féltem tőle, megriogatott a védőnő, hogy akár annyira megviselheti, hogy gyógyszeres kezelésre is szorulhat. Na dehát eljött az idő... beadattuk.

Aznap este, és kb 7-10 nap után lehet tünete.


Első este nem volt semmi gond, viszont a 8. nap éjjelén hőemelkedése volt, vagy láza... igazából nem tudom, mert nem mértem... szerencsére könnyen visszaaludt, de sokat forgolódott. Gondoltam ha újra felébred, akkor mérek és adok neki valamit, de nem volt rá szükség. Aztán reggel már úgy ébredt, mintha mi sem történt volna, és utána sem volt semmi baj.

Talán már megnyugodhatok...


Ne aggódj, nálatok is rendben lesz minden, kapjon sok gyümölcsöt meg tápláló ételeket.

7863. hanabell
2013. máj. 7. 15:08

Sziasztok!

Dávid még nem kapta meg az MMR védőoltást, mert sokat utaztunk mostanában, így direkt vártunk vele, mert tudjuk, hogy több mellékhatása is lehet, ami akár 8-10 nappal később is jelentkezhet.

Nálatok mi volt az oltás után? Mire készüljünk? Elvileg hétfőn kapja meg.

Köszi!

7862. Bóbi83
2013. máj. 3. 14:01
Zitusnak is van puhatalpú bőr cipőcskéja bentre, de amióta ilyen jó idő van, csúszásgátlós zokniban nyomja. Ezt persze néha lerángatja és akkor csak úgy csupaszon vannak a talpacskák.
7861. nikletty (válaszként erre: 7858. - Wanita77)
2013. máj. 3. 12:03

Linának is látszik hoogy tán a bal lába valamivel kisebb a jobbnál

mi úgy csináljuk hogy elmenni cipő, szandál, magasított szárú, mindennek megfelel

de idebentre megkapja a puhatalpú, bőr kis valamit, ergo ha csak zokni lenne rajta, de ugye hogy több legyen, itthon mi sem cipőben szadniban járunk kell az ő lábának is pihenés stb

7860. Bóbi83
2013. máj. 3. 11:22
Köszi, hogy bemásoltad. Remélem azért nagy kárt mégsem teszünk/tettünk...
7859. Bóbi83 (válaszként erre: 7855. - Wanita77)
2013. máj. 3. 11:19
Így sem... :( Azt írja ki, hogy a blog keresett oldala nem létezik.
7858. wanita77
2013. máj. 2. 16:21

A jó cipő talpa rugalmas, hajlékony, járáskor a láb végiggördül a lábbeliben. A cipő vagy szandál kérge a sarkánál viszonylag merev legyen, hogy a boka bedőlését nehezítse. A gyerekcipők ideális sarokmagassága 5-30 milliméter. Mivel fontos a jó saroktartás, az ortopéd orvosok ellenzik a kisgyerekeknek szánt csinos kis pántos szandálokat, ezek helyett óvodásoknak is a sarokfogós, oldalt és elöl nyitott darabokat javasolják. A zárt cipő orra lekerekített, illetve elég széles és magas legyen ahhoz, hogy a kisgyerek könnyen tudja benne mozgatni a lábujjait.


Figyelni kell arra is, hogy a kisgyerekek jobb és bal lábának hossza még eltérhet, akár fél centis különbség is előfordulhat. A hossz megválasztásakor általános szabály: ha a gyerek ránehezedik a lábára, még egy centi hely legyen a cipő orráig. A divatos műanyag és gumipapucsokat, szandálokat se használjuk benti cipőnek, csak ott alkalmazzuk, ahová való: a strandon vagy az uszodában.


Sok cipőben van harántemelés, vagy a talppárnáknál alkalmaznak kisebb emeléseket. Az ortopéd orvosok többsége szerint azonban a jó cipő talpa lapos, mert ha az emelések rossz helyre esnek, csak rontanak a láb helyzetén, de ha jó helyre is esnek, az egészséges lábat ellustítják ahelyett, hogy magától megerősödnének az izmok, és kialakulna a megfelelő lábboltozat. Lúdtalpas gyerekeknek viszont az ortopéd orvos ír fel talpbetétet, amit méretre készítenek el a szakboltban, így biztosan a megfelelő helyen támasztja alá a lábat.

7857. wanita77
2013. máj. 2. 16:18

Milyen cipőt viseljen akkor hát a gyermek?

Járástanuláshoz:

Semmit, zoknit, puhatalpú babacipőt.

Ez talán megdöbbentő, de végre egy határozott vélemény (és még szimpatikus is). A semmin kívül zoknira, vagy kiscipőre akkor van szükség, ha a gyermek lába fázik. És mikor fázik vajon? (tudom, ez lenne a következő kérdés) Ha megérintjük, és hideg akkor fázik. A blog írója (Dr. Green) ki is dolgozott egy módszert erre: "Regular Hand -touch"(azaz Rendszeres Kézi Érintés) a neve. Szerintem szenzációs!!!!:)))


2-5 éves korig:

-magasszárú, hátul merev és zárt

-harántemelés nélküli, azaz egyenes talpú

-többcsatos, szabályozható szélességű (gondolom ez a szandálokra vonatkozik).

Én is hozzátennék még hármat:

-könnyű legyen, lehetőleg bőr vagy vászon felsőrésszel, mely jól szellőzik (főleg a zárt cipőknél fontos)

-hajlékony talpú

-csúszásmentes!

7856. wanita77
2013. máj. 2. 16:18

Korábban, és gyakran még most is a szakemberek az egészséges talpú gyermekeknek is a boltozatemelővel rendelkező cipőket ajánlják. De mi ezzel a gond?

A hozzáértők azt mondják, hogy így "ellustulnak" a talp izmai és nem erősödnek eléggé meg. Ráadásul egyre inkább az a tapasztalat, hogy a lúdtalpra való hajlam örökletes is, tehát a lúdtalp kialakulásának megelőzésére nem alkalmas a talpbetétes cipő használata. Ennek megállapításához nyilván szükség volt egy olyan generáció felnövekedéséhez, amely ilyen (nem kimondottan olcsó) cipőben nőtt fel.

Viszont az is nagyon fontos, hogy a lúdtalp kialakulásáért NEM CSAK öröklött tényezők, hanem a mozgásszegény életmód, a gyermekek túltápláltsága is hozzájárul.

Manapság a "haránt emelés" használatát leginkább akkor javasolják, ha megterheljük a lábunkat, azaz sportolunk, illetve állómunkát végzünk.

7855. wanita77 (válaszként erre: 7854. - Bóbi83)
2013. máj. 2. 16:17

Érdekes, pedig tegnap még ott volt. :(

És most?


[link]

7854. Bóbi83 (válaszként erre: 7852. - Wanita77)
2013. máj. 2. 15:28

Egyik oldalon sem találok cipős bejegyzést. :(


Ennek is puha a talpa, lehet hajtogatni.

7853. wanita77 (válaszként erre: 7852. - Wanita77)
2013. máj. 1. 11:49
És pont a Siestát szidják több helyen, állítólag nagyon nem egészséges. De azért nézz utána te is, nehogy tönkretegye a lábát.
7852. wanita77 (válaszként erre: 7849. - Bóbi83)
2013. máj. 1. 11:49

Azért vigyázz a harántemeléssel, nagyon nem ajánlják, csak ha van valami problémája, lúdtalpa pl. Amúgy csak puhatalpút szabad ráadni 2 éves korig.

[link]


[link]

7851. Bóbi83
2013. ápr. 30. 21:52
19-es szandált vettünk, de még bőven van hely elől. :) A vászoncipő 20-as, mert állítólag elszámozták őket, bár kétlem, de így legalább jó lesz az még ősszel is.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook