Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 novemberi babát várók fórum

2010 novemberi babát várók (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
31884. 222fc493d7 (válaszként erre: 31880. - Alma.almácska)
2011. febr. 24. 09:51

Mi az első rotán túl vagyunk.

Nálunk csak aznap este voltak gondok, másnap már semmi baja nem volt Törpömnek - szerencsére.

31883. 222fc493d7
2011. febr. 24. 09:48

Egypt ha erre jársz, légyszi segíts.

Múlthét kedden voltunk 3 hós oltáson. Szerda estére náthásak lettünk. Folyamatosan szörcsög az orra. Csütörtökön felhívtam a dokit, hogy lemenjünk-e vagy kijön és azt mondta, hogy ezért felesleges. Orrszívó+sterimar+nasivin. Na, azóta ezt csinálom, de még mindig szörcsög.

Illetve tegnap este már nem kapott nasivint, mert azt írják, hogy 5-7 napig lehet használni.


Amúgy, más baj nincs, nem lázas, eszik, alszik, dumál, vigyorog.

Viszont, akár hogy szívom Neki, utána is szörcsög:(


Ha esetleg másnak van jó ötlete, azt is szívesen veszem.

Köszi:)


Ja, elvileg délután lemegyünk a dokihoz.

31882. f5ff0bd601 (válaszként erre: 31880. - Alma.almácska)
2011. febr. 24. 09:34
Szia! Sajnálom a babádat, remélem már jobban van. Én is kaptam egy tájékoztató levelet a rota elleni oltásról, amiben nagyon hangsúlyozzák, hogy milyen fontos h a baba megkapja, viszont azt már nem merték leírni mennyibe kerül. VAjon miért? Egy anyuka tájékoztatott...Mi nem kértük, az orvos sem említette, h fontos lenne. Természetesen nem sajnálom a pénzt a gyermekemre...de mindenesetre érdekes, valószínű a gyógyszergyárak műve...
31881. sensit (válaszként erre: 31880. - Alma.almácska)
2011. febr. 23. 22:50
Hú Almácska,hogy erre nem kérdeztem rá...Bizony ezt már én is hallottam...
2011. febr. 23. 18:46
Nem tudom hogy ki oltatja/oltatta be babáját rota ellen, de ha még nem döntöttétek el, akkor leírnám hogy valószínűleg (egy héten belül kiderül tutira) az oltás mellékhatásait szenvedjük már napok óta.... erős hascsikarás, zöld kaki, nagy bukik (amik eddig szinte nem is voltak), ja és olyan erősen fáj a pocija, hogy ciciből nem is tud mindig enni. Állítólag volt olyan is aki kórházba került az oltás miatt.... szóval nem tudom megéri-e ez az egész, vagy csak egy újabb dolog amire a média, gyógyszergyárak rávesznek... azzal, hogy így tesszük a legjobbat a gyermekünkkel.......
31879. egypt (válaszként erre: 31878. - Gatto4)
2011. febr. 23. 18:22
Oké, kedden lesz esedékes a dolog, akkorra van időpontom a fodrászhoz...
31878. gatto4 (válaszként erre: 31875. - Egypt)
2011. febr. 23. 13:15

Szia!

Majd írd meg hogy sikerült a gyerkőcöt otthagyni (kibírta-e satöbbi).

31877. sensit (válaszként erre: 31876. - Alma.almácska)
2011. febr. 22. 18:58
Remélem,nem fog sokáig fájni a pocija! :(
2011. febr. 22. 17:07
Tegnap délután szörnyű volt, nem bírtam nézni, hogy éhezik de nem tud enni ciciből, így lefejtem és cumisüvegből etettem meg Istikét. Mára viszont jobb a helyzet eszik rendesen, de a pocija sajnos fájogat :-( most már biztos, hogy ha nem eszik, akkor az azért van, mert csikar a hasa. Sensit köszönöm a biztatást!
31875. egypt (válaszként erre: 31873. - Sensit)
2011. febr. 21. 22:50

Köszönöm, és a választ is.

Hát ez nem túl biztató... Sajnos nem tudom mindenhova magammal vinni, konkrétan fodrászhoz kéne mennem, és ez nem megoldható.

31874. egypt (válaszként erre: 31872. - Gatto4)
2011. febr. 21. 22:48
Remélem, így lesz...:)
31873. sensit (válaszként erre: 31871. - Egypt)
2011. febr. 21. 19:51
Szia egypt!De szép neve van a kislányodnak!Nagyon ügyesek vagytok,olyan jól csinálod!Valóban nehezebb lehet tervezni egy olyan kisbabánál,aki teljesen igény szerint szopizik,de olyan sok előnye van a későbbiekre nézve,hogy nagyon megéri!Megértem,hogy a nagymamának nehéz lehet megetetni pohárból..Mivel a kislányod eddig nem kapott cumisüveget,valószínű,hogy nem is tud belőle inni.Teljesen más technikával kell szívnia,mint a mellet.Ezért van rá esély,hogy megzavarja, ha cumisüvegből iszik.Vannak olyan babák,akik ezek után nem hajlandóak szopizni.Ezt hívják cumizavarnak.Vissza lehet édesgetni a babát utána a mellre,csak mérlegelni kell,hogy megéri-e.Természetesen nem minden babát zavar meg a cumisüveg,csak ezt nem tudhatjuk előre.A csoportomban az anyukákkal sokat beszélgettünk egyébként erről.Sokszor oldottuk meg úgy ezeket a helyzeteket,hogy vásárolni is magunkkal vittük a picit.Egymásnak adtuk az ötleteket:autóban,próbafülkében,elsősegélynyújtó helyen és ha van, babaszobában ,itt szoptattunk, menet közben :))
31872. gatto4 (válaszként erre: 31871. - Egypt)
2011. febr. 21. 18:48

Szia!

Ezen ne aggódj, hogy egyszer kap üvegből, semmi gond sem lesz! Nálunk is volt már ilyen!

31871. egypt
2011. febr. 21. 14:45

Sziasztok!


Sensit, úgy látom, szopi témában jártas vagy, lenne egy problémám.

A kislányom anyatejes, soha nem kapott tápszert vagy egyebet, nincs se cumi, se cumisüveg, szerencsére ezzel nem volt eddig semmi gondunk. Viszont még mindig elég össze-vissza eszik, ha ébren van, sokszor egy óra múlva már megéhezik, én pedig adok neki mindig, ha kér. Csakhogy így nem tudom rábízni senkire. Tegnap délután, mikor elaludt, a férjemmel elmentünk vásárolni. Fél óra múlva hívott anyu, hogy Dorka felébredt, mikor kitettük a lábunkat az ajtón, és egyfolytában üvölt. Így haza kellett mennünk, hogy megszoptassam. Mondta, hogy legközelebb fejjek le egy kis tejet, és majd megetetik vele, csak én idegenkedem a cumisüvegtől. Viszont nem várhatom anyutól, hogy kiskanállal vagy pohárból próbálja etetgetni, épp elég, hogy vigyáz két kisgyerekre... Mondta is, hogy cumisüvegből szívesen megeteti, de máshogy nem kísérletezne, és végül is megértem...

Lesz valami "baja" a cumisüvegtől? Nem fogja a szopizás ennek kárát látni?

31870. sensit (válaszként erre: 31868. - Alma.almácska)
2011. febr. 21. 13:02
Mikor egy kisbabának növekedési ugrása van nagyon sokszor eszik ,a súlya viszont állni szokott.
31869. alma.almácska (válaszként erre: 31865. - Ani.)
2011. febr. 21. 10:20
Most úgy néz ki,hogy enne,de vmi mégsem az igazi. Nem lehet könnyű Nektek. ha én nem tudok pihenni (ahogy az elmúlt pár napban)nincs erőm, és szörnyen érzem magam.
2011. febr. 21. 10:14
Hát úgy tűnik,hogy még mindig nem oldódott meg nálunk a szopi :-(((( a súlya áll négy napja,rengeteget durrog, 2,5 óránként szoptatok éjjel és nappal és még hízni sem hízik. Sajnos egyre többet gondolok arra, hogy tápszert is kapjon. Éheztetni nem akarom.... El vagyok keseredve...
31867. sensit (válaszként erre: 31865. - Ani.)
2011. febr. 20. 12:45
Szia Ani! Azt szeretném megkérdezni Tőled,hogy nem derült ki miért nem akart szopizni 2 napig a kisbabád?
31866. Ani.
2011. febr. 19. 22:37
Jah, bocs az ismetlesert. Most latom mar olvastad a regebbi bejegyzesem errol.
31865. Ani. (válaszként erre: 31839. - Alma.almácska)
2011. febr. 19. 22:35

Szia!

Nekunk pontosan ugyanez a problemank volt, hogy szopik-nyuszi-szopik-nyuszi, viszont tejem van boven. Januar vegen volt egy nagyobb sztrajk is amikor 2 napig csak uvegbol evett, mert amint meglatta a cicit orditasban tort ki :( Kaptam egy olyan tanacsot, hogy probaljam meg bekapcsolt porszivo vagy hajszarito mellett szoptatni. A porszivo be is jott, amint bekapcsoltunk ugy szopizott mint a kisangyal. :) 2 nap elteltevel meg mar porszivo nelkul is ment. Azota a szopinal mar rendben van minden, viszont az alvasaban maradt ez az alszok-sirok-alszok-sirok viselkedes az elejen, ami fogalmunk nincs mitol lehet. :((( De elkeserito mert nem tud rendesen pihenni.

31864. sensit (válaszként erre: 31862. - Alma.almácska)
2011. febr. 19. 17:31

Ez nagyon jó hír!Azért eszik sűrűbben,mert valószínűleg növekedési ugrása van.Megemeli a tejmennyiséget a sűrűbb szopikkal,több tejcsihez jut,mert most több az igénye.Nagyon ügyesek vagytok!

:)))

2011. febr. 19. 17:19
Szia almácska! Az éjszakai kibírásokkal nálunk is folyamatosan változik. Egy ideig nem ébredtünk fel csak hajnali 5-kor...mostanában nekünk is visszatért a 3.4 óránkénti ébredés... majd ismét változott... viszont éjjel Anna nem eszik csak néhány percet...azt hiszem inkább a cici és a közelség kell neki, mintsem hogy éhes lenne.
2011. febr. 19. 12:03
Tegnap nem akartam írni, nehogy elkapkodjam, de úgy tűnik,hogy van elég tejem, bár fejni most nem fejtem, de mindig jóllakottnak tűnt. Azt hiszem evés közben gyakran kell durrognia, ezért idegesebb evés közben. Igyekszem időben észrevenni és akkor abbahagyjuk az evést, bár az sem tetszik neki mindig. Annyira jó, hogy tegnap nem üvöltött az etetéseknél:-). ami még javulhatna, hogy ritkábban ehetne, mielőtt kevés volt a tej, már csak négy óránként evett,és éjszaka kibírt 6 órát, most max. 3-at bír ki éjjel is és nappal is, de inkább kevesebbet :(( Remélem még ez is visszaáll, mert akkor még kicsit jobban pihenhetnék. Igazából nem értem, ha van elég tej, és ő jóllakik, akkor miért nem bír ki annyit, mint 3 hete....
31861. sensit (válaszként erre: 31850. - Alma.almácska)
2011. febr. 19. 11:28
Szia almácska!Hogy vagytok?
31860. sensit (válaszként erre: 31859. - CséErzsébet)
2011. febr. 17. 20:36
Megnéztem a fényképeteket,hát gyönyörű kislányod van! :)Nagyon édes... :)A kisbabák széklete tényleg nagyon változatos,a napi 7-től a 7 napontáig minden egészséges és normális! :)))Szép estét Nektek!
2011. febr. 17. 19:13
Ami még fura, hogy napról-napra változik a székletszokásunk :) Volt olyan is, hogy ötnaponta egyszer volt, és olyan is, hogy napi 4. Állaga is mindig más.. a dokinéni szerint amíg csak anytejet eszik semmi gond ezzel. De ma is pl már 2 volt...és fergeteges szelek kíséretében :) és böfi is van.. :)
31858. CséErzsébet (válaszként erre: 31857. - Sensit)
2011. febr. 17. 17:29
Igen, márciustól vagy áprilistől indulak majd újak.. épp nemrég néztem meg :)
31857. sensit (válaszként erre: 31856. - CséErzsébet)
2011. febr. 17. 17:09
Jaj de édes lehet,mikor nagyokat mosolyog a cicire:)))Nagyon szépen fejlődik!Az Infacol nem befolyásolja az étvágyat,de az ilyen idős babák már nagyon ügyesen és gyorsan szopiznak és a szopi idők le szoktak rövidülni.Az a lényeg,hogy mindig kapjon szopit,ha igényli. :)Nálatok működnek babacsoportok?
2011. febr. 17. 15:36

Sziasztok! Nálunk is megváltozott a szopi stílusa néhány napja. Én grammban sosem mértem mikor mennyit eszik, hanem időben...amikor folyamatosan evett. Most a 20-30 perces evése alig 10 perces lett:) Utána kiköpi a mellet és néz rám...vigyorog nagyokat és úgy tűnik, hogy jól lakott:) Próbáltam böfiztetni majd visszatenni de nem kér többet. Naponta még eszünk 5-6 alkalommal, éjszaka egyszer ébredünk:) Ha nyűgös, akkor még néha 2x.

Nemrég hagytam abba az infacol adását...létezik, hogy ez befolyásolná az étvágyát?

Amúgy 3450-nel születtünk, most 6000 /6100 gramm .

31855. sensit (válaszként erre: 31853. - Alma.almácska)
2011. febr. 17. 13:08
Nem tűnsz parásnak..itt a mi csoportunkban is ez a helyzet.Mindenki fél a betegségektől ezekkel a picikkel..De reméljük,hamarosan jön már a jó idő!!!
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook