Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 novemberi babát várók fórum

2010 novemberi babát várók (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
31944. kismedve81 (válaszként erre: 31943. - Sensit)
2011. márc. 17. 13:56
A sokkal az túlzás, de alakul, legalábbis nagyon bízom benne.Gondolom szerinted is kevés volt az a 260g-os hízás, ugye? Mondjuk én vékonyka vagyok, de előtte azért hízott a picim rendesen, az első hónapokban, úgy, ahogy írtad, hízott 1kg-ot is, sőt többet, aztán a 3.hónapban 600g-ot, de most a 4-re meg csak ennyit.Én kérdeztem a dokinőt, hogy nem kevés ez egy kicsit, pláne, hogy sokszor evett, és akkor lett a tápi.Utána meg nekem gyógyszer.:(
31943. sensit (válaszként erre: 31941. - Kismedve81)
2011. márc. 17. 13:49
Értem Kismedve..Remélem,már sokkal jobban vagy !
31942. sensit (válaszként erre: 31939. - Egypt)
2011. márc. 17. 13:46
Az anyatejes babákra jellemző,hogy először nagyon sokat híznak.Ekkor azért szoktak kikapni az anyukák,hogy túletetik a gyereket..4 hónapos kor körül a fejlődésük lelassul,sokuk már akkor megduplázza a születési súlyát és lassítani kezd..Inkább nő,mint hízik..Ekkor pedig az lesz a baj,hogy nem hízik annyit és jön a pótlás.Az a baj,hogy szegény babák nem ismerik a görbéket...Anyatejes babát nem lehet túletetni és elhíni sem tud tőle.A baba maga szabályozza mennyi tejet szeretne megenni.Sokszor hiába aggódunk,hogy nem hízik eleget,akkor sem hajlandó többet enni,ha bőven lenne még mit..Saját tapsztalat:nekem két nagyon vékony gyermekem van.A lányom 3-10 percentil között fejlődött 90-es hossz percentillel.A fiam pedig mindig 3-as alatt :)) Mindkettő egészséges,gyönyörű gyerek...Magasak és nagyon vékonyak.. :)))
31941. kismedve81 (válaszként erre: 31936. - Sensit)
2011. márc. 17. 13:43
Az elmúlt hónapban csupán 260g-ot hízott, úgy, hogy csak szopizott, és annyiszor amennyiszer akart, de itt a tej minőségének is volt oka úgy gondolom, mert én sem voltam túl jól, pánikbeteg vagyok, ami most ismét nagyon eluralkodott rajtam, ennek hatására nem is bírtam nagyon enni, mindenen aggódtam, nem csak a babán, hanem minden máson is.4.5 hónaposak vagyunk most és már csak tápit kap, mert gyógyszert kell szednem, és mellette nem lehet szoptatni.
31940. sensit (válaszként erre: 31937. - Sensit)
2011. márc. 17. 13:23

"a hónapban mennyit nőtt a baba súlya,fejkörfogata.." HELYETT


a baba hossza és fejkörfogata


Bocsánat,elírtam..

31939. egypt (válaszként erre: 31937. - Sensit)
2011. márc. 17. 13:23

Szerencsére az én leánykám olyan húsos, hogy inkább azon szoktam aggóni, nehogy túl sokat hízzon.:) Eleinte havonta 1 kg, múlt hónapban "csak" 700 gramm, a mostanit nem tudom, de nem egy alultáplált gyerek, az biztos.:)

Én egyébként tényleg úgy látom, hogy mikor több kaja kell neki, akkor gyakrabban kéri, és ezért mindig mellre is teszem ilyenkor, mert így termelődik több tej. És ugyan nem 3 óránként eszik, hanem elég rendszertelenül és ennél gyakrabban (főleg ezeknél a növekedési ugrásoknál), viszont szerencsére nem volt eddig soha tejhiány, és ez szerintem fontosabb, mint hogy minél előbb "beálljon" a 3-4 óránkénti evésre.

31938. sensit
2011. márc. 17. 13:21

Kislányok születéstől 6 hóig:

[link]


Kisfiúk születéstől 6 hóig


[link]

31937. sensit (válaszként erre: 31933. - Alma.almácska)
2011. márc. 17. 13:14
Köszönöm almácska!Megkeresem nektek a who súlyfejlődési görbéjét.Nem tudom,Ti tudjátok-e,hogy a jelenlegi görbék,amiket használnak a rendelőkben olyan gyerekek adatait is felhasználják ,akik tápszert is,vagy csak tápszert kaptak.A who görbén pedig csak szoptatott gyerekek súlygyarapodási görbéit fogjátok látni.Ott nézzétek meg,hogy a kizárólag szoptatott babátok súlya rajta van-e a görbén.Egyébként soha ne csak a súlyfejlődést nézzétek,hanem azt is,hogy abban a hónapban mennyit nőtt a baba súlya,fejkörfogata..Jött-e esetleg fogacska,vagy nem volt-e beteg.Ez mind-mind befolyásolja a gyarapodást.Nagyon sokat számít az is,hogy Ti szülőként vékonyabb testalkatúak vagytok-e,mert a baba ebben rátok fog hasonlítani.
31936. sensit (válaszként erre: 31932. - Kismedve81)
2011. márc. 17. 12:57
Szia Kismedve!Volna kedved részletesebben írni arról,ki gondolta úgy,hogy nem megfelelő a súlygyarapodásotok?Hogy alakult a kisbabád súlya?Most mennyi idősek vagytok?Mennyi tápszert kap a kisbabád?Szopizik is még?
31935. sensit (válaszként erre: 31930. - F5ff0bd601)
2011. márc. 17. 12:54

Szia Vica!Teljesen igazad van!Miért NE lenne elég tejed,ha teljesen ügyesen,szuperül csináljátok a dolgotokat a kisbabáddal? Hiszen olyan gyönyörűen fejlődik,biztos hogy nincs szüksége semmi többre..Szerintem nagyon jól gondolod,hogy elég 6 hónaposan adni az "új dolgokat". Bízz magadban továbbra is,és ne engedd meg senkinek,hogy az egyébként tökéletesen működő dolgot elrontsa!!!

És ha lenne elég idejük az anyukáknak,hogy azoknak a kutatásoknak alaposabban utána nézzenek,hát, nem hiszem hogy sokan adnának kekszet a kisbabájuknak...

31934. f5ff0bd601
2011. márc. 17. 12:52

Nagyon szépen köszönöm, megnyugodtam! :))

Aranyosak vagytok!

2011. márc. 17. 12:48
Mi sem hízunk olyan óriási ütemben. Talán eddig tartottuk a havi 600-at.... én is állandóan ezen gondolkozom, elég-e a tej és ha nem akkor tápszer vagy alma és a többi... A védőnőnk azt mondta, hogy az anyukák gyakran adnak még tápszert, hogy megnyugtassák magukat, ha el tudjuk fogadni, hogy a mi babánk ennyit gyarapszik, akkor jó, ha viszont úgy nyugodtabb a lelkünk, hogy kap még mellé egy kis pótlást, akkor adjunk, de 6 hóig az anyatej a legjobb :-) de! sensit sok jó és megnyugtató dolgot tud majd mondani....
31932. kismedve81 (válaszként erre: 31931. - F5ff0bd601)
2011. márc. 17. 11:13

Szia!


Igen, már nem olyan aktív ez a fórum. Szerintem egyébként a havi 600g-os gyarapodásotok teljesen jó, ha én így lettem volna, nem aggódtam volna.Szóval ne izgulj, szerintem ez tök jó.Az én babám a múlthónapban tényleg keveset hízott, én már tápit adok neki.

31931. f5ff0bd601
2011. márc. 17. 10:47
Áll ez a fórum... :(
31930. f5ff0bd601 (válaszként erre: 31932. - Egypt)
2011. márc. 17. 09:33

Köszönöm!:) Nem is értettem miért mondta az orvos. Én is így gondolom mint Te, és értetlenül néztem az orvosra amikor ezeket mondta. Arra hivatkozott,hogy a kutatások azt bizonyítják, hogy ha még szoptatásnál elkezdjük adagolni a piciknek az új dolgokat, könnyebben átállnak rá. De miért kellene már 4 hónaposan????

A babám kb. 600g-ot fejlődik havonta. ÚGy gondolom, ez megfelelő súlygyarapodás. Ennek ellenére a doki mindig megkérdezi, hogy van-e elég tejem.? Nem látja amikor havonta megyünk hozzá, hogy szépen növekszik? NEm értem a kérdését..? Mi a véleményed/etek?

31929. egypt (válaszként erre: 31928. - Sensit)
2011. márc. 15. 11:19
Akkor akarnám kezdeni a hozzátáplálást is, lehet egyszerre a keksszel?
31928. sensit (válaszként erre: 31926. - Egypt)
2011. márc. 15. 08:39
Szerintem csak nyer vele a kisbabád,ha megvárod a 6 hónapot...
2011. márc. 15. 08:00

Sziasztok! és köszönöm:)

A hat hónapos kort mindenképp megvárom..ha ennyi tejcsi lesz még. Most viszem le...gyönyörű idő lett... olyan babasétálós :)

31926. egypt (válaszként erre: 31922. - Sensit)
2011. márc. 14. 23:17
Igazából most azt nem tudom, az 5 hónapos 1 hetes kor tényleg korán van e... Számít az a pár hét?
31925. sensit (válaszként erre: 31924. - Jecsim)
2011. márc. 14. 21:17
Jecsim,ugye jól értettem,hogy hat hetes a kisbabád?
31924. jecsim (válaszként erre: 31915. - Sensit)
2011. márc. 14. 21:10

szia.

Azért szeretném már az almát adni, mert könnyebben tud kakilni(bocs), nem kell nagyon erőlködnie, jön szépen.

Eddg majdnem mindig segítenem kellett neki, mert hiába nyomta, nem jött, és miután adtunk almát neki, szép volt a színe, és volt hogy magától kakilt, pelusba. Amit nem szokott, ha kicsomagolom mikor látom hogy kakilna, akkor jön a cucc, a pelusra.

Néha (elég sokszor sajna)használnom kell a szélcsövet, hogy meginduljon.

A védőnő is mondta amúgy, hogy már kis almát, ezt azt kaphat.

Alma után szép mustársárga volt a kaki, nem csúnya sötétzöld, amilyen amúgy.

Bár védőnő arra is azt mondta hogy jó.

31923. sensit (válaszként erre: 31916. - Orsibigyu)
2011. márc. 14. 20:45
Nagyon jó,hogy ezt leírtad orsibigyu!Ez sok erőt ad más anyukáknak!Nálunk a babacsoportban szoktuk ezt egymással megbeszélni és bizony nagyon jó,hogy tudjuk,hogy nem csak a mi babánk viselkedik néha így,hanem másoké is...
31922. sensit (válaszként erre: 31920. - Egypt)
2011. márc. 14. 20:28
Bizony,nagyon nehéz eligazodni..A döntés felelőssége mindig a szülőké..Sajnos,mindig gondolni kell arra is a mai világban,hogy kinek állhat érdekében,hogy minél előbb egyenek a babák mást is,mint anyatej.. :(( Próbálok neked keresni részletesebb anyagot a kutatásról,ha érdekel..
31921. sensit (válaszként erre: 31919. - Egypt)
2011. márc. 14. 20:21
Nem a cikk kezdődik csúsztatással,hanem sajnos nagyon sok szakember értelmezte kötelezőnek a négy hónapos kori glutén bevezetését.Egypt,te teljesen jól tudod!Sajnos sok helyen nem így értelmezték.. :((
31920. egypt
2011. márc. 14. 20:03

Az ember egyszerűen nem tudja, kinek higgyen, hogyan döntsem el, hogy kinek van igaza? Az orvosoknak, táplálkozáskutatóknak, vagy az LLL-nek vagy másnak...

Pont itt a hoxán olvastam egy orvos véleményét a gluténról, talán gasztroenterológus volt vagy valami hasonló, szóval szakterülete volt a dolog, és ő nagyon a glutén korai bevezetése mellett volt, részletesen meg is indokolta, de sajnos már nem emlékszem rá...

Meg nekem az is fura, hogy "155 napos kor", meg "betöltött 6. hónap..." Egy-két nap vagy akár hét szerintem nem oszt, nem szoroz...

31919. egypt (válaszként erre: 31912. - Sensit)
2011. márc. 14. 16:04
Ez a cikk rögtön csúsztatással kezdődik, mert a 4 hónapos kort csak tápszeres babáknál ajánlják, és náluk is úgy, hogy 4 hónaposan el LEHET kezdeni a kekszet, de nem kell. Anyatejeseknél pedig szó sem volt 4 hónapról, én olvastam a hivatalos ajánlást, 155 napos kort említettek illetve 6 hónapot.
31918. egypt (válaszként erre: 31916. - Orsibigyu)
2011. márc. 14. 16:02
Dorka tegnap jól kifáradt, és 9 órát aludt egyhuzamban éjszaka. Arra gondoltam, hogy nappal azért kér gyakrabban enni, hogy kibírja a hosszabb szüneteket, mikor alszik. Esetleg valami fejlődési ugrás is lehet nála.
31917. egypt (válaszként erre: 31912. - Sensit)
2011. márc. 14. 16:00

Olvastam már ezt, de a védőnő és mások is 5 hónapos, 1 hetes kort javasolt, és a háztartási kekszet, mert abban nincs semmi allergén dolog.

A bio háztartási babakeksz jobb? Vagy mit lehet akkor helyette?

31916. orsibigyu (válaszként erre: 31913. - Sensit)
2011. márc. 14. 12:56
Nagyon érdekesek a hullámok szoptatásban.Néha észreveszi az ember, hogy a gyerek 3 óránként eszik, éjjel 6 óránként kel enni. Jönegy fejlődési hullám a gyerek nappal 2óránként eszik, és 3 óránként éjjel. Utána 1-2 nap a gyerek óránként eszik, éjjel 2 óránként, már azt hiszed megbolondulsz ha ez így marad, de nem, mert megint lassan visszaáll a 3 óránkénti evésre és a 6-7 órás alvásokra.
31915. sensit (válaszként erre: 31903. - Jecsim)
2011. márc. 14. 11:37

Szia Jecsim!Biztos nagyon nehéz lehetett Neked...

Nagyon össze tudnak jönni a dolgok szülés után és ha ezt egyedül kell végigcsinálni...De biztos fantasztikus anyuka vagy!!

Ha nem akarja elfogadni a babád az almát,szerintem ne erőltesd neki..Nem baj,ha tápszert eszik kizárólag 6 hónapos korig!Az ő bélrendszere sem érettebb az anyatejes babákénál,had fejlődjön még...

Lehet,nem tudom biztosan,hogy van némi tápszerellenesség az anyukákban és minél előbb el akarják hagyni...Te miért szeretnél már almát adni a babádnak?Ki tanácsolta?Vagy magadtól döntöttél így?

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook