Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 novemberi babát várók fórum

2010 novemberi babát várók (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
31914. sensit (válaszként erre: 31908. - CséErzsébet)
2011. márc. 14. 11:29
SzIa CséErzsébet!Hú,de szépen fejlődik a babád!Biztos nem szenved hiányt semmiben!A babákra nem jellemző,hogy mindig kötött időnként esznek,úgy ahogy a felnőttekre sem..Gondolj arra,mit szólnál,ha neked is csak négy vagy 3 óránként engedné meg valaki,hogy egyél-igyál,nem amikor éhes,vagy szomjas vagy.. :))) A kisbabáknak a szopizás nem egyenlő pusztán csak az evéssel..Ez nekik lelki szükséglet is..Akkor is szeretnének szopizni,ha fáradtak,szomorúak,vagy csak az anyukájuk közelségére vágynak..És nagyon boldogok és kiegyensúlyozottak,ha ezt megkapják..Így teljesen normális és egészséges dolog,hogy a picid nem tudja kivárni a 4 vagy 3 órát...Ez nem annak a jele,hogy nem elegendő a tejcsi neki..Hiszen gyönyörűen fejlődik..Egyenlőre biztos nincs szüksége többre..:))
31913. sensit (válaszként erre: 31911. - Orsibigyu)
2011. márc. 14. 11:20

Szia orsibigyu!

Biztos a kisfiad nagyon szépen fejlődik,ha így,az igényeit mindig kielégítve szopizhat.A tejcsi így mindig termelődik neki kellő mennyiségben és nem fogy el soha... :))))

31912. sensit (válaszként erre: 31910. - Egypt)
2011. márc. 14. 11:16

Szia egypt!Olyan jó,hogy teljesen a kisbabád igényeihez igazítod a szopizásokat!Valóban,agy hat hónaposnál fiatalabb kisbaba még nem tudja rendesen emészteni a hozzátáplált élelmiszereket.A bélnyálkahártyája még nem készült fel erre és néhány emésztőenzime csak hat hónapos kora után termelődik olyan mértékben és formában hogy a komplex szénhidrátokat,zsírokat tudja bontani.Hozzátápláláskor megváltozik a bélflóra is.Tudom,hogy megjelent egy ajánlás a háztartási kekszre vonatkozólag.Mivel a szakemberek szűk csoportja hozta létre ezt az ajánlást,szeretném,ha elolvasnád a szoptatással foglalkozó szakemberek javaslatát is erre vonatkozóan.Itt található:

[link]

Nagyon fontos tudni,hogy a szoptatott babáknál bőven megfelelő időpont a gluténnal való találkozásra a hat hónapos kor utáni időpont.Akkor sem háztartási keksz a legjobb választás,mert az nem túl egészséges dolog ilyen pici babáknak.

A háztartási keksz összetétele: búzaliszt, cukor, növényi olaj, glükóz szirup, étkezési só, nátrium-hidrogén-karbonát, ammónium-hidrogén-karbonát, nátrium-metabiszulfit, aroma.

Lényeges,hogy addig találkozzon a baba gluténnal,amíg szopik,mert így minimálisra csökkenthető a gluténérzékenység kockázata.

31911. orsibigyu (válaszként erre: 31910. - Egypt)
2011. márc. 14. 10:36
Az én fiam többször követeli a cicit mint régebben és egyetértek abban, hogy ameddig van tej addig örülhetünk.
31910. egypt (válaszként erre: 31908. - CséErzsébet)
2011. márc. 13. 22:32
Az én babám általában nem várja ki a 3 órát sem (ma 4 hónapos pont). Ma pl. óránként evett délután. De eszemben sincs még elkezdeni, majd 6 hónaposan (kivéve a kekszet a glutén miatt). Örülök, hogy van tejem, és nincs szükség pótlásra.
31909. Lili74 (válaszként erre: 31908. - CséErzsébet)
2011. márc. 13. 21:29

Szreintem sok nem sok, neki ez az igénye. Hamarosan úgyis le fog belőle "hagyni", én hagynám neki.

A hozzátáplálásnál, főleg hogy van elég tejed és jól fejlődik tőle, én megvárnám a 6 hónapot. A tápisoknak mondják a 4-et, bár az ő emésztőrendszerük sem fejlettebb az anyatejeseknél. Mi vegyesen eszünk, de még én sem akarom 4 hóban elkezdeni.

2011. márc. 13. 18:09

Sziasztok! a tanácsotokat kérném.. ti hányszor esztek még ebben a korban?

Anna most 4 hónapos, 1 hetes..és még mindig háromóránként követelőzik.(mondjuk az első hetekben evett kétóránként is) .. nagy ritkán a déli séta idején kihúzza, hogy 4 órát ne egyen. Éjjel is ébred még hol egyszer, hol pedig kétszer cicizni. És még csak anyatejet kap.. ezzel a hozzátáplálás kérdéssel sem tudom eldönteni, hogy legyen. Várjak még vagy sem.. jelzem, a mellet sose szívja ki teljesen.. mindig hagy tejet..tehát bőven van még. Ma megmértem, 7 kg kereken...és 3450-nel született... viszont annyira nem duci baba, mert hosszú.65 cm..az arcocskája az olyan duci...meg a combja:) Sok szerintetek még a háromóránkénti evés?

31907. jecsim (válaszként erre: 31906. - CséErzsébet)
2011. márc. 12. 12:50
köszike
31906. CséErzsébet (válaszként erre: 31901. - Jecsim)
2011. márc. 11. 11:27
Gyönyörűek vagytok! :)
31905. jecsim (válaszként erre: 31904. - Alma.almácska)
2011. márc. 11. 09:32

köszi, és meglesz.

Én még kicsit hulla vagyok, de Evelin nagyon aktív.

31904. alma.almácska (válaszként erre: 31900. - Jecsim)
2011. márc. 11. 09:29
Pihenjétek ki a tegnapi nap fáradalmait :-) Nagyon cukik vagytok!
31903. jecsim (válaszként erre: 31902. - Sensit)
2011. márc. 11. 09:13

Szia.

Nem, sajna a második héten elapadt a tejem, némelyek szerint azért mert egyedül voltam, és idegeskedtem, ja és persze Evelin nem akart ciciből szopizni, nem tudtuk rávenni.

Így csak a tápszer maradt. Mostanában kezdtünk neki almát adni, hát, nem szereti még, talán majd megszereti:)

31902. sensit (válaszként erre: 31901. - Jecsim)
2011. márc. 11. 00:41

Kedves jecsim!Gyönyörűek vagytok! Gratulálok a szép családhoz!

Nagy tortúra egy kisbabának ezen sok vizsgálaton és szurin átesni..Persze az anyukáknak sem könnyű..

Írtad hogy írtak nektek tápszert a rendelőben,pótlásnak adod?

31901. jecsim
2011. márc. 10. 19:34
tettem fel képeket ha érdekel titeket, ma csináltuk:)
31900. jecsim
2011. márc. 10. 19:28

Sziasztok.

Befejezem a mai nap leírását.

Beérkeztünk kettő előtt, bejelentkeztünk.

Kiderült, érkezési sorrend van, mi voltunk az elsők, akiket behívtak, plusz két másik babát és anyukát.

Megint megnézte Evelin lábát, megint lett is sírás, de már nem olyan fájós(hál isten), majd az uh lelet megnézés után azt mondja a dokinő, nem kell a terpeszbetét, csak tornáztassuk, nyomkodjuk lefelé a két lábát, minden pelusozás után kicsit, és fürcsi után. Másfél hónap mulva kontroll.

Három előtt pedig beértünk a Halász doktornőhöz, mi voltunk az elsők, és egyetlenek. Pedig máskor jó sokan vannak. Vizsgálat, hossz 62 cm, súly 5730g, és Evelin már itt kiakad, megint vizsgálják, piszkálják. Elege van, nekiáll sírni. És akkor jön a szuri. De csak egy. A kezemben aztán megnyugszik, már nem is fáj az oltás helye sem, felöltöztetem.

Felíratjuk ami kell, tápszer, rota, és megyünk.

Itthon kajcsi, fényképek, ami már az iwiwen fenn is van, és most alszik.

Ha felkel förcsi, hami, és alvás mindenkinek.

Fáradtak vagyunk, kimerítő volt a nap.

Mindenkinek jó éjt.

31899. alma.almácska (válaszként erre: 31897. - Jecsim)
2011. márc. 10. 15:23

Remélem mindenhova el fogtok jutni! Fura olvasni, hogy nagyon-nagyon pici 6 hetes, hisz nem is olyan rég még a mi babáink voltak ilyen kis picikék :-))


Ahhoz, hogy zűrös napunk legyen nekünk bőven elég itthon csücsülnünk, Istike garantáltan kitalál valamit, ami miatt főhet a fejem :-)

31898. CséErzsébet (válaszként erre: 31897. - Jecsim)
2011. márc. 10. 12:55

:)Remélem sikerül mindent intézni:)

Nekünk jövő hétre van a csípőficam időpont, utána meg a szuri... kész kálvária akkor nektek a mai nap!

Szorítok értetek, tudom milyen amikor már nincs türelme..:)

31897. jecsim
2011. márc. 10. 12:40

Sziasztok. Remélem mindenki jó egészségnek örvend, és a babák is jól vannak:)

Leírom az utóbbi 3 napomat Evelinnel, mert nem semmi.

A hétfő még jól indult, nem is volt semmi. Védőnő kijött, hozta a beutalókat, mert vinni kell csípőszűrésre.

Az a durva, hogy januárban kértem időpontot, és most keddre kaptam. Pedig állítólag 6 hetesen kéne elvinni először.

Tehát elmentünk , 10.30-ra volt időpont. 10.20-ra értünk oda, mert otthon felejtettem a legfontosabbat, a beutalót. Még jó hogy hamarabb indultuk. Bejelentkeztünk lent, és mentünk a fszt 5-höz. Jó sokan voltak ott, kisebb nagyobb babák.

Mikor mi kerültünk sorra, másik két babával kellett bemenni, az első egy totyogós, a másik pedig egy nagyon nagyon pici 6 hetes, mint hallotta. Szegény csont és bőr volt, Evelin 6 hetesen sokkalta nagyobb volt.

Futószalagként ment a vizsgálat, míg az egyik babát nézték, mi vetkőztettük a mienk, aztán helycsere. Evelint úgy megdolgozta a nő, hogy a kislány sikítva sírt, ilyen hangot még soha nem adott ki.

Mivel kötöttség van a lábaiban, venni kell neki terpeszpelenkát, meg másnap uh-ra menni.

Amíg öltöztettem Evit, végig ordított, ráadásul mivel siettem, hogy hamarabb meg tudjuk nyugtatni, fordítva adtam rá a bodyt.

Aztán végre mentünk.

Másnap, tegnap meg uh-ra mentünk.

Ott jól viselkedett, még be is pisilt a drága, viszont tényleg jól türte.

Ma pedig 2 -re megyünk vissza a nőhöz, aki vizsgálta, a leletekkel, de mivel nincs időpont, ami csak lehet egy hónap mulva lenne, odamegyünk, és reméljük, hogy be fognak minket is hívni, aztán a gyerekorvoshoz is el kell menni, mert ma van szuri-nap, ami lehet kimarad, ha háromig nem hívnak be, mert 4-ig van tanácsadás, ahol megkaphatja a szurit, utána betegekkel foglalkoznak.

Légyszi szorítsatok, hogy bejussunk és ne kelljen órákig várni Evelinnel, mert nem bírja jól a kiruccanásokat.

Köszi.

És bocsi hogy hosszú lett:(

31896. sensit (válaszként erre: 31894. - Egypt)
2011. márc. 6. 20:24
Jaj de jó,hogy rendben vagytok és nem okozott gondot!
31895. egypt (válaszként erre: 31892. - Sensit)
2011. márc. 6. 14:17
Nekem is ez a véleményem... Ilyen pici korban nem véletlenül sírnak. Ha "csak" az anyai testközelség hiányzik nekik, az pont elég ok a sírásra.
31894. egypt (válaszként erre: 31891. - Sensit)
2011. márc. 6. 14:16
Először nem tudott mit kezdeni vele, úgy akarta szívni, ahogy szopizni szokott, dugdosta ki a nyelvét. Jól be is dühödött... Aztán egyszer csak rájött a technikájára, és onnantól simán kiitta belőle a tejet. Én pont akkorra értem haza, fogtam, mellre tettem, és simán szopizott tovább, egyáltalán nem zavarta meg az üveg szerencsére.:)
31893. sensit
2011. márc. 5. 21:53
Sziasztok!Ugye nem miattam van mindenki ilyen csendben? :(((
31892. sensit (válaszként erre: 31890. - CséErzsébet)
2011. márc. 5. 21:52
Szia CséErzsébet!Olyan jó,hogy felveszed a kisbabádat,mikor ilyen nagyon el van keseredve...Biztos nem hiszti ez,ilyen kisbabák nem nagyon tudnak még szándékosan hisztizni..Biztos valamiért most jobban hiányzik az anyukája..
31891. sensit (válaszként erre: 31879. - Egypt)
2011. márc. 5. 21:49
Szia egypt!Hogy fogadta kisbabád a cumisüveget? Minden rendben?
2011. febr. 27. 10:43

Sensit, nagyon aranyosak:)

Mi folyamatos változásban vagyunk...újabban nem alszik el csak ölben...ha leteszem, megsimizem, suttogok, akár cumit is adok...addig sír amíg már nem bírja...és úgyis fel kell vennem:) És régebben ha nyűgös volt, kis nyöszörgés volt, megvigasztaltam...most mindenre tele torokból ordítás :))) Valamiféle hiszti... csak nem tudom mi váltotta ki:)

31889. 222fc493d7 (válaszként erre: 31888. - Egypt)
2011. febr. 24. 12:20

Zsombi még csak nem is tüsszög.

Na jó, akkor várunk még és kezelgetjük házilag:)

köszi

31888. egypt (válaszként erre: 31887. - 222fc493d7)
2011. febr. 24. 12:16

Dorkának kétszer folyt az orra eddig, egyszer mikor hazahoztuk a kórházból, akkor egy hétig nagyjából, aztán most nemrég egy napig. Egyszer sem sűrűsödött be a váladék, hanem este még szörcsögött, reggel meg nem, és tüsszentéskor már nem jött az orrából semmi. Lehet, hogy nálatok is így fog elmúlni.

Én nem vinném emiatt dokihoz (pláne ebben az influenzás időben), ha semmi más baja nincs, úgysem tudna mást javasolni ő sem, csak a szívást, orrsprayt, orrcseppet... Ha nem köhög, nem lázas és eszik, akkor semmi gond.

31887. 222fc493d7 (válaszként erre: 31886. - Egypt)
2011. febr. 24. 11:44

Köszi.

Azt hiszem napersze mondta, hogy akkor járunk a végénél, ha már sárgás, sűrű a váladék. Minden reggel ebben reménykedem. De még mindig csak az az átlátszó habos izé van:(


Érdemes lemenni a dokihoz szerinted?

31886. egypt (válaszként erre: 31883. - 222fc493d7)
2011. febr. 24. 11:22

Sajnos a taknyosság lassan kopik ki... Teljesen nem lehet kiszívni az orrot, meg nem is jó túl gyakran, mert a nyálkahártya begyulladhat a szívástól és akkor csak rosszabb lesz. Ha tud enni meg aludni, akkor szerintem semmi gond.

Jobbulást!!

31885. csadna (válaszként erre: 31882. - F5ff0bd601)
2011. febr. 24. 10:39
Szia!Mi se kértük és nem az ára miatt.Férjemnek is ez a véleménye amit írtál hogy a gyógyszergyárak lobbiznak.Természetesen az is fontos szempont volt hogy az orvos sem kérte.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook