Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » -5 kg a cél, szépen lassan, jojo nélkül - csatlakozol? fórum

-5 kg a cél, szépen lassan, jojo nélkül - csatlakozol? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
201. Dolores007 (válaszként erre: 200. - _anatha_)
2011. dec. 14. 13:50

Voltam dokinál. Mivel használok orrspray-t az allergiámra, ezért fals értéket mutatna a Candida-teszt, így nem tudom meg, hogy az van-e. :(

Amíg szoptatok, addig semmit nem tudok csinálni, így most ép egy lecarom hangulatomban tegnap ettem grapafruitot meg almát, ma meg ittam gyümilevet. Azért így is lehet bűnözni, tegnap a párom összedobott egy jó kis lasagne-t. :) Annyira jólesett, hogy nem tapad végre a köldököm a gerincemhez... :DD

A kenyér nekem is nagy bánatom, a párom anyuja süti nekünk amúgy, csak jó dolgok vannak benne, nagyon finom. Most csak a párom eszi.

2011. dec. 13. 13:28

Hja, én is úgy nézek ki lassan, mint egy kanál :)

Reméljük azért kiderül, hogy nincs candidád, és újra lehet gyümölcsözni!

Kenyeret tényleg nem kéne enni nekem sem... de mit tegyek, ha nem tudok ellenállni egy szelet ropogós héjú omlós belsejű kenyérnek... ühüm... :)))

199. Dolores007 (válaszként erre: 198. - _anatha_)
2011. dec. 11. 15:46

Már azt hittem, hogy meghal a topik...

Én most 2 kg-ot fogytam. Abbahagytam a hisztamin-diétát, mert nem volt értelme, és belekezdtem egy candida-diétába. Jövő héten jelentkezem dokihoz is, mert lehet, hogy tényleg Candidás vagyok. Durván lehet fogyni ettől a diétától. Nem eszem kenyeret, semmi élesztős cuccot, semmi cukros-mézes dolgot, gyümölcsöt és gyümölcslevet sem egyelőre, majd ha kiderül, hogy nincs Candida, akkor a gyümire visszatérek azért. Sajnos a tejecske is megcsappant valszeg, mert már nem úgy néz ki a mellem, mint előtte... Én sem vagyok alapból egy Playboy-modell, jót tett a szoptatás (legalábbis jobb oldalról nézve... :DD)

Ha nem jönnétek, akkor nektek is kellemes ünnepeket!

U.I. : Most vagyok 57 kg. Azért alakulok...

2011. dec. 11. 15:21

Nagy a csönd...

Hogy vagytok?

Nálunk kislányom túl van a hányós-fosós víruson, diétázott egy hétig, én meg szolidaritást vállaltam. Kicsit lejjebb ment a súlyom.

Hátránya: lassan olyan lapos vagyok, mint egy vasalódeszka... :( Kár, hogy nincsenek már olyan didkóim, mint mikor szoptattam... az a férjemnek is nagyon tetszett :)))


Kellemes Ünnepeket, ha addig nem jelentkezne netán senki, bár remélem igen!!! :)

197. Dolores007 (válaszként erre: 196. - _anatha_)
2011. nov. 11. 10:36

Nna, a pia része a dolognak egyeltalán nem zavar. Azért sem, mert szoptatok, meg azért sem, mert én nem szeretem a bort, sört, pezsit.

Egy jó Mojitora már régóta vágyom, de majd eljön az idő... :)

196. _anatha_ (válaszként erre: 193. - Dolores007)
2011. nov. 11. 09:57
Pont a legjobb dolgokat kell kihagynod... és hát a vörösbor... annál nincs is jobb! Csak a mégjobb vörösbor ;)
195. Dolores007 (válaszként erre: 194. - Dolores007)
2011. nov. 10. 16:10
krumplin
2011. nov. 10. 16:10

Szóval ezért mondtam, hogy almán, krumlit, meg friss csirkehúson fogok élni...

Nna jó, répát is ehetek. :)

2011. nov. 10. 16:09

Itt van még egy jó kis lista:


Alkohol, különösen a vörösbor és a pezsgő. A fehér bor és a sör is kiválthatja a tüneteket.

Érlelt, füstölt, konzervált hal és halszószok. A tonhal, makréla, szardínia, ajóka, harcsa, hering, lazac lehet ilyen hal.

Pizza

Füstölt és feldolgozott húsáru, mint például a szalámi, sonka, virsli, szalonna

Savanyú káposzta, kovászos uborka

Bizonyos zöldségek: paradicsom, spenót, padlizsán, avokádó, borsó, lencse, bab, különféle gombák, valamint a zöldségkonzervek és a kereskedelemben előre elkészített saláták

Bizonyos gyümölcsök: eper, málna, banán, papaya, kivi, ananász, mangó, grépfrút, mandarin, körte, papaya

Vörösbor ecet, balzsamecet

Szójaszósz

Sajtok: ementáli, camembert, rokfort, gouda, cheddar, mindenféle penészes és füstölt sajt

Mustár, ketchup

Napraforgó mag

Csokoládé, kakaó, kávé, fekete tea

Élesztővel készült kenyér és sütemények

Különféle diók, mogyoró

192. Dolores007 (válaszként erre: 191. - _anatha_)
2011. nov. 10. 16:07
"A különféle ételek hisztamin szintje függ az érlelési folyamattól és attól, mennyire frissek. Minél hosszabb ideig tárolunk egy ételt, annál magasabbra emelkedik a hisztamin tartalma és annál nagyobb gondot okozhat bizonyos ételekre érzékenyek vagy intoleránsak számára."
191. _anatha_ (válaszként erre: 190. - Dolores007)
2011. nov. 10. 15:23
Hú, ez nem hangzik túl jól... de gondolom ehhez is hozzá lehet szokni, úgy, mint a lisztérzékenységhez, laktózérzékenységhez. Mondjuk azt szeretném tudni, miért baj, ha valami több órája főtt és hűtőből kiszedve újramelegítődik... valami keletkezik ilyenkor a kajában? Ez már nekem magas :)
190. Dolores007 (válaszként erre: 189. - _anatha_)
2011. nov. 10. 12:55
Köszi, belenéztem a menübe az oldalukon. Sajnos ez én diétámnál nem a kalóriát kell nézni, hanem hogy hisztamin- és allergénszegény legyen. Vagyis se paradicsom, se füstölt cuccok. Még olyan ételt sem ehetek, ami több órája főtt. Felejtős a savanyú kápi, bármilyen savanyúság, avokádó, banán, ananász, kakaó, tenger.gyüm.,spenót, stb.
189. _anatha_ (válaszként erre: 188. - Dolores007)
2011. nov. 10. 09:27

Azt vacsiztam én is tegnap :)))

Alma, csirke, krumpli... hát nem túl bő a választék, de lehet azért ezeket is érdekessé tenni.

Van egy Klima A. nevű dietetikus csaj, és az egyik kajaszállítónak készít menüt (Te...tál), most főleg az ők kajáit eszem, saccperkábé 700-800 körül van egy adag kaja, és egész finomak, plusz írják az étlapon a kalóriát, a fehérjét, a zsírt és a ch-t is - úgyhogy kontrollálni lehet a dolgokat. Sokszor elgondolkodom, hogy megéri-e egyáltalán főzöcskélni, ha a fele mindig a kukában landol, mert nagy az adag, kisebbet nem tudok főzni, és másnap már unalmas ugyanazt enni...

Szóval ha érdekel, sasold meg, hátha ad ötletet a diétás menüidre...

188. Dolores007 (válaszként erre: 187. - Dolores007)
2011. nov. 9. 11:06
Meg mert még egy kolbászos lecsót be akarok vágni... :DD
2011. nov. 9. 11:05

Sziasztok,

Azért nem írok, mert nem igazán tudom rávenni magam a fogyira...

Hétfőtől (mindig a hétfő...:D) lehet, hogy elkezdek egy fogyit, mert már több, mint egy hónapja minden este csalánkiütésem van, és nem tudom,hogy melyik kajától. Sajnos nappalra mindig elmúlik, így dokinak nem tudom megmutatni. Voltam amúgy vele dokinál, elmeséltem, hogy mi van, de nem tud tabit adni, mert szoptatok.

Úgyhogy tényleg marad a diéta. Hogy miért nem ma kezdem? Amikor kijött rajtam a kiütés, akkor mindta a doki a diétát, és 4-5 napig tartottam is. Csak itt-ott volt néhány pötty. Utána megint ettem rendesen és visszajöttek ezek a vackok. Szinte feleslegesen diétáztam. De hétfőtől erőt veszek magamon, és 2 hétig nyomom folyamatosan. Csakhát nem lesz egyszerű krumplin, almán meg csirkehúson élni... :(

186. Dolores007 (válaszként erre: 185. - _anatha_)
2011. nov. 9. 10:57
:DDD
185. _anatha_ (válaszként erre: 184. - _anatha_)
2011. nov. 9. 10:20
Nem kapok be... felzabáltam tegnap a készletet.. :(
2011. nov. 9. 10:20

Sziasztok,


Nagy a pangás megint... remélem csak azért, mert nem akarjátok, hogy irigykedjünk, olyan szépen olvadnak a kilók! :)


Én most megint stagnálok 65 körül, de már ez is szép, tegnap úgy örültem, hogy az egyik rövidnadrágom dereka elállt, öv kéne hozzá. Még a lányom előtt vettem, arra gondolva, hogy már úgysem leszek kevesebb, inkább nagyobbat vegyek, minthogy ott álljon a szekrényben. Aztán most tessék :)


Azért jó egyébként ez a testzsír%-os mérleg, mert ugyan a kilók nem annyira akaródznak lemenni, de a zsír egyre kevesebb, és ez azért eredmény, nem keseredek el legalább :)))


Viszont az édességről nem bírok lemondani... szinte minden nap nassolok, erről jut eszembe, be is kapok egy csokis zabkekszet :)))

2011. okt. 26. 15:21

Helló Lányok!


Megint lelkes vagyok, voltam az előbb futni, meg spinningezek is a héten kétszer, és próbálok odafigyelni, hogy mit eszem továbbra is. A teletáltól rendelünk az irodába most, és a könnyebb kajáknál fel van tüntetve a kalória, ez is sokat segít.

Csak aztán az este ne lenne olyan nehéz. Sokszor vagyunk anyukáméknál, és az ő fősztje hát .... hmmmm szóval nem épp fogyókúrás. És persze rettenetesen finom. Szóval nem lehet kihagyni. Ez az én keresztem.

De azért szépen lassan dekáról dekára olvadoznak a kilók.


Ti hogy álltok?

182. Dolores007 (válaszként erre: 181. - Ca6741689b)
2011. okt. 9. 23:29
Jaja!
181. ca6741689b (válaszként erre: 180. - Dolores007)
2011. okt. 9. 09:41

De. :)

Ahány fogyókúrás cikk, könyv annyi félét írnak. Tény az, hogy kevesebb kalóriát kell bevinni mint amennyit lemozogsz. Szerintem ez az alap.

180. Dolores007 (válaszként erre: 179. - Ca6741689b)
2011. okt. 7. 17:46

Sztem ha délelőtt mozgok, akkor is pl 500 kcalt mozgok le egy adott sporttal, meg ha megeszem a csokit, akkor is. Nem? :)

Azt olvastam, hogy nincs gond az édességgel, ha az ember beépíti a rendes étkezésbe. Tehát ne nasiként 2 étkezés között együk, hanem egyből ebéd után pl, mert akkor jóllakott vagy és kevesebbet eszel belőle. Azt olvastam, hogy a fogyókúrák legnagyobb ellensége a napközbeni nassolás, mert nem éhség ellen eszed, csak úgy, hogy csinálj vmit a mancsoddal, meg unalom ellen. Ha a desszert ebéd után megy, és belédfér, akkor egészségedre. :)

179. ca6741689b (válaszként erre: 178. - Dolores007)
2011. okt. 7. 11:28
Ha délelőtt eszed jobban lemozgod, mintha délután ennéd. Nem vagyok ennek a szakértője, de a csapból is az folyik, hogy inkább délelőtt egyél édességet.
178. Dolores007 (válaszként erre: 177. - Ca6741689b)
2011. okt. 7. 00:44
Miért, mi van akkor, ha 4-kor eszem?
177. ca6741689b (válaszként erre: 177. - _anatha_)
2011. okt. 6. 11:29
Nem is kell...egyél délelőtt. :)
176. ca6741689b (válaszként erre: 167. - _anatha_)
2011. okt. 4. 17:11

Sziasztok!


Az a 66 kg neked tényleg nem rossz. Akkor igazából formálódnod kell csak nem? Van egy ismerősöm aki szintén ilyen alkat és neki a spinnigtől még vastagabb lett a combja.

Én 165 centi vagyok és 53 kg az álomsúly. Mostanában 59,5 körül jártam de hétfőn kerek 58 kg-t mértem. Nagyon nehezen indult meg, pedig odafigyeltem, feljönnek a régi gatyáim is, persze még nem úgy állnak de már ez is valami.

Nekem is azzal van a gondom, hogy rávegyem magam a mozgásra, rendszeressé szeretném tenni.

2011. okt. 3. 23:29

Nyáron híztam pár kilót,most sikerült leadni nagyjából.Nekem nagyon bevált,hogy mozogtam,amikor csak időm volt,így heti legalább 5 alkalom.Javaslom a fitness dvd-ket,ami nagyon hatásos,az a Czanik Balázs Capoeira aerobik dvdje,valamint a Beachbody programok,de az már nagyon kemény. Evés szempontjából én azt tudnám javasolni,hogy ne kezdjünk bele ezekbe a drasztikus diétákba,hogy pl napokig csak gyümölcs,mert amint elkezdesz visszaállni,még több kiló megy vissza,mint amennyit leadtál,így működünk.Reggelizni bőségesen,ebéd normál adag(nálam bármi jöhetett,tészta is,rízs is),majd vacsira csak keveset,nekem arra a menü általában gyümölcs meg saláta. Ezen kívül az édességet kivontam,habár ha ebéd után vagy reggelire eszel egy kicsit,azt úgyis lemozgod a nap folyamán.

A mozgáson van a hangsúly,anélkül nehéz,és ha bele tudsz fektetni időt,akkor nem is kell annyi kajáról lemondani.Én normálisan ettem,de többet mozogtam,és nagyon bevált!

174. Dolores007 (válaszként erre: 173. - _anatha_)
2011. okt. 3. 22:37

Igen, a kaja a lényeg.

De a sport is nagyon fontos, mondjuk a mérleg nem fog kevesebbet mutatni sokkal, de több izom lesz rajtad, mint zsír.

173. _anatha_ (válaszként erre: 171. - Dolores007)
2011. okt. 2. 08:57

Nem baj, majd beindul!

Én kicsit elkenődtem reggel, mert hiába a heti sok bringázás, visszaugrottam majdnem 67-re, szóval stagnálás :( Ennyit tesz a házi koszt...

172. Dolores007 (válaszként erre: 170. - _anatha_)
2011. okt. 2. 00:14
Igazad van, köszi! Nemsokára mi is nekiindulunk a következő babának, úgy febr-márc táján, addigra formába kéne hoznom magam, hogy kevesebb melóm legyen a súlyommal a második terhesség után. Azt hiszem, segíteni fog, amit írtál! :)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook