Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Anyajegy levétele szépen, nagyobb heg nélkül? fórum

Anyajegy levétele szépen, nagyobb heg nélkül? (tudásbázis kérdés)

24. noedi (válaszként erre: 23. - 470abc56d9)
2010. szept. 17. 09:26
szia Ági! köszi! megadnád kérlek az elérhetőségeit priviben? beszélnék vele... :)
2010. szept. 17. 08:28

Szia Noémi!


Már írtam neked, hogy dolgoztam egy bőrgyógyász drnő mellett, akinek az egyik fő tevékenysége az anyajegy eltávolítás volt!


Ő nem lézerrel dolgozik, hanem egy rádió hullámos technikával, ami által nem sérülnek a szövetek, így szövettanra is lehet küldeni az eltávolított részt! Azt azért hozzáteszem, hogy ha már nagyon károsodott az anyajegy, akkor Ő is sebészt javasol, mert lehet hogy nagyon mélyen kell vágni!

Pici tűvel kapsz érzéstelenítést, majd teljesen fájdalommentesen leveszi az anyajegyet! Kb 2 perc az egész, se varrat, se semmi ilyen! Kapsz rá hintőport, meg sprayt, és vissza kell menned kontrollra, ennyi az egész!


A gyógyulás főleg a Te bőrödtől függ...de ezt most is meg tudod állapítani, ha visszagondolsz valami sérülésedre, elvágtad a kezed, elestél vagy hasonló, akkor ott látod, hogy mennyire maradt csomós, piros a bőröd! Ha mindegyik szépen gyógyult, akkor ez is szépen fog!


Ha olyan helyen most az anyajegy, ami állandó napnak, irritációnak van kitéve, akkor pedig azonnal orvos és valahogy le kell vetetni, mert ez nem vicc! Nagyon gyorsan alakul át sajnos az anyajegy sérülés behatására rákos sejtté, minél előbb el kell távolítani!


Ez a drnő nem pesten van, mint mondtam, de egy rövid útat megér!


Ja és nem olcsó, de rengeteg páciense van, mert megéri a pénzét!

Legalábbis pár éve még így volt...

22. Zsu77
2010. szept. 10. 10:31
Nekem a homlokomon volt, a hajtövemnél. Pici korom óta megvolt, de szülés után bab nagyságúra nőtt. Nekem semmiképp nem lehetett lézeres, mivel szövettan kellettt. A fej és nyaksebészeten (fül-orr-gége) műtötték le. Esetlenségemnek köszönhetően varrat kiszedés után lefejeltem az ajtót és szétnyílt a seb. Még így is csak egy kicsi nyoma maradt és egy picike mélyedés.
21. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 20. - Noedi)
2010. szept. 10. 10:31

Szia!HA ez segítvalamit..pikk-pakk rutin dolog volt..én minenképpen úgy néztem,hogy jobb ha nincs ott..állandóan azt figyeltem,hogy meg ne sértsem,nehogy leszakadjon,stb..

remélem,te is találsz valami jó megoldást..biztos,hamar túl leszel rajta..:)

20. noedi (válaszként erre: 18. - 4f8ae69d1b)
2010. szept. 10. 10:06
Szia, valamiért én kicsit tartok az sztk-s levételtől, nem tudom miért... amúgy nekem is a melltartó pántja miatt van útban mindkét anyajegy sajnos.
19. noedi (válaszként erre: 16. - Zsú1965)
2010. szept. 10. 10:03
Köszi! Igen a lézeresről én is vegyes tapasztalatokról hallottam. De sajnos nincs plasztikai sebész ismerősöm sem... :(
2010. szept. 9. 23:51

Szia!Nekem a bal mellem oldalán volt egy kisebb szemölcs..Sztk-ban,sebészeten leműtötték..

Jónagy tűvel kaptam érzéstelenítést,majd a doki lekapta..szépen gyógyulgatott,a heg azóta rózsaszín foltocska lett..bár nem feltűnő helyen van,de esztétikailag sem nagyon érdekelne,a lényeg,hogy a szemölcs lekerült,mert a melltartó pántja nagyobb galibát is okozhatott volna..

17. noedi
2010. szept. 9. 18:02
Sziasztok, nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat, tapasztalatokat, véleményeket!
2010. szept. 9. 16:07

Szia! A lézeres levételre ne hagyd magad rábeszélni. Én már csak utólagvagyok okos:(( Egyréstt nem lehetbelőle szövettant csinálni, másrészt csak akkor gyógyul "nyomtalanul", ha a var meg sem mozdul. Nekem többet égettek így le, ahol a sebtapasz kicsit besegített, ott mindenhol látszik a nyoma.

Ha nagyon látható helyen van, akkor én is a plasztikaisebészre szavaznék. Mondjuk a hátamon nem zavarna egy ilyen heg...

2010. szept. 9. 15:55

Szia! Nekem a nyáron vettek le egyet, pont a mellem alatt a melltartó vonalában volt, tehát hülye helyen, ahogy te írod:)Az sztk-ban vette le a doki, de célirányosan a legjobb sebészt kerestem, vele egyeztettem időpontot. Nagyon szépen begyógyult a seb, pedig az anyajegy borsó nagyságú volt. És teljesen el kellett távolítani, mert szövettanra küldték.

Egy pici pirosas csík még látszik, de nincs szétnyílva, pedig 4 öltéssel varrta össze.

2010. szept. 9. 15:07
Szia! Az anyajegy helyétől is függ, meg attól is hogy milyen a bőröd. Nekem tavasszal vettek le 2-t, az egyik majdnem nyom nélkül eltűnt (vékony, halvány piros csík), a másik még mindig látszik, kemény dudoros, piros, nem valami szép. Ja, és még most is fájogat néha. Én kenegettem is mindenfélével, de szerintem nem sokat ért.
13. katus3 (válaszként erre: 6. - Anett0731)
2010. szept. 9. 15:01
Szia! Én ugyanígy jártam!!! Nekem is a hátamon volt, kimetszették,összevarrták,de mivel a doki szabira ment,3 nap után kivette a varratokat! Naná,hogy szétnyílt a seb! Két hétig jártam másik városba kötözésre, 8 hónapos gyerek mellett, a heg ott maradt, azt mondták,menjek el plasztikai sebészhez,ott megcsinálják! Szaladok....
12. mmacus
2010. szept. 9. 14:36
Lányomnak a felső ajkán volt, elég nagy méretű. Plasztikai sebészeten vették le-nem fizetősön-, olyan szépen gyógyult, hogy semmi nem látszik. Február 1-én műtötték. Most a szemöldöke mellől akarja levetetni. Ugyanoda fogunk menni.
11. noedi (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2010. szept. 9. 14:03

értem, köszönöm!

ismersz esetleg valakit, aki nagyon jó ebben, és érdemes lenne hozzá elmenni?

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Noedi)
2010. szept. 9. 14:02

Sztk-ban is rendelnek /rendelhetnek/ kórházi orvosok azon belül plasztikai sebészek is.


Mint már előttem leírták nem mindig az orvoson múlik hogyan sikerül a műtét. Lehet nagyon nagyot kell vágni, és az is lehet kicsit, de a te bőröd csúnyán hegesedik. Aki jó egyik betegnél, nem jó a másiknál. Rendelőben dolgozom, gyakorlatból tudom.

9. noedi (válaszként erre: 6. - Anett0731)
2010. szept. 9. 13:57
szia! és hogy szedték le? fájt? és meddig tartott a gyógyulás?
8. noedi (válaszként erre: 7. - Teltzsu)
2010. szept. 9. 13:56
már voltam szakrendelésen Zuglóban, és kaptam is ide beutalót, de nem tudom, hogy "sztk"-ban szépen veszik-e le...
7. teltzsu (válaszként erre: 4. - Noedi)
2010. szept. 9. 13:55

Szerintem a bőrgyógyászhoz menj el, és ő ajánl sebészt, már ha van ilyen kapcsolata.

Nekem anno dr. Tóth Gábor szedett le 2 anyajegyet, a II. kerületben van a Kapás utcai rendelőben. A bejelentkezés módját viszont ne kérdezd, mert én elég rég voltam ott, már nem emlékszem, és biztos változott is.

2010. szept. 9. 13:54

Szia!

Szépen? Nem tudom, attól függ hol van - gondolom.


Nekem pl. a hátamon volt a gerinoszlop mellett - szép lett volna, ha nem nyílik szét a seb, de szétnyílt :( így sokáig is tartott és látszik is, de nem túl vészes.


Mondjuk még mindig jobb mintha ott lenne és a hajam mindig beleakadna stb.

2010. szept. 9. 13:53
És főleg attól is függ milyen a te sebgyógyulási hajlamod!
4. noedi (válaszként erre: 3. - Teltzsu)
2010. szept. 9. 13:52

szia, gondoltam.

hova érdemes menni levetetni?

2010. szept. 9. 13:51
Nem lehet előre meghatározni, milyen lesz a heg. Attól függ, mekkora az anyajegy, milyen mélyen van a "gyökere", stb...
2010. szept. 9. 13:51

Egyáltalán van ilyen?

Pesten keresek szuperjó, ügyes kezű bőrgyőgyász-sebészt, aki szépen vesz le anyajegyet...2 olyan anyajegyem, ami hülye helyen van, és sürgősen le kellene venni a doki szerint...

2010. szept. 9. 13:50
Anyajegy levétele szépen, nagyobb heg nélkül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook