Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt már valakinél hasonló? fórum

Volt már valakinél hasonló? (beszélgetős fórum)


1 2
7. Z.Györgyi (válaszként erre: 1. - 3c3e631065)
2013. febr. 21. 22:24
SZia! AZ én drágám decemberben volt 29 hónapos. Az apa már nagyon régen megvolt, de azon kívül csak egy-két értemes szó, a többi teljesen kínai. Most pedig le sem tudom lőni. Mindent kommentál, olyan szavakat használ rendeltetésszerűen, amiről fogalmam sincs, honnan tudja. Mondatokat alkot, használja a múlt időt, ragoz. Pár napja előkerült a "Miez?" is. Szóval tényleg ne aggódj. Nálam is első gyerek, és fiú. A pici lány egy éves múlt, de már most látszik, hogy hamarabb fog beszélni.
6. 3c3e631065 (válaszként erre: 5. - Gatto4)
2013. febr. 21. 22:23
Köszi :) igen fő lényeg a türelem ,de érdekes hogy nálatok a kislány az aki nehezebben indul be a beszédbe pedig a fiúknál szokás ,meg általában akinél van nagyobb tesó azoknál szokot elöbb be indulni a kommunikáció ,de köszönöm a nyugtatást jó egészséget nektek :)
2013. febr. 21. 22:18

Szia!

Van egy 4 éves "nagyfiam" és egy 27 hónapos kislányom. a fiam másfél évesen elkezdett szavakat pötyögni és hamar jött a beszéd (persze nehezen érthetően), kislányom két éves kora után kezdett aktívabb lenni beszéd téren, addig csak egy-két szó. Most már szépen utánoz és gyönyörű a kiejtése. Különben neki is be nem áll a szája, de csak halandzsa az egész, beszél ő a maga nyelvén :)

A fiam után nagyon furcsa volt, hogy nem akar beszélni a tesó, de én már túl vagyok ezen, jön az a beszéd ha akar, nyugi, hidd el pár hónap és napról napra ügyesebb lesz! (olyat is hallottam, hogy egyik napról a másikra folyékonyan kezdett beszélni a gyerkőc)

Szóval lényeg, türelem ;)

2013. febr. 21. 22:15
Nem sürgettem csak aggodóm ! És tényleg kiváncsi lennék más anyuka tapasztalataira hogy volt e már ilyen náluk és be indult a beszéd egyik napról a másikra ....
3. 3c3e631065 (válaszként erre: 2. - Cucicsillag)
2013. febr. 21. 22:13
Na igen győzzem kivárni ...... :)
2. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - 3c3e631065)
2013. febr. 21. 22:10
Az en kicsim 3 honapos,ugyhogy tapasztalatom az nincs,viszont Vekerdy a minap volt a supermokkaban es a beszedrol is volt szo. Azt mta az elso gyerekek hamarabb szolalnak meg,de csak a szulok miatt,mert a szulo annyira "rastresszel" Van egy rokon kisfiu, hamarasan 2 eves lesz es szinten csak hablatyol. Azt mondjak,utana ennel a tipusnal hirelen beindul,csak gyozd kovetn: o))
2013. febr. 21. 22:04
Kisfiam 29-hónapos ,és mai napig csak a halandzsa van de az egyfolytában !! Elvittem a gekko fejlesztőbe ahol mai nap csináltak egy felmérést róla 60 percbe ..... A hölgy azt mondta minden rendben vele csak beszédbe van lemaradva ,volt már valakinél hasonló?? Egy két szót mond pl a saját nevét azt kristály tisztán de a többi....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook