Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 12 hetes vagyok és folyamatosan fája fejem. Minden leletem jó, orvosilag nincs bajom. Valakinél volt hasonló, folyamatos fejfájás? fórum

12 hetes vagyok és folyamatosan fája fejem. Minden leletem jó, orvosilag nincs bajom. Valakinél volt hasonló, folyamatos fejfájás? (tudásbázis kérdés)


28. cuorah
2011. dec. 5. 19:25
hát igen, nem egyszerű...remélem túl leszek rajta én is hamar. :)
2011. dec. 5. 19:21
Nekem is állandóan fájt a fejem kb 20. hétig. Állandóan vízesborogattam. A védőnőm szerint ez normális tünet.
26. cuorah
2011. dec. 2. 12:09
Néztétek Czeizel Endre múlt szombati adását, a gyógyszerekről beszélt!
25. cuorah
2011. nov. 30. 07:29

Én is fejfájós voltam de ennyire nem! :(

De most már remélem, hogy jobb lesz! :)

Neked is rendeződni fog, sőt, lehet a terhességtől el is marad teljesen! :) Jó lenne, mi?

2011. nov. 29. 10:40
Én alapból is nagyon fejfájós vagyok, így a terhesség elején pláne küszködtem vele. Elküldtek fejfájás szakrendelésre is, de nem volt jó a papír, amit adott a nődoki, így még egyszer nem mentem vissza. Viszont én szedtem fájdalomcsillapítót. Ben-U-Ron a neve. Azóta is ezt szedem, annyira bevált. Úgy rémlik, hogy az első 4 hónapban fájt piszkosul, utána csak olyan gyakran, mint általában.
23. moncsicsi83 (válaszként erre: 22. - Cuorah)
2011. nov. 28. 19:48
Nincs mit, hátha segít valami :)
22. cuorah
2011. nov. 28. 18:54
oké, köszönöm a tanácsokat! :)
21. moncsicsi83 (válaszként erre: 19. - Cuorah)
2011. nov. 28. 18:45
Nyugi, nem fogsz fájni, a hormonok változnak, egy idő után be fog állni a dolog. Vérnyomást szoktad mérni, vagy csak iszod a kávét? Vércukrod jó? Nekem amikor fájt a fejem, mértük egyszer -anyu cukros, van mérője- és keksz evés után volt 4.1 a cukrom. Nem csodálom, hogy akkor a csoki segített... :) Próbáld ki a hideg borogatást is a tarkódra!
20. moncsicsi83 (válaszként erre: 10. - Cuorah)
2011. nov. 28. 18:43
Mindjárt elküldöm a linkjét priviben a párnának :)
19. cuorah
2011. nov. 28. 14:54

én is biztos vagyok, hogy nem fog sokáig fájni, csak már 2.5 hónapja fáj...

pont írtam, hogy sokszor már elment a kedvem mindentől, pedig imádok mindent , jókedvű vagyok...

alig várom már hogy elmúljon, és élvezhessem minden percét a dolgoknak.


A gyógyszer adagot meg azért kérdeztem, mert sokat sem akarok bevenni de sokszor meg muszáj. :(

De most már el kell hogy múljon! :)

2011. nov. 28. 14:49
9hónap alatt nem tudom!De biztos vagyok benne hogy nem fog egész végig fájni!
17. cuorah (válaszként erre: 16. - Bea0124)
2011. nov. 28. 14:46

és 9 hónap alatt max mennyit :)

Nem szedtem még olyan sokat sztem, bár biztos van akik szerint már egy is sok.

2011. nov. 28. 14:45
Én is Panadolt szedtem és ha úgy van most is azt szedem mert szoptatok!!Be kell tartani a betegtájékoztató azt hiszem 4óránként lehet bevenni meg az is rá van írva hogy egy nap max mennyit!
15. cuorah (válaszként erre: 13. - Bea0124)
2011. nov. 28. 14:32

Pont most nem láttam pedig szoktam nézni! És mi a sok gyógyszer már ?

Vannak dilis kérdéseim.... :)

14. cuorah
2011. nov. 28. 14:29

Ez az, nálunk is itt egy másik gyerek, vizsgák, mindennapi teendők. Volt olyan hét hogy SEMMIT nem tudtam csinálni :(

A vérvételtől vártam egy kis választ de tökéletes. A vérnyomásra kezdtem el a napi egy kávét. Pedig semmi más bajom nem lenne. Se hányinger, se álmosság, semmi!

Sokszor egy kicsit el is "kámpicsorodtam" :(

2011. nov. 28. 14:27
szia hétvégén pont erről beszél Czeizel Endre doktor úr és pont azt mondta hogy ha fáj a feje a kismamának vagy lázas inkább vegyen be mert a fejfájás meg a láz károsabb lehet
12. pritta (válaszként erre: 1. - Cuorah)
2011. nov. 28. 14:25
én is sokta szenvedtem, szenvedek vele. most h elmúltam 13 hetes kicsit jobb. nekem is azt mondták vegyek be panadolt ha nem bírom, és votl egy hét h minden nap kellett h bírjam a tanulást, gyereket, házimunkát. hormonok, alacsony vérnomyás közrejátszott tuti. most már kisit jobb h múlik az idő
11. cuorah
2011. nov. 28. 14:17

Már mindent próbáltam...sokat iszok...kávét is egyet...eszek rendesen...de nekem ez jutott. :)

2 hónapos folyamatos fejfájás. Most már csak reménykedek, hogy így 12 hetesre lassan lassan elmúlik.

10. cuorah
2011. nov. 28. 14:14

Ezért mondom, hogy fura hogy az egyik doki ezt mondja, a másika azt az orvosságokról. PErsze az ember megválogatja hogy mit lehet, mit nem....és nem is marok számra.

Nekem a nagybátyjám orvos/ még ő sem tud kigyógyítani / de azt mondta hogy néha néha bevehető egy egy gyógyszer mert állítólag nem kimutatható hogy a ritkán szedett és ENGEDÉLYEZETT fájdalomcsillapító bármi bajt okozna. Tán talán sokkal rosszabb ha fájunk.

Nem tudom, ezért sokszor besokallok ezektől a sok infoktól. De ez így van mindennel..a vitaminokkal, orvossal, szülésznővel...stb.


Milyen párnát vettetek ?

2011. nov. 28. 14:11

Igen, kijut a jóból, sajna. De egy egészséges csöppségért bármit :)


Nekem az algopirynt a dokim 16. héttől a 24-25. hétig ajánlotta. Inkább a panadolt szedtem. Habár én szerintem 3-4 tablettánál többet nem vettem be a 18-19 hét alatt... Igyekszem nem szedni ilyeneket.

Mondjuk mi vettünk ilyen speckó párnát, ha bele gondolok múlt hét szerda-csütörtök óta azon alszok, lehet az is segített valamicskét :)

8. cuorah (válaszként erre: 4. - Moncsicsi83)
2011. nov. 28. 14:07
3 napja nem fáj.... :) Akkor neked is kijut a jóból.
2011. nov. 28. 14:05

A vérnyomásom jó , a pulzusom 100 körüli.

Én is panadolt szedek, meg algopirint is mondták, hogy végső esetben lehet. De nem akarok sokat szedni, bár már sztem bevettem a 9 hónapos adagomat. Ez is aggaszt hogy 3 hónapos vagyok és már 8 szem fájdalomcsillapítót kellett bevegyek, mert hányingerig fáj, és csak annyi a válasz rá a dokiktól is ,hogy el fog múlni.

Remélem is. :(

2011. nov. 28. 13:52
Szia, biztos, hogy a hormonok miatt van. Nekem is fájt sokáig..
5. Glória2010 (válaszként erre: 1. - Cuorah)
2011. nov. 28. 13:51
ÉN is nagyon szenvedtem anno a fejfájástól, volt, hogy jegelni kellett a fejemet, mert annyira szarul voltam. Nem kívánom vissza azt az időszakot. Aztán egyszercsak elmúlt.
2011. nov. 28. 13:50

Szia!

Nekem kb a 14. héttől a 17-18. hétig nagyon fájt a fejem. Sokat pihentem, úgy volt csak elviselhető.

Panadolt ajánlotta a doki, nagyon nagyon a végső esetben vettem csak be, használt.

Nekem alacsony vérnyomás miatt fájt a fejem. Neked az rendben van?

Hideg borogatás nekem segített, mentolos masszázst is ajánlotta a doki asszisztense, azt nem nagyon használtam. A fejkörzés lazította a nyak izmait, így több oxigén jutott az agyba, valamelyest ez is segített.

Sok folyadékot mondták nekem is, de mivel alapban a 3 litert mindig megiszom, nem ezzel volt a gond.

Nekem -lehet hülyén hangzik- de volt amikor egy szelet csoki is segített!


Kitartást! Remélem hamarosan elhagy ez a fránya fejfájás, tudom milyen rossz... Szerencsére nekem most a 19. hét küszöbén már vagy 3 napja nem fájt...

2011. nov. 28. 13:48

Szia!

Én is szenvedtem vele, azt mondta a doki a hormonváltozás okozza.

Általában ki lehetett bírni fájdalomcsillapító nélkül is, bár elég kellemetlen volt :S Ha nagyon nem bírtam, egy negyed algopiryint bevettem, annyit engedett az orvosom.

Nem sokkal a 12. hét után el is múlt, úgyhogy kitartás! :))

2011. nov. 28. 13:44

Mikor múlt el, mit tett, mit szedett. Orvos tanácsára sokat pihenek, kávézok, folyadékot iszok, de nem történt javulás. Állítólag később jobb lesz? Mikor?

Nagyon kiüt. :(

2011. nov. 28. 13:42
12 hetes vagyok és folyamatosan fája fejem. Minden leletem jó, orvosilag nincs bajom. Valakinél volt hasonló, folyamatos fejfájás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook