Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Veletek alszik a kisbabátok? fórum

Veletek alszik a kisbabátok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2007. máj. 30. 11:15
nem a helyén alszik:)
2007. máj. 23. 15:02
Nem, kezdettől a saját ágyában, helyén aludt:)
2007. máj. 23. 15:01
Nem. Velünk sem aludt egyszer sem. Emlékszem a jó múltkorában volt az a nagy vihar és akkor oda vettük magunkhoz de nem tudott addig elaludni amíg nem került vissza a helyére! Most 2 éves.
2007. máj. 23. 00:57

Nem.Soha nem is aludt ott.

Engem még picikoromban odakapattak a szüleim és nem is tudtak tőllem "megszabadulni"vagy 10 éves koromig.Én ezt nem akartam.

És mikor oda is vettük nem nagyon szerette,míg a saját kiságyában jót pihent.

Azt hiszem szerencsésen alakult így.

39. mongi
2007. máj. 14. 22:04
Igen,velünk.Tök jó!!!:-)))
38. Peori
2007. máj. 14. 22:02
nem, de már nagyok a kisbabák, bár az első sokáig velünk aludt, alig tudtuk leszoktatni. nem jó dolog
37. Elviracska (válaszként erre: 36. - D06c313406)
2007. máj. 14. 19:47

Neked jó igy ?Vagy zavar?

Szerintem ha nem zavar hagyd ,hogy közeledjen ,és legyél vele amig csak tudsz éjjel nappal a lehetó legtöbbet.....


De te döntöd ezt el,hidd el ...

Nekünk is hasonló gondok vannak de rájöttem ,hogy semmiben sem zavar ,és sőt nagyon szeretek együtt aludni ...majd eljön az idő,hogy ő nem akar velem aludni:)))talán akkor majd késő lesz minden...

2007. máj. 11. 16:32

Sajnos igen!Nálunk elalszik,átvisszük a szobájába,2 óra múlva hozza a maciját,takaróját ,párnájait!

Egyszerűen már nem tudom hogyan maradjon a szobájába!!!

Valami ötlet????

2007. máj. 9. 09:41

Én a kisfiammal alszom ,nagyon jól eső érzés ,és nagyon össszeszoktunk.

Majd tizenévesen nemfog velem aludni:)) ,addig kihasználunk minden apró kis lehetőséget ,hogy minden percünket együtt töltsük...

2007. ápr. 27. 07:37

Sziasztok:)

Az én kislányom 6 hónapos. Kb. egy hónapja szoktattam rá, hogy ne a mi ágyunkban aludjon el este. Addig minden este együtt feküdtünk le, 9-10 között, mellettem aludt el. Ha én még ébren voltam, szépen átcsempésztem a saját ágyikójába, de volt, hogy így aludtunk az első éjszakai etetésig. Előfordult, hogy az egész éjszakát kettőnk között töltötte. Aztán kb. egy hónapja már éreztem, hogy ennek nem lesz így jó vége, úgyhogy azóta minden este, amikor már látom, hogy álmos, berakom a kiságyába, és addig simizem, amíg el nem alszik. Ilyenkor sokszor felnéz, hogy ott vagyok-e mellette.

Lehet, hogy azért is sikerült átszoktatni, mert rájött, hogy hason jobban el tud aludni (azóta csak hason alszik), mint oldalt fekve. Így kevesebb a forgolódás, mert addig volt, hogy egy óra is kellett, hogy álomba szenderüljön. Most kb. 10 perc, és már alszik is.

Napközben a mi ágyunkon alszik el, úgy hogy melléfekszem.

Egyébként még nekem se alussza át az éjszakát, változó, van, hogy 2-szer is felkel, van, hogy egyszer sem. Remélem hamarosan leszokik az éjszakai kajázásról.:)

Puszi:)

2007. ápr. 27. 02:57
Soha nem aludt velünk egy szobában.
2007. ápr. 17. 21:16

Mikor hazajöttünk a kicsivel a kórházból a gyerekeim nekem is költözködni kezdtek újra.Beszélgettem erről a bölcsödei gondozónővel, aki azt mondta, hogy ez az anyahiány és bizonyos fokú féltékenység jele, amin keresztül kell jutniuk a gyerekeknek.

Szerencsére ma már ezzel nincsen gond.És a féltékenység is kimerült ennyiben.Nagyon szeretik mindketten a kistesót.

2007. ápr. 17. 21:10
Mikor kicsi volt a lányom sajnos egy szobában kellett laknunk, mert nem volt helyünk. Az esti altatás kész rémálom volt, ugyanis sógórnőmékkel együtt laktunk, akik korán fél 6-6 körül keltek mentek dolgozni, így rájuk való tekintettel nem hagytam sírni a kicsit, persze állandóan mondták hogy hagyjam, de ha meg hagytam akkor rohantak át hogy mi a baj a gyerekkel. Ugyhogy mellettem aludt el, aztán ment a kiságyba. Amikor már nem volt kiságyunk, akkor meg éjszaka szépen átköltözött mellénk, olyan ügyesen hogy észre sem vettük :). Aludtunk nyugodtan reggelig. Amikor megszületett a kisöccse, már külön laktunk, megvolt neki is a szobája, egyedül aludt, de amit hazajöttünk a korházból bizony újra mellettem aludt csak. De imádtuk és el is fértünk:). Már nem jön át éjszaka sem, sőt még a nagymamája sem tudta maga mellé csábítani, pedig hívta amikor itt aludt :). A kicsim csak míg szopizik alszik mellettem, máshogy nem tudom elaltatni, mert a cumi nem kell. De aztán megy a kiságyba és alszik 11-től reggel 6-7-ig. :) Apa későn ér haza korán megy így őt most nem zavarja, mert mire hazaér már a kicsi az ágyában, reggel meg mikor elmegy még mindig az ágyában. Csak a legelején aludt velünk, mert fél óránként, óránként szopott, és ki voltam merülve. Ráadásul a gátsebem iszonyatosan fájt, mert nem vágtak hanem repedtem és nagyon rossz irányban, ugyhogy nem is bírtam volna ugrálni. :(
2007. ápr. 4. 21:15
Egy szobában, de külön ágyban.Hogy majd a későbbiekben lesz-e lehetőség külön szobára nem tudom.A nagyobbak egy ideig költözködtek éjszaka, de mostanra ritka kivétellel már a saját agyukban alusszák végig az éjszakát.
29. birogaby (válaszként erre: 28. - Mongi)
2007. ápr. 4. 15:21
Tolem nem kapsz megrovo uzenetet,ugyanis en is egyutt alszok a lanyommal.:-) Mi is a szoptatás miatt kezdtunk egyutt aludni,mert szopi utan eleinte ha beraktam az agyaba,nem aludt el,probaltam az olomben elaltatni,és ugy letenni,akkor meg mindig felébredt.Es kezdhettem elolrol az olben altatast,amivel a vegen mar ugy voltam,hogy en aludtam el szinte ülve.De attol a perctol,hogy hagytam magam mellett aludni,szopizik,es mar alszik is.Annyi a kulonbseg,hogy mi ketten alszunk,apa meg kulon,mert mellettunk nem mert aludni nyugodtan,sokat mozog almaban,es nehogy Katat megrugja.Nekunk igy egyelore nagyon kényelmes,aztan majd ha mar nem szopizik ejszaka,meglatjuk mi lesz.
28. mongi
2007. ápr. 4. 14:23

Igen.Mikor még szoptattam,akkor szokott át,mert elég rossz alvó volt,s igy mindannyiunknak könnyebb lett.Azóta is velünk van,s nem zavar bennünket,ő meg sokkal jobban alszik.Majd átszoktatjuk a saját szobájába,csak még picit kiélvezzük a helyzetet.

Még mielőtt kapnám a megróvó üzeneteket,mégegyszer leirom,hogy nekünk igy JÓ!:-)))))

2007. márc. 1. 10:38
Mi egy szobában vagyunk a bébivel (4 hónapos), de külön kiságyban alszik. Éjjelente felkel még többször, néha fogom és beteszem az ágyunkba. Azért nincs oda szoktatva, elalszik ő az ágyikójában is. Lassan készülget a külön szoba, majd szeretnénk külön rakni, de egyenlőre még jó így minden, ahogy van.
26. Neske
2007. febr. 7. 09:13
Nálunk az első naptól külön szobában alszik Kristóf. Bár egybe nyílik a két szoba, így meg is van a privát szféra, de meghallom azt is, ha szükség van rám. Egyébként az altatás nem volt probléma. Amíg szopizott (13,5 hónapos koráig), az volt a lefekvés előtti "ceremónia", most pedig puszi apának, integetés a játékoknak, a szoba berendezésének, és még néhány nyugtató szó, simogatás, aztán a kedvenc paplanját átkarolva elalszik. :-)
2007. jan. 20. 14:24

igen.Mi a szüleimnél lakunk egy szobában.Ha minden jól megy,akkor tavasszal sikerül költözni.Az új házban pedig lesz gyerekszoba.Én is ebben reménykedek,hogy ott majd alszik:)

Már ránk férne:)

24. _kleo_ (válaszként erre: 23. - Rencsilany)
2007. jan. 20. 13:58
Rencsi, nalunk ugyanez volt amig nem kerult kulon szobaba 1 evesen. Persze tudom, a kulon szoba nem szervezes hanem inkabb penzkerdes.
2007. jan. 19. 21:38

Mi is egy szobában alszunk,külön ágyban.De éjszaka átjön a mi ágyunkba é ott alszik reggelig.Lassan 2 éves lesz, és még születése óta nem aludt át éjszakát.:(

tele van energiával,már mindent próbáltunk.

(Ha van valakinek jó ötlete,szívesen meghallgatom!)

igy oda jutottunk,hogy mindegy,hogy a mi ágyunkban van-e vagy sem,csak aludjon!!!!

Mert 2 éve már olyanok vagyunk,mint a felmosórongy:(

22. _kleo_
2007. jan. 19. 20:58

Nalunk 5 hetes koraig velunk 1 szobaban de kulon agyban aludt a fiam, aztan mar nem birtuk a hajnali 2-3 oras nyuglodest, ringatast es magunk koze vettuk. Nagyon jo dontes volt, onnantol mindannyian sokkal jobban aludtunk. 4 honapos koraban gond nelkul visszaszokott a sajat agyaba, bar ejjel tobbszor ebredt. 1 evesen kapott kulon szobat, azota atalussza az ejszakat. Akkor mondott le az anyatejrol is. Most 2 eves, es az esti elalvassal sosincs gond. Nyugodt, kiegyensulyozott, jo alvo.


Marciusra varom a kovetkezo babat, biztos hogy eleinte o is koztunk fog aludni ha nem szereti majd a kisagyat.

21. anita72 (válaszként erre: 19. - Rózsaszál1)
2007. jan. 18. 14:03

Nekem az egyik gyerekem sem volt tápszeres, szerencsére. 4 hónapos kortól már lassan lehet gyümivel, főzelékkel etetni (az én időmben legalább is!)Talán egy-egy tápszert már ki lehetne váltani vele. Én abban is saját készítésüt adtam, így legalább tudtam nagyjából, hogy mit adok a gyereknek.


A nagybetűs megjegyzéseddel egyetértek!

20. cdc6d6d4be (válaszként erre: 8. - Enikö)
2007. jan. 18. 12:55
Szia!Már miért lenne butaság amit írtál.Anyukád részéről is érthető volt,hogy együtt aludtatok,hisz így volt neketek a legjobb.És én nem ilyen esetekre gondoltam.De úgy gondolom akkor ez volta legjobb megoldás nektek.Mi is egy szobába aludtunk kisfiam 2 éves koráig,de ő a saját ágyikójába.A kicsit már másik lakásba szültem,és ott volt egy nappali a nagyszoba mellett.Ott 6 hónapos koráig aludt az ágyába de utána átköltözött a tesóhoz.És tényleg úgy van ahogy írták egy-ketten,nem volt könnyű,de végül is sikerült megoldani.És mindig adódik olyan helyzet,hogy ezt a megoldást tartjuk jónak.És ez nem baj,nem butásog,csak mindenki másképp képzeli el,és valósítjameg a gyereknevelést.
2007. jan. 18. 12:10

Szerintem sem jó dolog az, ha első sírásra felvesszük a gyereket. Mi a legelején elrontottuk, de aztán még időben sikerült leszoktatni. Igaz velünk sajnos egy szobában alszik, de a maga kis ágyában. Nappalra szoktam csak betenni a mi ágyunkba, onnan gagyarászik mostmár. Az éjszakát átalussza és kb 6-7 óra körül kel reggel, de még tovább is tudna aludni, ha az apja nem menne dolgozni. Felébred az órára. Különben nagyon jó kislány, most lesz 20.-án 4 hónapos. Sajnos tejem már nincs, de a tápszerből igyekszem a legjobbat adni neki. Most voltam a patikába, "jól felnyomták az árát, vagyis igencsak elvették belőle a támogatást". A gyerek havi kajája csak így 10eFt és akkor még nem raktam tisztába, nem vettem neki semmi tisztálkodási szert, mosóport stb.


ROHADJON MEG EZ AZ ÁLLAM, HOGY ÍGY AKARJÁK, HOGY SZŰLJENEK A NŐK, CSAK AZT NEM ÉRTEM - MMIIRREE?? -MIKOR MÉG AZ EMBERNEK SAJÁT MAGÁRA SINCS ELÉG PÉNZ!


Bocsi, hogy ezt is beleírtam, de nagyon felment a pumpám.

2007. jan. 18. 11:45

Szerintem ez csak szoktatás, határozottság kérdése. Na persze elhatározni könnyű, de végig is kell csinálni. Én már az első gyermekem születése előtt elhatároztam, hogy nem fogom elkényeztetni, kikapkodni a kiságyból, ha sír, nem altatom el ölben, nem alszik közöttünk stb. Az első gyermekem helyhiány miatt egy szobában volt velünk, de sosem kapkodtuk ki a kiságyából,ha éjszaka sírdogált, csak etetéskor.

4 hónapos korára elhagyta az éjszakai szopást, reggel 5-6 körül ébredt és szopott. A második gyermek születésekor külön gyermekszobába került picur a nagytesó mellé. A kistesót ott szoptattam a nagytesó ágya szélén, soha fel sem ébredt rá. (2 hetes korára átaludta az éjszakát, egyedül a tej lefejése miatt kellett felkelnem, mert reggelig nem bírtam volna) Mindenkinek kialakult a kis helye, sosem mászkáltunk a gyerekekkel ide-oda, egyik ágyból a másikba. A gyerekszoba a gyerekeké, a hálószoba a szülőké! Reggelente mindenki kipihentem, mosolygósan ébredt.

Persze ez így leírva nagyon szép, de azért ehhez nekünk is sok türelemre volt szükségünk. Most már nagyok (7,10) önállóak, aranyosak, és max. szombat reggel jönnek és "rugdosnak" ki mindket az ágyból.

Mindenkinek jó gyermeknevelést kívánok!

17. win (válaszként erre: 13. - 09d65bf33d)
2007. jan. 18. 11:06

Az én fiam 6 hónapos, ő már elég rég, kb. 3 hónapos kora óta átalussza az éjszakát. De neki is voltak olyan napjai azóta is, amikor ettől függetlenül felébredt. Kb. 1 hónappal ezelőtt pl. kétszer egy éjszaka: 3/4 2kor és 5kor. Hinni nem akartam! De szerintem ez nem baj, a tied, meg még kisebb, és valószínűleg még nem tudja megtölteni annyira a pociját, hogy reggelig kibírja. (Az én fiam 4 hónaposan 7880 gr volt.) Ha még nő és erősödik ő is átalussza majd az egészet.


Egyébként én nem tartom jó dolognak az egy ágyban alvást. Mi a saját ágyunk mellé tettük a kiságyat és ahogy a fiam egyet nyikkant már ugrottam, de volt, hogy a férjem is. Úgy láttam, neki jó volt így. Néha láttuk, hoyg "ellenőrzi" ott vagyunk-e és békésen alzdt tovább. Nem akarom, hogy valaki azt gondolja nem tudom miről beszélek: volt néhány éjszaka, mikor velünk aludt: Szörnyű volt! Egyrészt nem igazán fértünk el, aztán én folyton azon aggódtam, hogy le ne essen, vagy rá ne feküdjünk. Ezért aztán a férjem is és én is az ágy két szélén nyomorotunk. Manó meg ficánkolt, így ha épp sikerült elaludni, akkor tutira megrugdosott valakit. És ő is sokkal többet ficergett, mint amikor az ágyikójában volt. Szóval reggel mi úgy keltünk, mint akiket agyonvertek, a csemete meg nyűgös volt. Így aztán, ha nem muszáj, nem élünk ezzel a módszerrel. 5 hónaposan külön szobába költöztettük, de igyekeztünk, hogy ott is uhgyanolyan jól érezze magát, és nem is volt különösebb probléma. talán 4-5 éjszakán ébredt fel, de nem sírt, csak dumált!:-) Azért megszopőtattam, és szépen vissza is aludt.

16. syl33
2007. jan. 18. 10:59
Nekem a lányom 18 hónapos és hála istennek ugyan olyan jó baba mint a másik két gyerekem volt egy szobába vagyunk a picivel mert én így vagyok gyugis de lassan megy külön szobába.Semmi gondg vele éjjszaka 1 hónapos korától végig alussza.
2007. jan. 18. 10:32

sziasztok!

a mi kislányunk 4,5 hónapos egy szobában de külön ágyban alszik, este magától alszik el háromszór kel fel reggelig és az utólsónál már nincs erőm visszarkni de nincs belőle gond... az egész éjszakát csak akkor töltötte melletem mikor beteg volt,apa addig kint aludt a kanapén mert ő is náthás volt, nem akarta felülfertőzni a manót. simán vissza állt utána a saját ágyikóra. lehet hogy csak mázlim van?

14. csehe
2007. jan. 18. 10:17
A mi kislányunk egy szobában alszik ugyan velünk, de a saját ágyában. Egyedül elalszik minden cirkusz nélkül. Néhány esetben, mikor valamije fájt, persze aludt velünk, velem, ha a párom éjszaka dolgozott, de ez csak párszor fordult elő.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook