Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Veletek alszik a kisbabátok? fórum

Veletek alszik a kisbabátok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2011. jún. 6. 16:25
Sziasztok!13 hónapos a kislányom, 8 hónapos koráig végigaludta az éjszakát teljesen, aztán nem tudom mitől onnantól nem alszik éjjel:( Átlag éjszaka ha 15X megyünk legalább hozzá:( Homeós bogyóktól kezdve mindent kipróbáltunk eddig semmi nem használt és mostanában már du is elég keveseket alszik, arra gondoltam szerintetek butaság hogy veszünk neki gyerekágyat nem kiságyban fog aludni hanem ilyen nagyobb ágyban ami persze leesésgátlós hátha kicsi neki a kiságy vagy nem tudom de már minden ötletre vevő vagyok csak lenne változás, ha még olvassa valaki mondjátok meg szerintetek érdemes lenne az ágycsere?
2011. jún. 1. 13:43
Az én pici lányom 13 hónapos.Sok megpróbáltatáson van túl,és még nem aludta át az éjszakát egyszer sem.Velünk alszik,mert többször kelt már fel riadtan,ha nem látott bennünket.Még szopiztatom,így amikor felkel,kis szopi,és sokkal jobban alszik.Szerintem már én nem bírnám ki,ha nem feküdne mellettem.Nem akarok senkit megbántani,félre ne értsétek,de én mindíg rossz szemmel néztem,ha egy pici csöppséget egyedül berakják az ágyába,aztán majd elalszik,rosszabb esetben ha külön szoba van,lekapcsolják a villanyt és rácsukják az ajtót.Tanúja voltam ennek egy ismerősömnél,hallottam,még sírt.A szívem szakast meg.Nyílván a későbbiekben ez megerősíti a babákat,kevésbé fognak félni,anyuhoz rohanni,ha valami történik,de én úgy vélem,lesz még vagy száz éve(jobbik esetben)hogy megerősödjön,ilyenkor anyu mellett a helye.Ez olyan,mint a szoptatás,erősíti a kapcsolatot,mert a baba úgy alszik el,hogy érzi a mama illatát,hallja a szívverését...
131. 39ff6fe670 (válaszként erre: 128. - 09789a1669)
2009. ápr. 17. 20:35
Ez tök jó :D
2009. ápr. 17. 20:35
Igen, velünk alszik kezdettől fogva a kis szaros :):):) Mi imádjuk ezt.. bár lesz majd saját ágyikója nemsokára.. már 16 hónapos, lassan itt az idő :D
2009. ápr. 17. 20:26
A kisebb gyerekem csecsemő kora óta aludt köztünk. Hiába minden fegyelem, védőnői tanács, ha nem aludhatott köztünk végig ordította az éjszakát. Kb. nyolc éves lehetett, amikor végre néha már a saját ágyikójában is el tudott szenderedni, de akkor még átjárt hozzánk éjszaka. Mondanom sem kell, hogy milyen kipihenten ébredtünk mindannyian, az egész éjszakás fészkelődés, takaró és párna helyezgetés után. Most, hogy külön szobája van a testvérétől, még mindig nyitva kell hagyni az ajtót éjjel, pedig már elég nagy.
2009. ápr. 17. 20:11
Igen,velünk alszanak a babáink.Így 4-en alszunk a franciaágyon.Kicsit szűkös,de sok jó kis helyen is elfér.Hamarosan kész lesz az új házikónk,ahol mindenkinek lesz saját szobája.Furi lesz.
127. varbóc
2009. márc. 13. 03:43
nincs kisbaba
126. oalmao
2009. márc. 10. 18:08

A 4 éves lányom eleínte köztünk aludt. Simán végig aludta az éjszakát, szopikázást gyorsan elintéztük és aludtunk tovább. Idillikus volt,-soha el nem felejtem.

Aztán jött a kishuga, akit elejétől kezdve külön ágyban altattuk. (Vettünk emeletes ágyat, annak alsó részét bababarát módon átépítettük). Mondanom sem kell-a nagy nem volt hajlandó elfogadni a helyzetet, továbbra is velünk aludt, majd idő után én átköltöztem az emeletes ágyra.

A mai napig is ott alszom...a kicsi felett, aki most már 2 éves, mig a nagylányom a hitvesi ágyon a papával jókat szundít. Persze a saját ágyában alszik el, a kicsivel eggyűtt, de minden éjjel,néha már este is kijön, és akkor cserélünk, mert szent a béke és kell az alvás.

Pedig sokan mondták akkor nekünk, hogy még ennek megisszuk a levét, de saját kárán tanul az ember.

125. Kata75
2009. márc. 10. 17:31

Nálunk mindig külön aludtak az ikrek, igaz eleinte a mi szobánkban, de ketten 1 ágyban. Aztán ahogy teltek a napok úgy toltuk át őket a saját szobájukba, ami közvetlen a miénkből is nyílik. Pár hét múlva pedig mindenki ment a saját kis ágyikójába.

Persze mikor betegek, akkor velünk alszanak, de legutóbb a lányom pl. kijelentette, hogy kicsi a hely, így másnap már inkább a helyén aludt. A fiam viszont még simán tűri ezt a kényelmetlenséget:)

2009. márc. 10. 17:19

Velünk alszik első perctől. 14 hónapos és már úton van a kistesó.. nemtóm' mi lesz :D.. egy időre külön szobába megyünk a picivel, hogy a nagyobb meg az apukája tudjon aludni.. aztán majd elválik.

Mindenesetre nagyon jó együtt aludni. :)))

2009. márc. 10. 17:08
Nálunk is köztünk alszanak a gyerekek
122. Brilliantgirl (válaszként erre: 118. - Varbóc)
2009. febr. 26. 13:34
...ha az én férjem nincs otthon éjszaka, velem alszik a 16 éves és a 13 éves lányom is...és tök jó, nagyokat lehet dumcsizni, lehet őket babusgatni...
2009. febr. 21. 22:42
Már kezdetek óta külön alszik,külön szobába.Van hogy reggel ha felkel átvisszük magunkhoz de akor általába nincs alvás csak játék :0)
120. 70a5a27405 (válaszként erre: 118. - Varbóc)
2009. febr. 21. 22:39
Nálunk ez van, mivel csak ő van nekem, párom nincs.
119. Mandula71 (válaszként erre: 118. - Varbóc)
2009. febr. 21. 21:49
És ez neked fáj? A gond csak akkor van, ha a szülők valamelyikét ez zavarja. Szerintem.
118. varbóc
2009. febr. 20. 05:16
érdekes, hogy van olyan is: 6 éves fiú gyermek még mindíg az anyjával alszik !
2009. febr. 18. 11:32
Az én "kisbabám" már elmúlt 3 éves. Van saját ágya, de hétköznap mikor Apa dolgozik, a Baba mellém bújik. Apa hazajön, Baba megy az ágyába, és ott is nagyon ügyesen alszik! :)
2009. febr. 18. 11:30
Már kamaszok a gyerekeim, de elég sokáig aludtunk 3-an, majd 4-en egy ágyban...de milyen jó dolog is az, mikor odabújsz, átöleled, érzed az illatát...olyan hamar felnőnek...és bizony van, hogy még "így" kamaszként is velünk alszanak ... igaz ilyenkor már apa vagy én átvánszorgunk másik szobába...hisz az ágy ugyanaz :( az "s"-es méret pedig már változott...de én ma is így csinálnám...nem bántam meg, soha nem éjszakáztam egyikkel sem, nyugodt, kiegyensúlyozott babák voltak. Kb. 2 és 5 évesek voltak mikor külön szobába mentek, és kb. még 2-3 év volt ameddig ott volt velük apa vagy anya elalvásig, mesét olvastunk vagy csak átöleltük őket, de igényelték h ott legyünk. (de jó is volt az az idő) Olyan nagyon hamar elröppen...
115. lina15
2009. febr. 18. 11:14
nem
2009. febr. 18. 07:42
nem ,inkább én megyek át hozzá/ mellé aludni
113. varbóc
2009. febr. 18. 05:12
nem
112. 3a92f8d690 (válaszként erre: 110. - 1fb0dcbfc6)
2009. febr. 14. 13:12
Így van ez nálunk is:-)) de nagyon unjuk az éjjszakai vándorlást most már nálunk alszik el és átteszzük a szobájába ha elalszik!!
111. rencsilany (válaszként erre: 107. - Ármin Márk Anyu)
2008. dec. 17. 15:23

A mi nagyobbik lánykánk sem szerette a rácsos ágyát.Igy hamar került nagyba.ha jól emlékszem másfél évesen.:)

Hajrá!Drukkolok!!:)

2008. dec. 17. 15:07
Este elalszik az ágyában(ott vagyok vele,míg el nem alszik),aztán éjszaka átjön,és köztünk alszik tovább,pedig már 4 éves múlt.
2008. dec. 17. 14:43

naja

velem alszik a gyerek és már elmúlt 15 hónapos.

még anyatejes és eszemágábansincs kipakolni az ágyacskájába... :D


IMÁDOM A KIS SZAROST :)

2008. dec. 17. 14:41
velünk
107. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 106. - Rencsilany)
2008. dec. 17. 14:40
Hát akkor nincs más, mint előre :-) kap egy nagyágyat :-) bár még vártunk volna vele, mondjuk igazibol azt se tudom mikor szokták áttenni őket :-)
106. rencsilany (válaszként erre: 105. - Ármin Márk Anyu)
2008. dec. 16. 17:12

Lehet,hogy jó megoldás.

Könnyebb is lenne visszaszoktatni az ágyába,mert oda tudnál bújni mellé míg elalszik.

:)

2008. dec. 13. 16:12
Sziasztok! nálunk is ez a helyzet :-( Egész kiskora ota velünk aludt, mert rengeteget volt cicin, kicsinek született (37hétre, 2500g, 50cm, csaxi). Ugye nekem kényelmesebb volt és azt hiszem már bánom, mert most 17 honapos még mindig velünk alszik éjféltől kb, van hogy estétől és persze ugyanugy cicizik éjszaka, mint kicsinek. A délutáni alvással nem volt gond sose, az mindig a kiságyába volt pár perc cicizés után természetesen :-) És most hiába rakom át, felébred félóra mulva és ha eékezdek sétálni vele, konkrétan mutogat a szoba felé, hogy vigyem be a nagyágyba :-( szerintetek megoldás lenne, ha esetleg vennénk neki normál ágyat? és akkor neki is lenne egy külön nagyágya.. mert amugy nem szereti a rácsoságyát... :-(
104. varbóc
2008. dec. 12. 04:09
ez egy darabig megoldás lehet, de jó lesz mielőbb leszoktatni erről is
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook