Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti mivel/hogyan tisztítjátok a kisbabátok köldökét? fórum

Ti mivel/hogyan tisztítjátok a kisbabátok köldökét? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 14. 19:40
babaolajos fültisztítóval
15. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 12. - Töttike)
2009. jún. 19. 13:06
Szerintem ahogy mi megmossuk magunknak a kezünkkel minden nap fürdéskor a köldökünket, egy fél éves picinek is meg kell. És ez nem "pisztergálást" jelent, egyszerűen csak kitörölni egy olajos pálcikával, nem nagy ügy. Nem erőltetés.
14. kryssz (válaszként erre: 12. - Töttike)
2009. jún. 19. 09:51

Nem akarom én minden nap, csak amikor már nagyon megérett rá természetesen!

Azért köszönöm mindenkinek a válaszát!

13. ében11 (válaszként erre: 10. - Kryssz)
2009. jún. 19. 08:41

nem tudod ujjaiddal széthúuni picit a redőket?

a gyerekorvos is széthúzta neki,meg befelé nyomta közben és úgy jobban hozzáfért.egyszer egyszer én is kitöröltem neki, ha már sok minden ott volt.

2009. jún. 19. 00:06

Szia! Szerintem egy féléves babának nem kell piszkálni a köldökét! Az hogy szöszök vannak benne, az normális, nem lesz tőle semmi baja, de ha folyton fültisztítóval piszkálod, akkor begyulladhat. Na persze ha néha belemegy a kaki...valahogy, akkor azt azért próbáld meg kitisztítani fürdetéskor, de ha nem megy hát nem kell erőltetni, szerintem jobb békén hagyni!

Próbáld ki magadon, milyen érzés, ha minden nap fültiszítóval pisztergálod a köldöködet...

2009. jún. 18. 23:11
Esteleg azt próbáld meg, hogy fürcsi előtt bekened neki fincsi olajjal, vársz vele pár percet és csak utána teszed a fürdővízbe. Addig simizd, vagy masszírozd meg kicsit! :D Nem tudom, beválik-e, de azért kipróbálhatod...
10. kryssz
2009. jún. 18. 22:36
Kisbabánk már fél éves múlt, tehát a köldökcsonkon rég túl vagyunk! A kis redőkből nem tudom még fülpucolóval sem kitakarítani a szöszöket sajnos!
2009. jún. 18. 22:26
ja és azt mondta a védőnénim étolajjal vagy olivaolajjal törölgessem ne babakrém babaolaj,és fürcsihez minnél tovább a gyógyszertári fürdetőkrém, én a fejét is azzal mostam meg, és ha kicsit száraz volt a bőre ebből a fürdetőből kentem rá, bent a klinikán is azzal kenték be a kicsik bőrét(nem a popóját!).
2009. jún. 18. 22:23
hát nekünk a klinikán már érte víz, azt mondta a doki átfolyhat rajta(át is folyasztották még fürdették bent a csecsemősök)úgyhogy fürcsi után hintőpor!Néha előfordult az első pár napban vérzés kevés 1-2 csepp akkor alkohollal a doki úgy mutatta hogy a köldök alá és fölé tette az ujjait és széthúzta a bőrt picikét közben kissé nyomta úgy kicsit kidudorodott a köldöke és könnyen kitörölte alkohollal.később ha belement valami nedves ruhával megtöröltem.
2009. jún. 18. 22:01
Kedves KRYSSZ bármi kérdésed lenne írj privit kérlek mert e sulit jártam.:)) És van elméleti anyag részem amit most is tudtam NEKED írni.:) Legalábbis mi ezt amiket írtam idén tanultuk.:)
2009. jún. 18. 22:01

Szia!

Én egy fültisztító pálcikát olajoztam be, a lányomat ráfektettem a pelenkázóra, amikor picike volt, "rádőltem" a lábaira, az egyik kezemmel lefogtam a két kezét, a másikkal kitöröltem óvatosan a köldökét. Amikor már nagyobb lett, nem is kellett igazán lefogni, nem tiltakozott.

5. d4a2436008 (válaszként erre: 2. - Kryssz)
2009. jún. 18. 22:00
babaolajos fultisztitoval.
2009. jún. 18. 22:00

Kedves KRYSSU :) fél katácska vagyok és mi azt tanultiuk kisgyermek gondozói iskolámban hogy steril ampulával addig amíg a köldök csonk úgy áll mert, ott váladék felszaporodhat.

Egy hét 10 napos korig víz ne érje lehetőleg. Váladékozna alatta ott is szükséges kitörölni steril munlappal, alkohollal.

Piszkálni a varrt nem szabad türelmesen ki kell várni míg az leesik.

Csecsemődet kizárólag tartósítószer-illat-allergiamentes nem tartalmazó krémek azok jók a baba bőrére amikor fürdeted meg a bőrét ápolod.

EGÉSZSÉGES SZERETETTEL TELI NAPOKAT kívánunk NEKTEK ANYUMMAL.:)))

2009. jún. 18. 21:59
Babaolajjal!
2009. jún. 18. 21:55
Mivel néha előfordul, hogy a picikém szinte nyakig kakis lesz, sok esetben nehezen tudom a köldökét rendesen kitakarítani! Meg aztán szöszök is összegyűlnek néha benne! Eddig csak úgy sikerült, hogy a párom segített lefogni a pici kezecskéket és lábacskákat, de egyedül is jó lenne boldogukni! Van ötletetek?
2009. jún. 18. 21:52
Ti mivel/hogyan tisztítjátok a kisbabátok köldökét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook