Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Végeztek valakinek altatásban bölcsességfog eltávolítást? fórum

Végeztek valakinek altatásban bölcsességfog eltávolítást? (tudásbázis kérdés)


176. kocka60 (válaszként erre: 175. - Earenci)
2011. okt. 20. 16:27
Köszönöm a gyors választ! Szerencsére nem volt begyulladva a fogam,csak vízszintesen feküdt a gyökere.2 darabban szedték ki.Jegelem amióta kiengedtek a kórházból,remélem nem lesz lufi a fejem holnapra! Húslevest bírtam enni és egy kis piskóta tallért apróra szelve. Feküdni nem jó mert úgy fáj,ülve ki lehet bírni. Még nem vettem be cataflamot,de éjszakára mindenképpen fogok!
175. Earenci (válaszként erre: 174. - Kocka60)
2011. okt. 20. 15:15

Szájzár (pontosabban szájnyitási korlátozottság) akkor alakul ki, ha a szuritól vérömleny keletkezik és/vagy gyulladt volt a fog, amit húztak. Megelőzni nemigen lehet.

Javasolt viszont a jegelés, hogy ne duzzadjon fel az arcod. Ezt a húzás napján érdemes csinálni: jeges zacsi (mirelit zöldborsó is jó a hűtőből, ha nincs más) az arcra. 10 perc rajta, 20 perc szünet. Az arc és a jeges zacsi közé puha rongyot tegyél és a jeges zacsi maradjon a képzeletbeli bajuszvonalad alatt.

Fájdalomcsillapítót mindenképp vegyél be!

Jobbulást!


Én tudtam enni első nap is, de csak olyat, amit nem kellett nagyon rágni (levesek, főzelékek, stb.) Természetesen a másik oldalon egyél.

174. kocka60
2011. okt. 20. 13:39
Sziasztok!Ma reggel műtötték ki a jobb alsó bölcsességfogamat! A műtétet érzéstelenítéssel végezték és egyáltalán nem fájt! Most hogy kezd elmúlni az érzéstelenítő hatása kezdem érezni hogy fáj. Kérdésem az hogy mit kell tenni hogy ne legyen szájzáram? Ti tudtatok enni első nap?
173. mosolyka1111 (válaszként erre: 172. - Mosolyka1111)
2011. okt. 4. 13:42

Bocs, most olvastam vissza, hogy a dokid javasolta, hogy egyszerre vegyék ki mind a négyet.

Le a kalappal a bátorságod előtt!

172. mosolyka1111 (válaszként erre: 170. - Paragon)
2011. okt. 4. 13:41

Köszönöm, hogy megírtad.

De akkor enni jóformán tudsz egyáltalán? Bátor vagy nagyon. (Még csak olyat hallottam, hogy max. kettőt szedtek ki egyszerre.)

VAgy Te akartad így, egyszerre túl akartál lenni az egészen?

Jobbulást kívánok Neked. Gondolom, most erős fájdalomcsillapítókon élsz.

171. Paragon (válaszként erre: 170. - Paragon)
2011. okt. 3. 19:09
Ja egy dolog, zsibbad a nyelvem, mintha lidokainnal fújtam volna be. Elég furcsa, kicsit kellemetlen, de elviselhető. Állítólag pár hét/hónap max fél év és helyre jön..
170. Paragon (válaszként erre: 169. - Mosolyka1111)
2011. okt. 3. 19:06
Igen, mind a 4-et! Ebből 3at kellett vésni. Az alsó kettő feküdt, a bal felső nem jött ki, de oldalra állt, a jobb felső pedig szintén oldalra de az kidugta a koronáját. Azt ki tudta húzni, a többit véste. Tiszta varrat a szám, de ezt leszámítva jól. Az adjunktus is javasolta, hogy altatásban vegyük ki mind a 4et, egyszerre túl leszek rajta. Azért a héten kiírtak táppénzre, nem lenne egyszerű így tanítani... :S
169. mosolyka1111 (válaszként erre: 168. - Paragon)
2011. okt. 3. 18:28
Egyszerre mind a négyet? Ilyet még nem is hallottam. És jól vagy viszonylag?
168. Paragon
2011. okt. 3. 17:03

Múlthéten nekem is kivették mind a 4 bölcsességfogamat egyszerre. Mivel nagyon mélyen volt és az egyik közel az ideghez, azt 4-5 fele kellett fúrni. Ezt pedig csak altatásban végezték, de a doki mondta utána, hogy jól döntöttünk mert nagyon vérzett és a jobb alsó nagyon nehezen jött ki. A műtét másfél órás volt. Ébredés után hányás, kótyagosság, jegelés, egy éjszaka a kórházban, vérzés csillpítása, duzzanat. Már nagyon szépen alakul, viszont vicces, hogy a legjobban az az afta fáj ami a garaton alakult ki a műtét után.


Érdekesség: Kérdeztem az adjunktus urat, hogy nem szabad tejeset enni? Azt mondta, hogy urban legend semmi orvosi alapja nincsen, egyek nyugodtan csak utána fogmosás, öblögetés. Na nyomtam is be a tejes pépes dolgokat és tényleg semmi gond nem volt.

167. Z.Noel
2011. aug. 27. 13:34

Üdvözlet Hölgyek!

A bölcsesség fog egyeseknél komoly problémákat okoz, mint pl ciszta, ami a véráramba kerülve veszélyes betegségeket okozhat, mint szív és érrendszeri betegségek.

Ebből felbuzdulva gondoltam végzek egy 3D-s RTG-t, ahol kiderült bizony van 2db ki nem nőtt bölcsességfogam az állkapocsban. Kárt és bajt nem okoz, had legyen...node ez nem így van. Máris jelentkeztem az ismerősömnél, aki fogszakorvos, és a megadott időpontban neki is látott a "kiműtésének". 1,5 órás fúrás, faragás, vésés után sikeresen beletörte a gyökereket. Mivel már az állkapocs töréstől félt, ezért nem folytatta, és lezárta a sebet. Kérdésemre, hogy ha eddig ez nem volt problémás majd ezután az lesz, az volt a válasz....ha nem fog begyulladni, akkor nem lesz baja, illetve ezt altatásban végeztessem el egy szájsebészeten. Rendkívül örülök, hogy az eddig probléma mentes fogamból egy rendkívül problémásat és veszélyeset faragtattam!

Többeket bizonyára érdekel, hogy fájt-e a beavatkozás. Nos azt nem tudom, hogy psichoszomatikusan fájt-e, vagy valósan, de időnként a fájdalomtól a tudatom más dimenziókba tévedt...és finom voltam.

Az altatást fogom választani mindenképp, ugyanis nincs emlékkép, vagyis azt hisszük nem fájt. (pedig ugyanúgy fájt az, csak nem fogsz rá emlékezni, ezért úgy érzed fájdalom mentes volt. Ismerőseimtől hallottam, van aki altatásban is kapálózik, és remeg a fájdalomtól, de ébredéskor hálálkodik a fájdalom mentes beavatkozás miatt.)

Természetesen hozzá kell tenni, vannak kivételek, és valóban van akinek ambulánsan is 30 másodperc az egész. Ez a csontozattól, és a fog elhelyezkedésétől, és nem utolsó sorban az orvos szakértelmétől nagymértékben függ.

2011. aug. 24. 10:28

Sziasztok!

Tegnap csak megtörtént a jobb alsó,felső nyolcasaim eltávolítása.

A doktornő egy oldalt csinált,teljesen lezsibbasztotta érzéstelenítővel,az sokkal kellemetlenebb volt,mint maga a műtét.

Na jó,a legrosszabb mégis az volt,amikor feszegette,elég durva nyomást éreztem,de csak azt,nem fájdalmat.

Kb. 35 perc alatt meg is voltak. Kaptam fájd.csillapítót meg antibiotikumot.

Reggelre rendesen bedagadt az arcom,szájzáram is van,elég rossz,csak pépesített szilvát ettem ma.

Ha vki a műtéttől retteg,annak nem kell,engem sokkal inkább az utána kialakult állapot zavar...Most még suli előtt csináltatom meg,két hét múlva megyek a másik oldalt kiszedetni.

Sok sikert mindenkinek:)

ui. én magándokinál voltam,nagyon kíméletes volt,mindig mondta,hogy akkor most mi fog következni:)

165. 1b2cf38274 (válaszként erre: 164. - Csillag85)
2011. máj. 30. 20:03

Szia! Én még mindig nem jutottam el a fogorvoshoz, mert egyfolytában vizsgázom, és tudom hogy napokig nem tudnék tanulni bölcsességfog eltávolítás után, így meghagyom a vizsgák végére ezt a beavatkozást!:S

Én nem magánrendelésre megyek, mert nagyon sok pénz. Kaposváron állítólag nagyon ügyes szájsebészek dolgoznak, én hozzájuk fogok menni. SZTK-s kezelésre.

2011. máj. 30. 17:52

Sziasztok!

Én is ki kéne húzassam a bölcsességfogaimat, legalábbis alul mindenképp. A műtéttől nem félek, úgyis érzéstelenítik. :) Az ára érdekelne. Itt lejjebb írta valaki, hogy 12.000 Ft, az két fognál már 24.000 Ft. Ki mennyit fizetett? Kell-e fizetni egyáltalán?

163. Atlantica (válaszként erre: 162. - 1b2cf38274)
2011. máj. 24. 04:21
Én nekem ferdén 55fokos szögbe van még 1 ball alsó b.fogam és nagyon fáj, de egy valamit tudnotok kell A LEGROSSZABB ÉRZÉS A VILÁGON A BÖLCSESSÉGFOG HÚZÁS, én sajnos nagyon megszívtam pedig bírom a fájdalmat. A fogorvos mellészúrta az fájdalomcsillapítót és mindent éreztem elájultam a székbe és 2 napog K.O voltam..Ennyit a fogorvosokról, és nagyon nehéz megtalálni egy tisztességes fogorvost kihez eljárhatsz mert ha találsz egy fogorvost kinek a keze tsabil és nem "mengele" oda járhatsz nyugodtan hetente mert nem fáj csinálhat bármit bízól benne, de nekem nincsen ilyen sajnos..A Mária utcai hentes fogászokról meg ne is beszéljünk!!!Ugye a non stop szájsebészet...Na oda soha ne menjetek...! Ott olyan szépen elfertőzik neked a fogadat hogy nézel nagyokat, a legfontosabb: az a jó fogorvos ki meg akarja menteni a fogat a kihúzástól..!!!
2011. márc. 10. 13:08

Sziasztok!Nekem az alsó bölcsességfogaim 3 éven keresztül nőttek (sokat fájtak), de mára már szépen kinőttek, a felsők pedig csak félig. Az orvosom azt mondta, hogy nem kellene őket kihúzni, mert semmi baj nincs velük, de összenyomták a fogsoromat. A felső fogsoromból a fogak(pont elől) össze-vissza állnak, alul pedig katasztrófa. Mindegyik fog másfele. Tehát muszáj kihúzni mind a 4 bölcsességfogat, utána pedig fogszabályzó.

Én borzasztóan félek, hogy mi vár rám a szájsebészeten, mert sokan írták mennyire horror ami ott van. :-(Kb. mennyi ideig tart egy ilyen beavatkozás?Érzéstelenítő injekciót adnak, vagy altatnak?És ha nekem megvan a beutalóm, elmegyek hétfőn, akkor már "nekem is esnek", vagy csak megnézik, és adnak egy időpontot, hogy mikor tudnák elvégezni a húzást? Egyszerre egy fogat műtenek?

Köszönöm annak, aki válaszol!:-)

161. dori_1005 (válaszként erre: 160. - 79e4e6154d)
2011. febr. 22. 12:49

Szia


Örülök neki,hogy sikerült,amúgy nem dagadt fel az arcod?

Nekem is elfekszenek, elég körülményes lesz majd azt is eltávolítani...:S

Már én is kezdek felkészülni,keresek dokit,de szerintem magánnál fogom.

Amúgy te hol csináltattad meg?

2011. febr. 22. 11:17

Szia!

Én még pénteken túlestem rajta. Elmentem a rendes dokihoz, aki mondta hogy hoppááá ez nagyon nem lesz így jó, azonnal szájsebészet. Panorámaröntgen, és utána behívtak a "műtőbe". Elmagyarázta a doki, hogy a lehető legrosszabb a helyzet, vízszintesen fekszik, nyomja előre a többi fogamat,kicsit sem látszik ki, és már elkezdett szuvasodni. De mivel elsírtam magamat (ez van...félek:D:D) megnyugtatott, hogy 1 órán belül kész lesz vele, nem fogok érezni semmit, mert úgy elzsibbaszt, hogy semmit nem fogok érezni. Beöltöztettek, majd beadta a szurit... Elzsibbadt az egész fejem, de 30 percen belül készen voltunk. _Össze is varrtam,, és az ég világon semmit nem éreztem... semmit!!! Az elmúlt három nap kicsit kellemetlen volt, de hál istennek nem kaptam szájzárat sem, viszont lefogytam közel 2 kilót:D Köszönöm az almás-répás bébikajának:). Kaptam antibiotikumot, és fájlalom csillapítót, viszont ennyi_:) Pénteken megyek varratszedésre. A rossz hír hogy még van két elfekvő bölcsifogam, úgyhogy azon is túl kell majd esni idővel, két három hónap múlva. És hiába tapasztaltam meg hogy nem fáj, és eszméletlen jó kezekben voltam, a következőtől is félni fogok:):)

Azt javaslom mindnél előbb menj el:)


Jaaa és sztk-ban voltam....

2011. febr. 20. 20:45

...hogy megsérül, és akkor akár leis bénulhat, úgymond, tehát álllandóan éreznék ott zsibbadást, ettől tudnék mosolyogni, meg minden, csak mintha állandóan belennék lőve ilyen érzéstelenítő szurival.

Én is gyűjtöm az erőt, azt hiszem márc-ban el is megyek.

Amúgy több embert is hallottam, hogy egy hét volt kellemetlen, dagadt, érzékeny de utána már nem volt vele semmi gond.

Sok sikert mindenesetre, nyugi!:)

158. dori_1005 (válaszként erre: 157. - 79e4e6154d)
2011. febr. 20. 20:42

Szia

Én is azon vagyok hogy rászánjam magam a műtétre.

Panoráma felvétel is meg volt, a doki elmagyarázta, hogy műtené ki. Sz@ar volt hallani, el is ment a kedvem...most ott vagyok, hogy vissza mondtam az időpontot.

Nekem sem látszanak, ráadásul merőlegesek a többi fogaimra,tehát teljesen elfekszik, nincs hely neki.

Mondta, hogy egy oldal kb. 1 óra lenne, összevarrják, majd jegelni kell, hogy ne legyen nagyon bedagadva. Előfordulhat olyan (ettől beparáztam eléggé), hogy ilyenkor, uygebár egy lyuk lesz ott, a felgyülemlett váladék/folyadék/vér (nemtom) kiürül, és akkor az idegvégek szabadon vannak és az nagyon tud fájni, de ez nem szokott sűrűn előfordulni, ha mégis, egy telefon és megyek szurira, azt hiszem.

Én magándokihoz mentem volna, mert elvileg ott nem kalapálnak, tehát egy kicsit kíméletesebb, jobban odafigyelnek. Viszont 15 felül, 20 alul, elég húzos...

Illetve a másik dolog az volt, ami miatt most hanyagolom, hogy az egyik oldalamon elég közel fut vmilyen igeg ami az arcizmaimmal van összekapcsolva, tehát a mosolygással kapcsban. szóval ELŐFORDULHAT

2011. febr. 18. 09:09

Sziasztok!


be vagyok szarvam szó szerint:(:( rettegetk a fogorvosoktól, tegnap elmentem a fogászatra mert fájt a fogam, mondom csak egy kis lyuk, betömi túl leszek rajta, valahogy...

na az lett a vége, hogy nem tömték, közölték, hogy a két alsó bölcsességfogamat azonnal ki kell műteni, a bal előtte levő fogat meg kihúzni:(:( nagyon félek. 1re megyek:(:(:( nagyon nagyon félek, mert a bölcsifogból még semmi nem látszik:( Igy is ki tudják rendesen szedni? És sztk-ba megyek:(:(:(:(

156. Linda1983 (válaszként erre: 155. - Anka71)
2010. nov. 18. 22:37

Szia Anka!

Köszönöm a jókívánságokat!

Olvastam a lányoddal kapcsolatos írásodat.

Én 27 éves vagyok és már nekem sem nőtt ki a bal alsó bölcsességfogam, a jobb felsőből pedig épphogy csak egy kis 'recét' érzek. Úgyhogy legalább ez a bölcsességfog-kérdés megoldódott az életemben.:-)

Olvastam neten, hogy ahogy haladunk előre az életben, egyszer csak el fog tűnni a bölcsességfog, egyszerűen nem fog kinőni, annyira nincs szerepe az evésben, meg semmiben...

Megfigyelem...:-)

155. Anka71 (válaszként erre: 154. - Linda1983)
2010. nov. 18. 16:48

Szegényem, Te aztán megszenvedtél. Jobbulást kívánok, és köszönöm, hogy leírtad, mert sajnos nálunk is aktuális lesz a kislányomnak:((

Röntgen után írd meg légyszi, hogy mi az eredmény, remélhetőleg nem kell még egy beavatkozás.

Gyógyulgassál addig is!

2010. nov. 18. 12:36

Sziasztok!

Nekem nov. 16-án húzták a jobb alsó és felső bölcsességfogakat. Nagyon izgultam, mert nekem ezek előtt soha nem húztak fogat. A szurik beadása után rosszul is lettem a stressztől.:-) Az alsó bölcsifog már tolta az előtte lévőket, nem volt helye, rosszul is volt elhelyezkedve, sőt gyulladt, gennyes volt. A doki is és én is megszenvedtük. Nem volt kellemes, röcsögött-ropogott, csontfúrás, de 35 perc alatt így is kint volt. A 3 gyökeréből az egyiknek a vége bentmaradt a csontban. Azt mondta a doki, hogy már nem fúrja tovább a csontot, mert nagyobb kárt tesz vele (ott fut az ideg, stb.). Később csináltatnom kell majd röntgent, hogy lássuk begyulladt-e a bentmaradt fogdarab miatt, ha igen, ki kell szedni. Erre remélem nem fog sor kerülni! A felső bölcsifog rendesen ki volt nőve, sima húzás volt, kb. 3 perces.

Másnap reggel még szivárgott a vér, rendesen fel is dagadt az arcom, szájzár is van, de ma reggelre már sokat lappadt az arcom, érezhetően gyógyul, húzódik a seb. Fájdalomcsillapítónak flector rapidot kaptam, antibiotikumnak dalacint.

Jövő szerdán megyek varratszedésre, már alig várom!

153. katus3 (válaszként erre: 152. - Anka71)
2010. nov. 12. 10:53

Most nem megyek vele fogdokihoz, nem vészesen fáj,sőt talán már gyógyul is,úgyhogy kibírom.:-) Volt már ettől rosszabb is.:-( 3 hét múlva amúgy is megyek, tömetni,majd akkor mindent megnézetek.

Meg volt már 2 szájüregi műtétem,úgyhogy ha lehet,kerülöm a rendelőt...

152. Anka71 (válaszként erre: 151. - Katus3)
2010. nov. 12. 10:50

Akkor visszavonom, nem irigyellek:(((

Azért mielőbb meg kéne mutatnod dokinak.

Jobbulást kívánok!

151. katus3 (válaszként erre: 150. - Anka71)
2010. nov. 12. 10:47
Szia! Azt azért nem mondanám,hogy szerencsés vagyok. A felső irtó lassan jött ki, hónapokig szenvedtem vele. Most 2 napja alul szét van repedve az ínyem,ott ahol nincs még bölcsességfog, lehet hogy az jön,de az is előfordulhat,hogy csak felsértettem.:-/
150. Anka71 (válaszként erre: 148. - Katus3)
2010. nov. 12. 10:38

Szia! Most látom, hogy válaszoltál, köszönöm.

Az azért érdekes, hogy nem két alsó vagy két felső jött ki Neked, hanem egy alsó és egy felső.

A lányomnak a röntgen a felsőnek a csíráját mutatja csak, az alsónak nem (ő 14,5 éves). Erre mondta teljes biztonsággal a dokinő, hogy alul már így nem is lesz neki.

Bár így lenne.

Akkor azért viszonylag Te is szerencsés vagy a bölcsesség fogakkal.

149. Júcsi (válaszként erre: 126. - Mzperxyka)
2010. nov. 5. 14:09
Szia! Szeretném megkérdezni, hogy egyszerre csinálta ezt a csomó munkát a doki? És mennyibe került összesen? Hol is van ez helyileg? Köszi: Julcsi
148. katus3 (válaszként erre: 146. - Anka71)
2010. nov. 4. 13:56
Szia! Én 28 éves vagyok,nem régen voltam fogorvosnál,és azt mondta,ha idáig nem jöttek ki a bölcsesség fogaim,lehet hogy már nem is fognak,mert van ilyen. Nem bánnám... 2 van,egy alul,egy felül.
147. gica26 (válaszként erre: 145. - A2bbd13f84)
2010. nov. 4. 10:01

Szia ! A fog sokmindenre kepes,ugyhogy előfordulhat.

Javaslom neked hogy vetesd ki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook