Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Végeztek valakinek altatásban bölcsességfog eltávolítást? fórum

Végeztek valakinek altatásban bölcsességfog eltávolítást? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
26. Pensé (válaszként erre: 25. - Bogárka62)
2009. jan. 17. 23:27
Az altatás nekem sem jöhet szóba mert nagyon drága. A felsoroltak is eszembe jutottak már. Tudom hogy túl lehet élni, de ..... Az agyammal van a baj. :(
2009. jan. 17. 23:12

Szia! Én nagyon-nagyon félek a fogászaton úgy érzem, hogy elájulok meg hányingerem van! Pár éve ki kellett húzatni a jobb alsó bölcsesség fogamat! Én is arra gondoltam, hogy jó lenne altatásban! De,csak magánrendelőt találtam ahol altatnak az sajnos nagyon drága volt! Igy aztán maradt az érzéstelenítés. Nekem nem ment simán mert előszőr felvágták a foginyemet aztán egy kis kalapálással meglazitották és csak azután húztak. A kalapálás fájt, de kibírtam a húzás sem fájt és a varrás sem. Nekem még az a bajom, hogy öklendezős vagyok sajnos akkor is volt amikor varrták. Amikor túl voltam rajta egy mázsás kő esett le rólam.

Azért remélem nem ijesztettelek meg nagyon. Ki lehet bírni!!!

24. Pensé
2009. jan. 17. 21:28
Köszi a válaszokat! Kricat nagyon kíváncsi vagyok, de.... ha olyant írsz akkor, jujj! Inkább ne! Nagyon szeretném ha már jövőhéten azt írhatnám hogy kint van.
23. kohi (válaszként erre: 20. - Pensé)
2009. jan. 17. 13:33

SZia, 2 bölcsemet simán húzták, ez oké volt.

Jobb alsómat viszont műteni kellett, mert keresztbe

nőtt, baromira fájt, mármint műtét előtt.

Érzéstelenítést megkaptam, utána 2,5 órás műtét volt. Semmit sem éreztem. Egyetlen problémám volt másnap, a varratok ( 3 db) viszketett nagyon a hegen.

Hamar meg kell csináltatni, minek az a sok fájdalaom előtte. HA JÓ A SZÁJSEBÉSZ, NEM FÁJHAT...

2009. jan. 17. 13:29
Nekem tegnap húzták ki a bal felsőt, de nem altattak el, csak érzéstelenítették. Tegnap nem fájt, ma annál inkább minden mozdulat. De nem rosszabb, mint bármely más foghúzás. Ne félj tőle:)
21. 1eb84e4bad (válaszként erre: 20. - Pensé)
2009. jan. 17. 12:25
nekem is így volt, ha kíváncsi vagy a részletekre, leírom,de lehet, hogy elmegy tőle a kedved:-)
20. Pensé
2009. jan. 16. 22:12

Sziasztok. Nekem is a jobb alsó bölcsességfoggal van problémám. Több mint egy hete fáj és fáj. ....

A gondom az vele hogy össze van nőve a csonttal és így nem egyszerű foghúzásról lenne szó. Nagyon félek tőle. A fogorvosom azt mondta hogyha gondolom akkor ő kiidegeli, attól függetlenül hogy bölcsességfogat nem szoktak gyökér kezelni. A szájsebész pedig azt mondta hogy el kell távolítani.

2009. jan. 15. 00:01
nekem is szedték már ki a jobb alsó bölcsességfogat éberen. Ferdén nőtt. Nem volt kellemes, de jobban paráztam, mint amilyen rossz volt. Konkrétan fájdalmat nem éreztem, semmit!! Engem a tudat zavar általában.
2009. jan. 14. 07:27
Nekem tegnap vették ki a jobb alsó bölcsességfogamat, érzéstelenítették és így sem fájt,csak kellemetlen volt ahogy dolgoztak a számban.Ma reggel is minimális a fájdalom ,csak az arcom van kicsit bedagadva.Szóval kibírható volt,ne kérjetek altatást.
2009. jan. 13. 10:01
Nekem ha lenne lehetőségem,( ami most nincs nagyon) én biztos altatásban csináltatnám az összes rossz fogamat. Én nagyon félek a fogászaton. Aki nagyon fél annak ez tökéletes megoldás. Talán a nyáron belevágok én is.
2009. jan. 13. 09:40

Nekem mind a 4 nyolcasomat ki kell szedetnem mert nem tudnak kibújni, nincs helyük.Én is azt hittem az altatás a legkíméletesebb megoldás, de egy fogorvos figyelmeztetett, hogy egy jó szájsebész érzéstelenítéssel is úgy kiszedi, hogy semmit nem érzel és utána is minimális a fájdalom.Bár altatásban biztos nem érzel semmit, de ha egy hentes a doki ébredés után napokig megőrülhetsz a fájdalomtól.

Dr Fodor Attilát ajánlotta, a Semmelweis egyetem szájsebészeti klinikájáról.

Tegnap szedte ki a bal alsó- felső nyolcasomat, mindössze 20 perc alatt.A feszítésen kívül semmit nem érezte, pedig az alsóval még komprikáció is volt.Az arcom rögtön bedagadt /Brad Pitt álkapocs/,5 óránként cataflamot szedek és az arcfeszülésen kívül semmi bajom, pedig nincs még 24órája, hogy kiszedték.Tényleg nem érzek fájdalamt.Igaz kicsit nehéz kinyitni a számat, de ennyi.

Szóval tényleg minden az orvoson múlik,inkább hagyjátok ezt az altatásos dolgot!

Bátorság sorstársak! :)

15. vov
2008. dec. 1. 21:25
Én annyira pánikoltam, de szó szerint, hogy csak altatásban lehetett kivenni. Az alsó 2-t, egyszerre... Elaltattak, felébredtem, nem volt semmi gond, csak a vérveszteségtől elájultam, és sajnos senki nem mondta, hogy nem szabad tejterméket enni, én pedig szorgalmasan joghurtoztam, amitől kissé begyulladt a seb. 2 hétig szájzáram volt, ami napról napra jobb lett, és úgy néztem ki, mint egy hörcsög. Viszont egyáltalán nem fájt, egyszer sem, picit sem! A varratszedés is gyors volt. Amúgy a János KH-ban csinálták, 30ezret adtunk. Szóval szerintem jó az altatás!!! És csak így mennék bele!
14. falevel (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2008. nov. 21. 15:52
damilok??? varratszedés is van?
13. emagdi
2008. aug. 31. 07:43

szerintem felesleges az altatás.

egyik bölcsességfogam nekem is kivették, szájsebész, mert nem nőtt ki (viszont fájt).

nem tudom mennyi ideig tarthatott, inkább csak kellemetlennek mondanám az egészet, ahogy ott az ember szájában bányásznak kb egy órán keresztül.

de fájni nem fájt egyáltalán, nem is fájhat, ha jól adják be az injekciót. (ha meg mégis fáj, akkor jelzed a dokinak, aztán ad még fájdalomcsillapítót. legalábbis nálunk így megy, mindig mondja, hogy szóljak, ha bármi fájdalmat érzek kezelés közben)

miután kivették, a sebet összevarrják, na azzal kellemetlen egy hétig enni, engem zavart, hogy ott vannak a számban a damilok. (de ezek akkor is vannak ha altatásban csináltatod a fogkivételt).

szeritnem teljesen felesleges az altatás, ez csak is a félelem leküzdésére lenne jó, de arra meg őszintén, minek?

12. gerna (válaszként erre: 11. - 8cbdeca65e)
2008. aug. 31. 06:20
Nem, menj vissza az orvoshoz (szájsebészhez), lehet hogy valami szilánk van bent.
2008. aug. 31. 04:40
Nekem is helyi érzéstelenítéssel csinálták, éreztem, de ki lehet birni. A gond az, hogy már ötödik napja, és még most is felébresztett, nem tudok aludni, úgy fáj a helye,állandóan fájdalomcsillapítót szedek, pedig elég jól birom a fájdalmat, de mostmár kezd elegem lenni. Tudom, hogy nem a fórumtémához tartozik, de szerintetek ez normális?
10. Ndia
2008. aug. 13. 11:41
Nekem egyáltalán nem fájt egy cseppet sem ! Pécsi fogászati klinikán történt.
9. Ndia
2008. aug. 13. 11:38
Szia ! Nekem kb 6 évvel ezelőtt eltávolították a félig kibújt fogamat, mert rájöttek hogy sosem fog kibújni, az álkapocs -csontom útban van. Szóval nekem helyi érzéstelenítéssel csinálták, legalább 3 szurit kaptam, 35- 40 percig tartott. Volt 6-7 varrat azt hiszem, és kb egy hétig nem tudtam enni, és beszélni is alig. Nem értem miért altatnak. Az kockázatos is lehet. Persze ha fiatal vagy és egészséges akkor nem lesz semmi gond! Semmiképp ne dohányozz.
2008. aug. 7. 13:58

A műtét után egyből jelentkezett a probléma, egymás után hatszor elmondtam ugyanazt a sztorit, h mi minden történt, hogy altattak el, stb, de persze csak az utolsóra emlékszem. Orvos nem volt jelen, csak a párom, kicsit megijedt, de akkor nem is tudtuk, h ez tünet, így nem szóltunk az orvosnak.

Egyébként az altatásom se volt egyszerű, sehogy se akart összejönni, mindenfelé összeszúrkáltak, nem tudták beadni, a bal alkaromba az erem is szétdurrant... Végül a kézfejemen tudták beadni. Huh, eléggé fájdalmas volt, éreztem ahogy jön föl a nyilaló fájdalom, majd se kép, se hang, elaludtam.

7. MelisUK (válaszként erre: 6. - MelisUK)
2008. aug. 7. 13:54
Pl. a mai napig képes vagyok elfelejteni, h előző nap mit csináltam, vagy épp hogy a mai nap mit reggeliztem (most már azért tudom, h mit reggeilztem, mert minden nap ugyanaz a reggelim...) és könyvek olvasásánál is nagyon kell koncentrálnom, sokszor azon veszem észre magam, h már mennyit olvastam és totál nem tudom, h mit, így mindig lapozgathatok előre és kezdhetem újból. Így csak úgy vagyok képes olvasni, h rövid ideig olvasok, majd pihenni kell kicsit és lehet újra olvasni. Viszont ha nagyon kell, akkor egész könyveket is egy olvasásra megtanulok, csak úgy kell hozzáállnom és tudnom kell, h sürget az idő.
2008. aug. 7. 13:46

"A múlt század közepe óta terjedtek el széles körben a műtéti altatás korszerű módszerei. Az idős emberek műtétei után tapasztalt kedvezőtlen jelenségeket sokáig az agy csökkent vérellátásának, vagy magának a műtéti beavatkozásnak tulajdonították. Különösen a szív-, és bizonyos érműtétek kapcsán merült fel a gyanú, hogy a megváltoztatott keringési viszonyok következtében a vér-agy gát átjárhatósága is megváltozik, és káros anyagok kerülhetnek az agy sejtjeihez. Mindezek bizonyára fontos szerepet játszanak, de nem hagyhatók figyelmen kívül a beteg bódítására, altatására használt gyógyszerek sem. A tünetegyüttes mindenesetre nevet is kapott: műtét utáni zavart tudatnak, az angol elnevezés rövidítéséből POCD-nak (postoperative cognitive dysfunction) nevezték el.


A Pittsburghi Orvosegyetemen végzett biokémiai és molekuláris vizsgálatok szerint bizonyos altatószerek előmozdítják az ún. béta amyloid képződését. Ez az az anyag, amelynek a molekulái összecsapódva lerakódnak az Alzheimer-kóros betegek agyában az agysejtek körül, s aminek a betegség súlyos tüneteit tulajdonítják. Más, állatkísérletes vizsgálatok tanúsága szerint pedig az altatószerek egyes típusai gátolják az idegsejtek megújulását, pontosabban az osztódás utáni érésüket, ami - a legújabb adatok szerint - döntő szerepet játszik az agy emlékező, memória tevékenységében. A Kaliforniai Egyetemen néhány napos patkányokat kezeltek egy gyakran használt altatószerrel. A kezeletlen állatokkal összehasonlítva jelentősen elmaradtak a tanulási, emlékezési képességek tekintetében, s a hátrányt a későbbiekben sem sikerült behozniuk. "



Jó tudni, h nem csak idős emberekre vonatkozik, fiatalokra is. Én 19-20 éves voltam, mikor altattak... Bár nagyon nagy problémám nem lett, elvégeztem az egyetemet, kiemelkedő volt a tanulmányi eredményem, de érzékelhetően sokat romlottam....

2008. aug. 7. 13:42

"Milyen utóhatása lehet az altatásnak embernél?


Évente világszerte 60 millióan esnek át altatásban végzett műtéten. Az altatás legtöbbször úgy zajlik, hogy egy kezdő injekciót altatógáz adagolása követ. Napjainkban, amikor az altatás fokozott biztonsági intézkedések mellett zajlik, idős emberek is nagy biztonsággal eshetnek át az operáción. Ismert tény azonban, hogy a műtéti beavatkozáson átesett betegek egy kis hányada az operáció után átmeneti memóriazavarral küzd. A jelenséget műtét utáni zavart tudatállapotnak (angol nevén postoperative cognitive dysfunction, POCD) nevezték el, amely napokig, hetekig, ritkábban akár egy évig is tarthat. A főként idősebb pácienseknél előforduló állapot oka nem tisztázott, a műtét alatti vérnyomás-ingadozás, az agyi vérellátás ideiglenes zavarai is okozhatják, de felmerül az altatásnál használt szerek direkt hatása is. Az viszont jelenleg még nem ismert, hogy az altatás (és a POCD) összefügg-e az Alzheimer-kór kialakulásával is. Amennyiben a jövőben bizonyítást nyerne az, hogy egyes altatógázok valóban növelik a béta-amiloid fehérje termelését, az alátámasztaná a feltételezést, hogy ezek a szerek olyan hosszú távú, visszafordíthatatlan memóriazavarok kialakulásában is szerepet játszhatnak, mint amilyen az Alzheimer-kór. "

2008. aug. 7. 13:40
Úgy hallottam, h ébren hiába adnak fájdalomcsillapítót, akkor is fáj. De az altatás elég kockázatos, én legalábbis nem szeretném, h újra elaltassanak, inkább a fájdalom, pedig nem vagyok vmi nagy fájdalomtűrő képességű ember. Ahogy az állatoknál is kockázatos az altatás, úgy az embernél is, csak sokszor nem lehet mást tenni, kénytelenek altatni és ritkán lépnek föl az altatás mellékhatásai, mint a memóriazavarok. Patkányokon is végeztek kísérleteket az altatással kapcsolatban, hát mit ne mondjak, nem a legjobbak az eredmények...
3. lill
2008. aug. 7. 12:41

sziasztok!

nekem tervben van altatásban.. de még nincs ilyen téren tapasztalatom, engem is érdekelne, mi hogyan megy..

2008. aug. 7. 11:54
Nem, éber állapotban távolították el kb 3/4 óráig tartott így, rágórésze nem felfelé oldalra nőtt.
2008. aug. 7. 11:49
Végeztek valakinek altatásban bölcsességfog eltávolítást?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook