Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Végeztek valakinek altatásban bölcsességfog eltávolítást? fórum

Végeztek valakinek altatásban bölcsességfog eltávolítást? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 18. 14:13

Hogy érted,hogy az infúzió fájt?Csak egy szúrás,nem?

Előtte adtak nyugtatót?Úgy hallottam hogy szoktak,valami D betűvel kezdődő neve van.

És amikor beadták az altatót,tényleg elaludtál,és már csak akkor ébredtél fel mikor kész volt az egész?:)

Megkérdezhetem,hogy mennyibe került mindennel együtt?

2013. szept. 18. 14:05

Igen, magánklinika.

Mütét előtt panorámaröntgenre küldtek, meg vérvételre (labor) és EKG-ra. (Utóbbiakat az altatás miatt.)

A műtét nem fájt, csak az infúzió. 2 óráig tartott, a két alsót vették ki, elég komplikált volt. Már a hazafelé úton bedagadt az egyik fele, ma reggel meg arra ébredtem h zsibbad a nyelvem. Valószínű ödémám van, vagy megsérült egy ideg,

Viszont nekem egyáltalán nem fáj, csak ez a zsibbadás rossz.

Ezen túl kell esni sajnos, mert ha bentmaradnak ezek a fogak, akkor sok bajt okozhatnak később.

264. d4747860fa (válaszként erre: 263. - Pera0322)
2013. szept. 18. 11:19

Leírnád hogy hogyan zajlott az egész?

Ez magánklinika?

2013. szept. 18. 08:34
Nekem tegnap este volt a műtétem altatásban Pesten. Én dr.Mód Ákost ajánlom, a Frankel Leó utcában műt keddenként.
2013. szept. 9. 14:48

Sziasztok!

Látom régóta nem járt erre senki :(

Valaki tudna mondani egy jó helyet Budapesten,vagy Esztergom környékén,ahol altatnak?

Árak hogyan alakulnak mostanában?

2013. máj. 27. 15:40

Sziasztok! Bő két hete műtötték ki 3 bölcsesség fogam altatásban vidéken. Egy fogam sem volt kinőve, mindegyik vízszintesen feküdt csak a röntgenen lehetett látni, valamelyik benne volt az álkapocsban.

Nem mondom hogy egy sétagalopp volt, mert közben a műtét után be is gyulladt a két alsó, így volt pár kezelés a kórház után.

De ha újra kezdhetném, akkor is csak ezt választanám.

Utána így is úgy is fáj, de legalább akkor csak egyszer szenved az ember.

260. Star6
2013. máj. 20. 09:47
A SOTE szájklinikáján teljesen ingyen TB kártyával elvégeztek a röntgentől kezdve mindent. Egyszerre kihúznak akár négyet is, persze altatásos műtét keretében. 2 napot be kell ezért feküdni de megéri. Műtétből csak annyit venni észre hogy adnak két Dormicumot betolnak, aztán a kórházi ágyadban ébredsz. Külön rá is kérdeztem hogy megvolt e a műtét mert annyira nem vettem észre. Kicsit nehéz nyelni egy óra hosszát, ivás után pedig fáj a helye, főleg az alsóknál. Másnapra nekem semmi bajom se volt.
2013. márc. 14. 15:03

en is megyek huzasra, ma megint letort a balso also bolcsesseg fogambol egy darab, tehat eppen maradt belole egy csonk, hat igy is ki tudjak huzni, es nem kell bemenni a szajsebeszetre!


ugye? :)

258. Viktory90 (válaszként erre: 245. - Szandra1211)
2013. jan. 27. 11:13
Én nagyon sokat találtam, maga a bölcsességfog kihúzása az egy 20-30 ezer HUF/db
257. Viktory90 (válaszként erre: 248. - Juccca)
2013. jan. 27. 11:12
Szija! Azt szeretném tőled megkérdezni, hogy ahol te voltál az helyileg merre van? Próbáltam rákeresni az interneten, de sehol sem találtam! Előre is köszönöm a válaszod!
2013. jan. 27. 11:10
Szijasztok! Szeretnék érdeklődni, hogy aki már volt a Semmelweis-en bőlcsességfogat kihúzni, mennyibe kerültek a költségek, úgy értem én már megannyi helyet megnéztem, végighívtam sok magánorvost és csak az altatás valami 50-80 ezerig horribilis árba került, + ugye bár még a bőlcsességfogak kihúzása az /db 20. Nem vagyok túl anyagias, de ezt jelenleg akkor sem engedhetem meg magamnak. Ez ügyben szeretném kérni a segítségeteket!!! Előre is köszönöm! :)
2013. jan. 17. 11:14
mármint úgy értem,hogy amikor elmentél időpontért hozzá.:)
254. calendula88 (válaszként erre: 253. - Ladyird001)
2013. jan. 17. 11:14

Szia!


Mennyi időre rá kaptál időpontot hogy elmentél először a dokihoz?

2013. jan. 16. 10:39

Kedves Mindenki!


Én pénteken megyek a kórházba, altatással fogják mind a négy bölcsességfogam eltávolítani. A felső kettő félig meddig kint van, az alsók még nem nőttek ki.

Azért kértem altatást ,mert rettegek az egésztől... De így is nagyon félek, az altatás miatt is, és az ébredéstől méginkább... Biztos vagyok benne hogy pánikolni fogok azon a bizonyos reggelen... remélem, túl fogom élni :-)

2012. dec. 31. 13:35
Kedves Gyagyás! :)Először is, hogy vagy? Vannak fájdalmaid? Én szerdán megyek a klinikára, de nem ismerem az orvost akit írsz...4 bölcsesség fogat kell kiszedni, mert össze-vissza bújnak ki,ferde torlódik a fogsor. +2-t összetört porrá az orvosom csak a gyökér maradt bent persze mind 2 a bölcsesség mellett,azt is ki kell szedni. Mindenképp altatásban szeretném, mert én is rosszul lettem kaptam kb 5 injekciót de nem sikerült kiszedni,mert még a gyökere is az állkapocscsontba van nőve... :S Nagyon félek, milyen költségekre kell számítani. Nem szeretném magán kh-ban csak a Mária utcai klinika jöhet szóba és szerintem a TE Orvosod..... Mikor bemegyek rögtön őt kérjem, hogy működik ez? Nagyon köszönöm!
2012. dec. 20. 15:00
Sziasztok. Gondoltam én is megosztom veletek a tapasztalataimat. Én is a Mária utcában voltam bölcsességfog eltávolításon. Előtte a Szentkirályi utcába mentem el, ahol sima helyi érzéstelenítéssel szedték volna ki az egyik fogamat, de rosszul lettem az érzéstelenítőtől, és ott azt javasolták, hogy altatásban szedessem ki a fogaimat. Ezután mentem el a Mária utcába, ahol dr. Vámos Dáviddal konzultáltam a fogammal kapcsolatban, elmeséltem neki, hogy helyi érzéstelenítéssel nem ment, és szeretném, ha elaltatnának. Elmondta a veszélyeit, majd adott egy időpontot, és elmondta, hogy milyen vizsgálatok szükségesek ehhez a műtéthez. A műtét előtt és után is nagyon kedves, segítőkész volt. Az ünnepek ellenére is azt mondta, hogy ha bármi probléma lenne, hívjam azonnal. Csak ajánlani tudom. Nagyon kedves orvos volt. És az egész műtét teljesen ingyenes volt.
2012. nov. 23. 21:56

Sziasztok,


Nekem tegnap azaz nov 22én délután szedték ki a jobb alsó bölcsességfogam, miután egy ideje non-stop begyullad. Hát maga a kiszedés egy igazi horror volt, annak ellenére, h egy igazán profi doktor végezte, aki kifejezetten jó fej volt. Kb másfél órát küzdöttünk, mivel nagyon kapaszkodott a "kis" szörnyeteg.


Bavallom egyszer el is tört a méss a vér látványától, meg a hangoktól... Nem bírtam, hiába nézek sok Dexter-t :D De még ezt is nagyon kedvesen ezelték, hagytak hagy sírjam ki magam, aztán folytattuk. Ugyanis az enyém kettőben jött ki. A másik kis gyökérhez kicsit furni is kellett.


Tegnap még nagyon fájt, de ami meglapő volt, az az, hogy simán tudtam aludni vele, max 6-7 óránként cataflamozok. Plusz szedem a Dalacin 300-at. Délutánra kicsit bedurrant, de a jégzselé és a cataflam levitte pik-pak. Amúgy ez a Dalacn egy csoda szer, max 2nap alatt mindig levitt minden gyulladást.


Nekem a doki max 5napot mondott míg fájhat, de általában 3nap. 1 hét múlva varratszedés. Bár holnap vizsgázom, azért kellet sürgősen megcsinálni, mert szurdogált és jövő hét végén elutazom egy hétre és nem akartam, h ott durranjon be.


Érdekes, h mint egy előttem szóló én is úgy tudom h ez a tejtermék dolog egy városi legenda, én 1nap után már ehetek. ( Örülök is, berendeltem jó kis mascarponés gnoccit) :)) Szájzáram sincs vészesen, enni is simán tudok. Ma elkezdtem a chorsodyl-t használni, ahogy a doki tanácsolta.

249. yankees
2012. okt. 27. 10:07

nekem tegnap vették ki mind a négyet altatásban. Felső kettő kint volt, ez sima foghúzásnak számított, még varrni sem kellett. Az alsó kettőt viszont feltárták, kiszedték, összevarták. A jobb oldalon alul fel van dagadva az arcom, de nem fáj a helye. Az arcom egy kicsit igen, ha mondjuk hozzáérek, de nekem nem kellett fájdalomcsillapító, antibiotikumot viszont kell szednem.

Lehet azért nem fáj. mert nem érintett ideget és szerintem nem fűrészelt csontot sem.

248. Juccca (válaszként erre: 246. - Dyyus)
2012. okt. 15. 17:15

Szia!

Páromnak altatásban szedték ki egyzserre a 4-et! Neki sem javasolták az altatást, de ő ragaszkodott hozzá, így simán megcsinálta a doki! Pesten a Sote-n csinálták Tb-re! nagyon meg voltunk elégedve mindennel! Ha még bámi kérdésed van, írj nyugodtan privit!

2012. okt. 5. 11:24

Sziasztok!


Nekem kicsivel több mint egy hete szedtek ki a bolcsessegfogaimat bal oldalról. Nagyon féltem tőle,úgyhogy előtte fórumokat is olvasgattam de végül rávettem magam a beavatkozásra. Nagyon jó és kedves szajsebeszhez mentem,anyukám ajánlotta,ha valakit érdekel kiaz írjon nyugodtan:) szóval egyszerre szedtek ki két fogamat helyi erzestelenitesben,a felső simán ment mivel az mar majdnem teljesen kibújt. Az also fog bonyolultabb volt,szenvedtünk is vele és a beavatkozás közben be kellett adni meg egy erzestelenitot mert fajt ahogy feszegette az orvos. Végül egyben és minimális furassal nagyon ügyesen kiszedte az orvos,kaptam alulra két oltest és mehettem is. Én rögtön bevettem fájdalomcsillapítót úgyhogy estig alig fajt. Na viszont éjjel alig aludtam,mert kicsit fajt és vérzett is. Másnapra feldagadt de a verzes abba maradt szerencsére. Két napra rá le is ment a dagadtsag,viszont meg vagy egy hétig napi 3 fajdalomcsillapiton éltem ugy fajt... Tegnap voltam varratszedesen azota folyamatosan javul és ma meg nem szedtem be semmit,úgyhogy talán alakul! Persze antibiotikumot is kaptam a foghuzas után,be is szedtem.

De összefoglalva,nem volt annyira szörnyű,altatasban végeztetni pedig teljesen felesleges,nem kell félni,tulelheto:)

Remelem tudtam segíteni valakinek a történettel!

246. dyyus
2012. okt. 3. 19:08

Sziasztok!

Kérem segítsen nekem valaki. ;(

A két alsó bölcsesség fogat kellene kiműteni,/vízszintesen fekszenek/ de nálunk itt Nyíregyházán erre esély sincs,hogy altatásban elvégezzék.Totális ellenállásba ütköztem itt. :((

pedig szeretném egyszerre letudni a két fogat.

Hová,kihez fordulhatnék??

Teljesen elvagyok keseredve. ;(

Erről a műtétről nem is hallottam ezidáig soha.

34 éves vagyok és most derült ki a mai napon,hogy "mik",de leginkább hogyan nőttek bennem. :O

Pest sem lenne akadály számomra,csak sajnos nem ismerek onnan fogdokikat,szájsebészeket.

Segítsetek!!

Kérlek!!

2012. jún. 1. 10:49
és magán rendeésen mennyibe kerül egy bölcsesség fog kihúzása?alul eddig kibujt,de a felsők most kezdenek,de nincs helyük
244. Juccca
2012. márc. 8. 12:23

Sziasztok!


Tud ajánlani valaki pesten olyan (magán)klinikát, ahol altatásban szedik ki a bölcsességfogakat?


Előre is köszönöm!

243. Puska
2012. márc. 6. 15:34
Köszi mindenkinek!
2012. márc. 6. 14:46
Ha már ott vagy szedesd ki mind a 4-et szenvedni. Igy egyszer van a szenvedés kb 2 hétig. Egy barátnömnek egyesével szedték ki 3 hetente igy honapokig csak ezzel szenvedett. Nekem egy orás mütét volt de nekem nem volt kinöve egyik sem.
241. Eszterkee (válaszként erre: 239. - Puska)
2012. márc. 6. 14:46
Először el kell menni fogorvoshoz, csinálnak röntgent (valószínű) és kapsz beutalót szájsebészetre. A többi kérdésre nem tudom még a választ, én is előtte állok.
2012. márc. 6. 14:44

Sziasztok!


Van valaki, aki Pécsen csináltatta altatásban?

239. Puska
2012. márc. 6. 14:42

Sziasztok!

Segìtséget kérnék tőletek.Sajnos mindkèt alsò bölcsessèg fogam fàj.Mivel nem igen bírom a fàjdalmat arra gondoltam hogy altatàsban kiszedetnèm mindkettőt. Hogy zajlik ez?Kit kell hìvni?Ès mennyi kerül?

238. pipu369
2012. febr. 16. 20:35

Na hát azthiszem örömmel kijelenthetem,hogy túl vagyok rajta :)

Ugye ott tartottam,hogy korházba vagyok és várom mikor mehetek haza.

Aznap délelött hazaengettek,írtak fel 1 doboz antibiotikumot és 1 doboz Cataflam-t amiből 1 szemet sem kellett bevegyek! :)

Hazajöttem 1 hétig folyamatosan feküdtem,reggelire narancsot és banánt daraboltam fel kicsire mert csak úgy tudtam megenni mivel nem nagyon tudtam kinyitni a számat ebédre pedig valami főzeléket vagy pépeset a vacsorám meg ugyan az volt mint a reggelim.

Jegelni már itthon egyáltalán nem jegeltem

a 3.nap körül az arcomról a duzzanat is eltünt,viszont a helyén kék zöld foltok maradtak,amik úgy 5-6.nap körül tűntek el.

Napi 4-5X mostam a fogam,nagyon óvatosan a varratokat is és nyomattam a szájvizet.

Fájdalom egyáltalán nem volt,a nyelvem viszont kb 10 napig folyamatosan zsibbadt :)

1 hét után varratszedés,utána pedig óráról-órára jobb volt,már nap végére szemmel láthatólag is sokkal nagyobbra tudtam kinyitni a számat mint reggel.

Most ott tartok,hogy 4 napja szedték ki a varratokat a számat már majdnem teljesen ki tudom nyitni,és már a fogak helyén is rágok.

Az altatást egyáltalán nem bántam meg mindenkinek csak ajánlani tudom!

Nagyából ennyi az én történetem,remélem valakinek tudtam segíteni! :)

Kitartást mindenkinek!

237. czirmim
2012. febr. 7. 22:35

Hősök vagytok gyerekek!!! Komolyan!


Nekem ma húzták ki a jobb felső 8-asom, de akkora mákom volt, hogy pár perc alatt kint is volt a fog. Pedig már a legrosszabbakra is fel voltam készülve.

Persze sima gyökér, és valami minimális fogása is volt, mondjuk nem sok, mert az első próbálkozásnál eltört a fog, le is nyeltem belőle egy kis darabot :)

Szóval én megúsztam szenvedés nélkül.


Kitartás és mielőbbi gyógyulást Nektek!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook