Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Végeztek valakinek altatásban bölcsességfog eltávolítást? fórum

Végeztek valakinek altatásban bölcsességfog eltávolítást? (tudásbázis kérdés)


146. Anka71
2010. nov. 3. 10:15

Sziasztok!

Ezt már kérdeztem egy fórumon, de ott nem kaptam választ, ezért felteszem itt is, hátha...

Arról van szó, hogy lányomnak fogszabályzója van, és ki kell majd húzni a bölcsesség fogakat. Ezért panoráma röntgennel időnként ellenőrzik, hogy hol tartanak a bölcsesség fogak.

Most, a legutóbbi felvételnél a fenti két bölcsességfog már mutatja magát valamennyire, de az alsók egyáltalán nem. A dokonő azt mondta, nem is lesznek alsó bölcsességfogai, és ilyen előfordul.

Volt már ilyen valakinek, vagy valaki ismerősének, hogy alul nem nőtt bölcsifog?

Mert mondjuk boldog lennék, ha így lenne (két szenvedéssel kevesebb lenne a lányomnak). Csak olyan kételkedő vagyok. Köszönöm, ha ír valaki.

2010. nov. 2. 14:35
Sziasztok! Szerintetek lehetséges, hogy egy ki nem nőtt bölcsességfog okozhat brutál hajhullást? A panoráma röngten szerint vízszintesen nő, nincs helye. De egyéb elváltozást nem látott rajta az orvos.
2010. okt. 22. 21:56

Szisztok:-)

Nekem október 4-én vették ki a jobb alsó és a jobb felsö bölcsességfogamat helyi érzéstelenítéssel.A mütét elött 10 percel kaptam egy nyugtató gyógyszert, habár nem voltam már ideges, csak túl akartam lenni rajta. A szurikon kívül semmit nem éreztem. A doki végig mondta, hogy mit csinál, meg az asszisztensnö mellei lógtak a bal arcomba:-))Az egy kicsit kellemetlen volt, dehát nem tehet róla, hogy nagy mellekkel van megáldva. Egyszóval kb 40 perc alatt megvolt, bedagadt, de az úton hazafelé már jegeltem. Kaptam antibiotikumot és az otthonról hozott jól bevált cataflamot szedtem. A duzzanat kb 6 napig volt meg, szépen csökkent napról napra, enni már másnap rendes ételt ettem. Nekem nem lett szájzáram hál istennek. A fogmosás is rendesen ment, az alvás nálam is szintén félig ülö helyzetben. De hál istennek vége, kiszedték a varratokat 10 nap után, az volt a legidegesítöbb, míg bent voltak. Jönne a másik két oldal, de azzal most várok még,mert nincs velük problémám, de a doki szerint jobb ha azok is kijönnek majd:-)


Egyszóval tudom kicsit hosszúra sikerültem, de nem olyan vészes dolog ez! Élötte öszeolvasgattam mindenféle rémtörténetet,pedig én aztán nem félek a fogdokitól, de már kezdtem parázni rendesen.

A lényeg, hogy megbízható és jó doki legyen, a legjobb, ha szájsebész csinálja. Az otthoni árakat nem tudom, itt Németországban a betegbiztosító fizeti az egészet, kivéve, ha altatással kéri az ember....

143. katus3 (válaszként erre: 142. - Roslin)
2010. okt. 22. 14:39

Húúú te szegény.:-( Jobbulást! Sztk-s fogorvos, akkorra tudott olyan időpontot adni,ami az esti órákban van,mert nincs kire hagyni a gyerekeket. Amúgy 5000 ember jut rá.

Nekem is volt már kettő szájüregi műtétem,hát nem kellemes. Lehet ezért félek annyira.

142. Roslin
2010. okt. 21. 21:24

Katus, kitartást neked! Háát, december még messze van. Hogyhogy ilyen sokára kaptál időpontot?


Nekem van egy kis hőemelkedésem, meg húzódik eléggé a műtét helye, most nem vagyok a legjobb formában. Már a negyedik cataflamom lenne, nem akarom bevenni. Algopyrint vettem helyette, remélem hat lassanként...

141. katus3 (válaszként erre: 140. - Roslin)
2010. okt. 21. 15:36
Szia! Jobbulást neked! Én rettegek a fogorvostól,de végre elhatároztam magam,kértem tegnap időpontot,és átnézetem a fogaimat. Most még nincs nagy gáz, 1-2 tömés,stb,de már előre félek.,pedig december 9-re van időpont.
140. Roslin
2010. okt. 21. 14:35

Annyit felejtettem ki, hogy mindez a szolnoki MÁV kórház szájsebészetén történt.

Fogmosás megvolt, nem fájt. Csak a fogkefének azt a picike fejét is alig bírtam a fog helyéig benyomni a számba... Szájzár tehát akad, de a beszédben nem akadályoz :))) túlzottan.

139. Roslin
2010. okt. 21. 14:28

Látom, eléggé kihalt ez a fórum, de azért leírom a tapasztalataimat, hátha valakinek a segítségére lesz.


Tegnap voltam a műtéten, a jobb alsó bölcsességfogamat vették ki helyi érzéstelenítésben. Az egyetlen fájdalom, amit éreztem, az az injekció beadása volt, de ennyi. Nagyon profi az érzéstelenítés!! Ok, nem könnyen jött ki a fogam, de egyáltalán nem volt olyan vészes, mint amire számítottam. Köszönet dr. Hauk Tibor főorvos úrnak és a kedves asszisztensnőjének, Rónyainé Marikának, meg a kéményeknek, háztetőknek, amiket a beavatkozás közben bámultam :))

12.000 Ft volt a dolog. Azt mondta, nem kell az antibiotikum, és a tejjel kapcsolatos tilalmat sem említette. Fel van dagadva az arcom, jegelem többé-kevésbé folyamatosan, és nem fekszem le, aludni olyan félig ülő helyzetben sikerült - egész jól :).

A varratok kicsit húzódnak, a Cataflam segít. A bébiétel-gyártók meggazdagodnak rajtam :))))

Most jön viszont az izgalmas része, megyek fogat mosni. A doki adott egy nagyon puha sörtéjű fogkefét, azért kicsit félek...

138. Roslin
2010. okt. 13. 18:57
Jövő szerdára előjegyeztek...
137. Roslin
2010. okt. 12. 21:35

Sziasztok! Nekem már régóta mondogatták különböző fogdokik, hogy ki kéne venni az alsó bölcsességfogaimat. Vízszintesen nőttek. Ma elő akart jegyezni a doki, de egyerlőre nem engedtem. De csak el kell mennem, mert ki fog lyukadni, és csak rosszabb lesz...

Nagyon félek, még a héten - leginkább holnap - fel kéne hívnom az orvost időpont miatt. Én szolnoki vagyok, itt nem csinálnak altatásos akciót. Másik városba meg nem akarok ezért utazni, az anesztézia áráról nem is beszélve... Meg amiket írtatok az altatásról, az se túl bíztató...

136. nanuka
2010. okt. 6. 09:04

Szerintem is felesleges az altatás - az még egy csomó plusz kockázat, nem véletlenül törekednek arra most már mindenhol, hogy csak legvégső esetben altatnak.

Nekem 3 hónap különbséggel szedték ki a 2 alsó bölcsességfogamat, amik ferdén nőttek. Még nem voltak kibújva, csak a röntgenen látszottak, de persze már tolták össze alul a fogsorom. A doki nekem azt mondta, hogy 3 hónapot mindenképp várjak a 2 műtét között, mert ha egyszerre faragják le mindkét oldalon az állkapcsomat, akkor az baromi könnyen fog törni. Aztán jött nekem is a fogszabályzó :)

135. gica26
2010. szept. 28. 11:16

Sziasztok!Én is megosztanám veletek a tapasztalatomat!!!Hónapokig szenvedtem a bölcsesség fogammal és csak a félelem tartott visza attol hogy kihuzassam.Nagyon nagyon sok helyenkeresgéltem hogy hol és mennyiért csinálnak altatásban foghuzást...de most utolag rádöbbenve felesleges mert kibirható!!!Még én is kibirtam aki Egyenesen retteg a rogorvostol!!!

már annyira fájt hogy a fülem is bedurrant tölle....éjszakákat nem aludtam..kerestem a neten egy ügyeletes fogászaTOT Ami hétvégén is müködik .felhivtam és egy kedves hölgy türelmesen végighallgatta a probélmámat.Bementem a fogászatra és rettentö türelemmel és odafigyeléssel volt hozzám a Dr nö:))Látta rajtam hogy nagyon félek.és mielött hozálátott volna a dolgához megnyugtatott.5 perc alatt kiszedte a fogam :))Semmit sem éreztem .Szoval szerintem felesleges az altatás és költségkimélöbb is csak meg kell hozzá taláni a megfelelö embert .

mindenkitöl bocsi a kisregényért

134. dori_1005 (válaszként erre: 133. - Joe965)
2010. szept. 26. 18:26

Köszi,igazad van, biztos ki lehet bírni, pláne ha csak az egyik oldalt csinálják meg. Nincsen gyulladásban hála az égnek, csak a fogszabi miatt kellene eltávolítani, hogyha azt leveszik, akkor ne nyomja vissza a helyrehozott fogakat.

Kössz mégegyszer:D

133. joe965
2010. szept. 24. 21:41
dori_1005-nek Hali Ha az én véleményemre kíváncsi vagy én nem szedetném ki a 4b. fogam egyszerre, maximum kettőt és azt is csak egy oldalon.Az oldalt fekvős fog kivétele ugyan kicsit nehezebb de ez ne riasszon vissza.Az altatásos módszert felejtsd el fölösleges.Inkább tanulj az esetemből és gyulladásmentes fogakat húzass és teljesen STERIL környezetben. A némi "szájbaturkálás" ugyan nem kellemes de fájdalommentes és ki lehet bírni. Ja fontos műtét után használj hűtést az arcodra. én nylon zacskós sót hűtöttem és tettem törölközőbe/ egyszeresen belecsavarva/ az arcomra.Sokat segít hiszen a hideg maga is gyulladáscsökkentő. Hajrá dori.
132. joe965
2010. szept. 24. 21:23

Űdv mindenkinek. Folytatom a 9.hó 19.-ei írásomat.

Harmadik szájseblátogatásom:Közöltem a dokival, hogy a fájdalom ugyan csökkent mert 1 napja szedem az antibiotikum, de úgy gondolom, hogy már 14 nap után nem kellene még ennyire sem fájnia.Némi hümmögés után kérdezés nélkül hidrogén peroxidos öblítés és branuolos gézcsík behelyezés következett.Nos most már kétnaponta ismételjük, így éjszakára 1-2 fájdalomcsillapító bevétele még szükséges. /műtét utáni 17. nap/ Tehát mi a tanulság? ELFERTŐZTÉK AZ ORCÁMAT!!!!!! Köszönet az sztk-s ellátásnak. Később még írok.

2010. szept. 23. 12:57

Sziasztok!


4 bölcsességfogamat szeretném kiszedetni, mert fogszabályzót szeretnék. Viszont mind a négy merőleges a többi fogamra, tehát teljesen elvannak feküdve, a tavalyi fogorvosom mondta, hogy azokat csak műtét során lehetne eltávolítani.

Elég körülményes lenne a fogak elhelyezkedése miatt,félek a fúrástól,vágástól és a hasonló véres dolgoktól.

Pesten tudtok olyan orvost, aki vállal altatásban végzett műtétet,akinél nem 60.000-be kerül maga az altatás?


És amúgy mennyire bevállalható altatás nélkül egy ilyen műtét?

Köszi


Üdv,

Dóri

130. nanuka
2010. szept. 22. 14:23

2 ilyet éltem túl altatás nélkül, kb 50 perc egy ilyen műtét. Fájdalomra nem emlékszem a műtét alatt, én inkább a szagoktól (fúróval faragták az állkapcsomat) voltam kicsit rosszul, meg a szájterpesztől. Az első után kapásból írta a doki az antibiotikumot egy hétre, hogy ne lépjen fel gyulladás. Nem is volt semmi gond. Persze szépen feldagadt, jegeltem, cataflamot szedtem, de azt is csak 8 óránként - első 2 nap 6 óránként. A második műtét után csak a fájdalomcsillapítót akarták felírni, én kérdeztem rá, hogy gyulladáscsökkentőt nem kapok? Erre: szeretne? Igen, szeretnék.

Jó, akkor írom.

És tényleg felírta, és így nem is volt semmi gond. Egy hét múlva már alig-alig éreztem fájdalmat. Résen kell lenni, ha nem írnak gyulladáscsökkentőt maguktól, kérni kell!

2010. szept. 22. 12:59

Sziasztok!

Én múlt pénteken végre eljutottam kihúzatni az első bölcsifogamat. Nagyon féltem mert a fogaim erősek és nagyok...Még nem bújtak ki és nagyon ferdék...Én Dr.Rásonyi Kovács Orsolyát választottam, aki a Mária utcai klinikán dolgozik és minden elismerésem az Övé!A foghúzás majdnem 60 perces volt, de nem kellett szenvednem!Én csak ajánlani tudom mindenkinek!Kedves, aranyos és PROFI!Ja, és mindez és még az elkövetkezendő 3 bölcsifog húzás TB támogatással!!!

128. Huncutka84 (válaszként erre: 127. - Joe965)
2010. szept. 19. 23:44
Kurva gyorsan csináljanak röntgent... lehet h "megbaszkurálták" műtét közben az elötte lévő fog gyökerét... kb hasonló probléma volt, nagyon fájt pedig már nem kellett volna (kb fél év fájdalomcsillapító mire rájöttek)
127. joe965
2010. szept. 19. 16:12
Üdv mindenkinek! Az én esetemet szeretném megosztani mindenkivel.SZTK-ás megoldással, altatás nélkül húzattam ki jobb alsó nyolcasomat,szept.7-én.A fogam elég mélyen az íny alatt, de egyenesen volt elhelyezkedve. A bonyolultságot az okozta, hogy az állcsonttól nem fért ki ezért köszörülni kellett belőle.A műtét után meghalgattam az szájsebész tanácsait.Tisztántartás, tejtermék és szeszfogyasztás mellőzése varratszedésig.Ezeket betartva is erőteljes fájdalom, duzzanat, jegelés következett. Szept.14.-én varratszedés. Folyamatos fálydalom.Gyógyszerek arzenáljának felvonultatása. A szájsebész válasza erre a kérdésre:nem egyszerű foghúzás volt.Szept.17.-e elmentem a fogorvosomhoz, aki azt mondta a sebek szépen be vannak gyógyulva duzzanat nincs az ínyen. A műtét helyére betőmködött egy pici gyulladáscsökkentő gyógyszert ami átmenetileg csökkentette a fájdalmat is.Újabb fajta fájdalomcsillapító szedése következett, amivel most kb 5 órát birok.Szept 19-e van a helyzet változatlan, fájdalom továbbra is. Szept. 21.én visszamegyek a szájsebre, nem bírom tovább. Várom a hozzászólásokat, tanácsokat.Később megírom mire jutottam a harmadik szájseblátogatásom után.
2010. jún. 25. 15:55

Na képzeljétek: bedurrant a fogam (amely kihúzandó volt), gennytasak stb... és így gyorsított felvételbe történt minden...az a lényeg, hogy tegnap elmentem Ónodi Doktor Úrhoz, hogy altatásban végezze el az összes fogam helyrehozatalát. Képzeljétek, amikor beadták az altatószert vénásan egy ideig semmit nem éreztem, aztán jött a szédülés és ennyi...elaludtam. Utána pedig kipihenten ébredtem (MINTHA EGY JÓT ALUDTAM VOLNA OTTHON-még rossz álmom sem volt) SEMMI FÁJDALOM!!! NEM VOLT, FEJFÁJÁS SEM, HÁNYINGEREM SEM VOLT!!!

Ami még a LEGCSODÁLATOSABB, HOGY NINCS SZÜKSÉG MÉG FÁJDALOMCSILLAPÍTÓRA SEM!!! Én teljesen le vagyok döbbenve... Fel sem dagadt egyáltalán az arcom a húzások után!!!

Nagyon profi Ónodi!!!

Kedves mindenki (beleértve az altató orvost és a többi ott levőt...)


Annyi, hogy a torkom egy nagyon picit érzékeny és a vér ízét érzem (húzások miatt)....

4fogat húzott, amelyből 2 gyökérhúzás volt és 10 (7 + 3) fogat tömött (7 teljesen betömött, 3 ideiglenessel)+ fogkőleszedés és ingyen kitisztította a gennytasakot két oldalt.


Én azóta teljesen le vagyok döbbenve....milyen egyszerű és teljesen fájdalommentes az egész procedúra!

2010. jún. 22. 11:01

Ember és ember között is ugye van különbség, hát bölcsességfogak között is...egy ismerősömnek egy laza kézmozdulattal kirántották a bölcsességfogát, nekem egy darabbal, aminek még szépen kint is volt a vége, tehát meg lehetett fogni fogóval rendesen, másfél órát küzdött a doki, majd összevarrta, utána jött a kín...kb egy hónapig szájzáram lett, alig tudtam kinyitni a számat, és beszedtem vagy 3 doboz cataflamot+dalacint(mellékhelyiség közelsége ajánlott hozzá erősen)

Szóval vannak hátrányai is, ha valakinek elég erős csontjai vannak :)

2010. jún. 21. 21:56
Sziasztok! Nekem 6 és fél :-)) bölcsességfogam van, és jövő hét csütörtökre kaptam időpontot, mikor kettőt eltávolítanak (egy oldalon van kettő). Nem altatásban csinálják, és nem egyszerre szedik ki az összeset. Mondta az orvos, hogy ugyan erre is van lehetőség, de nem mertem bevállalni azt, hogy az egész számat szétkaszabolják. Úgy gondolom, hogy ha majd az egyik műtéti hely begyógyul, akkor majd megyek a másikra. Nem tudom hogy jó döntést hoztam-e, de úgy gondoltam, hogy mégis jobb, mint hogy alul két oldalt, és felül is két oldalt szétvágják... És ráadásul dolgozom is, úgyhogy már pénteken megyek dolgozni is... Remélem fogok tudni menni... Milyen a gyógyulás? Elég szélsőséges dolgokat olvastam róla már pár helyen... Van itt valaki, aki "ennyire" bölcs itt, hogy legalább 6 bölcsességfoggal rendelkezzen? Még a doki is azt mondta, hogy ilyet még nem látott, hogy valakinek 6 és fél bölcsességfoga legyen! Régen a boszorkányok, a sámánok, vagy a "szellemi vezetők" rendelkeztek ennyivel... Hát köszi...
123. emagdi
2010. jún. 16. 12:32
teljesen felesleges altatást kérni bölcsességfog kivételhez. sima injekcióval is úgy beérzéstelenítenak, hogy nem érzel semmit, és fél óra alatt kész van még akkor is ha nagyon kell bányászni. (arról nem is beszélve, hogy egy halom pénzt megspóroltok ezzel, és egy altatásnak jóval nagyobbak az esetleges kockázatai, mint magának a fogászati beavatkozásnak)
2010. jún. 16. 11:28

Köszönet mindenkinek! Budapesti az ár! Ezek szerint irány Debrecen! :-)

Még szállásal együtt is jobban jövök ki:-)

2010. jún. 16. 08:42

Meg kell csináltatnom nekem is egy pár fogamat hozzátenném,altatásban,én is szétnéztem tüzetesen a neten,a legjobb aron a dentland-os debreceni csinálja a fogakat.Jártam már nála is,hogy kapjak töle egy kalkulálciót.Először is:ingyenes volt az állapotfelmérés,szimpatikus Dr.Ónodi Szűcs Róbert,ahogy az előttem hozzászóló írja azok jellemzőek a rendelőre+orvosra.

A tömések árát számomra kedvező árakon számolta fel, nem a maximum áron -6tól 12ezerig lehetséges-, nekem 8.000-be állapította meg minden fogamnál. Megdöbbentem, amikor megkaptam a végösszeget később emailben:majdnem a fele ár jött ki az előző árhoz képest,amelyet Budapesten kaptam.


Lebigmikének üzenet: Én szerintem is so az a 200e.Budapesten kaptad ezt az ajánlatot?

2010. jún. 15. 09:16
Sztem nagyon NEM REÁLIS!!!Ki volt? Nekem 4 fogamat kell kihúzni, de nem sima húzás ebből 2, mert már nem látszanak a fogak és 7 db-ot tömni. Nekem Ónodi (debrecenben) altatás árával összesen a 11 fogat 141.000-ért ajánlotta. Nagyon jó árakon dolgozik (én már szétnéztem Pesten is, dupla árakon dolgoznak ott). Úgy láttam a honlapján, hogy a bölcsességfogat 15.000-ért távolítja el + a mellette lévő:5.000-ért + altatás ára:65.000.Sztem Neked ennyiből kijöhet.
2010. jún. 14. 13:20

Szeretnék véleményt kérni ha van valakinek tapasztalata.

Kaptam árajánlatot bölcsesség fog + mellete lévő kiszedése altatásban 200e. reális ez az ár?

Köszönettel

118. mzperxyka (válaszként erre: 117. - Verus48)
2010. jún. 12. 13:22

Hello Mindenki, nagyon sokat keresgéltem, hogy hol lehet olcsón és jól megcsináltatnom a fogaimat altatásban...Rájöttem, hogy nem csak az altatás árát kell néznem, hanem a többi árat is, mennyi a tömés ára, húzás stb...Rátaláltam a Debreceni Dr. Ónodi fogorvosra, már voltam is nála állapotfelmérésen és árajánlatot is kaptam már tőle, nagyon olcsón csinálja a foghúzást + a töméseket és nagyon türelmes, kedves, készséges és nagyon jó a légköre a fogászatnak (ami sztem nem mellékes). Olvastam Dr. Hajdú Zsuzsannáról (pesti), ő is csinál altatásban, hát én elmentem hozzá (mert azt olvastam a fórumokban,mennyire kedves és nem a pénzt látja a páciensébe). A legnagyobb megdöbbenésemre, az a nő eleinte tényleg kedves(nek mutatta magát), de amikor az árajánlaotot megkaptam, hátradobtam magam: a tolla NAGYON VASTAGON fogott és amikor már ezt látta, hogy nekem ezek az árak nem tetszenek (Ő úgy gondolta, hogy már nem megyek többet hozzá), már nem volt egyáltalán olyan kedves, sőt..!!!Még tudnék egy pár dolgot mesélni erről a nőről, na mindegy...nem teszem...

A lényeg, hogy sokkal kedvesebb és olcsóbb (pontosan nekem 90.000,-Ft-tal) a debreceni!!! Nem mindegy!!!

Na szóval vigyázzatok, észnél kell lenni, igencsak!!!

117. verus48
2010. ápr. 28. 23:34
Sziasztok, meg tudná vki mondani, HOL lehet altatásban fogakat csináltatni (kb 40 -50 ezer forint/altatás)?????Írjatok már ide!!!Tapasztalatokra NAGYON KÍVÁNCSI LENNÉK!!!!!!!!!!!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook