Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Végeztek valakinek altatásban bölcsességfog eltávolítást? fórum

Végeztek valakinek altatásban bölcsességfog eltávolítást? (tudásbázis kérdés)


236. pipu369
2012. febr. 7. 08:20

na szép reggelt


tegnap estére abbamaradt a hányás és estére már teljesen jól voltam,az éjszakát végigaludtam,fájdalom a torkomon kívül egyáltalán nincs,a vér se szivárog már fogat is mostam és most készenlétbe vagyok,hogy mikor mehetek haza...kezdek éhes lenni mivel már lassan 2 napja nem ettem semmit

nagyából ennyi késôbb írok még

235. Mis_Magic (válaszként erre: 234. - Pipu369)
2012. febr. 7. 01:18

Szegénykém!

Akkor a Te gyomrod annyira nem bírja a vért... :(

Ezen idegeskedtem én is, hogy nehogy rosszul legyek! De csak azért nem, mert én éjfélig ettem, és még hajnalban is egy-egy korty teát ittam. Ezért nem volt totál üres a gyomrom, amitől nem basztatott annyira a vér... A torkod a tubustól kapar, amit ledugtak a torkodba a lélegeztetés miatt! Fájdalmad remélhetőleg nem is lesz, majd cak nagyon kellemetlen lesz az első kajálás... Húzni fognak a varratok, és kétszerese lesz a nyelved mérete... :) Ezt én is furcsálltam, de másnap már visszalankad a duzzanat! Az arcodat egyfolytában jegeld azzal amit kaptál! Ez nagyon fontos! A fájdalmat csökkenti, és nem duzzad fel, meg lilul be! Ha kérdésed van, vagy tanács kell, szólj! :) Kitartás! :)

234. pipu369
2012. febr. 6. 19:59
magic köszi a jótanácsokat amióta írtam annyi változott,hogy folyamatosan hányom a vért de nem annyira vészes fájdalom még nincs bár a torkom elég rendesen kapar ha nyelek
233. pipu369
2012. febr. 6. 13:34

Na ezen is túl vagyunk

kezdem a tegnap estével

Délután fél 6 kor megettem az utolsó szelet pizzámat és 8kor pedig az utolsó korty üccsimet

Éjszakát végig álmodtam a foghúzással kapcsolatban

Aztán eljött a reggel felkeltem jó alapos fogmosás után összepakoltam és jöttem is a korházba

Beértem,egy kedves nôvér fogadott megmutatta a szobát ahol fogok lenni mûtét után és adott egy szekrényt amibe majd pakolhatom a cuccaim .Megjegyzem a szoba nagyon full és igényes hely,külön van neki zuhanyzója,és egy hatalmas plazmatv van a falon.

Na de nem is ez a lényeg...

bejöttem és utána percenként jöttek a nôvérek

elôször megmérték a vérnyomásom,vérkép és jó alaposan kikérdeztek.

aztán jött egy másik nôvér ô hozott egy fehér köntös szerüséget és szólt,hogy majd mesztelenre vetkôzzek le majd vegyem fel

azután egy másik behozott egy nyugtatót amit szigorúan egy korty vízzel szabadott bevennem,gyorsan be is kaptam.

és már csak az altatóorvos jött be és ô is csak kérdezgetett

5-10 percre rá jött a hordágy és irány a mûtô.

ahogy beértünk a mûtôbe nagyon hideg volt és rengeteg mûszer.

majd lekötözték a lábam és benyomtak valamit amitôl totál ellazultam és tették is rá a maszkot a számra.arra emlékszek,hogy két kérdést tettek fel és az 1. re válaszoltam de a másodikra már nem tudtam.

azután amire emlékszem,hogy fekszek az ágyamon.

elôszôr nagyon jól voltam aztán jött a hányinger a sok vértôl és megkéryem a nôvért hogy emelje fel az ágy háttámpáját és egy fokkal jobb volt aztán megint szaril lettem majd megint jól és ez îgy ingadozik.

folyik még a vér de remélem nemsokára kapok vizet

bocsi a fogalmazásért és a helyesírási hibákért még nem vagyok teljesen képbe

232. Mis_Magic (válaszként erre: 231. - Pipu369)
2012. febr. 6. 08:21

Kedves Pipu!

Üdvözöllek a fogatlanok társaságában! :P

Mondom ezt nagy bizonyossággal, mivel lassan negyed kilenc, így nemsoká már műtenek! :) Pár expressz jótanács a mai napra! Mivel ma semmit sem ehetsz, így igyál jó sokat.. Ha lehet, akkor valami rostosabbat! Bár étvágyad nagyon nem lesz a sok lenyelt vértől. Mert bizony azt a sok vért nyelni kell... :-s Bár én este más inkább kifolyattam a számból, vagy kitöröltem, mert nem volt túl gusztusos egyfolytában nyelni. Aztán kora este már ihattam, az kimosta a számból a sok vért, mosta a sebeket, amik szépen ezáltal összehúzódtak. Holnap reggel majd kapsz almakompótot kekszel összedarálva... Na azt először kellemetlen lesz elnyamnyogni, de menni fog! :) Aztán az ebédnél már rutinos leszel.. És nem elfelejteni: holnaptól minden kajálás után Listerinnel öblögetni!!!!

Na, szorítok!! :)

Lebegjen a szemed előtt az, hogy innentől napról-napra jobban leszel. Egy hétig szar lesz, de a varratszedés után már minden sokkal jobb lesz... Én ma vagyok egy hónapos, és már semmi bajom sincs, minden okés! :)

Puszillak, és majd kérek helyzetjelentést! :)

231. pipu369
2012. febr. 3. 21:45

Sziasztok!


Az én történetem nagyon hasonló (idáig) és remélem ezután is mint Mis_Magic-é.

Mindigis utáltam a fogorvost és nagyívbe elkerülte,de karácsony elött történt egy motorbalesetem és a jobb 1 fogam fele letört.

Elmentem fogdokihoz aki gyökérkezelte majd porcelán fogkoronát tett fel.

Majd úgy döntöttem ha már rávettem magam,hogy eljöjjek fogorvoshoz megcsináltatom az összes fogamat.

A fogorvosom végig is nézte a fogaim majd közölte,hogy van egy pár ami tömésre vár de van 2 fog ami menthetetlen.Bal fent 6-os és a jobb lent 6-ost ki kell húzni.

Ezért kezembe nyomott egy beutalót a szájsebészetre majd fehívtam a szájsebészetet egy nagyon rendes és türelmes nővel beszéltem kértem időpontot amely másnap 10-re szólt.ez volt Szerdán.

Csütörtökön reggel 10-re mentem panoráma röntgenre és onnan pedig fel a szájsebészetre ahol megnézte a doki a röntgent és közölte,hogy a két alsó bölcsességfogam el van feküdve és nyomják össze az alsó fogsorom ezért azokat is ki kell húzni de ha már így alakul altatással oldanák meg és mind a 4 bölcsességfogamat kihúznák,hogy később ne legyen vele bajom.Magyarul 6 fogamat húznák altatással.

Az első gondolatom az volt,hogy fas.a legalább túl leszek rajta gyorsan és még érezni se fogom de közbe kicsit féltem is az altatás gondolatától bár kicsivel több mint egy éve volt egy légmellem ott is altatással operáltak és ott sem volt semmi baj.Na mind1 én mondom oké ez jó maguknak is nekem miért ne egyeznék bele?!

Ezután közölte velem,hogy mik a lehetséges következmények és,hogy műtét után legalább 1 napot bent kell maradjak,figyelmesen végighallgattam majd kezembe nyomott még egy lapot ami szintén tele volt a bölcsességfog eltávolításának lehetséges következményeivel,azt is végigolvastam,majd szólt,hogy mennyek be,keresünk időpontot.

Bementem,leültem és egy naptárat nyitott meg a gépén amin nagyon sok dátum volt és lapozgatta a heteket majd úgy 3-4 hét után talált egy üres időpontot.mondom nekem az úgy nem lenne jó mert akkor lesz a szallagavatóm.És szerencsémre visszament a naptár elejére és Hétfőn 7 órakkor volt egy időpont nem tudni hogy,mivel előre 2-3 hétre be volt teljesen táblázva.Kérdezte,hogy nekem jó-e mondom nem is lehetne jobb és beírt.

Ez volt csütörtökön majd mondta,hogy holnap reggel be kéne jöjjek mert az altatóorvos csinál rajtam egy pár vizsgálatot.

Péntek azazz ma reggel bementem egy kevés várakozás után sorrakerültem egyszerű vizsgálatokat végeztek ilyen,hogy vérnyomásmérés,vérkép,súly,magasság stb.majd tartott egy kisebb beszédet az altatóorvos is az altatás menetéről és,hogy Vasárnap délután 5-től lehetőleg már ne egyek és éjféltől pedig már innom se szabad,mondom oké és kezembenyomott egy lapot amit alá kellett írnom.

Na egyenlőre eddig szólt az én történetem de hétfőn ha minden jól alakul írok a korházból mivel szerencsére van mobilnetem és ha már 1 napot úgyis ott kell legyek,legalább majd valamivel elütöm az időt :)

mindenkinek gyors gyógyulást és szorítsatok,hogy hétfőn minden simán mennyen! :)

230. Mis_Magic (válaszként erre: 229. - 10220a5f09)
2012. jan. 31. 19:37
Hol csináltattad? :(
2012. jan. 31. 12:46

Még mindig fáj a szám, a fejem jelenlegi színe a zöld és a lila között ingadozik. Szerintem az arcomba levő varrat szét is nyílt. A mandula és füll fájdalmam jelenleg is elviselhetetlen és még mindig nem bírok enni!!!! Nem tudom mit tettek velem, de nem akarom ezt elhinni hogy 5 nappal a műtét után még mindig 1 centire tudom kinyitni a szám és hogy fájjon.

Komolyan nem csináltatok többet itt semmit!

228. Mis_Magic (válaszként erre: 226. - 10220a5f09)
2012. jan. 30. 05:02

Gigi!

Szánj rá pénzt!

Nem sok ha azt vesszük, hogy egyszerre mindenen túl leszel!

Szerintem megfizethetetlen érzés, hogy tudod, két-három hét és minden szenvedésnek vége! :) Ne szenvedj többet... Szerintem "megfizetted a tanulópénzt"...

227. Hanna13 (válaszként erre: 220. - Mis_Magic)
2012. jan. 29. 21:44
Mis_Magic! Hát köszi :) Veszprém... meglátjuk ;) biztató!!!
2012. jan. 28. 14:20

Sziasztok!


Nekem csütörtökön műtöttek ki sajnos csak egy fogam a négyből,mert 1,5 óra alatt csak egyet tudtak kiszenvedni. Bár a műtétnél semmit nem éreztem és nagyon aranyos volt a doktornő is, de az utána levő fájdalom és duzzanat, nem evés, szenvedés borzalom. S nem az a baj, hogy most fáj, hanem hogy ezzel még nincs vége és még kétszer-háromszor ezt át kell éljem. Inkább én is spóroltam volna össze pénzt az altatásra és egyszerre túl lenni rajta és akkor tudom egy két hét és vége rendbe jön, mint így hogy megőrít a tudat, hogy két hét múlva ugyan ez a fájdalom lesz.

Tudtam nem lesz egyszerű a műtét, elmondták, közölték velem, közben is mondták, sajnos nagyobbra kell nyitni mert nem megy, stb, így valóban csak az állkapcsom fáj és az egész jobb felem még meg van dagadva. Erősen gondolkodom, hogy inkább szánok rá pénzt és altatásba egyszerre legyek túl rajta!

2012. jan. 28. 01:46

Czirmim!


Altatásban minden izom teljesen elernyed. Amint elaltattak, megvizsgálják, hogy mennyire engedett el az izom, az izomlazítótól! Aztán annyira kifeszítik... Nem jobban! Gondolhatod, hogy nagyobb bajt nem csinálnak, mint ami volt!


Csillagvirág!


Nem kell ct-vel szarakodnod!

Nekem is magyarázott a magándoki mindenféle huszonezres felvételekről. Mondtam, menj el az én dokimhoz a Sote-ra, és egy panoráma röntgen után simán kikapja!!! :)

224. czirmim
2012. jan. 27. 19:33

Nagyon köszönöm Lányok a hozzászólásokat! Még tuti konzultálok egy orvossal, aztán meglátjuk...

Tájékoztatok mindenkit a fejleményekről! :)

2012. jan. 27. 14:58

Olyan jóóóóóóóóóó,a TB nem támogatja a fogészati CT-t, így csak 22 ezzer forint.......basszus ennyi pénzem most hirtelen nincs.

Bezzeg minden szart támogat a TB is!

Na egyenlőre maradnak a bölcsifogak:)))))))))).

222. Aegle (válaszként erre: 220. - Mis_Magic)
2012. jan. 27. 14:14

"Azt viszont megcáfolnám, hogy altatásban jobban szétfeszítik! Mert ez nem igaz! "


Én azért írtam ezt, mert az én esetemben erről lenne szó, mivel alapból korlátozott a szájnyitásom. Tehát ezért is vagyok fenntartással, hogy mennyire lenne az jó, ha még jobban erőltetnék altatásban. Persze ez nem általános probléma, csak nálam sajnos ez van, és pontosan emiatt is javasolták az altatást, mert valszeg akadálytalan lenne a fogkihúzás, csak a szájnyitás a necces.

2012. jan. 27. 14:02
engem nem altattak...mintha a fejem verték volna szét...
2012. jan. 27. 13:55

Kedves Czirmim!


Az a kattogas, lehet a bölcsességfogaidtól is! Sőt, nagy valószínűséggel attól van! Nekem is volt, de nem volt vészes... Most, hogy kiszedték, totál elmúlt. Azt viszont megcáfolnám, hogy altatásban jobban szétfeszítik! Mert ez nem igaz! Megnézik mennyit enged alapból, és csak annyira feszítik ki mesterségesen. Amiért általában az ember szája széle szét van repedve az ilyen altatásos műtéteknél -mint nekem is szét volt- , mert oldalirányban a pofazacskót széjjelhúzzák kampókkal. Amennyire csak lehet, mivel ezek a legutolsó, leghátsó fogak. Főleg akkor van nehéz dolga a dokinak, ha feltárásból kell kiszednie. Ugyanis szinte semmit sem lát. Ezért feszítik szét a szádat. De nem az állkapcsodat! :)


Hanna!


Neked meg kitartást, sok erőt kívánok!

Mostmár szinte 100%-ig informált vagy, így nem érhet meglepi! :) Ha netán még kérdésed lenne, nyugodtan kérdezz meg!:) Viszont nekem is lenne még egy kérdésem: hol lesz a műtéted? :)

219. Aegle (válaszként erre: 218. - Czirmim)
2012. jan. 26. 10:20

Állkapocsízületre nem hat az érzéstelenítő. Az izmok csak altatásban ernyednek el teljesen, de nem értem a logikáját, hogy miért jobb, ha ők feszítik szét a számat, mintha én. Persze abból a szempontból jó, hogy nem rándul össze görcsösen az izom, de ha valami mozdulat fájdalmas, vagy akadályozott az ízületnek, akkor nem értem, miért jobb, ha altatásban még ennél is jobban erőltetik. :S Ha állkapocsízület nem bírja, akkor az altatásos szétfeszítés is ugyanolyan kellemetlen.

A foghúzástól függetlenül azt javasolnám, hogy keress fel egy olyan szakember fogorvost, aki állkapocsízületekkel is foglalkozik (TMI probléma, gnatológus). Ne hagyd, hogy súlyosbodjon, mert hidd el, lehet ez a mostaninál sokkal rosszabb. Tapasztalatból , és 6 hónapja tartó kezelés után mondom, aminek még közel sincs vége.

218. czirmim
2012. jan. 26. 00:41

Sziasztok! Meglepően sok a hozzászólás ebben a témában, nem gondoltam volna, hogy ennyi embert érint. :(

Sajnos most engem is, és mivel elégsok tapasztalatot leírtatok, nekem már csak egy kérdésem van.

Nekem elég nehéz sokáig nyitva tartani a számat, és amikor összecsukom, mindig kattan egyet. Ez nem tudom normális-e, de e-miatt is félek a sima érzéstelenítésben húzástól, mert nem vagyok benne biztos, hogy az érzéstelenítés az állkapocs ízületet is érzésteleníti-e. Szerinetek? Erről van tapasztalt?

Köszi! És gyors gyógyulást, akik már túlvannak rajta!!!

217. Hanna13 (válaszként erre: 214. - Aegle)
2012. jan. 24. 18:14

Nekem egészben kijött a fogam és korábban hangsúlyoztam is, hogy amit érzel (ha érzel), az részletkérdés. Amit idegekkel ébren ki kell bírni, na az már nem semmi. Én izzadtam, szédültem, hányingerem volt a vértől... Ha bírod ok... én "rosszullevős" vagyok az ilyesfajta beavatkozásoktól (akkor is elájultam, mikor a hátamat varrták össze és ébren voltam).

Sok sikert és kitartást!

216. Hanna13 (válaszként erre: 213. - Mis_Magic)
2012. jan. 24. 18:06

Mindenki rájön, ki előbb, ki utóbb :) Inennetől nekem ez már nem gondom...

Csüt.(26 vérvétel), utána még aneszteziológia és febr. 10.én megyek :(

215. bf64fa96fe (válaszként erre: 210. - Mis_Magic)
2012. jan. 23. 20:02

jaj de jó, megnyugtattál. Igen én is csak altatásban szeretném!Persze kötekednek hogy magán úton.....de jó hogy valami név is van már a kezemben. Mert nem tudom ki lenne jó szakember!

köszönöm♥

214. Aegle (válaszként erre: 212. - Hanna13)
2012. jan. 23. 14:29

Hanna, ahogy olvastam, neked olyan műtéted volt, ahol az ínyt vágták, fúrtak, faragtak.

Nekem a felsők teljesen ki vannak nőve, nem elfekvőben vannak az íny alatt, hogy vágni kéne miattuk. Továbbá nem tömöttek, nem töröttek, nem rosszak, teljesen épek. Mert pl gyökérkezelt fog könnyebben törik, ezt olvastam.

A fogdokim szerint a felsők nem annyira ragaszkodnak az állkapocshoz, ezért azok könnyebben jönnek általában.

Amit tehetek, hogy agykontrollal lepörgetem magam előtt a filmet, hogy gond nélkül kijöjjenek a húzás során, így biztosan nem kell szájsebészeti beavatkozás esetleges törés miatt.

2012. jan. 23. 13:55

Hát, Hannám, mi ide már kevesek vagyunk...

De az Ő döntése, tiszteletben tartjuk.

Hanna, mikor is lesz a műtéted és mikor?

212. Hanna13 (válaszként erre: 211. - Aegle)
2012. jan. 21. 20:30

Értettünk mi a gondod... :) Legalábbis én biztos..

Majd gondolj erre, amit írtunk, ha kihúzták akkor is :) Én is ezt játszottam el.. megbántam.

Sok sikert!!!

211. Aegle (válaszként erre: 210. - Mis_Magic)
2012. jan. 21. 09:03

Az előző hsz-emben valószínűleg nem jól fejeztem ki magam.

Így akartam írni: nem félelem és fájdalom miatt került szóba az altatás.

Lentebb is írtam, h a felsők teljesen kinőttek, alsók félig. Nem kellene az esetemben vésni, fúrni-faragni. Egészen más ok miatt merült fel az altatás lehetősége, mégpedig az állkapocsízület miatt, amit lentebb is már említettem. Viszont végigolvastam a topikot, és eldöntöttem, hogy az elsőnél mindenképp normális foghúzást akarok. Ha pedig a szájnyitással gondok lesznek, akkor talán elgondolkozok az altatáson is. Így elsőre semmiképp nem szeretném.

2012. jan. 20. 02:51

Nos, picit eltűntem, de még élek és virulok! :)

Úgy látom, hogy Hannát már sikerült kioktatnom hogyan is kell bánni a sok dokival szemben! Természetesen én csak támogatni tudom amit Hanna mondott csillagvirágnak! Hiszen alább ott áll, amit én is említettem! :) Amit leírtam, azok tények! Nem másért, csak azokért az okokért nem akarnak semmit sem altatásban végezni. Egy érdekes példát tudok felhozni. Amerikában minden egyes mandulaműtétet csak és kizárólag altatásban végeznek! Itt úgy kell kikeresgélni azokat a kórházakat, ahol narkózisban csinálják. De ez ugyan úgy minden más műtétre érvényes... Szánalmas és visszafejlett a magyar egészségügy.... De ez nem lényeges most! :)


Hanna: Igen, ez olyan seggkilógatós-hátulkötős, filmeken is szereplő műtősruci... De ezért is írtam, hogy alsónemű maradhat! :) Egyébként jön érted egy beteghordó bácsi, és szépen letol egy hordágyon a műtőbe. Csak mellékesen: A hordágy nagyon puha és kényelmes. Én a 2-es műtőben voltam, de az ottani műtőasztal iszonyat kényelmes volt. Minden ponton illeszkedett a testem formájához.. Nagyon jó volt... Ha tehetném itthon azon aludnék... :D


Aegle: Tudom, hogy a fájdalom miatt akarják altatásban!

De mi másért követeltem volna én is az altatást, ha nem a fájdalom és a fájdalomtól való rettegés miatt! Nem kell ahhoz feküdnie a fogaknak, hogy nagyon kellemetlen és esetleg még fájdalmas is legyen! Fogadd csak el az altatást és pihizd át ezt az egész macerát! Én örültem volna mint majom a farkának, hogyha felajánlották volna! :) Nem akarunk rosszat! Higgy nekünk, és aludd át! :) Semmi az egész. Én nem hogy kellemetlen, de kimondottan vicces és kellemes élményekkel gazdagodtam, mikor megszabadultam 7-fogamtól... :) Akkor gondolhatod...


Csillagvirág: Te meg ne engedj!!!!!!! Ezt csak altatásban végeztesd, és egyszerre mindet ki a francba! Olvasd csak el, én mit éltem meg ezalatt a 10-11 nap alatt! Semmi fájdalom! -csak egy afta a torkomon, de ez nem ide tartozik!- Egy kicsi kellemetlenség és semmi más! Semmi felpüffedt fej és hasonlók. Csak nézz szét ugyan ezen az oldalon ezzel a témával kapcsolatban! Egy olyan embert nem találsz, aki egy kicsit is hasonlóképpen fájdalommentesen élte meg mindezt! Nincs ilyen! Gyönyörű szép munkát végzett rajtam a doki, ennek köszönhetem a fájdalommentességet! És miért, mert aludtam! Nem ficánkoltam, nem mozdultam be véletlen sem, és nem kellett úgymond "rám" figyelnie.. Csak arra a területre, amivel éppen dolga volt. 200% figyelmet kaptam így a fogaim kivételére! Nem volt idegsértés, nem volt feszegetés miatt megsérült csontszövet és sorolhatnám! Mert mindent szépen átgondolva, nyugodtan és kellemesen tudott megcsinálni. És nem arra kellett figyelnie, hogy lassan kimegy az érzéstelenítő, már kezd biztosan kényelmetlen lenni a betegnek, esetleg félrenyeli a nyálát vagy a vért az érzéstelenítés miatt... De hagy ne soroljam fel az össze érvet ami az altatás mellett szól! Próbáld meg a Mária utcai SOTE Szájsebészeten a Marton Rita doktornőt! Mutasd meg neki szépen a leleteidet és röntgeneidet! Most megmondom neked, hogy 100%, hogy megcsinálja. És ha vagy legalább annyira határozott mint én, akkor még altatva is leszel! :) Nekem ugyan ez volt a bajom.. Feküdten az alsók, és a gyökerük az idegekbe kapaszkodtak! Mindenki más ct-t meg mindenféle szar drága vizsgálatokat kért... Ő meg: Új panoráma, és mehet a menet! Úgy kiszedte, hogy semmi idegkárosodás nem történt! :) Ha kérdésed van, itt vagyok, segítek és válaszolok! :)

209. Hanna13 (válaszként erre: 208. - Bf64fa96fe)
2012. jan. 19. 21:12
ne hagyd! a CT-től függetlenül... hidd el megkínoznának nagyon... noszogatni kell őket az altatásról is, mert csórók a kórházak és az orvosoknak ki van adva, hogy ha lehet altatásban ne csinálják, mert úgymond "foglaljuk a műtőt és sokba kerülünk"...állj ki, hogy azt akarod... nem adják könnyen sok helyen..
208. bf64fa96fe (válaszként erre: 207. - Hanna13)
2012. jan. 19. 18:46

igen egyesével akarják/akrnák kiszedni....de nem vállalják Pesten sem....na majd kiderüla CT mit mutat....

Meglepetés volt, mikor kiderült van bölcsességfogam alul:).

207. Hanna13 (válaszként erre: 206. - Bf64fa96fe)
2012. jan. 19. 17:21
Azt egészen biztos, hogy altatásban veszik ki... Úgy no para lesz hidd el... az enyém is ferde (igaz nem vízszintes... nekem a mellette lévő fogamban vannak elakadva és túrja ki előre a többit... a deformálódott gyökerekről meg nem is beszélek..szegény doki úgy véste ki... ébren ilyet ne vállalj be semmiképpen még egyesével se!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook