Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Végeztek valakinek altatásban bölcsességfog eltávolítást? fórum

Végeztek valakinek altatásban bölcsességfog eltávolítást? (tudásbázis kérdés)


116. hugi 20
2010. febr. 28. 10:01

Sziasztok!


Nekem pénteken műtöttek ki 5 fogam.Abból 4 bölcsesség fog volt, egy mellette levő, amibe belenőtt a bölcsesség fog és nem lehetett megmenteni.

Nekem altatásban csinálták.

Sokat olvastam előtte én is ezt a fórumot, gondoltam beírom a tapasztalataimat én is.Nekem egyáltalán nem fájt a műtét után semmi.

Az orvos bejött műtét előtt és mondta, hogy bedagadhat, olyan lehetek, mint egy hörcsög, meg azért fájdogálni is fog, de nyugodtan kérjek annyi fájdalomcsillapítót, amennyi csak kell.Én a műtét után 1 napot még a kórházban töltöttem.Éjszakára és reggelre is kaptam infúziót, fájdalomcsillapítót.Óránként jegeltem 5-5 percet, de komolyan mondom annyira sem fájt, mint az, amikor bújt ki a bölcsességfogam és azt éreztem.A fejem nem dagadt be és teljesen jól vagyok.Enni is tudok vele.Nagyon boldog vagyok, hogy ennyivel megúsztam és nem bántam meg, hogy egyszerre altatásban szedettem ki.Szájzáram sincsen.

Hatalmas köszönettel tartozom érte Dr: Huszák András szájsebésznek, aki így megcsinálta nekem ezt az egész műtétet.És a Szent Imre kórháznak, valamint anyukámnak, aki elintézte hogy ennél az orvosnál csináltathassam meg.

Varratszedés csak akkor kell, ha zavarnak a varratok, mert 3 hét múlva felszívódik.

100 szónak is egy a vége:nem kell félni, nem biztos az, hogy szájzár, dagadás, fájdalom lesz.Nekem sikerült megúsznom, pedig 5 fogat szedtek ki egyszerre.

Sok sikert mindenkinek a műtéthez.

115. Huncutka84 (válaszként erre: 114. - Megi284)
2010. febr. 26. 00:52
Jegeld rendesen, nehogy bedurranjon!
114. megi284
2010. febr. 25. 10:26
Én tegnap jöttem haza a szájsebészetről az alső kettőt távolították el,nem volt semmi altatás,csak helyi érzéstelenítés.Én egy héttel előtte már rettegtem már csak a gondolatától is,mert az enyém nem nőtt ki és rosszul feküdt.A műtét kb 15-20 perc volt érzéstelenítéssel és nem fájt.Ezért fölösleges az embernek elaltatnia magát.
113. krisztinka86 (válaszként erre: 112. - Krisztinka86)
2010. febr. 12. 19:55

Jajj bocs! Már látom, te Debrecenben csináltattad...


ESETLEG VALAKI TUDJA, HOGY PESTEN HOL CSINÁLJÁK EZT AZ ALTAÓS TÉMÁT TB-RE????


KÖSZIKÖSZIKÖSZI

112. krisztinka86 (válaszként erre: 111. - Liliom85)
2010. febr. 12. 19:44

Légyszi írd meg melyik klinikán, m nekem azt mondták, csak "szellemileg" nem teljesen ép embereknek csinálják meg tb-re altatásban. Ha estleg a dokid nevét is meg írnád, nagyon megköszönném. (Akár privátban)


Nagyon köszi!

111. liliom85 (válaszként erre: 107. - Megi284)
2010. febr. 10. 14:11

A klinikán csinálták tb-re, úgyhogy semmibe sem került az altatás. Az altatóorvosnak adtunk 5000 ft-ot, a szájsebésznek 10000 ft-ot. Ez így elég baráti volt, és mindannyinak nagyon emberségesek és kedvesek voltak.

Az altatásról annyit, hogyha valaki félős, akkor nyugodtan kérje, nem szégyen az, ha fél az ember. Teljesen normális emberi reakció, hisz gyakorlatilag egy idegen ember kikalapálja a fogunkat...

Nekem így is 1,5 óra volt a műtét, pedig nem mocorogtam, nem sírtam, nem húztam az időt. Az alsó fogakat így is szét kellett fúrni, mert csavaros volt a gyökerük(így mondta az orvos), és csak darabokban tudta kiszedi...

Pont az ilyen esetek miatt nem akartam ébren lenni, pedig nekem még csak nem is voltak begyulladva a fogaim. Szóval én még így is elég egyszerű eset voltam. Aki fél, az nyugodtan vállalja be! Emberek vagyunk.

Ilyenkor ez a legjobb orvosnak és betegnek egyaránt.

2010. febr. 9. 12:26

Hello!


Kb 2,5 órája vették ki a jobb alsó 8-asomat. Szúrás, várakozás, vésegetés, húzás, varrás. Összesen 40perc, ebből 30 várakozás. Most jegelek, lassan jön az első cataflam.


Dr. Fodor Attila neve már előkerült, én is csak ajánlani tudom, két 8-asomat vette ki, és eddig nem volt problémám vele.

2010. febr. 8. 20:24
ja és semmiféle szájzáram nem volt,enni beszélni tudtam, az alvás volt kicsit gyötrelmes de ez ugyan olyan ha altatnak vagy ha szuriznak is.
2010. febr. 8. 20:23

Sziasztok!

Nekem szeptemberben vettek ki 2 fogat ugyan azon oldalon alul felül, és semmi esetre sem szükséges az altatás. Komolyan mondom, egy furás szuri nélkül sokkal rosszabb. Megkapod az szurit és 5 percig vársz, hogy hasson majd kb 6 perccel később már kint voltam a parkolóban a kocsimban ültem és mentem haza. Semmi értelme altatást kérni,hisz utána 2-3 nap ugyan olyan szar ha altatnak ha csak szurit kapsz.

Nem mondom, hogy jó de szóval altatást kérni egy ilyen dolog miatt.. nem a hasadat vágják fel, csak kiszedik a fogad. Én mamám temetés után mentem el, ugyhogy a gyerekem közben épp láázas volt szóval kijutott a jóból, de nem érzem ugyhogy altatást kell kérni egy ilyen piti dologhoz.

Komolyan monodm, hogy majdnem több idő volt várni a szuri hatását mint maga a műtét.

107. megi284
2010. febr. 8. 19:50
Mennyiért csinálták meg?Az altatás mennyi volt külön?üdv:Szilvia
106. liliom85 (válaszként erre: 105. - Krisztinka86)
2010. febr. 8. 13:38

Szia!

Nem kell más hozzá, mint egy beutaló a szájsebészetre, meg egy panoráma röntgen. Ennyi az egész. Vágj bele nem kell félni-ha altanak:)

Én is nagyon félős vagyok, ezért kértem az altatást. Meg aztán ha egyszre szabadulsz meg mind a négytől, akkor időt is spórolsz vele! Én úgy érzem, hogy nagyon szerencsésen megúsztam a dolgot.

Még egy jó tanács: a szájzáram kb 2 hete, hogy már teljesen elmúlt, minde mm-ért meg kellett dolgozni, de nagyon sokat segített a Biomedes Árnika krém- mikor tornáztattam az arom nem éreztem azt a feszülő érzést, nagyon hasznos kis dolog beszerezni egy ilyet is!!! Zökkenőmentes műtétet!

105. krisztinka86 (válaszként erre: 99. - Liliom85)
2010. febr. 6. 16:18

Hello liliom85!


Kicsit irigykedve olvasom, h te már túl vagy a műtéten... Nekem is ki kell sajnos venni mind a 4 fogam, és nem merem érzéstelenítésben csináltatni. Segítséget szeretnék kérni, hogy merre kellene elindulni? Hol lehet megcsinálatatni? Csak 1 fogorvos által írt beutaló kell? Esetleg más?


Nagyon köszönöm a választ!


Üdv!

104. Empathy (válaszként erre: 101. - Gica26)
2010. jan. 23. 20:57
Szia gica26! Nekem 2 napja vették ki 3 bölcsességfogamat, ami nem volt túl egyszerű, mert mind a három az állkapocs csonttal párhuzamosan nőtt, és tolta össze a többit.. Természetesen én is az altatást választottam, és nem bántam meg! Próbálkozz a Szentkirályi utcában, vagy a Mária utcában a Semmelweis Egyetem Arc- Állcsont- Szájsebészeti és Fogászati Klinikáján. Mindenki nagyon kedves és segítőkész volt, a műtét gyorsan és probléma mentesen lezajlott. Mindenkinek csak ajánlani tudom!!
103. gica26 (válaszként erre: 102. - Liliom85)
2010. jan. 22. 21:23
Köszi én Budapesten élek!!!:((
2010. jan. 22. 16:17
Én a debreceni Szájsebészeti Klinikát tudom ajánlani. Ott mindenki nagyon kedves volt velem. Nincs mitől félni!!!
101. gica26
2010. jan. 22. 11:08
szasztok!tudna nekem segiteni abban valaki hogy merre induljak el ha szeretném kihuzatni a bülcsességfogaimat?? mert nagyon rosszak!és természetesen altatásban mert nagyon félek!!!!Elöre is köszi
100. Huncutka84 (válaszként erre: 99. - Liliom85)
2009. dec. 18. 17:02

1, Én eddig a hányást csak altatásban végzett műtét után hallottam! Speciel én sem hánytam, nekem egyszerre 2t szedtek ki (2X2) és közben folyamatosan szívták el a vért, így azt nem nyeltem le.

2, Nekem különösen mondta a doki, hogy ne öblögessek, csak a 2. naptól corsodillal!

2009. dec. 18. 15:12

Na, itt vagyok! Túléltem. Megosztanék veletek 1-2 jó tanácsot. Az elmúlt napok tapasztalatai:

1. vegyetek lágy sörtéjű GYEREK fogkefét! A felnőtt nem fog beférni a szátokba!


2. Nekem nagyon sokat segített a vérzéscsillapításban, fájdalomcsillapításban az Arnics Montana 15 Ch. Emellett sebgyógyító is!

Ugyancsak ajánlott megvenni (kb. 600 ft).


3. Erre a jótanácsra lett volna a legnagyobb szükségem: az egész műtétből a legkellemetlenebb a hányás volt. Műtét után kb. 3-4 órával kezdem el hányni kisebb-nagyobb szünetekkel, de így is jó pár órán át tarott a dolog. Az orvosok azt mondták, hogy nem baj, ha kihányjuk a műtét alatt lecsusszant vért. Csakhogy nálam nem a műtét alatt lecsusszant vér jött vissza. Azt mondták, hogy öblögetni kell műtét után. Így is tettem, valamint az orromon vettem a levegőt. Nem szellőzött a szám, nem kezdett el alvadni a vér, ráadásul időnként öblögettem is, így folyamatosan vérzett az ínyem, lenyeltem a vért, ami egy percen belül vissza is jött. Erre az egyik nővér hívta fel a figyelmemet. Öblítsetek műtét után egyszer, aztán vegyétek a szátokon a levegőt, és nem fog annyira vérezni a seb+ Arnica!

Ha ezt tudtam volna, megspórolhattam volna jó pár órás szenvedést.

A műtétéről csak annyit, hogy kicsivel több volt mint 1 óra, altattak, a felső fogaimat egyszerű volt kiszedni, de az alsókat szét kellet fúrni. Az arcdagadás mára szinte alig látszik, úgyhogy nem volt vészes, nem bántam meg az egyszerre 4-es húzást.

Kivánom, hogy mindenkinek ilyen zökkenőmentes legyen a műtéte! Nem kell félni!

2009. dec. 13. 17:10
Holnap délelőtt műtenek! Majd mesélek. Szorítsatok!
2009. dec. 2. 15:19

sziasztok.

most találtam rá erre a fórumra.


én jövő héten fogom kivetetni az egyik bölcsességfogamat, mert nem nőtt ki, és ahogy fekszik, nyomja előre a többit...

Találtam egy jó helyet, majd elküldöm e-mailen.

Ott vállalják altatásba, bár szerintem kicsit húzós áron...

2009. nov. 26. 16:40
sziasztok valaki segítene hogy hol lehet altatással kiszedetni a bölcsességfogaimat.. mind a négyet ki kéne szedni de egy helyet sem találok ahol vállalják! Tipp?
2009. nov. 4. 11:08

Sziasztok!

Nekem 6 napja műtötték ki a bal alsó bölcsességfogamat, másfél óra és két doki kellett hozzá. Mindenki megizzadt.

Cataflam nélkül nincs alvás, nincs munka, de legalább tudom az alábbi videót megnézve hogy miért van a fájdalom:

[link]

2009. okt. 21. 08:58
Ez így egyszerre soknak hangzik, de én 10et adtam foganként... Mondjuk nekem sztkban csinálta egy olyan szájsebész, aki amúgy magánban is szokott praktizálni és évfolyam első lett anno az egyetemen:)
2009. okt. 20. 16:32
Ma kaptam időpontot: november 26-án műtik ki mind a 4 bölcsességfogamat, altatásban. Azt szeretném megtudni, hogy ti mennyit adtatok a szájsebésznek és az altatóorvosnak? Mi a szokás?
2009. júl. 5. 16:11
Az egyik ismerősöm lányának altatásban szedték ki mind a 4-et egyszerre!Szenvedett aranyom,pépeset ehetett egy darabig,de azt mondja,kibírható.
2009. júl. 5. 12:28
Tegnapelőtt szedték ki a bal alsó-felső bölcsességfogaimat, nem mondom, hogy leányálom, de simán elviselhető. Aznap még nagyon fájt, elismerem, de másnap már be se vettem Cataflamot.. Annyi, h hiába jegelem 2 napja, megduzzadt az arcom, de remélem elmúlik. A jobb oldaliakat már kivették, nem volt semmi gáz, bár azokat nem egyszerre vették ki. A varratszedést abszolút nem éreztem, de komolyan.. Az tűnt fel, hogy belenéz a számba, kezében valami fém izé, majd 10 másodperc múlva szól, hogy ennyi, kész van... És a kettő között semmit nem éreztem.. Meg amúgyis attól már nem kell parázni, az már azt jelenti, hogy vége minden szenvedésnek :)
90. knelli
2009. jún. 29. 09:36
sziasztok!már megiont minenki eltünt!helyre áltam teljesen még egy picit fáj de semmi extra!remélem mondenki jól van!!!
89. Huncutka84 (válaszként erre: 88. - Knelli)
2009. jún. 25. 19:09
nem feltétlen... néha még esetleg picit vérezhet, de már semmi extra:)
88. knelli
2009. jún. 25. 12:59
remélem nem fog,holnapig már kibírja,ha kiszedik utána még vigyázni kell?
87. Huncutka84 (válaszként erre: 86. - Knelli)
2009. jún. 25. 11:58
Akkor "jól összevarhatta"... Addig nem baj, amíg nem reped szét heg

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook