Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vegetáriánus gyermekek? fórum

Vegetáriánus gyermekek? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1062. Gavrilo1 (válaszként erre: 1060. - 06bfdda89d)
2011. márc. 3. 17:49
Gratulálok, vigyázz csak rá.
1061. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1060. - 06bfdda89d)
2011. márc. 3. 11:25
:(
1060. 06bfdda89d (válaszként erre: 1059. - Gavrilo1)
2011. márc. 3. 08:20

Igen és nagyon vigyázok a "szűklátókörűségemre"...

Kvázi: nem érdekelnek a népi hagyományok,természetgyógyászat,homeopátia,továbbá egyéb nem-evidenciabased ötletek sem.

1059. Gavrilo1 (válaszként erre: 1056. - 06bfdda89d)
2011. márc. 3. 07:54
Valóban az átlagon felül korlátolt vagy.
1058. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1049. - Serry)
2011. márc. 3. 06:44

A vércsoport szerinti étrendről orvosok szereztek klinikán több évtizednyi tapasztalatot. Én az ő tanácsaikat veszem igénybe.

Amit a tejről írtak az a mi családunkban teljesen igaz. Mindenki tegyen belátása szerint, mi is ezt tesszük a mi ismeretünk alapján.

1057. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1051. - 06bfdda89d)
2011. márc. 3. 06:39

A többi orvossal vitatkozz tejügyben, ők tanácsolták ugyanis.

Az allergia az immunrendszer betegsége. A tejcukor érzékenység pedig laktáz hiány - az emésztőrendszeré.

Én nem beszéltem allergiáról. Amiről valószinűleg több ismeretem van mint neked. Ugyanis huszonvalahány év után sikerült megszabadulnom tőle, az általad lenézett homeopátia és még néhány módszer alkalmazásával.

Mert az orvos csak gyógyszert ad, ami vagy használ, vagy nem. Tudom, mert néhány évig szedtem, több éve pedig már nem szerepelek az allergiások nyilvántartásában. Diagnózisért mindig orvoshoz megyek.

Nagyon-nagyon sok mindenről nincsenek még ismereteid és a többi orvos tudását is megkérdőjelezed. Pedig sokszor a tapasztalat egészen más, mint ami a te bibliádban benne van.

Az én nyavalyáimat sem az orvosok mulasztották el, ők azt mondták nem lehet...Pedig először én is hozzájuk mentem, csak hiába.

1056. 06bfdda89d (válaszként erre: 1052. - Gavrilo1)
2011. márc. 2. 21:15

Te a 1050-re nyomtad.Azon nincs mit tárgyalni...;)

Vagy:nem értem: mi a TE kérdésed a hsz kapcsán?


(nem tudok németül...:)


(az angolra kattintottam,aztán gyorsan be is csuktam,bocsánat...)

1055. 06bfdda89d (válaszként erre: 1054. - Serry)
2011. márc. 2. 21:12
:) Még nem dugom ki a nózim.:)
1054. Serry (válaszként erre: 1051. - 06bfdda89d)
2011. márc. 2. 20:43
Igen hurut képző és ez nem tudományosan igazolt csak nagyanyáink is így tudják... vagyis hagyományokon és természeti megfigyelésen alapul ezért nem javasolják náthás, hurutos embereknek fogyasztásra a tejet. Ehhez nem kell tudományos forrást keresned... persze most kicsit magam ellen is beszélek. De nem szabad a fene nagy tudományosságunkban elfelejteni a régi hagyományos megfigyeléseket is, tapasztalatokat hasznosítani. Széles látókörűen kell járni. Akkor leszel jó szakember.
1053. Gavrilo1
2011. márc. 2. 18:50
Bár eddig bármit is belinkeltem nem reagáltál rá, tehát lehet hogy nem tudod elolvasni őket .
1052. Gavrilo1 (válaszként erre: 1050. - 06bfdda89d)
2011. márc. 2. 18:47

Erről igen több tudós más véleményen van. Elolvashatod a cikket és benne a kutató oldalán megtalálhatod a cáfolatot! Nem újkeletű és nem a nyolcvanas évekből származik, hanem jóval régebbi kutatások alapján .

[link]

és

[link]


Ha nem haragszol nem fordítom le magyarra, de talán te is megérted. Nem gagyi oldalak.

1051. 06bfdda89d (válaszként erre: 1047. - F64f0d9a69)
2011. márc. 2. 18:34

"mert hurutképző."


Miért?


Én azt gondolom,hogyha valaki,akkor a légútibetegek országos egyesülete kompetens...

Íme:


" [link]

ordering=&searchphrase=all"


Tej:semmi...


Csak egy jó tanács:

"Nagyon fontos, hogy ne diagnosztizáljuk saját magunkat. Az emberek hajlamosak erre, főleg, mert manapság igen divatos betegség az ételallergia. Az ételallergia tüneteit azonban könnyedén összekeverhetjük más allergiákéval, amelyek kezeletlenül szintén sok problémát okozhatnak. Ezért minden esetben kérjük szakember segítségét, ha azt gyanítjuk, allergiások vagyunk valamely ételcsoportra. Õ majd elvégzi a szükséges vizsgálatokat, és felállítja a diagnózist."


Forrás:

" [link]

cikkek/945-etel-intolerancia-vagy-etelallergia"


Meglepő...

"A Johns Hopkins Gyermekgyógyászati Központjának kutatásai szerint a fokozatosan emelt dózisú tejfogyasztás segíthet enyhíteni a tejallergiás gyermekek tüneteit, sőt, teljesen meg is szüntetheti azokat."


Forrás:

[link]

cikkek/858-a-tejfogyasztas-enyhitheti-a-tejallergia-tueneteit


Miért,hogy hivatalos szakmai oldalakon nincs erről szó?Miért,hogy egyetlen szakmai lapon,amely mindenféleképpen körüljárja a témát,a végén egy nyúlfarknyi részben olvasom,ilyen címmel:

"Mit ajánl a természetgyógyász?"


Miért,hogy a legtöbb cikk,ami azt írja,amit te,az mind homeopátiás???


Nem.Semmi nem győzött meg.Sőt,az a véleményem,hogy ennek semmiféle tudományos alapja nincs.Sőt: a kalcium jótékony hatásától van megfosztva a hurutos beteg!

Íme és például:


"Nélkülözhetetlen az immunrendszer kiegyensúlyozott működéséhez, hiszen itt is számos biokémiai reakciót, fehérjék, enzimek működését a kalciumkoncentráció változása állítja be. Nem véletlenül adnak allergiás rohamok enyhítésére kalciumot."


"Melyek a kalciumban gazdag élelmiszerek?

Tej, tejtermékek, tejalapú gyerekitalok, tejpépek, olajos magvak (pl. dió, szezámmag, mák), kalciummal dúsított élelmiszerek, ásványvizek."


Forrás:

[link]

okosan/13966-kalcium-kisgyermekeknek-nem-leragott-

csont


Írd le a folyamatot,amiért káros hurutos betegségekben!Ha belátható indok,akkor belátom...

1050. 06bfdda89d (válaszként erre: 1046. - Serry)
2011. márc. 2. 17:41

Jajj...Tényleg kifogyhatatlan az emberi hülyeség...

Serry én ezekről még nem is hallottam...

A lényeg egyébként valóban ez:

"egyszerűen bekerül az emésztési folyamatba. "

És íme a gyomor működése hót triviálisan:

1.Kaja bepotty

2.Gyümi utána potty

3.Gyomor alul bezár

4.Gyomor átmegy mosógépbe,kvázi: ugyanolyan csapkodással jól elrendezi a bentlevőket,mint a mosógép a ruhát.Odavágja,megforgatja.

5.Következésképpen a gyümik nem tudják kivárni a sorukat.

Aki nem hiszi,annak leírom nem magyarul is,ha úgy hihetőbb...


Amúgy a gyomorban gyakorlatilag nincs emésztés.Ott keverő,aprító mozgás van,egy bizonyos méreten felül az alsó záron nem jut át étel.Az emésztő enzimek a beküldötteket a vékonybélben szedik szét felszívódásra kész méretre.

1049. Serry (válaszként erre: 1047. - F64f0d9a69)
2011. márc. 2. 17:14
Más kérdés,hogy betegség esetén miért ne igyon és más a laktóz intolerancia és más a sok sületlenség amit lehet találni a neten.
1048. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1045. - Serry)
2011. márc. 2. 07:08

Ezt én is elolvastam, hasznos dolog.

Szerintem ugyan nem mindenkinek jó a vegetáriánus

étkezési forma.

Maradok a vércsoport szerintinél.

1047. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1042. - 06bfdda89d)
2011. márc. 2. 06:56

Lehet, hogy sügérlibát átverték, de a kisunokámnak most van középfül gyulladása.

A háziorvos, a fülész szakorvos és a gyerekkórházi orvos is azt tanácsolta, ne kapjon tejet, mert hurutképző.

1046. Serry
2011. márc. 1. 21:45

Újabb tévhit dőlt meg a gyümölcsökkel kapcsolatban

2011. február 26. 10:09

Nyomtatás


Ne dőljünk be a városi legendának. Mégsem kell éhgyomorra enni a gyümölcsöket, az emésztésünk ugyanis nem tart igényt erre – állítja a Snopes.com. Sőt, bizonyos esetekben ártalmas is lehet, ha gyümölccsel kezdjük a napot.


Sokan tudják úgy, és az internetet böngészve is számos helyen futhatunk össze azzal az állítással, hogy gyümölcsöt leginkább éhgyomorra érdemes fogyasztani. A magyarázat általában az, hogy a gyümölcsféléket önmagukban könnyebb megemészteni, így nagyon könnyen átfut az emésztőrendszerünkön. Ellenben ha étellel kombinálva, esetleg más után fogyasztjuk, a más összetevők hosszabb emésztési ideje miatt a gyümölcs is hosszabb ideig marad a gyomrunkban, és már ott erjedni kezd – szól a teória, legtöbbször kiegészítve azzal, hogy a gyümölcsfélék a további ételek kiváló felvezetői, mivel könnyűek és beindítják az emésztést.


A Snopes.com legendavadász oldal a fenti tézis eredetét mutatja be, és egyben cáfolja állításait. Eszerint a fenti gondolatok a nyolcvanas években indult hullám jegyében fogantak, amikor rengeteg profi és önjelölt szakértő publikálta helyesnek, egészségesnek vélelmezett táplálkozás módszereit. A kétezres évek elején kezdtek terjedni azok a spamek, amelyek mindennek különböző módosult változatait propagálják.


A valóságban azonban – a Snopes.com szerint – ez a táplálkozási előírás nem állja meg a helyét. Az emésztés számára nem okoz problémát, ha a gyomorban „feltorlódik” a gyümölcs az esetlegesen elfogyasztott egyéb ételek mellett – ez is, mint ahogy a többi táplálék is, egyszerűen bekerül az emésztési folyamatba. Ugyanakkor arra is felhívják a figyelmet, hogy bizonyos esetekben – ilyen például a cukorbetegség, vagy éppen a reflux- és más savérzékenység típusú betegségek – éppen hogy nem javallott éhgyomorra gyümölcsöt fogyasztani.

forrás medicalonline

1045. Serry
2011. febr. 28. 22:50

olvasni való fanatikusoknak is

[link]

1044. 06bfdda89d (válaszként erre: 1043. - Gavrilo1)
2011. febr. 28. 22:09
Úgyse...Pedig hogy' nyomom...:PPP
1043. Gavrilo1 (válaszként erre: 1042. - 06bfdda89d)
2011. febr. 28. 19:05
Bárki bármit ír az eddig csak hülyeség volt. Te vagy mindenek biztos tudója. Ámen, így legyen.
1042. 06bfdda89d (válaszként erre: 1040. - 48aad0a7c4)
2011. febr. 28. 18:20
Ne haragudj,de téged valahol valakik nagyon átvertek...Nem látom értelmét a veled való további csevejnek.Üsd vág nem apád a gonosz tejet,nyilván máris kicsattanna az egészségtől mindenki SZERINTED,ha nem inná.Ajvé!Nekem már fáj a töménytelen sok hülyeség...
1041. jozsi.38
2011. febr. 28. 15:30
miért vagyunk európa legbetegebb társadalma? rossz táplálkozási szokások, zsírós, sós, túl fűszeres ételek, dohányzásban és alkoholfogyasztásban élen járunk. ez nem az ételallergia vagy a cukorbetegség illetve a tejfogyasztás következménye. a cukorbetegség ezek következménye legtöbször
2011. febr. 28. 15:13

"cukorbetegek(T1DM)hormonhiányosak. Akkor nekik nincs szükségük glükózra???Ez abszurd. . . Nem betegek az enzimhiányosak?Nem betegek a cukorbetegek sem. Mondják is, ez komoly állítás. Attól még nem esnek az egészséges tartományba. . ."

Ezt miért hasonlítod össze?

Az inzulinhiányba rövid idő alatt belehal az, aki nem kapja meg kívülről. Ráadásul egyik okozója lehet éppen a tej.

Ha laktáz nincs, a tej emésztetlenül végigrohan a beleken,mindenféle bajokat okozva. Ebbe nem halnak bele.Nem kell fogyasztani. Persze már van Laktáz tabletta, meg laktózmentes mindenféle.

Kérdezz meg néhány gyakorlott szakorvost, ők már régóta tudják mennyi kór okozója a tej. Ők is az egyetemeken tanultak, csak még szereztek hozzá más ismereteket is.

A sok ekcémás, allergiás,(Igaz, itt ludas lehet a glutén és a gliadin is.) fülbeteg, hurutos, ízületi beteg ember ha nem iszik tejet, gyors javulást tapasztal.

Ez nem rémisztgetés, tapasztalat. Nem csak az enyém, mert akkor nem írnék róla.

Miért is vagyunk Európa legbetegebb társadalma???

Miért mondják az orvosok számtalanszor, hogy ezzel a betegséggel meg kell tanulni együtt élni? Mert az ő módszereikkel tényleg nem lehet kezelni. Lehet, elég néhány ételfélét egyszerűen kihagyni.

Ezt nekik kellene mondani, ha lennének ilyen ismereteik...

1039. 06bfdda89d (válaszként erre: 1035. - 48aad0a7c4)
2011. febr. 28. 11:53

Én statisztikát kérek,nem hason állítást.


Az oldal számomra nem hivatalos szaklap.Nem kívánom kommentelni.

1038. 06bfdda89d (válaszként erre: 1034. - 48aad0a7c4)
2011. febr. 28. 11:52

"Azokban az országokban ahol nem fogyasztanak tejet, nincs csontritkulás. "


Szerintem erre vonatkozó,hiteles statisztikát már igényeltem...


"Máshogy olvassuk az írást. "


Ez igaz.Meglátásom szerint,te fogod a tudományos munkákat,azt olvasol bele,amit akarsz,de ha valaki érti és megmutatja,hogy nem jól értelmezel dolgokat,netán hoz tudományos anyagot,hogy máshonnan is alátámassza az állítását,akkor az már szűklátókörű egyetemi dogmás...Ez kissé kettős mércének tűnik.Ha te nem akarsz,ne igyál tejet,de ne rémisztgess másokat hamis dolgokkal feleslegesen.


"A saját szájaízed szerint szedted szét a szöveget, így nem is lehet jól értelmezni. "


Nézd.Levezethetem neked nyelvtani szakszöveggel is az idézett szövegértelmezést,de te még akkor sem tudnád értelmezni,mert a gondolataid be vannak állítva a "szent meggyőződés" felé.


Az,hogy enzimhiánya van,az nem azt jelenti,hogy nincs rá szüksége.A cukorbetegek(T1DM)hormonhiányosak.Akkor nekik nincs szükségük glükózra???Ez abszurd...Nem betegek az enzimhiányosak?Nem betegek a cukorbetegek sem.Mondják is,ez komoly állítás.Attól még nem esnek az egészséges tartományba...

1037. 06bfdda89d (válaszként erre: 1036. - 40163fd81d)
2011. febr. 28. 11:45
Na látod.Tudunk mi alkotni,ha akarunk!:DDD
1036. 40163fd81d (válaszként erre: 1030. - 06bfdda89d)
2011. febr. 28. 09:34

Persze,is-is-is-is,ebből pedig az következik ,hogy külön faj vagyunk:)Tehát mindennemű állatfajokkal kapcsolatos összehasonlítás ,szerintem nem állja meg a helyét érvként.

:))



hmmm,eggen:)

2011. febr. 28. 08:22

[link]


„A csontritkulás a világ azon helyein a leggyakoribb, ahol a tej és tejtermék fogyasztás a legmagasabb, például Nagy-Britaniában, Svédországban, Finnországban és az USÁ-ban. A legritkább a legkevesebbet fogyasztó országokban, például Ázsia és Afrika egyes országaiban. Dr. G. E. Lewinnek kutatásai szerint a sok fehérjét fogyasztó népességben a csontritkulás rendkívül elterjedt betegség. ………

……….A cikksorozat keretei csupán néhány szempont figyelembe vételét tették lehetővé, több száz, sőt több ezer oldalt tesz ki azon kutatások leírása, melyek a tej és tejtermékek fogyasztásának káros, betegség előidéző voltáról szólnak. Úgy érezzük, hogy ki kell hangsúlyoznunk itt újra azt a tényt, hogy az állati eredetű tej nem természetes tápláléka egyetlen embernek sem. 1. Egyetlen állat sem fogyaszt elválasztás után tejet. 2. Semelyik emlős nem fogyasztja más faj tejét. A cikksorozatban és a rengeteg tanulmányban szereplő betegségek igazi oka ebben rejlik. Ez az elsődleges szempont, amit figyelembe kell vennünk, amikor a saját táplálkozásunkat összeállítjuk.”

1034. 48aad0a7c4 (válaszként erre: 1033. - 06bfdda89d)
2011. febr. 28. 08:08

Nem vitatkozom veled, mert semmi értelme.

Azokban az országokban ahol nem fogyasztanak tejet, nincs csontritkulás. Ez a civilizációs betegségek egyike.

Máshogy olvassuk az írást.

Ahol sok tejet fogyasztanak, ott a legtöbb a csontritkulás, cukorbetegség.

Igenis sok orvos tanácsolja, ne fogyasszunk tejet.

Nálunk a családban és az ismerősök között is sokan lemondtak róla. Nekünk sajnos sokat ártott.

Az elégtelen laktáz-termelés is intoleranciát okoz. Sok felnőtnél pedig egyáltalán nincs.Akinek ez a gondja, nem való neki a tej. Lényegesen kevesebb ember tudja hasznosítani,mint akinek jót tehet esetleg.

A saját szájaízed szerint szedted szét a szöveget, így nem is lehet jól értelmezni.

Igazad van Kína tényleg egy eldugott kicsi nép...

Mer én ugye arra írtam, hogy az emberek nagyobbik része nem tudja megemészteni a tejet, mert nincs hozzá megfelelő enzimje. Mert nincs rá szüksége. Ez nem betegség, ez adottság.

Sok felmérést végeztek, nem ártana azokat is figyelembe venni. Ez csak 1 régebbi cikk volt.

1033. 06bfdda89d (válaszként erre: 1025. - 48aad0a7c4)
2011. febr. 28. 01:43

"Nem vagyunk egyformák és nem lehet jó mindenkinek ugyanaz"


Akkor ne gyere kínával,meg a bantukkal,meg a mumussal,meg eszkimókkal,meg az egyéb eldugott népekkel.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook