Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vegetáriánus gyermekek? fórum

Vegetáriánus gyermekek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
822. 06bfdda89d (válaszként erre: 796. - Fe939)
2011. febr. 10. 16:50
Te ne kérdezgessél,hanem menjél és tanuld meg hiteles helyről,hogy mi a B12 sorsa,és vajjon miért alakul ki anaemia perniciosa az említett intrinsic faktor hiányában...
821. 06bfdda89d (válaszként erre: 792. - Fe939)
2011. febr. 10. 16:48
Mondom:kérem azokat a híres statisztikákat,de vigyázz...tudománytalan kutatások sz*rságai nem rugnak labdába...Szóval?
820. 06bfdda89d (válaszként erre: 791. - C33bd8536b)
2011. febr. 10. 16:47

"Ha többet forgatnád a biológia könyveket, mint a "Harmadik Szem"-et, tudhatnád"


Na ez egy hárompontos dobás volt...:DDD


"Hogy jön ide Móra Ferenc?"


Hát (ferkó szerint)vegajani volt,nem is tudtad???:DDDDDDDDDDDDDDD

819. 06bfdda89d (válaszként erre: 788. - °°°Bibie°°°)
2011. febr. 10. 16:45
Én vérszegény voltam méghozzá nagyon durván gyerekként,mert nem szerettem a húst.Semmi más nem látszott,csak a hófehér arc,csenevészség,na meg a "színtelen" kötőhártyáim...
818. 06bfdda89d (válaszként erre: 786. - Fe939)
2011. febr. 10. 16:43
Nagyon durva,hogy a biológia semmilyen terén nem vagy járatos...
817. jozsi.38 (válaszként erre: 815. - 06bfdda89d)
2011. febr. 10. 16:42
valahol azt olvastam: hazugság, nagy hazugság statisztika
816. 06bfdda89d (válaszként erre: 785. - Fe939)
2011. febr. 10. 16:42

Te nem vagy komoly...


:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

815. 06bfdda89d (válaszként erre: 781. - Fe939)
2011. febr. 10. 16:40
Statisztikát kérek...:DDD
814. c33bd8536b (válaszként erre: 782. - Fe939)
2011. febr. 10. 16:40

Például most. Ebben a hozzászólásban!


Majd minden hozzászólásodban előfordul a "sunyi" szó. Észre sem veszed?


Linket kérek, hozzászólást, hol sértettelek emberi méltőságodban. Leírtam, majd átfogalmaztam ahol azt írtam, hogy emeletes marhaságokat írsz, mert engem úgy neveltek, hogy ez sértés, nem küldtem el.


Nézd Ferkó, baromira nem érdekel, hogy szezámmagot ebédelsz, vagy egy sisak lisztet. Most már nem! Az elején, 700 hozzászólással ezelött, amikor még azt hittem, hogy intelligens vitapartner vagy, még érdekelt volna.


De nem vagyok köteles eltűrni, hogy bárki, érted? bárki lehazugozzon. Évek óta tagja vagyok ennek a közösségnek, voltak kemény vitáim is, de soha senki nem vonta kétségbe a szavahihetőségemet. Itt sem, a való életben sem.


És ezennel befejeztem a veled való beszélgetést. De még utoljára megírom, hogy ennyire ostoba emberrel, mint te, soha nem találkoztam. Lehet, az én szerencsém, de az is lehet, hogy szép a világ, és ritka a hozzád hasonló.


További jó fórumozást.


A "linket kérek" mondatot felejtsd el.

813. 06bfdda89d (válaszként erre: 783. - Fe939)
2011. febr. 10. 16:39

"Nem igaz, amiket a B12- rol irtal."


:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

812. fe939
2011. febr. 10. 16:36

Ezzel a tudomanytalan cikkel kapcsolatban befejeztem, amennyiben nem latok ellenvetest a hozzaszolasaimra, amelyeket jogom van vedeni.


Meg egyszer: jo lenne komoly cikkeket idehozni.

811. fe939
2011. febr. 10. 16:34

774. fe939 2011-02-10 13:52


Hat. . . . nem tudom, hogy ki ez a Rados Virag, akitol ez a cikk van, de a cikk meglehetosen kotnyeleskedo- okoskodo , , hozzaerto" -, , tuneteket" tartalmaz.


Itt van pl. ez:


, , A vas és a különböző nyomelemek szintén a húsban vannak meg. "


KHMMMMM. . . . . ez olyan, mikor a tudalekoskodo, de informalatlan, sot, buta oreg falusi bacsi mutatoujjat sokat sejtetoen felemeli, es titokzatos, kortol, lerobbant allapottol es palinkatol rekedt hangon azt mondja: , , cukrok a mezben vannak!".


Mi az, hogy a vas es nyomelemek a husban vannak meg???????


??????


Egy ilyen idiotikus kijelentes, es a cikk esik, ugyanis vas es nyomelemek rengeteg novenyi etelben is vannak, a szezammagban pl. rendkivul sok vas van.

810. fe939 (válaszként erre: 762. - Serry)
2011. febr. 10. 16:28

A benne levo ,,Ne eroltessuk"- cimu, logikatlan szovegrol:


Nagyon gerinctelen, ,,tartas nelkuli" gyerek az olyan, aki miutan nyilvan felfogja, es egyetert azzal, hogy a huseves rossz es erkolcstelen, akkor ahogy a cikkben van: kinos neki (????) vegetarianus kolbaszt vagy csak salatat enni,


akkor


HA mar muszaj epp ilyen kimondottan husevo partira mennie, valoban, vagy visz magaval vegetarianus kolbaszt, amelynek a partin valo fogyasztasa is elegans, es csak a kotekedni akaroknak zavaro, vagy DEHOGY csak salatat eszik, MERT MILYEN GRILLPARTIROL HIANYZIK a koretnek valo pl. rizs, krumplipure, DE LEGALABB kenyer, amelyre szinten korabbi keszulessel (tudja, hogy grillpartira megy) lehet vinni kennivalokat?


TEHAT mi az, hogy a cikk iroja ugy tesz, mintha egy rendes vegetarianus gyereknek szegyellnie kellene magat, mert egy grillpartin pl. vegetarianus kolbaszt eszik, es ugy tesz, mintha nem tudna, hogy joforman nem letezik grillparti finom koretekkel.....egyaltalan, hogy ugy tesz, mintha nem szinte baleset volna, hogy egy gyerek egy grillpartira elozoleges ,,felkeszules" nelkul menne?


RENDES, KOMOLY GYEREK VALLALJA, HOGY EGY PICIT KINOS, HOGY GRILLPARTIN PL. SZOJAKOLBASZT ESZIK (ahogy ez a cikkben van)....OLYAN, HOGY CSAK SALATAT TUDJON OTT ENNI, AZ A CIKK HULYESEGE.



Jo, hogy a cikk vegen van, hogy hol lehet ilyen (pl. ,,Vas es nyomelemek szinten a husban vannak") nagyon szakszeru(TLEN) cikkeket olvasni, de jo lenne azert jobban korulnezni.

809. fe939
2011. febr. 10. 16:08
*elsportolok
808. fe939
2011. febr. 10. 16:07

Meg valamit ezzel a ,,Vas es nyomelemek szinten a husban vannak", ,,a 19 szukseges aminosavbol huosfelek ennyit, novenyiek annyit", valamint ,,tyu, de megdobja az aminosav- bevitelt az aolajos magok, pl. mandula melle fogyasztott gyumolcs"- szintu cikkel kapcsolatban:


HA a vas jol csak a husbol szivodik fel a benne levo un. hemvasbol, AKKOR miert van, hogy pl. a goveg.com oldalbol es mas, ezen keresztul is talalhato oldalak es statisztikak szerint VANNAK, akik felnottek, es csecsemo koruktol csak novenyi eteleket ettek, es dehogy van es volt babakorukban vashianyuk, most pedig gyakran elsoprtolok?

807. fe939 (válaszként erre: 761. - Serry)
2011. febr. 10. 15:57

Meg valami ezzel a Rados Virag- (nagyon nem) tudomanyos erteku (,,Vas es nyomelemek szinten a husban vannak"....huhhhhhh) cikkel, valamint Nagy Jozsef a taplalkozassal kapcsolatban (elegge hibasan) informalt emberrel kapcsolatban:


Ugye, irja Virag, hogy Nagy Jozsef ,,utananezett a szakirodalomban" (nagyon hibasan!), es irja, hogy a szukseges 19 aminosavbol melyik hus es noveny mennyit tartalmaz....


Teny, hogy MINDEN FEHERJE MINDEN AMINOSAVAT tartalmaz (igy a cikkben megint hatalmas hiba van), csak egyesek egyikbol- masikbol kevesebbet....ugyanakkor jo egyeterteni azzal a nezettel, hogy ha egy etkezesen, sot, akar napokig is hianyzik egy- ket aminosav a szukseges feherjek kialakitasahoz, akkor a szervezet megvarja, amig ezek beerkeznek.


Meg valami: A HUS FEHERJEKET ES NEM AMINOSAVAKAT TARTALMAZ....


Van meg valamicske: ezt irja:


,De ha együtt eszünk például mandulát és gyümölcsöt, máris megdobtuk aminosav-bevitelünket."


Ez erdekes, mert jo, hogy az olajos magokban vannak aminosavak, de miert jo az aminosav- bevitel ,,megdobasahoz" pl. mandula melle gyumolcsot fogyasztani, mikor a gyumolcsok szinte semmi, teljesen minimalis aminosvat tartalmaznak???



AZ EGESZ VEGETARIANIZMUS ELLENI FEHERJE- ERVELES mar reg befejezodott, igy ez a Rados Virag- cikk is leporolasa, elohozasa reg megcafolt feherjes ellenerveknek....TENY, MA MAR MINDEN KOMOLY UJ (!!!) KONYV ES PL. FOLYOIRAT mar nem is a feherjekkel kapcsolatban probalja cafolni a vegetarianizmust es a vegan etrendet....elfogadott teny, hogy ha egy vegean eszik


1. gabonafeleket

2. huvelyeseket

3. olajos magokat,


akkor, hacsak nem sulyos beteg vagy kulonosen etvagytalan, nem lehet feherjehianya.



Jo lenne komoly cikkeket idehozni, ha lehet, es aztan (se) folenyeskedni velem szemben.

806. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 805. - °°°Bibie°°°)
2011. febr. 10. 15:50
Ponyvaregény,arany óra?
805. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 800. - 4aeed0a8dd)
2011. febr. 10. 15:45

jajj.. ez csak egy vicces idézet nem vedd olyan komolyan..:))

ha a legot akkor baj van.. ha sikerül.. ha nem akkor a doki..

ebböl jut eszembe uncsitesom lenyelte az anya óráját.. de hála 3 nap mulva kijött.. egy ora miatt sem izgult annyit az egész család..:DDD

804. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 798. - C33bd8536b)
2011. febr. 10. 15:41

ez tényleg kedves..:)

látod.. mi minden ujat és szépet lehet tanulni.. igen elöször anya tanit.. aztán pedig forditva..:))

meg szerintem a mai rizs teljesen más mind a régi szoc...:DDD pedig Kinából jött.. vagy..:))

803. fe939 (válaszként erre: 800. - 4aeed0a8dd)
2011. febr. 10. 15:41

Na tessek....itt az elso hibas cafolat.


Miutan a gyerek mar tud szilardat enni, csak a hulye, vagy a gonosz, esetleg a nagyon informalatlan tesz be neki nyersen mergezo novenyt....a legos baleset (!!!!) is pocsek ellenerv.


,,:DD"

802. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 801. - Fe939)
2011. febr. 10. 15:40
Tudsz Te valamit.
801. fe939 (válaszként erre: 798. - C33bd8536b)
2011. febr. 10. 15:38
Ne hari, de a pocsekul elkeszitett rizs ,,ragacsos csuszpajz".
800. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 795. - °°°Bibie°°°)
2011. febr. 10. 15:38

Ez akkora baromság! Ne tégy be a kuckóba semmit, és lásd, hogy éhen hal :PP Vagy tégy be egy növényt, ami nyersen mérgező, csak főzés után ehető, és láss csodát!

És mi van, amikor a legot eszi meg a gyerek? :DD

799. fe939 (válaszként erre: 797. - Fe939)
2011. febr. 10. 15:37
Jo lenne, ha most nem jonne, hogy ,,de a babak is neha meghuzzak pl. a nyul fulet"....jo lenne nem ilyen gyenge ellenervekkel jonni.
798. c33bd8536b (válaszként erre: 775. - °°°Bibie°°°)
2011. febr. 10. 15:37

Meg az illata! Az enyém minden ételt megszaglászott. Azt ette, aminek tetszett az illata!


A lányom már felnőtt ember. Saját élettel, saját konyhával. Egy másik országban. Ha hiszed, ha nem, rengeteget tanultam tőle.


Például az én konyhámban nem létezett rizs. Én sem szerettem, a férjem sem. Gyerekkori emlékeim szerint, a rizs egy ragacsos csuszpájz volt, se íze, se bűze. A saját gyerekem tanított meg, hogyan kell a rizset elkészíteni, hogy finom, gusztusos, látványként is vonzó étel legyen belőle. Azóta mi is esszük. Tudod, milyen büszke erre a leányom?:)

797. fe939 (válaszként erre: 795. - °°°Bibie°°°)
2011. febr. 10. 15:36
Ez jo....ugy kell erteni (nem ahogy kiforgatva szoktak, allitva, h persze, h nem kezdi el enni, es kozben vagy sunyin viselkedve, vagy ostobasagbol rohognek is), hogy egy ragadozo ,,babakoraban" elegge tepazza, nyuzza a melle tett, vedekezni nem tudo novenyevot.
796. fe939 (válaszként erre: 764. - 06bfdda89d)
2011. febr. 10. 15:34

KERDES: hol az ideologiaval es szokasokkal valo teletomes abban, amit Bibie magarol irt az alobb: hogy mert az elegge, rossz ertelemben veve nagyon parasztosan, tapintatlanul viselkedo nagyanyja levagta a kedvenc tyukjat (miert azt, es ha kellett volna, inkabb varni mas tyuk ,,megereset"), es emiatt megirtozott a husevestol?



Mert ugy jon ki, hogy ezzel a hozzaszolasoddal azt akarod kihozni, hogy Bibie nem emiatt, hanem az elobb irt ,,teletomesek" miatt nem eszik hust.


Erdekes....

2011. febr. 10. 15:30

a vegetarizmus egy élet filozofi..


"Tégy egy kisgyermek kuckójába egy nyulat és egy almát. Ha a nyulat fogja megenni s az almával játszik, veszek neked egy kocsit."

(Harvey Diamond)

794. fe939 (válaszként erre: 793. - Fe939)
2011. febr. 10. 15:28
Vagy azt akarod kihozni, hogy ronda, hogy pl. egyes tenykedeseket sunyinak, hazugnak es idiotanak neveztem?
793. fe939 (válaszként erre: 791. - C33bd8536b)
2011. febr. 10. 15:25

Hat akarattal nem figyelembe veve, hogy itt irtam mar boven anyagok kivulrol valo bevitelenek a fontossagarol, lehet azt allitani, hogy ez a valoban teves fogalmazasom azt jelzi, hogy szerintem a szervezet a tobbi anyagot kepes onmagabol kivonni.


Par dolog utan nem is csodalkozom azon, hogy itt egyesek igy ertelmeztek.



Igen, ahogy irod: bajok (bajaid) vannak a biologiaval is, mert a B12- t a szervezetben egy bakteriumflora allitja elo.


A ,,Harmadik szem"- bol olvashatoan jol ideztem...Mora Ferenc ,,idejovesenek" a szerepet probald felfogni.



Akkor ujra kerdezlek: HOL ES KIT neveztem sunyinak, hazugnak es idiotanak? Meg tudod mutatni, vagy ezt IS ragalmazasbol irtad?

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook