Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valakinek ötlete arra, hogy honnan lehetne mielőbb pénzt szerezni súlyosan beteg kisgyermek megmentéséhez? fórum

Van valakinek ötlete arra, hogy honnan lehetne mielőbb pénzt szerezni súlyosan beteg kisgyermek megmentéséhez? (tudásbázis kérdés)


30. Haj.Katus (válaszként erre: 27. - G.Garbo)
2013. jan. 22. 14:03
Dehogynem! Ha nem tudnák kifizetni az ottani szállást és megélhetést nem tudnák megmenteni a babát sem...
29. Haj.Katus (válaszként erre: 28. - 45b4ec3330)
2013. jan. 22. 14:02
Köszi! Már fent van azon az oldalon és szerencsére érkeznek azóta az adományok!
2013. jan. 18. 09:57
Lehet érdemes megrpóbálni a fb-n, (nem szeretném kiírnia közösségi portál nevét, mert lehet hogy reklám) de ezeken a közösségi portálokon sokan fent vannak lehet senki sem fog segíteni de meg lehet próbálni. Elkeserítő, hogy sok életmentő gyógyszerr, műtétet stb. fizetni kell, az ilyen családokat támogatni kellene az államnak...és nem csak épp a gyógyszer árakra, kezelések áraira gondolok hanem az ezzel együtt járó utazás, szállás stb. árával is. Elkeserítő, hogy a pénzen múlik valakinek az élete. Míga politikusok nagylábon élnek...más meg csak az életét megkönnyebbítő gyógyszerre, kezelésre vágyik :( Jobbulást kívánok neki!
2013. jan. 18. 09:22
Most akkor a gyerek megmentéséhez mégsem kell pénz?
2013. jan. 18. 08:36
A 10 kg alatti gyermekeket a SOTE kiküldi az Esseni gyermekklinikára, mert itt nem vállalják. Rokon lesz a donorja. Az OEP állja a kórházi költségeket, de az anyukának a kinti megélhetést természetesen fizetnie kell.A szállás minimum 6-7000 Ft naponta. A kint tartózkodás minimum 2 hónap, de lehet 3 is, amíg meg nem erősödik annyira, hogy hazaengedik az orvosok...
25. Haj.Katus (válaszként erre: 18. - Mari20)
2013. jan. 18. 08:31
Hű ez nagyon meredek...de azért köszi...
24. kszb (válaszként erre: 21. - 425031217d)
2013. jan. 17. 13:45
hagyd, minden fórumban iyleneket írkál, pontosabban, mindenhova beírja....
23. kszb (válaszként erre: 3. - Haj.Katus)
2013. jan. 17. 13:42
OEP indokolt esetben átvállalja a finanszírozás egy részét! A kórházi költséget tutira, ami azért nme kis pénz. Ha nem oylan dologról van szó, ami itthon is megoldható, csak a szülő kitalálja, h "de az jobb", ezért indul el a világba a ygerekkel, akkor az OEP is segít. Meg kell őket keresni!
22. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 18. - Mari20)
2013. jan. 17. 10:46
Neked kéne felvilágosodnod, felébredned ebből az álomvilágból, amit felépítettél magadnak, amit felépítettek köréd.
21. 425031217d (válaszként erre: 18. - Mari20)
2013. jan. 17. 10:08

Egy pici gyerek vírusos máj betegségénél minden óra számíthat.

Amiket leírtál, annak nagy része marhaság!

20. 425031217d (válaszként erre: 13. - Kristo_f)
2013. jan. 17. 10:05

" Magyarországon a tavalyi évben elvégzett 47 májtranszplantáció közül összesen kettő volt élődonoros transzplantáció, melyeket kölcsönkapott műszer segítségével végeztek el a Semmelweis Egyetem Transzplantációs Klinikáján. Az élődonoros májátültetés elengedhetetlen feltétele, hogy rendelkezésre álljon az élő májszövet darabolásához szükséges, megfelelő gép."


A tavalyi év 2006!

Itt találtam a leírást:

[link]


Ez ránk nézve nem biztató.

Nem értem az egészségügyért felelősöket. Bezzeg stadionokra van temérdek pénz.

19. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 1. - Haj.Katus)
2013. jan. 17. 09:59
Lánclevél indításával.
18. Mari20
2013. jan. 17. 09:44

lehet nem leszek népszerü a hozzá szólásommal


de az a véleményem, hogy a Teremtő ingyen is meggyógyit mindenkit

csak kérni kell, tedd a szivedre a kezed, és kérd

Teremtő kérlek gyógyitsd meg.....


fejleszd ki a Szilárd László által tanitott

módszert

mely szerint nincs betegség, csak emergia hiányos állapot

amit tisztitással lehet javitani,


ha gyermekről van szó , a szülei is okozhatják a problémát, mert a gyermek egy membrán, és ....


harmadik, energia lények vagyunk ember ruhában, tehát már éltünk, és a halál után is a szelkünk tovább él

ha a karmájában olyat hozott ami eddig szólt, akkor el kell fogadni


a pénz a megtestesült félelmet teljesiti be a jelen életben


javaslom egy két filmet nézzél meg a youtoben

ezektől az előadóktól

dr Lenkei Gábor egészségünk titka

dr Bakanek György Ami a kötelező oktatásból kimaradt, vedd a kezedbe életed irányitását

Géczi Gábor

VIGESZ Testünk a mi Templomunk

Balogh Béla tudatalatti 10 parancsolata, mit tehetünk magunkért 2005


jobbulást , gyógyulást, és felvilágosodást kivánok MAri

17. pista55 (válaszként erre: 16. - Kristo_f)
2013. jan. 16. 23:43

Akkor láttad azt is mikor szegény kutya beleesett néha 10 néha 20 méteres kiszáradt kútba. Ez is egy nagyon érdekes eset volt mert a tulaj állítólag azért nem fedte le mert szellőztette a kiszáradt kutat. Minek? Oda is kivonultak vagy tízen az biztos és hatalmas hírnek számított mert főműsorban mutatták. Jó, hogy kimentették szerencsétlen állatot, de kíváncsi lettem volna, hogy a költségeket kifizettették-e a tulajjal.

Nem szeretném ezzel offolni a fórumot csak érdekes dolgok ezek mikor takarékossági okokból emberek halnak meg.

16. kristo_f (válaszként erre: 14. - Pista55)
2013. jan. 16. 23:31

Nos, ez nem egyszer eszembe jut amikor iylet látok

Láttam azt a macskás hiradót


Küldött engem is már a mentő saját lábon a közeli ügyeletre.

Mondhatni igaza volt, mert itt vagyok. Csak azt akkor nem lehetett tudni

15. kristo_f (válaszként erre: 12. - Pista55)
2013. jan. 16. 23:29

Szegény az ország!

De ahogy tudom, a donorhiány az alapvető ok Mo-gon a májátültetéssel

Ezért kérdeztem, miért N.ország, mert itt ugye van donor

Talán csecsemő esetén van gond a technikával?

Nem tudom.

2013. jan. 16. 23:28
Tényleg felháborító mikor látod a híradóban, hogy mert felmászott a macska a fára és nem tudott lejönni, ezért akár a tűzoltóság vagy katasztrófavédelem is kivonul, de néhány esetben pár millió forint megtakarítás miatt emberek élete nem számít.
13. kristo_f (válaszként erre: 3. - Haj.Katus)
2013. jan. 16. 23:25

De miért is Németország?

Mo-gon mi akadálya?

12. pista55 (válaszként erre: 11. - Kristo_f)
2013. jan. 16. 23:24
Akkor csak fel vagyok háborodva. Gondolom nem véletlenül kellene péz a külföldi műtéthez. Nem egyedi eset ez mikor gyűjtenek pénzt külföldi műtétekhez. Szerintem mindenekelőtt az életmentő műtéteket kellene megfizetnie a tb-nek és majd azután fontossági sorrendben elvonni ha már elvonnak.
11. kristo_f (válaszként erre: 9. - Pista55)
2013. jan. 16. 23:18
Részleteiben nem ismerem, lehet hogy csak a műtétet állja, de a járulékos klts.eket nem
10. kristo_f (válaszként erre: 8. - Haj.Katus)
2013. jan. 16. 23:16

Nem semmi pénz lehet

Csak a donornak min. 2 hetet kell kórházban lenni, ha sikeres a műtét

Mert operácio kezdetén is lehet olyan gond a donornál, hogz visszavarják és nem ültetnek át

És akkor még egy egészségews embernek is kint kell lenni, aki adonorral és a gyerekkel is törődik, hiába vannak ugye kórházban

Rokon vagy idegen donor?

9. pista55 (válaszként erre: 7. - Kristo_f)
2013. jan. 16. 23:07
Ha így van akkor a fórumindító ezt hogy nem tudja?
8. Haj.Katus (válaszként erre: 7. - Kristo_f)
2013. jan. 16. 23:05
Teljesen igazad van, az OEP támogatja a műtétet,állja a költségeket a teljes kezelés idejére. A pénz az ottani szállásra, megélhetésre kell majd és persze az utiköltségre. A picinek élődonoros átültetése lesz.
7. kristo_f (válaszként erre: 6. - Pista55)
2013. jan. 16. 23:00

Ne hábordj fel, mert támogatja a tb

Igay kevés történik, aminek a legnagyobb oka a donorhiány, bár ebben az esetben élődonor is alkalmazható

2013. jan. 16. 22:53

Én nem tudok segíteni, de nagyon felháborítónak tartom, hogy életmentő műtéteket nem támogat a társadalombiztosító. Szerintem elsősorban ez az ő feladatuk lenne. Sajnos egyre inkább afelé haladunk, hogy akinek van pénze az tudja gyógyíttatni magát vagy gyermekét, akinek nincs az meg nem számít.

Szerintem valakinek kezébe kellene venni az ügyet nagyon sürgősen mert az egy hónap nagyon kevés és gyűjteni minden megoldható helyen. Itt is a facebookon, hirdetésekben, házalva vagy bárhogyan.

5. Haj.Katus (válaszként erre: 4. - Kzsu80)
2013. jan. 16. 22:50
Köszi a tippet!
4. kzsu80 (válaszként erre: 3. - Haj.Katus)
2013. jan. 16. 22:36
esetleg egyház? Pénzt lehet nem ad, de pl az evangélikus egyháznak sok kapcsolata van Németországban, lehet szállást tudnának nekik adni.
2013. jan. 16. 22:28
4 hónapos unokaöcsém szüleinek a napokban mondták meg az orvosok, hogy egy hónapon belül májátültetésre van szüksége mert rohamosan romlik az állapota. (egy vírus okozta a májkárosodást!)A műtétet Németországban végzik. A kint tartózkodás ideje minimum 2 hónap. Erre sajnos nem sok keretük van. :( Van valakinek ötlete, hogy milyen szervezet, alapítvány segíthetne anyagilag?
2013. jan. 16. 22:26
Alapítványokon keresztül.
2013. jan. 16. 22:23
Van valakinek ötlete arra, hogy honnan lehetne mielőbb pénzt szerezni súlyosan beteg kisgyermek megmentéséhez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook