Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Életveszélyes, " egy 2-3 év közötti kisgyermek nyakában a lánc, vagy nem? fórum

"Életveszélyes, " egy 2-3 év közötti kisgyermek nyakában a lánc, vagy nem? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
104. zena01
2009. dec. 8. 19:24
Ilyen kicsi gyereknek minek lánc?
103. 673567bc24 (válaszként erre: 102. - Doboska.p)
2009. dec. 8. 19:20
én sem!dehogy is!
2009. dec. 8. 19:00
Én biztos nem tennék a nyakába!!!
2009. dec. 8. 17:24

Ha beakad valamibe, az lehet. Esztetikailag felesleges, a gyerekek nelkule is szepek, ami pedig a fogzasra gyakorolt hatasat illeti a borostyanlancnak, hat, szamomra nem beveheto.

Oszinten szolva kulfoldon meg sehol, egyetlen baban nem lattam borostyanlancot, pedig ok is fogzanak valahogy...

2009. dec. 8. 16:31
nem életveszélyes, hanem fölösleges!
2009. dec. 8. 16:19
Szerintem veszelyes barmilyen lanc egy ilyen kis koru gyermeknek. Es teljesen felesleges is.
98. Jéghegy (válaszként erre: 97. - 5e48d37001)
2009. szept. 15. 12:34

Nem, az nem undok dolog.. csak tudod a többség nem ezt tette!!!!


Az pedig, hogy 10-ből 9-en azt írják, hogy ízléstelen stb. stb.... na, pont ezért undok dolog! ..mert ez nem volt a kérdés része, a fórum indítója nem erre volt kiváncsi..

Azzal, hogy leírta X ember, pont ezzel sértegetett, mert a kérdés feltevőjét "minősítette" a többség, mégha nem is közvetlenül, csak közvetve!!!!

Az, hogy ki mit aggat a gyereke nyakába, magánügy..

Szerintem a többi szülőt is lehetne minősíteni, ill. a gyerekén lévő dolgokat ízléstelennek tartani. (mert ízléstelen lehet egy haj, ruhadarab v. játék... bármi) ..de gondolom itt mindenkinek tökéletesen gyereke van. Minden ízléses rajta, minden úgy jó ahogy van!!!! (legalábbis Ti így gondoljátok)...

2009. szept. 15. 12:08
Én csak azt nem értem,ha valaki azt válaszolja a kérdésre,hogy igen veszélyes,az miért undok és utálatos.Igaz,az,hogy izléstelen az már nem tartozik a topik kérdéséhez,de attól még nem utálatos megnyílvánulás
2009. szept. 15. 12:02

Egyébként pedig nem értem, hogy mirt jó itt a többségnek az utálkozás, meg az utálatoskodás!


94 válaszból kb. 4 volt a kérdésre válasz. A többi pedig undok, utálatos megnyilvánulás!!!!

Gratulálok!!!!!

95. Jéghegy (válaszként erre: 94. - Beathryche)
2009. szept. 15. 11:58

Drága! Nem a fórumnyitó írta!!!!:D


Egyébként nem hiszem, hogy az emberek többsége annyira álszent lenne, hogy dicsérne, közben meg hányna az egésztől. (EBBEN az esetben a borostyánlánctól) Inkább nem szól semmit!!!!

2009. szept. 15. 11:49
Nekem az tetszett, amikor a fórumnyitó írta, hogy az utcán, stb..., amikor néha kivillant csak dícsérték és senki sem volt olyan negatív, mint itt a fórumon egyesek. Csak egy kérdés. Volt már, hogy ismerősnek, vagy bárkinek mondtad, hogy ej de csúnyácska a babád? Vagy, de nem sikerült ez a mostani fodrász? Jobb esetben az ember nem mondd semmit, de főleg egy kisbabánál hajlamosak vagyunk arra, hogy mindent (a gyereket, a ruháit stb.) túldicsérjük. Jaj de aranyos, de szép, milyen jól áll neki ez a vagány ruhácska, de ezeket nem szabad készpénznek venni.
2009. szept. 15. 10:17
igen
2009. szept. 15. 10:04

Ha állandó felügyelet alatt van, nem az. De csak egy pillanat kell, hogy a szülő szem elől tévessze a csöppséget, és máris megtörténhet a baj. Mindenki maga döntse el, megéri-e kockáztatni...

A nagyobbik lányom imádja a láncokat, amik gyerekeknek készülnek, viszont amikor negyedszerre elszakadt, nem fűztük fel többet. Erre a sorsra jutna egy aranylánc is.:(

2009. szept. 13. 11:33

Én nem tennék a gyerekem nyakába semmilyen láncot, mert nekem nem tetszik, de a borostyán láncról én is hallottam, és ha nekünk szükségünk lett volna rá, biztos, hogy megveszem.

A villogás témát én sem értem...bezzeg, amikor az árát megkeresem a "villógós doolgokra", azt senki nem irigyli, ugye?

90. andi6020 (válaszként erre: 83. - Manilu)
2009. szept. 13. 07:25
A fórumnyitó először pont NEM a borostyánláncról kért tanácsot, csak álltalában a nyakláncokról, hogy lehet-e veszélyes!
89. Manilu (válaszként erre: 88. - Ében11)
2009. szept. 12. 22:00
Igen,ebben valóban igazad van,ezért elnézést kérek.De azt nem értem,hogy miért kell egy szülőt azért elitélni,lehülyézni stb,mert hisz a borostyánlánc jótékony hatásaiban.Egy gyerek bármilyen egészséges,és bármilyen egészségesen étkezik egy fogzás igenis megviselheti ,és tapasztalatból tudom,hogy nekünk a kisfiamnál egyszerre 4foga bújt ki és észre sem vettük.Persze természetesen az is lehet,hogy borostyánlánc nélkül sem viselte volna meg,de mivel én hiszek benne,ezért az ő javára írom,hogy segített.
88. ében11 (válaszként erre: 85. - Manilu)
2009. szept. 12. 20:37
az is ízléstelen ha valaki cigányozni kezd...talán erre értette.
87. ében11 (válaszként erre: 82. - Pupákné)
2009. szept. 12. 20:34

szerintem oviban játszótéren mindegy arany vagy borostyán nyaklánc van a nyakában-lehet veszélyes mindkettő...amúgy az a véleményem mindkét esetben a szülő meg tudja mondani az indokot miért rakja a nyakába...

nem értem a villogás témát sem....lentebb írtam hogy talán a keresztelő miatt kap láncot a gyerek kereszttel...mert hisznek benne a szülei-csak úgy mint a másik gyerek szülei abban hogy a borostyán miatt kevésbé beteg a gyerek...én egyikben sem hiszek...csak abban az enyém nyakába biztos nem lenne való mert ő nem hagyná békén...

86. pupákné (válaszként erre: 84. - Manilu)
2009. szept. 12. 19:52
A fórum kérdést feltevő valóban nem említett aranyláncot de van aki igen pl: a 20. hsz. Mi ez hanem villogás???
85. Manilu (válaszként erre: 81. - 417e3721e3)
2009. szept. 12. 17:52
Mi a döbbenet ebben a mondatban?
84. Manilu
2009. szept. 12. 17:52
véleményeket,nem említett aranyláncot,mégis sokan általánosságban írtak,hogy ízléstelen,ha egy gyereknek nyaklánca van.
83. Manilu
2009. szept. 12. 17:51
A fórumnyitó borostyánláncról kérte A
82. pupákné (válaszként erre: 78. - Manilu)
2009. szept. 12. 17:34
Nem a borostyánkő nyaklánc az ízléstelen. Ha hisztek benne s valóban van gyógyító hatása nem hiszem, hogy bármelyikünknek is ellenére lenne. Az aranyláncról volt szó melyet egyesek aggatnak pici babákra amik igen is veszélyesek lehetnek s egyáltalán nem nekik való. Nem hiszem, hogy egy óvodás kisgyermeknek szüksége lenne ilyen villogásra. Ez csak a szülei villogása, különben ki látná, hogy milyen "jól" megy nekik.
81. 417e3721e3 (válaszként erre: 78. - Manilu)
2009. szept. 12. 17:33
Senki sem írta,hogy menő,ha a cigánygyereknek lóg a nyakában az aranylánc... amúgy meg döbbenet ez a mondat...
2009. szept. 12. 16:42
ja és nem győzöm hangsúlyozni az egéséges életmódnál hatásosabb nincs egy gyerek életébe.Ezt semmilyen borostyán lánc nem helyettesítheti
79. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 72. - Manilu)
2009. szept. 12. 16:40

Ha egy gyerek teljesen egészséges,fölösleges bármilyen lánc a nyakába.

nekem két gyerek nőtt fel betegségmentesen (na jó egy-két nátha azért volt) úgy hogy nem volt nyaklánc egyik nyakába sem.Ez megint egy olyan hogy vegyenek a szülők még több olyan dolgot amire nem túl sok szükség van..

78. Manilu (válaszként erre: 77. - Mandy)
2009. szept. 12. 15:11
Nem értem az embereket esküszöm!Eddig alármerre mentünk és esetleg kilátszott a nyaklánca soha sehol nem találkoztam ilyen negatív emberekkel mint itt a fórumon.Persze az menő amikor a kis cigánygyereknek lóg a nyakában az aranylánc,de egy borostyánlánc ízléstelen!?Ki érti ezt?Na mind1,hála a magasságosnak nem vagyunk egyformák.Az biztos ha lesz mégegy pindúrom neki még korábban lesz nyaklánca,mert hihetetlen jótékony hatásai vannak,és minnél hamarabb a nyakában van,annál hamarabb megszokja,bár nekünk 6hónaposan sem volt soha semmilyen gondunk vele,azóta éjjel-nappal a nyakában van,fürdésnél annyi időre szoktam időnként levenni neki,amíg áttisztítom.
77. mandy (válaszként erre: 72. - Manilu)
2009. szept. 12. 15:01

Nálunk is hasonló a helyzet. Kicsit nagyobb a nagy (29 hónapos), de mutogatja, hogy 'Bájintnak van nyakáca, Jijibabának is van nyakáca'.

Édesek :))

76. 417e3721e3 (válaszként erre: 75. - Manilu)
2009. szept. 12. 15:01

Csak véleményt alkottam,mindenki azt tesz a saját gyereke nyakába amit akar.Ez az Én véleményem az meg a tiéd.

No problem!

75. Manilu (válaszként erre: 73. - 417e3721e3)
2009. szept. 12. 14:59
Mi ízléstelen egy borostyánláncban?Láttál már ilyet?Nem hiszem ,mert akkor nem írnátok ilyen baromságokat,ez az egész nem a külsőségekről szól,az esetek többségében ki sem látszik a ruhából,mert nem az a lényege,hogy mutogassuk.Pont az a lényege,hogy átvegye a gyerek hőmrsékletét,illóolajait.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook