Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van olyan akinek a drága exének sikerült a gyerektartásdíjat csökkentenie? Írnátok a tapasztalaitokról? fórum

Van olyan akinek a drága exének sikerült a gyerektartásdíjat csökkentenie? Írnátok a tapasztalaitokról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
26. danama (válaszként erre: 24. - K.tünde78)
2009. márc. 25. 15:30
mert nem volt bejelentett fizetése és kíváncsi lesz a bíróság, hogy miből él
2009. márc. 25. 15:27
Sziasztok! Az én párom a kislánya után 25000ft-ot fizetett. Utána úgy gondolta, hogy mivel már nem él a családdal, sőt, ott másik apuka is van, kéri a bíróságot, hogy csökkentsék le a gyerektartást. És a bíró csodák csodájára nem röhögte körbe! Lecsökkentették 10000ft-ra. Azóta is ezt az összeget fizeti.
24. k.tünde78 (válaszként erre: 23. - Danama)
2009. márc. 25. 14:47
Az APEH miért venné elő??
23. danama
2009. márc. 25. 14:45

voltam a rendőrségem, mert be kellett mennem az elmaradt gyerektartás miatt.

Az a köcsög nem elég, hogy nem fizet de még le akarja a tartásdíjat csökkenteni is, nem tudom hogy a semminél van-e még valami.

És az a röhej, hogy megteheti! Miért tehet arról egy kisgyerek, ha a drága jó apukája iszik és kivágják a jól fizető munkahelyéről? Ja és megfognak minket is vizsgálni, meg a férjem fizuját is , a gyerektartás csökkenése miatt.

Nem baj idejöhet bármilyen hatóság, azért annak örülök, hogy előveszi azt a köcsögöt az Apeh

22. danama
2009. márc. 25. 14:44
undorító és ezeket még a törvény is védi
21. Sünciné (válaszként erre: 20. - K.tünde78)
2009. márc. 25. 14:32
Ez nagyon szomorú!!!!!!!!!!!!! Pedig nagyon oda kellene figyelnie!!!!!!!!!
20. k.tünde78 (válaszként erre: 18. - Danama)
2009. márc. 25. 14:30
És nálam mindkét gyerek TARTÓS BETEG,még sem vigyáznak még a saját lánya(nyuk) egészségére sem
19. k.tünde78 (válaszként erre: 15. - Danama)
2009. márc. 25. 14:28
De ,méghozzá a jó nagy köcsög fajtából.A genetikán kívűl semmi sem fűzi hozzá már a lányodhoz.Örömet okoz neki ha idegeskedsz miatta.
18. danama (válaszként erre: 16. - K.tünde78)
2009. márc. 25. 14:27

csak az látják, hogy min undok ex-ek pénz szereznénk.

pedig a gyerekek sem levegőből élnek amikor 1 l tej már 170, 1 kg kenyér 200 ft

17. Sünciné (válaszként erre: 16. - K.tünde78)
2009. márc. 25. 14:27
Így van! Szerencsére az én lányom már nagy, de ahol kicsi még a gyerek?
16. k.tünde78 (válaszként erre: 14. - Sünciné)
2009. márc. 25. 14:26

Számomra is érthetetlen...

Hiába akar az Én orrom alá borsot törni pusztán azért mert valamilyen szinten féltékeny rám,ez a gyereken csapodik legjobban le,mert Ő még nem érti hogy mi miért is van.

15. danama (válaszként erre: 13. - Sünciné)
2009. márc. 25. 14:25

Én már azt is mondtam neki, hogy mondjon le a gyerekről, 4 éves kora óta nem látta, most lesz 9 éves a kislány nyáron, tartásdíjat nem fizet, akkor minek kérdeztem tőle?

Erre a válasz az volt, hogy azzal csak nekem tenne jót ha lemondana róla.

Tudja, hogy boldogan élünk a férjemmel és gyerekeként neveli a kislányt és a nevére is venné.

Hát nem köcsög?

14. Sünciné (válaszként erre: 12. - K.tünde78)
2009. márc. 25. 14:21
Bocsi, hogy ezt mondom de nem normálisak!!!! Nálunk sem szereti a lányomat a mostani felesége! Neki csak az ő családja a fontos! Egyetlen bűne van a gyerekemnek, hogy lánynak született! De most túl tette magát rajta! A mostani férjem ( pedig már nagylány volt mikor megismerkedtünk ) úgy szereti mint az édeslányát persze ez visszafelé is így van. A lányom is imádja őt! Miért a gyerekek isszák meg a levét!!!!
13. Sünciné (válaszként erre: 10. - Danama)
2009. márc. 25. 14:16
Bizony!!!! Apukák meg élik világukat!!!
2009. márc. 25. 14:13

Én 2 éve emeltettem a 6000 Ft gyermek tartásdíjat fel.Akkor 12000.akartam kérni,mert a közös lányunk is és az időközben új kapcsolatból született lányom is tartós beteg ,egyébként sem volt reális már a 6000 összeg rég óta.Egy időben emelte a díjat az apuka magátol minden szülinapon és már feltornázta 10000 az összeget,de megharagudott a lányomra, mert nem akart menni hozzá,így az új feleség tanácsára vissza csökkentette.

Szóval,hogy rá térjek a lényegre,nálunk a beadványra egy beadvánnyal válaszoltak,minek a lényege,"ha én nem elégszem meg a 6000FT akkor inkább Ő neveli,mert nem tud többet fizetni mivel Ő is nevel egy gyermeket és hitelt fizet,amugy is Én rossz anya vagyok ,a gyerek panaszkodik hogy verem és nem törődöm vele,a párom pedofil stb".

1 évig húzódott így az ügy,szakértők vizsgáltak bennőnket.A lányom fejét közben tele beszélték hülyeségekkel, majd megfélemlítették nehogy mondjon valamit,mert akkor én agyonütöm őt.Végül az orvos szakértői véleményére léptek vissza,mert az orvos előtt a lányom elmondta,hogy nem szereti az ex-em feleségét-rosszul jönnek ki egymással,mi nem szoktuk bántalmazni,mindent megkap tőlünk,a párommal is jó a viszonyuk,nem akar a tesójától elszakadni stb..

Így ez ejtődött 10 hónap elteltével,eddigre terhes lett az ex asszonya(szerintem ez miatt nem harcoltak már a lányomért legfőképp) ,táppénzre ment,gyorsan lecserélték az autójukat egy kisebbre stb,és sajnáltatták magukat,hogy ők milyen szegények,így a bíróság 9000 ítélt meg.Fellebeztem ,így lett belőle 11000.

Teszem hozzá,hogy még mindig nem jut eszébe,hogy tartós beteg a lány hiába küldtem a tiltott ételek listáját el nekik,és állandóan az orvoshoz futkosok vele miután haza jött az apjátol.Volt hogy hosszabb ideig volt épp náluk,és ott érte a betegség .Elvitte a mostoha anyuka az ügyeletre,kiváltották a gyógyszereket,majd felhívott hogy menjek érte-kezembe nyomta az ügyeleten kiállított papírt,de a gyógyíszereket már nem adta ide.Máskor meg elvitte az orvoshoz(addigra 2 napja lázasan feküdt már,de nem szóltak) és negyede gyógyszert váltotta csak ki,mert hát túl drága lett volna ha mindet megveszi.

Én sajnos kifogtam,hogy nem olyan az exem felesége mint kellene,de azért tudom hogy nem minden új feleség ilyen a régivel.

Olyan furcsa ez nekem,sose tudom meg szokni,mert én nem ilyen beállítottságú vagyok.Az lenne jó ha mindenben együtt tudnánk működni a gyerek érdekében,de így sajnos nehéz.

Volt olyan,hogy ide állított az apuka és előkapott,hogy ne küldjek már leckét mikor náluk van a lány.Normális az ilyen???Persze ha rossz tanuló lenne azért természetesen én lennék hibáztatva.

11. Sünciné (válaszként erre: 8. - Danama)
2009. márc. 25. 13:58
Gratulálok az apukának! Nem irigyellek!!! Csak sajnos az a baj, hogy hiába bizonyítottam én is, hogy a gyerek nappalira jár másfél évig huzakodtam a bírósággal és végül tárgyalás lett! Nem értettem ami jár az jár!! Bevittem mindenféle papírt, szinte hetente jártam a bíróságot, nem beszélve a fellebbezési díjakról!!!! A végén már berágtam és megkérdeztem , hogy ennyira ráérnek?
10. danama (válaszként erre: 9. - Kiscsirke)
2009. márc. 25. 13:06
igen undorító, én nem kaptam pénzt sokáig egyedül neveltem a lányomat sokáig, engem miért nem vizsgáltak, hogy tudok-e mindent megadni neki, vagy miért nem kaptam segélyt?
2009. márc. 25. 13:02
Ez komoly, hogy 10-18 ezer egy gyerektartás? Vicces. Még én is kerülhetek ilyen helyzetbe :(
2009. márc. 25. 12:49

Nálunk van eddig 206 ezer forintos tartozás.

havonta most 24 ezret kellene fizetnie.

Volt jó munkahelye,ami a mai napig is meglenne és jól keresett de piált és kirúgták.

Miért a gyerek tehet róla ha az apja nem felelősen viselkedik?

Megvolt mindene ő elb.... , ebben a félévben összesen 10 ezer ft-ot kaptunk tőle

2009. márc. 25. 12:30
Mondjuk időközben a lányomat ki is tagadta. Hat évig egy fillért sem fizetett és ennek ellenére ezt csinálta. Több mint 200.000.-Ft tartozása volt és én letíltattam! A bíróság a nyugdíja felét le is kapta és ezért a lányomat okolta! A lányom ekkor lelkileg összetőrt!
2009. márc. 25. 12:22
Nálunk a párom ex-e szeretett volna emelést kérni.15e ft-ot kapott akkor.Nekünk időközben született már akkor 2 gyerek, ill. akkor vártuk az ikreket, stb. a lényeg, hogy ennek ellenére nem csökkentette párom, hanem minden maradt az eredeti megállapodás szerint.
2009. márc. 25. 12:05

Nálunk az exem kérte a csökkentést! 18. 000. -Ft. -ról 10. 000. -Ft. -ra. A bírónő körberöhögte. Végül kieggyeztünk 15. 000. -Ft-ban. Hozzátenném 3 hónapról volt szó, mert még addig járt a lányom nappalira aztán az egyetemen levelezőre ment!

Bocsi innen akartam írni!

2009. márc. 25. 12:02
Bocsánat ezt a lányom oldaláról írtam!
2009. márc. 25. 12:02
Nálunk az exem kérte a csökkentést! 18.000.-Ft.-ról 10.000.-Ft.-ra. A bírónő körberöhögte. Végül kieggyeztünk 15.000.-Ft-ban. Hozzátenném 3 hónapról volt szó, mert még addig járt a lányom nappalira aztán az egyetemen levelezőre ment!
2. nyta
2009. márc. 25. 11:51
hallottam már.ha más gyermeke is van,és akkora az összeg,hogy az ö megélhetését veszélyeztetei,akkor igen,vagy ha igazolja,hogy kevés a jövedelme,beteg és gyógyszereket szed stb.
2009. márc. 25. 11:28
Van olyan akinek a drága ex-ének sikerült a gyerektartásdíjat csökkentenie? Írnátok a tapasztalaítokról?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook