Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van olyan akinek a drága exének sikerült a gyerektartásdíjat csökkentenie? Írnátok a tapasztalaitokról? fórum

Van olyan akinek a drága exének sikerült a gyerektartásdíjat csökkentenie? Írnátok a tapasztalaitokról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
86. danama (válaszként erre: 85. - Kattyus)
2009. márc. 30. 20:34
szerintem nálunk elhúzódik a dolog, bár a gyámügyis nő azt mondta, hogy küldjem rá a végrehajtót
2009. márc. 30. 20:07
Számítok rátok. Várom mi is lesz a történet vége:)
2009. márc. 30. 19:08
én is itt vagyok!
83. danama
2009. márc. 30. 18:47
én itt vagyok
82. k.tünde78 (válaszként erre: 81. - Kattyus)
2009. márc. 28. 21:28
dolgozgatunk:-)))
2009. márc. 28. 21:08
Nagyon csendben vagyunk hölgyeim:)
80. danama (válaszként erre: 77. - Kattyus)
2009. márc. 26. 11:47

mivel nálunk jó pár éve nem látta az apját, már a kislány nem akarja és nem beszélte be neki senki sem.

Amikor eltűnt a kislány életéből sokáig kérdezte tőlem

-Miért nem jön?

_miért nem szeret már?

-Rossz voltam, hogy nem jön?

Én nem hergeltem a lányomat sohasem az apja ellen csak azt válaszoltam, hogy jön majd amikor tud, biztos valami dolga van.

Volt anyósómék a mai napig tartják a gyerekkel a kapcsolatot, szóval senki sincs eltíltva.

79. danama (válaszként erre: 63. - Shannon77)
2009. márc. 26. 11:43

szerintem minden elvált anyuka akkor lenne a legboldogabb, ha a gyereke apjának is normális családja, munkája lenne

hiszen akkor a gyereket nem érik csalódások.

Mert ha bele is gondolsz ha velünk, a mindig pénzre éhező banyákkal ( megjegyzem én mindig a gyerekre költöttem a pénzt amit kapott) történik valami akkor az apukához kerül a gyerek.

És nekünk dögöknek nem csak 10 ezerbe kerül a gyerek hanem sokkal többe, nekünk nem kéthetente 2 napig van gyerekünk hanem mindig.

78. Sünciné (válaszként erre: 77. - Kattyus)
2009. márc. 26. 10:42
Ez így van! A pénz nem minden!!!!!!!!!!!! Erre majd később fog rájönni!!!!! De lehet, hogy akkor már késő lesz!!!!!
77. kattyus (válaszként erre: 75. - Sünciné)
2009. márc. 26. 10:34
nálunk a lányom eleve nem édesapukának szólt, úgysem ért volna rá:) Igazad van a csalódások tekintetében. Fontos hogy ne ígérj a gyereknek olyat, amit tudsz hogy nem tudod teljesíteni.A férjem kislánya teljesen anyagias családban nő fel. Neki a pénz a valódi érték. Keserves csalódás lesz neki ha rájön, hogy van amit nem tud érte megvenni:(
2009. márc. 26. 10:16
Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy csak ilyen apák vannak! Ez az mi helyzetünk! Sajnos ismerek olyat is ahol pont az ellenkezője van, hogy anya kiabál kígyót-békát az apára ráadásul jogtalanul és én ezt nagyon elítélem!
2009. márc. 26. 10:12

Én sem mondtam soha egy rossz szót az apjára! Ez az Ő döntése volt! Ennyi csalódás után!!!!

Amikor a lányom gimibe ment ( akkor még nem váltunk el ) apukának is alá kellett írni a továbbtanulási papírját!

Meg sem nézte meg melyik iskolába akar menni, csak annyit közőlt a lányommal: remélem tisztában vagy vele, hogy nekem ehhez kölcsön kellett kérni, hogy feljöjjek Pestre ezt aláírni!

74. k.tünde78 (válaszként erre: 72. - Kattyus)
2009. márc. 26. 10:07
Ez sajnos igaz,pedig nem szabadna a gyerekeket felhasználni.az a 2 szülő magán ügye,hogy elváltak-s hogy mi oka volt a válásnak.erről nem tehet sem a gyerek sem az új társak,nem is szabadna kígyót békát mondani a másikra,mert akkor áll fel ez a lehetetlen helyzet ami nálatok is megy..
73. kattyus (válaszként erre: 62. - Sünciné)
2009. márc. 26. 10:04
Az én párom soha nem helyezett engem a lánya elé. Mégis az lett a vége, hogy nem tartja apával a kapcsolatot.
72. kattyus (válaszként erre: 53. - K.tünde78)
2009. márc. 26. 09:59
Már 16 éves. Még mindíg az a lényeg, hogy apának milye van. A legszebb az egészben hogy anyukával barátnősködtünk a suliban. Ő azt mondta hogy nem ismer. Mikor a gyereknek megmutattam a képeket, amin együtt vagyunk az anyjával,azt mondta hazudok, anya mond igazat. Olyan szinten van félrevezetve, hogy már fáj. Én is elváltam a lányom apjától, a kapcsolatunk jó, a gyerekkel tartja a kapcsolatot. Ő is 16 éves. Soha nem pocskopndiáztam előtte az apját. És ha hiszitek ,ha nem , 5 év után kellett volna gyerektartást fizetni. Ennek 4 éve. Még 1 fillért sem kaptam. Sok elvált szülő (nem ti, hanem ismerettségi körömből) fegyvernek használja a gyereket a másik szülővel szemben.
71. k.tünde78 (válaszként erre: 69. - Sünciné)
2009. márc. 26. 09:51
Sajnos a bíróságot a valóság nem érdekli,mert hát van egy teljesen másik ellentmondásos történet is,Ő úgy is mást mondott.Az ilyen apának azért korlátoznám a jogait.
70. k.tünde78 (válaszként erre: 67. - Danama)
2009. márc. 26. 09:48
Megértem,hogy miért mondtál nemet,igazat is adok,de ezzel adtál a kezébe egy jó eszközt amivel majd előrukkolhat.Ezt ilyenkor okosan úgy oldjuk meg(Még ha fájó szivvel is),hogy elmondjuk apukának,"mivel évek óta nem látogatta nem is ismeri a gyerek meg,ezért úgy lenne célszerűbb,hogy talákozzunk valahol 3-ban játszótér,állatkert bármi és töltsünk el kis időt közösen-1 órát,majd legközelebb 2 órát,így szépen fokozatosan engednéd,hogy egymáshoz szokjanak végül már csak ők 2-en mennének el"Nem mondhatná,hogy Te nem adtál esélyt sem neki,és a bíróság a Te módszeredre bolintana rá.Mellesleg mihelyt alkalmat adnál neki a láthatásra,nagy valószinűséggel elállna tőle.A gyámügy nem volt jó ötlet a részére,mert ott az itéletre és jogszabályra hagyatkoznak.Ahhoz,hogy érdemben melléd álljanak,neked minden évben elkellett volna ballagnod oda és közölni,hogy az elmult időszakban sem tartott a gyermekláthatásra igényt.
2009. márc. 26. 09:41

Hozzátenném, hogy mi úgy jöttünk el Tőle, hogy a lányom fejéhez rúgta a papucsot!!!!! Te mit tettél volna!!!!!

Mondjuk ez már az utolsó csepp volt a pohárban!!!!

Amikor elköltöztünk hívta az összes családtagomat, hogy beszéljenek velem és menjek vissza!!!

A bátyámat is hívta Ő annyit mondott, hogy van egy feleséged egy gyönyörű okos lányod és te ezt nem becsülted!!!

Erre a válasza: Ezen a gyereken nincs mit szeretni!!!!!!!

Ettől függetlenül a lányom sokszor próbálkozott, elment hozzá, de mint írtam csak kudarc lett a vége és sírva jött haza!!!!!!!

68. Sünciné (válaszként erre: 63. - Shannon77)
2009. márc. 26. 09:34

Én most arra gondoltam, hogy azért mert új családot alapít ( én is ezt tettem ) nem kell eldobni a lányát, mint ahogy az én volt férjem is tette! Sőt hozzáteszem még a saját 81 éves anyját sem keresi, már több mint egy éve!! Viszont a felesége szüleit ( akik Ukrajnában élnek ) havonta látogatják!

A lányom elhívta Őket a ballagására. Az már más dolog, hogy nem jöttek el.

Amikor elváltunk belegyeztem, hogy ne tíltsák le a gyerektartást hanem Ő maga fizeti nekem havonta. Ez egy teljes hónapig sikerült! Aztán annyira felhalmozta, hogy több mint 200.000.-Ft. tartozása volt. Ekkor kértem a letíltást. Azt hiszem jogos volt! Ekkor felhívta a lányomat és elkezdett Vele ordítani!!!! Közölte Vele, hogy nem vagy a lányom!!! Ennyire ostoba. Szerinte a lányom ment be a bíróságra és tíltatta le????? Na ekkor omlott össze a lányom!

A legutolsó tárgyaláson kérte is, hogy ne gyerektartás hanem rokontartás legyen. Szerinted milyen érzés volt a lányomnak!!!!!!!!!

Én erre gondoltam!!!!!!

67. danama (válaszként erre: 66. - K.tünde78)
2009. márc. 26. 09:27
ráadásul most x év után előbukkant mert feljelentettem a gyerektartás miatt, és látni akarja, mondtam neki, hogyan gondolja nem is ismeri már a gyerek, mondtam menjen el a gyámügyhöz és ott próbálkozzon
66. k.tünde78 (válaszként erre: 65. - Danama)
2009. márc. 26. 09:24
szörnyű ez nagyon.elhiszem,hogy a lánykádnak sem hiányzik így nagyon,hisz a durvasága maradt meg a kis lelkében.
65. danama
2009. márc. 26. 09:19

igen itt nem azokat beszéljük ki akik normálisan állnak a dolgokhoz!

Nálunk pl többször megígérte a gyereknek az apja, hogy elmennek kacsákat nézegetni, meg a Mekibe, az akkor 4 éves kislányom sírt várta az apját és nem jött, utoljára amikor találkoztak azt mondta a gyerek , hogy megütötte és kérdőre vontam, hogy miért tette ő erre azt mondta, mert nem maradt csendben.

Most 9 lesz a kislány és még mindig azt mondja, hogy az apja megütötte olyan mély nyomott hagyott benne

64. k.tünde78 (válaszként erre: 63. - Shannon77)
2009. márc. 26. 08:58

Sünciné szerintem az olyan esetekre gondolt,mint az enyém is.Én meglátásom szerint,egyforma fontosnak kellene lennie a szeretetnek-törődésnek-érdeklődésnek az apa részéről a régi kapcsolatból született gyerek és az új feleség és közös gyerekeik között.Nem szabadna különbséget tenni új kapcsolat kialakítása után sem az apának.

Ezt meg nem értem,hogy miután elváik a nő minden jogot elvesz az apától.Mi van akkor mikor sok esetben az apa válik el,vagy az ő hibályából történik a válás,szerintem ilyenkor a férfi saját magátol vonja meg a jogokat.

Persze vannak olyan nők az életben mint amilyenről te írsz,de hidd el nem mindenki ilyen.

Én pl.nagyon haragszom már rájuk amiért csúnyán viselkednek a lányommal,de ettől függetlenül tőlem elférnek minden iskolai programon.Sőt itt vitázom a családommal,hogy csak meg kellene hívni őket a lányom ballagási ebédjére,hisz ez az ő nagy napja lesz,nem azon a 4 adag kaján múlik,hely is van stb,de még a lányom is ellene van az egésznek.Igaz még 2 év van addig,de a mai világban már előre kell gondolkodni és gyűjteni a "nagy" napra,és valahogy nekem kell úgy alakítanom a helyzetet,hogy az a legjobban süljön el.

63. Shannon77 (válaszként erre: 62. - Sünciné)
2009. márc. 26. 08:18

Nem tudom mire érted azt, hogy választja!? Talán azt, hogy most már vele él és nem egyedül, hogy mindíg kész lehessen arra, hogy a gyereke életében jelen legyen? Vagy azt érted ezalatt, hogy merészel új családot alapítani, holott tudja, hogy neki már van gyereke és mégis megpróbál boldogulni? Hogy lehet egy férfi ilyen galád?

Nem, szerintem inkább az a szomorú, hogy nagyon sok elvált nő azt gondolja, azzal, hogy elváltak már a volt férjének nincs joga semmihez. Nem fogják föl nagyon sokan, azáltal, hogy elváltak, minden jogot elvettek az apától, hogy gyakorolhassa az apaságot. Hiszen hogy néz már az ki, hogy a gyerekem ballagására eljön a volt férjem és hozza magával esetleg az új feleségét. Arra nem gondol, hogy annak az új nőnek esetleg ugyanolyan joga van bármilyen eseményen jelen lenni, ami a férjét érinti, akivel egy egységet alkot? Lehet, hogy a gyerekhez nincs köze, de a párjához igen. És ha esetleg az anyukának is van új párja, az meg már tök természetes, hogy jelen van. Miért?

2009. márc. 26. 07:53
Az a szomorú ebben az egészben, hogy sok apa inkább az új asszonyt választja mint a saját vérét! Főleg ha ott is születik egy gyermmek akkor a másik el van hanyagolva! Persze nem mindn apa ilyen de a többség sajnos ilyen! Egy gyerek nem tehet semmiről!
61. danama (válaszként erre: 55. - Shannon77)
2009. márc. 26. 05:33
hétvégén elvihette, a végzés szerint is, csak azért állított be, hogy bosszantson.
60. k.tünde78 (válaszként erre: 59. - Shannon77)
2009. márc. 25. 20:48

Szerintem ebben egyet érthetünk.:-)))

Csak annyi hozzáfűzni valóm van,hogy ettől függetlenül annak a szülőnek is példát kell mutatni aki láthatásra viszi,hisz a szülő a gyerek példaképe a minta.Illetve a tanulásban vegyen szintén részt a szülő,mert nem mondhatja minden második héten hétfőn a gyerek a suliban,hogy azért nincs kész a házim és azért nem készűltem ,mert hétvégén apumnál vóltam láthatáson.

2009. márc. 25. 20:40

Ja, és azt akartam még írni, hogy amikor a párom elvált az asszonykától, még minden héten (vagy minden 2 héten)elhozta a kislányt. A gyerek minden egyes hétvége után lelki beteg volt, hogy el kell válnia az apukától, nem akart hazamenni. Utána elköltözött a párom és értelemszerűen ritkábban ment a kislányhoz és csodák csodájára minden hiszti megszűnt. Nem tett jót a gyereknek, hogy ide-oda rángatták, sehol nem tudott "megmelegedni". Azóta tudja, hogy apa dolgozik, messze lakik és nem tud jönni csak ritkán. Fontos egy gyereknek az állandóság, akkor érzi magát biztonságban. Én személy szerint nem értek azzal egyet, hogy egy gyereket mindkét szülő nevelje. Hiszen ők már nem alkotnak egy egységet, másak az elképzeléseik és ezáltal nagyon félre tudják nevelni a gyereküket.

Na, most biztosan kapok ezért:-)))

58. k.tünde78 (válaszként erre: 56. - Sünciné)
2009. márc. 25. 20:33

Igen ,a gyerekeknek a legnehezebb,mert ők még nem mindig sőt ritkán tudják úgy lereagálni a dolgokat mint ahogy mi felnőttek.És a kudarc új próbálkozásra sarkallja őket.


Hálisten boldog családdá lettetek és a lánykád is kapott egy új jobb szerető apukát,aki viszonozza is a kapott szeretetet.

57. k.tünde78 (válaszként erre: 54. - Shannon77)
2009. márc. 25. 20:27

Hát igen,lassan és vagyok a környékben az elvált szülők és gyerekeik psciho terapeutája,mert hogy olyan jó tanácsokat tudok adni:mit tegyenek és mit ne tegyenek.:-))))Igyekszem úgy irányítani a dolgokat,hogy az a lányomra pozitív hatással legyen.Tudom,hogy szereti Őt az apja,csak iszonyú befolyás alatt van,nagyon irányítható.Egyszer azt mondta nekem mikor kértem hogy ugyan menjenek már el az anyukájához a lányommal,mert hiányzik neki nagyon a mami,hogy :az annya miatt már tönkre ment egy házassága,nem hadja hogy esetleg tönkre menjen a lánya és anyja miatt a mostani is.(A mi házasságunk idején mindent az anyukájával beszélt meg nekem már a kész tervet tálalta,oda járt enni,holott én is főztem minden nap stb..Az új feleség útálja az anyóst és nem is megy hozzá és exem csak az ő gyerkőceiket viheti,nehogy véletlen az én lányomnak is adjon valamit).Szóval én szoktam vinni a mamihoz is,mert a lányom szereti és nem tagadhatom ezt meg tőle.


Nagyon okosan irányítottad és okosítottad fel a párodat.Jó lenne ha minden ex és új "élettárs",tehát mind a 4 emberke így viselkedne a gyerekekkel mint Te .Sokkal nyugodtabb légkör lehetne otthon amiben kiegyensúlyozottabb gyerekek neveledhetének fel.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook