Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van olyan akinek a drága exének sikerült a gyerektartásdíjat csökkentenie? Írnátok a tapasztalaitokról? fórum

Van olyan akinek a drága exének sikerült a gyerektartásdíjat csökkentenie? Írnátok a tapasztalaitokról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. jan. 27. 12:09
Sziasztok! Nem szeretnék új témát nyitni, de lenne egy kérdésem tartásdíjjal kapcsolatban. Ismerősöméknél alakult ki ez a helyzet, szétmentek pár éve, de van egy közös gyerekük. Akkor nem igényelt tartásdíjat az anyuka, élettársak voltak. Most a férfi újra megnősült, akit elvett, annak van egy gyereke, meg most született meg a közös gyerekük. Az ex párja most adta be a bíróságra a tartásdíj követelését (holott eddig is mindent megvett az apa neki, fizetett bármennyit, ha a gyereknek kellett). A ex nagyon pénzéhes, a legmagasabb összeget követeli a volt párjától. Az ismerősöm nem tud sokat fizetni, 200 e körül van a nettója, jó ez nem olyan kevés, de rengeteg hitele van, (lakás, kocsi, meg személyi hitelek); és kiszámolták, ha havonta rezsivel meg mindennel együtt levonnák a tartozásokat, akkor maradna összesen 35-40 e tisztán, amit kajára költhetnek meg a másik kettő gyerekre akik az ismerősömmel laknak. Ilyen esetben mennyit szokott megítélni a bíró? Már szegények kitalálták, hogy magukhoz veszik a másik gyereket is, hogy igénybe vegyék a nagycsaládos kedvezményt, és fizetnének 60at a nőnek cserébe havonta a semmiért. Ti mit tennétek? Ő fizetné a tartásdíjat, de nem mindegy, h ilyen helyzetben mennyit kell fizetnie, mert ha azt a 35 e-t odaadná, akkor semmi sem maradna nekik. Ilyenkor mi a teendő? Mit mutassanak fel bíróságon? Hiteltartozások, bérpapír, keresetigazolás, levonások?
115. danama (válaszként erre: 114. - Sünciné)
2009. szept. 27. 05:52

nem.. :-(

nálunk még mindig semmi nem történt decemberben jelentettem fel..

114. Sünciné (válaszként erre: 112. - Danama)
2009. szept. 26. 23:39

Szia!

Én biztos nem kímélném ezek után amit leírtál!

A gyermekedtől veszed el!

Nálunk is több mint 290.000.- tartozás volt. Nekem annyi szerencsém volt, hogy volt nyiugdíja! Előbb elkezdték tiltani 10.000Ft.-jával aztán bementem a bíróságra és kértem, hogy nagyobb összegben tíltsák mert engem ez nem segít ki. Ő nem fizetett most egye meg amit főzött. Miután megkapta a bírósági végzést az 50 %-os levonásról, felhívta a lányomat és kitagadta!!

Apa az ilyen???????

113. danama
2009. szept. 25. 15:51
haho
112. danama
2009. ápr. 28. 16:12
Múltkor beszéltem a Danci vér szerinti apjával, hogy küldhetne pénz, nem nagyon hatottam meg a dolog, kb már 280 ezer körül van a tartozása, rá küldhetném a végrehajtót is csak azért nem akarom, mert a lakcíme a volt anyóséké és nem akarom, hogy őket cseszegesse a végrehajtó, bár nem érdemelnének tőlem ennyi empátiát sem, mert amikor külön mentünk Imivel, közölték, hogy magamnak csináltam a gyereket, meg elvitték alóla a kiságyat, a ruháit a mixert és a mikrot is egy 13 hónapos baba mellöl.
111. danama (válaszként erre: 104. - Lejla30)
2009. ápr. 6. 15:54
szerintem jó a 30 ezer, nem fog többet ítélni szerintem a bíróság, mert valamilyen nyugdíjhoz is víszonyítják
110. danama (válaszként erre: 96. - 9bbaa658f2)
2009. ápr. 6. 15:52
nálunk is ugyanez a helyzet
109. Lejla30 (válaszként erre: 107. - Zsu77)
2009. ápr. 6. 15:36
szia, szeretném megkérdezni, hogy ez milyen számla volt. Ugyanis nálunk is nyitott apuka egy számlát a kisfiamnak, de ő a pénzt bármikor felveheti és megszüntetheti a számlát. Így is elfogadja a bíróság az apukától? Kíváncsi vagyok. Most is találkoztam apukával, csak vita lett a vége. Nem is akar megegyezni. (nem a gyerektartásban, hanem a láthatásban, mert többet szeretne. De még kicsi a kisfiam.) Másnap mérgében levette a gyerek cipőjéről az orrvédőt, és teljesen lekopott a motor miatt az új cipő orra. Természetesen kívül-belül bőr cipő volt. Mikor visszahozta,és észrevettem, nevetett egy jót.
108. kattyus
2009. ápr. 6. 14:57
Remélem holnapután megírod mi történt!!
107. Zsu77 (válaszként erre: 106. - Lejla30)
2009. ápr. 1. 16:02

Igaz a 20%, de amennyiben nagyon magas fizetése van, nem ítélik meg. A gyerek szükségleteit veszik figyelembe.

A kislányom apukája is megigérte a fizetése 20%-t, le is írtuk, de az ügyvédnőm tanácsára egy minimum összeget is beletettünk. Szerencsére. Egy ideig rendesen fizetett, majd ez év januárjától csak a minumum összeget. Támadni nem tudom, mert nincs teljes fizetésre bejelentve.Annyit sikerült elérnem, hogy a kislányom nevére nyitott egy folyószámlát és a fennmaradó összeget oda rakja be. Ezzel a kicsi 18 évesen rendelkezhet, addig még több, mint 15 év. Mit ér majd akkor azt nem tudom, de legalább ennyi.

Nagyon nehéz egyedül helytállni mindenben, mindenkinek sok erőt kívánok!

106. Lejla30 (válaszként erre: 103. - Sünciné)
2009. ápr. 1. 15:09
És szerintem nem lesz a 20 %-ból semmi, mert akkor az is max. 60 ezer lenne (!) Nagyon szépen kimagyarázná magát apuka, hiszen (csak)ehhez ért. Azt mondaná, a gyerek szükséglete sokkal kevesebb, és nekem nem ad semmit. Mert a pénz az élete értelme. Így is mintha fogát húznám, mikor elküldi a gyerektartást! De nem is kell több pénz. Ha lenne egy jó munkahelyem, még ennyi se kellene tőle.
105. Lejla30 (válaszként erre: 103. - Sünciné)
2009. ápr. 1. 15:05
Én is szeretnék valakit magam mellé már nagyon, hiszen több mint két éve(!!) nincs senkim. De félek attól, hogy ha lesz valaki, majd őt is előveszi, lenyomoztatja, kikészíti, engem meg mindennek lemond előtte. Meg hát nem is egyszerű valakit találni gyerek mellett. Azt mondják a pasik,hogyha gyerek kell, hát csinálnak. Annál nincs egyszerűbb. És akkor saját is.
104. Lejla30
2009. ápr. 1. 15:02
Igen, nem teljesen normális, bár ezt már kezdi abbahagyni. Most a kicsin keresztül bosszant. Mikor a kisfiam elkezdett beszélni, megtanította neki, hogy azt a lakcímet mondja, ahol ő lakik. Meg rám mindenféle csúnyát. Őt is régebben pöcskirálynak (bocsánat) hívta, de megtanítottam a kisfiamnak, ha mondanak rá valamit, mondja, azt, hogy engem nem így hívnak, hanem: és mondja a saját nevét. Olyan ügyes. Már ha kiscicámnak szólítom, akkor is ezt mondja. Meg azt is elmagyarázta neki, hogy az otthona nem nálam van. Szegény kicsikém, itt bizonygatta nekem, hogy amott van az otthona, mert apa mondta. Én meg először kiborultam,de nem vettem figyelembe. Óvatosan meséken keresztül veszem rá arra, hogy neki az anyukája mellett van az otthona.
2009. ápr. 1. 14:59

Na ezek a klassz apukák!!!!!!!

Gratulálok nekik!!!!!

Lejla!

Szerintem a csökkentéssel csak rosszabbul járna! ha jó magas fizetése van, akkor 20%!

Az én gyerekemet kitagadta az apja! Egy bűne van! Lánynak született!

De hála az égnek, most egy CSODÁLATOS férjem van, akivel imádják egymást!!!!!

102. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 100. - Lejla30)
2009. ápr. 1. 14:54
Szerintem nem normális amit csinál.Mit fényképezget?Evvel nem ér el semmit.Te meg ha észreveszed pózolj ,nevess rajta.Ne tudja meg ,hogy bosszant.Szerintem kezeltetnie kellene magát.
101. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 99. - Kattyus)
2009. ápr. 1. 14:52
Két éve van párom de addig nem kívánom senkinek három négy helyen dolgoztam ,hogy megéljünk.Mi nem tudunk róla.De szemétségnek tartom amit csinál.
100. Lejla30 (válaszként erre: 97. - 9bbaa658f2)
2009. ápr. 1. 14:50
Tudom, hogy csak ki akar borítani, de kicsit agyamra ment tényleg, hogy a városban is mindenhol lefényképez. Három éve nem voltam szórakozni, a kisfiammal töltöttem minden éjszakámat, mióta megszületett. Szilveszter előtt elmentem egy városi buliba. Egy hét múlva azzal jött, hogy beadja az elhelyezés megváltoztatása iránti keresetet, ha nem adom neki oda hetente 2x4 órában a gyereket. Mert láttak engem azon a bulin, és beszélt a csapossal, hogy milyen állapotban voltam. Nem is ittam semmit. Sehova nem járok, társam sincs, mióta eljöttem tőle, férfival nem volt kapcsolatom. A buliba is úgy mentem,hogy elaltattam a kicsit, utána anyukám ott aludt a szobában vele. Igen, a szüleim nagyon sokat segítenek!!! Nagyon hálás is vagyok.
99. kattyus (válaszként erre: 96. - 9bbaa658f2)
2009. ápr. 1. 14:45
Csuda fájintos apuka:( Az enyém tudom hol lakik, de özvegy lett, van 2 kislánya, özvegyi+árvaellátás az ugye más tészta. Vállalkozó, de minimálbért keres. Úgy döntöttem lesz@om. Amíg a mostani párommal el tudjuk a lányt tartani. Te egyedül vagy a fiúkkal?
2009. ápr. 1. 14:43
Nem is tudom, melyik a jobb. Ha nem érdekli az apát a gyerek, vagy ha túlságosan is. Nekem volt már pár álmatlan éjszakám miatta. Minden hájjal megkent, okos ember az exem, aki remekül bánik az emberekkel. És a humora is nagyon jó. Ezért is voltam oda érte. Csak azt nem láttam anno, hogy a humor inkább gúny, sőt lenézés sokszor. Utána jön a megalázás különböző szintje. Mostmár van neki egy csinos, fiatal barátnője, egy éve. Isten őrizz, hogy bántsam. Nagyon kedvesnek tűnik. Inkább sajnálom. De alig várom,hogy szüljön egy-két gyereket, hátha akkor majd arra összpontosul a figyelem.
97. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 95. - Lejla30)
2009. ápr. 1. 14:39
Akkor nem fogja elérni amit akar .Ne idegeskedj ezt akarja pont ,hogy kikészülj.Ha van támaszod az jó .Nekem a szüleim már meghaltak csak magamra számíthattam.
96. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 94. - Kattyus)
2009. ápr. 1. 14:36
Az enyém ismeretlen helyen tartózkodik és ha dolgozik feketén .Már több mint hét éve nem is látta a három fiát.
95. Lejla30 (válaszként erre: 93. - 9bbaa658f2)
2009. ápr. 1. 14:35
Szerintem az enyémnek is ez a célja. Csak a munkahelyének be kell jelentenie normálisan, hiszen vállalati vezető (igazg.).
94. kattyus (válaszként erre: 93. - 9bbaa658f2)
2009. ápr. 1. 14:33
Akkor mi egyformán kapunk.
2009. ápr. 1. 14:27
Az enyém úgy lecsökkentette hogy hét éve egy fillért nem kapok.
2009. ápr. 1. 14:25

Nem volt más lehetőségem, el kellett tőle jönnöm (szöknöm)a közös házból. Azóta is azt bizonygatja mindenkinek, hogy a szülés utáni depresszió miatt jöttem el tőle. A bíróság heti kétszeri láthatás ítélt meg nálunk, és idejárt egy éven keresztül. Mindent lefényképezett, felvett minden beszélgetést, ami köztünk folyt, gyűjtötte az anyagot a perre. Volt, mikor felvette videóra a házunkat kívülről. Pedig aránylag szép házban lakunk. Nem luxusvilla, de szépen élünk, rendes emberek a szüleim, nagyon sokat segítenek. A közös házban pedig peren kívül egyeztünk meg. Nem volt sok esélyem vele szemben. Nem voltunk házasok se. A pénzt, amit a házba adtam, nem írtuk le. És benne volt a szüleim munkája, meg az enyém is. Mindegy, a lényeg, hogy megszabadultam tőle. Csak a gyereket féltem tőle. Mit nem adnék azért, ha nem érdekelné a gyerek!!! Azt mondja az apja, hogy majd az élet bebizonyítja, hogy kinek is volt igaza anno, meg az is, hogy a kisfiam kinél akar majd a későbbiekben élni. Fantasztikus energiát fordít a fiára, míg vele van, a baj az, hogy hátsó szándékai vannak vele. Ja, és a gyerektartás őt nagyon megterheli, mert 40 helyett 70 ezret fizet törlesztőre, meg mellette a gyerektartás??!! És majd kérni fogja, hogy csökkentsék. Sajnos annyira elborított az agyát az anyagiaskodás, meg a hatalom, hogy csak ebben lát. Ez is tette tönkre a kapcsolatunkat. És van egy drága jó volt anyósom!!! Ő aztán nagyon jó tanácsokat tud adni a fiacskájának. Ő akarta nevelni a kisfiamat is, mikor el akarták venni tőlem! Pedig az anyjának mindent elmeséltem, hogy miket művelt velem a fia! Ő is borzasztóan anyagias. Mindig számolgatja a pénzét!!!

Mit nem adnék egy jó kapcsolatért velük! De nem rajtam múlik.

91. Sünciné (válaszként erre: 90. - Lejla30)
2009. márc. 31. 21:36

Írod, hogy közös a házatok! Abban nem egyeztetek meg? Még Te mentél el a gyerekkel? Szép!!! Szerintem nincs miért izgulnod, a gyereket nem veszik el Tőled!!!!!

Persze én is így voltam, a volt férjemnek maradt minden. Mi pedig a lányommal albérletben!

Most pedig ( ő is a gyerektartásra fogta ) a bank elvette a házát!!! Ezzel szemben a lányoméknak ( aki jövőre férjhez megy ) van egy Óbudai lakásuk!! Szerintem ezt is tudja mert attól függetlenül, hogy nem tartják a kapcsolatot, valaki mindíg leadja neki az infót!

90. Lejla30 (válaszként erre: 89. - Sünciné)
2009. márc. 31. 20:12
Vele nem lehet beszélni. Annál jobban érzi magát, minél jobban betehet nekem. Szerintem az se érdekli, ha a kisfiunknak származik belőle hátránya. Tudod, apuka "nagy úr". Sok a pénze, és magas a pozíciója. És én anno elszöktem tőle, és elmondtam mindenkinek, mit csinált velem a szülés előtti és utáni néhány hónapban. Az elhelyezési pert is én indítottam, mert nem mertem a gyerekkel kimenni az utcára. Még az apuka nagymamája is azt mondta, hogy nehogy beüljek az autójába!!! Ja, és az elhelyezési per alatt a két ügyvéd összebeszélt. Kértem a 20 %-ot, de ő fix összeget akart fizetni, mert a gyerek akkori igényeit ( 3 hónapos volt) bőven kielégítette a felajánlott összeg. Nem mondom, nem rossz amit kapok, a többiekhez képest, akiket itt olvasok, főleg nagyon jó. Nem is szóltam (szólok) sokat azóta se a gyerektartással kapcsolatban (fix 30 ezer), de azért a fizetéséhez képest még mindig kevés (anno volt neki nettó 210 ezer, azóta ez minimum a duplája. És közben sír az ismerőseimnek, hogy nem bírja fizetni a törlesztőrészletét (a gyerektartás mellett) az egykori közös házunknak. Megjegyezném, hogy nekem azóta nincs hol laknom a szüleimen kívül, ő pedig egy 20 milliós házban lakik.
89. Sünciné (válaszként erre: 88. - Lejla30)
2009. márc. 31. 18:50

Szia!

Póbálj meg az apukával leülni és egy kicsit elbeszélgetni!

Ne félj a gyereket nem veszik el az anyától, csak ha nagyon komoly indokot hoz fel! Ezt pedig nem tudom Rólad elképzeni!

Amikor hazaviszi a gyereket, szerintem még maradjon ott egy kicsit az apuka hátha Ő is hallani fogja, hogy mit mind a gyerek Rád!

Kicsi még a gyermek és nem fogja fel a dolgokat. Ő csak az ajándékokat látja, meg a lovakat ami nagyon tetszik neki!

Miért nem kapod meg a 20 %-ot? Mikor a mi tárgyalásunk volt azt mondta a bírónő, hogy csak nagyon indokolt esetben állapítanak meg kevesebbet! Akkor ha az apa megélhetését fenyegeti! Nem értem a bíróságot sem!

Beszélj az apukával!!!!!!!

88. Lejla30 (válaszként erre: 84. - Sünciné)
2009. márc. 31. 16:07

Sziasztok!

Van egy kétéves kisfiam. Néhány hónapos kora óta egyedül nevelem. A szüleimnél élünk. A kisfiút akarta az édesapja az elején, legalábbis azt mondta. Mikor terhes lettem, az mondta egy vita közben (anyagiak miatt) tulajdonképpen ő nem is akarta... Elhelyezési per volt már, gyerektartást fizet, de nem a 20 %-ot persze. (Magas, vezető pozíciója van.)Két év eltelt azóta. A gyereket viszi minden héten, sőt, kérné többször is. Van egy fiatal barátnője, gyereket szeretnének. A láthatások után a kisfiam ki van cserélve. Nem fogad szót, nem is hallja amit mondok. Sokszor csúnyán beszél: anya, te liba/őrült/patkány vagy. Kérdezem, ezt ki mondta. válasz: apa. Egyszer egy láthatás után azt mondta a kisfiam, hogy anya, ez nem az én otthonom. Én nem itt lakok. Ha valaki megkérdezi tőle, hogy hol laksz, néha az apa lakcímét mondja. Sokszor fenyegetett már az apja azzal, hogy elveszi tőlem. Lovaik vannak, azzal édesgeti a kicsit hozzájuk. És persze náluk mindent szabad. Rengeteg játékot vett neki, persze mind ott maradt apánál. A múltkor viszont nem ment el az apjával. Azt hajtogatta, hogy nem megyek el apával, nem megyek a lovakhoz. Üvölteni kezdett, mire az apja megkérdezte, hogy mit mondtam neki. Azóta az apja autóval jön érte, így biztosan elmegy vele.

Én nem mondtam eddig semmi rosszat az apjáról, kerülöm még a nevének használatát is. Neveli ellenem a kisfiamat rendesen, ezt lehet érezni. Pedig most elég nehéz, hiszen a dackorszakban vagyunk. Az állandó kényeztetéssel, ajándékokkal, lovakkal félek, hogy elér nála majd valamit. Feltett szándéka, hogyha nem most, de később ő fogja nevelni. Tudom, hogy a gyerektartásról szól a fórum, de tudna valaki segíteni? Mit tegyek, hogy ne fordítsa a kisfiamat ellenem??????

87. kattyus (válaszként erre: 86. - Danama)
2009. márc. 31. 09:40
Ha ő azt tanácsolta, tedd meg.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook