Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van, akinek van tapasztalata gyerektartás csökkentésének ügyében? Hogyan kell intézi? fórum

Van, akinek van tapasztalata gyerektartás csökkentésének ügyében? Hogyan kell intézi? (tudásbázis kérdés)

9. Kata 1977 (válaszként erre: 8. - Evettke7)
2011. nov. 26. 13:27

Hát tényleg elég felháborító amit a volt feleség csinált!

Nem,hogy örült volna hogy ilyen rendesen álltatok a dologhoz!

25000.-,1 gyerek után és még mindennek a fele,nem semmi!

Az én volt férjem a 2 gyerekre fizet 10 ezert!!!

És semmibe nem száll bele,sőt 8 éve még 1 képeslapot sem küldött a gyerekinek se név-szülinap,karácsonyra.

Szóval vannak szemét volt férjek,de a te párod előtt le a kalappal!

8. evettke7 (válaszként erre: 6. - 05c1d148d6)
2011. nov. 26. 12:30

Szia. Nálunk is hasonló a helyzet, a párom havi 25 ezret és mindennek, de tényleg mindennek a felét, tehát ruha, gyógyszer, iskolai étkezés, különórák, tábor, mozijegy, uszodajegy, a gyerekre eső rezsiköltség fele.....stb mindent fizetett és ezen felül még havi 25 ezret. Nekünk is született közös babánk, de úgy gondoltuk, hogy nem kérjük a gyerektartás csökkentését, mert így is jól kijövünk a pénzből. Pedig rengeteg volt amit fizetett, mindegy nem sajnáltuk a gyerektől, ezenfelül volt hogy vettünk neki még pluszba havonta 1-2 ruhát,cipőt mikor mit. Erre az ex úgy reagált, köszönöm helyett, hogy adjuk oda neki pluszba a pénzt amit szánunk ezekre a dolgokra és majd ő megveszi a gyereknek és ne a gyereket kérdezgessük mi kell neki, mert ő még nem tudja eldönteni. Amúgy egy 13 éves gyerekről van szó,aki már tudja szerintem, de ha nem is tudná akkor is csak megköszönhette volna az ex,ha bármit veszünk csak úgy a gyereknek,miután ennyi mindent fizet a párom, és ne az ex döntse el mire költsük a pénzünket. Ez volt az egyik ami nem tetszett,de volt olyan is mikor az ex-en megláttunk olyan cipőt, amit a gyereknek mi vettünk, szerintem ez is gusztustalan a párommal szemben is, de főképp a gyerekkel ezt hogy csinálhatja meg az anyja,hogy elveszi tőle amit kapott. De olyan is volt,hogy felhívta az ex a páromat, hogy fizessen gyerektartást egy héttel hamarabb,mert ő már bejelentkezett a fodrászhoz. És akkor mi van? A gyerektartást nem azért kapja! Szerintem ez is felháborító, de ami igazán kiverte a biztosítékot, az az volt, hogy a párom mint már írtam fizette a gyerek ruháinak a felét is. Ez úgy működött, hogy anyuka elment a boltba a gyerekkel megvette a ruhát, kért róla számlát és azt odaadta a páromnak aminek a felét a párom kifizette. Aztán egyik nap a párom pont ott vásárolt ahol az ex, és meghallotta ahogy az ex valami ismerősével azon kacarászik, hogy vett magának egy farmert és egy pulóvert és neki ez mennyire megéri, mert a gyerek nevére kéri a számlát a volt férje meg úgyis kifizeti a felét. Ezek után a párom felkeresett egy ügyvédet, lecsökkentette a gyerektartást 20 ezerre és nem fizeti semminek a felét. Szóval lehet szidni az apukákat, mert nem fizeti az ex fodrászát meg ruháit stb, de nem is az ő dolga. Szégyellheti magát az összes ilyen elvált asszonyka, akik a volt férjen élősködnek, mindezt arra fogva, hogy a gyereknek kell. Mások előtt meg megjátsszák,hogy ők milyen jó anyák és milyen rossz a volt férjük.

Amúgy a tárgyalások sokáig tartottak, több mint egy évig, mert persze az ex nem akart belemenni a csökkentésbe, de végül is sikerült. Tehát végül a gyerek járt rosszul, de nem mondanám, hogy az apuka volt a hibás, azért, mert úgy érezte a volt feleség eltartása már nem az ő dolga.

7. Kata 1977 (válaszként erre: 6. - 05c1d148d6)
2011. máj. 19. 09:06

Szia!

Én ugyan a másik oldalon vagyok de van /sajnos/ esélyetek.

Tegnap volt végre az utolsó tárgyalásunk ahol az egyik az eddig felhalmozódott gyerektartási ügy volt a másik a gyerektartás leszállítása.

Az első ügy nem tartozik ide,de a másodikban úgy állapodtunk meg hogy igen jól tudod bármilyen jövedelme van annak a max 50%-át vonhatják és ezt osszák el a gyerekei között.Nálunk van 2 gyerek akiket én nevelek és neki született 1 lánya.Így 16,6-16,6-16,6-ra jön ki az 50%-k.

Épp a leszázalékolását intézi a "drága" de amíg semmilyen jövedelme nincs 5-5 ezer forintra kérte a lészállítást,és meg is kapta, ameddig nem lesz jövedelem ennyit fog küldeni,bár nem tudom hogy ha a semmiből a 5-5ezret tudja küldeni akkor a 10-10-et miért nem,na mindegy,és ha leszázalékolják vagy lesz munkahelye akkor a 16,6-16,6%-át fogja utalni de minimum 10-10ezret.

A bírónő felszólította hogyha megvan a leszázalékolás engem értesítsen és a magasabb összeget fizesse,de ez lelkiismereti kérdés,ami neki nincs így simán évekig át tudja vágni a fejem.

De ha már a 5-5ezret fizeti végre több mint 2 év után már az jó és az elmaradt összeget is max dec 31-ig egy összegben ki kell fizesse.

Így szerencsére pozitívan zárult az ügyünk!


Benyújtani azt kell amiért a csökkentést kéri azt papírokkal igazolni a ti esetetekben a gyerekek születési anyakönyvi kivonatával és hogy mennyi idő ez nagyon ügy,bíróság stb... függő nálunk elég sokáig elhúzódott mert volt előtte végrehajtónál az ügy de március 8,30 és most tegnap volt a tárgyalás így 3 tárgyalás után született ítélet de hogy az elsőt nálatok mikor tűzik ki,passz.Főleg itt a nyár kezdenek a bíróságon is a szabadságolások.

2011. ápr. 26. 13:25

Nagyon sajnálok mindenkit aki ebben a cipőben van. Én nem is akarok vitázni azon, hogy kinek van igaza. Mindenkinél más a helyzet. Sajnos minket totálisan kihasznál az előző feleség a gyerekeket viszont teljesen ellenünk hangolja. Ez nem is lényeg, a kérdés csak az, hogy tud e valaki segíteni, hogy hogyan zajlik pontosan ez a dolog. Mit kell benyújtanunk pontosan, mennyi idő a benyújtástól számítva a döntéshozatal stb.... Légyszi az írjon aki tud ezekre válaszolni.

Köszi

2011. ápr. 21. 21:05
Az én exem is megmutatta anno, hogy lehet csökkentetni az amúgy is kevés gyerektartást. Csókoltatom az összes tündéri apukát, aki azt hiszi, hogy azzal, hogy elvált a nejétől , elvált a gyerekétől is.
4. Kata 1977 (válaszként erre: 3. - Cynnia)
2011. ápr. 21. 20:51

Mivel ő 2 éve nem fizet ezért 1 millióval tartozik,már rá van terhelve a lakására a végrehajtó már árverezi akar,de ezt ő el akarja kerülni,így azt mondta kifizeti,május 18.án lesz a következő tárgyalás majd kiderül mikor lesz pénz belőle.

Én is perköltség mentességet kaptam,de az ügyvédjét nekem kell majd fizetni,de hogy miért,akkor egy szemétség!!

Nálunk azt mondta a bírónő nem vagyok köteles bebegyezni a leszállításba,és még a millióra a 20%-os kamatot is kérhettem volna én hülye meg lemondtam,hogy szegény beteg embernek ne kelljen többet fizetnie.

De arra van esze hogy új gyereket csináljon de fizetni szarik.

És a gyerekeket se látta 8 éve se egy telefon,vagy képeslap semmi!

3. cynnia (válaszként erre: 1. - Kata 1977)
2011. ápr. 21. 20:36

Hát,sajnos az nem sokat számít,hogy belemész-e vagy sem...itt már a bírón múlik az eredmény:(

Nekem a kereset beadásától visszamenőlegesen is vissza kellett fizetnem a különbözetet (ezt is kérheti),és ki kellett fizetnem az ügyvédje díját....egyedül a perköltség alól kaptam mentességet:(

Nálatok hogy alakul?

2. cynnia (válaszként erre: 4. - Ágikácska)
2011. ápr. 21. 20:30

Igen,van esélyed...

Részleteket annyira nem tudok,ő az ügyvédjével írta meg a keresetlevelet,indoklásként,hogy van egy új házasságból született gyereke.Bizonyítani kell a kereseteket,a feleségéét is,és a vagyonról nyilatkozni.

1. Kata 1977 (válaszként erre: 3. - Cynnia)
2011. ápr. 21. 18:32

Szia!

Mi is így vagyunk épp a tárgyalások közepette.

A 8 évvel ezelőtti váláskor megállapított nagyon méltányos 10-10 ezer forintot akarná lecsökkentetni 5-5 ezerre mert neki is született egy új gyereke a mostani párjától.

Csak a csavar az egészben hogy ő beteg épp a leszázalékolását várja,hogy abból mit fogok kapni,passz.

De én nem mentem bele!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook