Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lábizzadás csökkentésére van valakinek tapasztalata/tippje? fórum

Lábizzadás csökkentésére van valakinek tapasztalata/tippje? (beszélgetős fórum)


1 2
36. Antonov225 (válaszként erre: 35. - Cda5669ddd)
2020. jan. 4. 09:42
Köszönöm! Az ecetes vizet próbáltam már, nem segített. A szódabikarbóna mintha minimálisan hatna, meg nem szűnt a probléma, de talán enyhült egy kicsit.
2019. dec. 12. 20:01

Lehetséges, hogy izzadásgátlásra is jó:

Rendszeres lábáztatás ECETES vízben. Plusz közben egy szódabikarbónás bemasszírozás.

Nagyon üdítő, fertőtlenítő!

[link]

34. Antonov225 (válaszként erre: 33. - Lilibeth59)
2019. júl. 16. 20:53
Köszönöm ezt a tanácsot is!
2019. júl. 16. 20:43
Szódabikarbónás lábáztatás, cipőbe, papucsba stb. szódabikarbónát szórni, reggel kirázni belőle. Vagy már nem használt zokniba szódabikarbónát tenni, úgy mehet a cipőbe, vagy bármilyen lábbelibe.
32. Antonov225 (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2019. júl. 6. 17:34
Köszönöm a tanácsot!
31. Guruljka (válaszként erre: 30. - Antonov225)
2019. júl. 6. 17:08

A fehérje 40 fokon alvad.

A testnedvek mindig tartalmaznak fehérjét.

A meleg víz hatására belealvad a "cucc" a textil rostjai közé.

Próbáld ki, a koszos zokni is úgy lesz tisztább, ha először hideg vizes csap alatt nagyjából kimosod belőle a koszt. Utána még mindig teheted a mosógépbe.

30. Antonov225 (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2019. júl. 5. 19:32
"a testnedveket hideg vízzel lehet jól eltávolítani" - Na, ezt nem is tudtam. Azt gondoltam, a meleg víz tisztít jól.
29. Antonov225 (válaszként erre: 27. - Guruljka)
2019. júl. 5. 19:30
Én 28 éves vagyok, szintén férfi és szintén nehezen 'fogadok szót'. :-D ...de ezügyben megfogadom a jótanácsokat, na meg pont tanácsokért nyitottam a fórumot.
28. Guruljka (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2019. júl. 5. 18:26

Azért írom, hogy megmosom, nem ki, mert lavórban, szappannal, körömkefével lesikálom.

Előbb hideg vízben, még szappan nélkül, erre szánt szivaccsal lemosom (a testnedveket hideg vízzel lehet jól eltávolítani).

Aztán, lehetőleg áztatás nélkül, tisztára sikálom szappannal, és folyó víz alatt öblítem.

2019. júl. 5. 18:13

Igazán szívesen!


A régi edzőcipőkből meg kiszedem a talpbetétet. Sokszor az még használható. (Esetleg vékony anyagot lehet rá ragasztani a régi kopott borítás helyett.)

29 éves fiam van, aki nem mindig szeret rám hallgatni, de néha elcsípem a cipőjét. :D

Ma is észrevettem, hogy a cipőjében összegyűrődött a betét, gyorsan kivettem és egy ilyen kiszedettel helyettesítettem. A gyűröttet szépen lemosom, kisimul, mire megszárad.

26. Antonov225 (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2019. júl. 5. 11:44
Ez jó ötlet! :-D
25. Antonov225 (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2019. júl. 5. 11:44
Köszönöm!
24. Guruljka (válaszként erre: 22. - Antonov225)
2019. júl. 4. 23:06

Én a megmosott talpbetétet felcsipeszelem a szárítóra. :D

A napsütés is fertőtleníti, nem árt megfordítani sem, hadd égesse jól körbe a nap.

23. Guruljka (válaszként erre: 22. - Antonov225)
2019. júl. 4. 22:42

Jó lenne, mert akkor ha veszel másik talpbetétet, cserélgetheted. Jobban meg tud száradni, amit lesikáltál.

És vannak géles talpbetétek is, jók ebben a melegben.


[link]

22. Antonov225 (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2019. júl. 4. 07:34
Értem. Nem figyeltem még meg, hogy kivehető-e valamelyikből (sport, illetve tornacipők), viszont amennyire lehet, szét szoktam nyitni a száradásra kitett cipőt, szóval ez a rész stimmel.
21. Guruljka (válaszként erre: 18. - Antonov225)
2019. júl. 4. 02:49

Ha lehet, azért érdemes kivenni a talpbetétet, mert úgy a cipő belseje is könnyebben kiszárad.

Ha nem kivehető a talpbetét, akkor a lehető legjobban szét kell nyitni a cipőt. (Nem tudom, milyen típusú cipőket viselsz.)

20. Antonov225 (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2019. júl. 4. 00:58
Köszönöm, akkor majd kipróbálok valamilyet.
19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Antonov225)
2019. júl. 3. 21:51

Szívesen!

A cipő-deo akkor is kellemes, ha nincs erős lábszag. Belefújod a cipőbe, pár percig szárad, felveheted.

Lehet a másnapra kikészített cipő belsejét is jól telefújni.

De lehet úgy is, hogy az aznapra kiválasztott cipőt befújod, de akkor csak kevesebbel, és míg elkészülsz, addigra ki is szárad.

Aztán vannak mindenféle krémek is:

[link]


Nekem régen volt egy olyan, ami az én lábamat túlzottan is kiszárította, de azt Németországban vennem, olyan 20 éve. Gondolom, azóta itthon is kapható.

18. Antonov225 (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2019. júl. 3. 21:33

Két papucsot használok felváltva itthon.

A talpbetétre eddig nem fordítottam gondot, de lehet, hogy kellene.

A cipőket mindig kiteszem száradni, miután levettem.

Cipődezodort még nem próbáltam, mert kamasz korom óta nem volt biológiai fegyver a cipőm :-)) és nem volt rá szükség, de mostmár néha elférne benne egy-egy adag. Köszönöm ezeket a tippeket is!

17. Antonov225 (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2019. júl. 3. 21:24
Igen, a hígítást tudom, hogy kell, de az arányokat én sem. Majd utánanézek.
16. Antonov225 (válaszként erre: 13. - Papája)
2019. júl. 3. 21:20
Lábszag nem igazán van, inkább csak az izzadás, bár ilyenkor nyáron előfordul néha egy kis buké :-D, szóval jól jön azért ez a tipp is. Köszönöm az ötletet!
2019. júl. 3. 17:21

Nagyon fontosnak tartom, hogy még az otthoni papucsot is váltogassuk néha.

A cipőbe érdemes cserélhető talpbetétet tenni, lehet már mindenfélét kapni, ezüst szálasat is.

A cipőből viselés után vegyük ki a talpbetétet és szellőztessük a fűző kilazításával, a cipőnyelv kihúzásával. Most a napon is lehet.

Felvétel előtt a cipő-dezodort változatlanul ajánlom.

[link]

Nekem nem ilyen volt, de ilyesmire gondolok. Nálam a makacs lábszagot megoldotta. (Néha napközben is fújtam a cipőmbe, ha volt pár szabad percem elvonulni.)

14. Guruljka (válaszként erre: 7. - Antonov225)
2019. júl. 3. 17:14
Hígításban használta, az arányt nem tudom. Nem volt kimaródás a lábán, fájdalom sem.
2019. júl. 3. 17:08

Én a lábszagra szeretnék ötletet adni. Tapasztalatból írom, mert jól bevált. Színtelen Castelláni oldat, patikában kapható. Kátrány szagú, büdös, de hatásos.

Este lábmosás után egy vattára kell önteni és jól be kell dörzsölni vele a talpat, ujjakat, ujjak közét és a láb/talp oldalát is. Hagyni kell megszáradni és maradjon rajta. Ezt néhány este meg kell ismételni és jó darabig nem lesz szag. Némileg az izzadást is csökkenti.

12. Antonov225 (válaszként erre: 6. - 0adc8842b1)
2019. júl. 3. 10:07

A mezítlábas lét megvan, egyrészt kényelmesebb nekem a szabad láb, másrészt pontosan amiatt is jó, mert nem fokozza az izzadást a bőr fedettsége.

Köszönöm az ötletet, ezt is ki fogom próbálni, ha más nem válna be.

11. Antonov225 (válaszként erre: 5. - Ágio8405)
2019. júl. 3. 10:02

Erről is hallottam már, végső esetben lehet, hogy elvállalnám. Az én tenyerem is izzadós.

Köszönöm a tippet!

10. Antonov225 (válaszként erre: 4. - Globus)
2019. júl. 3. 10:00
Köszönöm az ötletet, kipróbálom, ha más nem segít.
9. Antonov225 (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2019. júl. 3. 09:59
Ezen már én is gondolkodtam, csak mivel az ellenjavallatok közt szerepelt néhány az egészségügyi problémáim közül, nem mertem kipróbálni.
8. Antonov225 (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2019. júl. 3. 09:57

Na, mégegyszer, mert véletlenül hozzáértem a küldés gombhoz:

Szóval állítása szerint csak a cipőt nem jól szárította ki és belebújva marta meg a lábát a szer.

A pamutzoknira én is figyelek, abban némileg jobb a helyzet, de egy idő után az is vizes.

Köszönöm a tippeket, ki fogom próbálni!

7. Antonov225 (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2019. júl. 3. 09:53
A formalin tényleg durva, anno egyik osztálytársam lábát ki is kezdte, pedig állítása
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook