Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vályogház felújítása fórum

Vályogház felújítása (beszélgetős fórum)


1 2 3
86. d5bae51d10 (válaszként erre: 81. - Loretta30)
2019. márc. 27. 07:45
Nálunk központi fűtés van, cirko gázzal a vályog házban
2019. márc. 4. 13:48
sajnos eladtam már megbántam semmim nem maradt belőle semmilyen tárgyam sem párom adta másnak ingyen vagy ki dobta amit ígérte
84. ca6d69295a (válaszként erre: 25. - A03dd05915)
2017. ápr. 18. 16:31
Sajnos így van :(
83. töprengő (válaszként erre: 79. - Loretta30)
2017. ápr. 18. 14:56
Nem vagyok szaki, de jól írtad. Iilyen vályog házbaba laktam kb 30 évvel ezelőtt...
82. Loretta30 (válaszként erre: 80. - Guruljka)
2017. ápr. 18. 14:48
Persze,nyugodtan.
81. Loretta30 (válaszként erre: 1. - Maya75)
2017. ápr. 18. 14:44
Ha van alapja a haznak es hozzaepititek a wc t,alappal tegyetek es jo lenne valyoggal falazni.Futesben elonyben szoktak reszesitebi a parapestes megoldast,de en a kozpontit javasolnam. Bar sokkal nagyobb beruhazas,jobban eloszlik a meleg es kevesebb esely van a peneszedesre. A legeslegelso dolog minden elott megnezni az alapot es a problemas helyeken kijavítani a falat(esetleges salétromosodas). Utana egy jo hosszu terv a vegosszeggel es az elkepzeles h.belefer e a keretbe. Ha ez megvan akkor lehet belefogni :). Sok szerencset hozzá es kitartast!
80. Guruljka (válaszként erre: 79. - Loretta30)
2017. ápr. 18. 14:37

Látom, elég sokat tapasztaltál!


Majd kérdeznék, ha nem zavarlak vele. Úgy egy hét múlva, privátban megkeresnélek, ha szabad.

79. Loretta30 (válaszként erre: 71. - Guruljka)
2017. ápr. 18. 14:34
Elméletileg az alapban 70-100 centis falakat nem szokas leszigetelni nikeceles megoldassal,de sok haznal bővítenek teglaval mondjuk konyhat vagy furdoszobat,ne adj Isten uvegfalat vagy gangot épitenek be ytonggal vagy egyeb epitoanyaggal. Ha nem valyogbol epitenek ra es szepen ala van alapozva az epulet,erdemes a vekonyabb falaknal szigetelni. Szakember ki tudja szamolni hogy hova milyen vastag szigeteles kell hogy a hotartas mindenhol ugyanaz legyen. De szelloztetni kell sokat vagy szellozteto kell a szinten szigetelt ablakokra. Ez a tokmindegy milyen falazatokra is igaz. Meg a nikecel nem is gaz,de ha rakerul a szin vagy a vakolat,akkor jon a belso pára beli problémásodas. Ha alapja nincs a haznak,tuti vizesedni fog. Persze vannak kivételek,de mint a fehér hollo. Alaalapozni maceras,szigetelni talan. Betonozni le lehet,csak az alabetonozott,szigeteltet.A fodem altalaban nem birja a vastag betont,de a saralasra is lehet egyeb konyebb szigetelest vagy vekonyabb betont tenni. Esetleg belulrol (alulrol) almenyezetezni. Ha a cserepezest ujrateszed szinten ala tudsz szigetelni,ondolanyt,femtetot nem ajanlom. Az eladasi arban sosem lesz benne az a penz ido es energia amit belefektettetek,igy jobb,ha semmirol nem kertek szlat. Hitelt nem nagyon adnak valyog felujitasra,mint ahogy nehany biztosito biztositast sem kot ra vagy csak horror aron. Elore bocsajtom:Nem vagyok szakember,csak tapasztalat. Es vélemény.
78. Guruljka (válaszként erre: 66. - Globus)
2017. ápr. 15. 16:01

Mi szerencsés helyen vettünk házat, úgy értem, hogy zsákutca végén, illetve a traktorok ugyan erre járnak fel a domboldalra, de csak szezonban. Se busz, se más, autó is csak az erre élő pár autós családé.

A disznóölésre sem ébredünk fel, mert nemigen tart senki disznót. Gondolom, megveszik előre megrendelve, a fél sertést. Nem kell etetni.

A legtöbb itt lakó fiatal család, és eljárnak dolgozni a közeli városba vagy távolabb. Vásárolnak, nem termelnek. Az udvaron a gyerekek a nyírott gyepen játszanak, nincs kiskert.

77. Guruljka (válaszként erre: 72. - Töprengő)
2017. ápr. 15. 15:55
Ja igen, a falak alatt. Akiktől vettük a házat, azok megcsináltatták. Hogy milyen technikával, azt nem tudom. Akik ilyet vállalnak, azok tudják.
76. levarosbukta (válaszként erre: 75. - Sanyinak)
2017. ápr. 15. 12:40
Én egyet láttam ilyet amikor vályogházat szigeteltek hogy szabályosan nekimentek fűrésszel és ahogy a fürészt tolták úgy tolták be a szigetelő anyagot azt a fekete kátránypapírt. Hogy aztán mennyire vált be vagy sem azt nem tudom, de mindenesetre több mint a semmi.
75. sanyinak (válaszként erre: 73. - Levarosbukta)
2017. ápr. 15. 12:24
A vályogház utólagos szigetelése ugye nem is megy másként, csak részben lehet megbontani és úgy aláépíteni az új részt? Jól tudom?
74. sanyinak (válaszként erre: 66. - Globus)
2017. ápr. 15. 12:20
A kertészkedésből nem megélni kell, hanem kikapcsolódni azáltal. Kiskerti szinten ráfizetés a gazdálkodás. Viszont jó nézni a szép kertet és a saját terményeket fogyasztani.
73. levarosbukta (válaszként erre: 70. - Maya75)
2017. ápr. 15. 11:47
Első blikkre a mi házunk sem volt se dohos, se vizes. Látszólag semmi baja nem volt. Nyáron vettük szépen kimeszelve, tisztán, illatosan. Aztán olyan november vége felé észrevettük hogy lassan de biztosan szivárog a víz felfelé, előbb csak az egyik sarokban aztán a másikban aztán meg már körbe, körbe. Következő nyáron tégláról téglára szigeteltük alá. Igazán nem akarom elvenni a kedved, de tényleg nézzetek meg mindent alaposan.
72. töprengő (válaszként erre: 71. - Guruljka)
2017. ápr. 15. 09:23

Szigetelést falaknál, így tudom én is.

" Aláfalazni szokták téglával ", eső, hó miatt...

2017. ápr. 15. 00:12

Vályogházat nem kell szigetelni, illetve csak a tetőt.

A falakat is csak meszelni szabad, mert ha elvész a természetes szellőzése és vízforgalma, akkor nyirkosodik.

A padlót sem szerencsés lebetonozni, illetve csak úsztatott betonpadlóval.


Van szakirodalom a témában, érdemes könyvtárban kérdezősködni.

70. maya75 (válaszként erre: 68. - Ikebana3)
2017. ápr. 14. 19:11
Nagyon regi a ház. .pontosan nem tudom mennyi...de nem dohos nem penészes. .kivülről mindenképpen szigetelünk.holnap jön egy ács is végre. ...vizes villanyos szaki már van...elkezdtük mi felszedni a lapokat ugy talan olcsóbb valamivel ha mi ezeket megcsinaljuk..
69. a.manus (válaszként erre: 68. - Ikebana3)
2017. ápr. 14. 16:55
A nyirkos témát említettem a 14-es hsz.-ban,lehet, hogy elkerülte a figyelmed, de tény, hogy veszélyes az állandó nyirkos levegő. Lehet kapni levegőminőség ellenőrző műszert, csak fűtési szezonban jobb a helyzet, de még akkor is egészségtelen, de ha van szigetelés akkor más a helyzet.
68. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Maya75)
2017. ápr. 14. 16:46
Átolvastam az összes eddigi hozzászólást és eszembe jutott egy nagyon fontos dolog. nem tudom milyen öreg a ház, de mielőtt bármibe kezdetek is a szigetelését ellenőriztetni kellene. Nem tudok elképzelni egészségrombolóbb dolgot, mint a penésztől dohos falakat.
67. jozsi.38 (válaszként erre: 50. - Levarosbukta)
2017. ápr. 14. 14:26
csak hogy erre ritkaság számba megy a zártkerti ingatlan. Ami még van, az olyan helyen van, ahol biciklivel, de inkább autóval jobb közlekedni, buszjárat zéro, arra egyetlen busz sem jár, kieső útvonal, illetve csodás illatot szagolhat az ember nap mint nap ott, a rengeteg tyúkól miatt :P
66. globus (válaszként erre: 65. - Levarosbukta)
2017. ápr. 14. 13:34
Őszintén szólva környezetemben jóformán csupa hasonlót tapasztaltam. Sokan nagy mellénnyel mentek falura, hogy majd gazdálkodni fognak, aztán rájöttek, hogy bizony, sokat kell dolgozni, tenni érte, megélni mégsem lehet belőle, ehhez képest a panellakás wellness. Ha valaki tényleg a tiszta levegőért, csendesebb környezetért költözik, megtalálja számítását. Mondjuk vidéken nem autók generálnak zajt, hanem fűrészek, disznóölések, kombájnok, traktorok, fűnyírók, éjjeli kutyák, kakasok stb. :)
65. levarosbukta (válaszként erre: 64. - Dbf98ae29e)
2017. ápr. 14. 13:22
Mi nem vályogházat vettünk hanem egy lepukkant téglát. Mint minden rendes panellakó egyfolytában családi házról álmodoztunk, hogy milyen jó lesz majd a kert meg a óriási konyha meg minden. Hát bizony mire úgy ahogy rendbe raktuk ráment minden pénzünk, szabadidőnk, energiánk. Nagyon sok mindent saját magunk csináltunk meg. Négy évig bírtuk, elég volt. Szerencsére jó árat kaptunk érte és visszapitlikültünk panelba. Megfogadtam innen engem csak lábbal előre visznek ki. Soha többet családi ház, rémálmaimban se jöjjön elő.
64. dbf98ae29e (válaszként erre: 14. - A.manus)
2017. ápr. 14. 13:04
Egyetértek veled! Mi 15 évvel ezelőtt vettünk egy régi, lepukkant vályogházat...apránként felújíttattuk, szép lett. A gatyánk is ráment! Nagyon sokat költöttünk rá! De csak nem olyan, mint egy fiatalabb ház. Mi nagyon megbántuk! El is adtuk áron alul. Idegileg is megviselt. Pl. amikor a fürdőszobát újították fel. WC nem volt egy jó ideig :)
63. sanyinak (válaszként erre: 62. - Globus)
2017. ápr. 14. 12:00
Én is bicajozom, de én nem a buszok hiánya miatt :)
62. globus (válaszként erre: 60. - Sanyinak)
2017. ápr. 14. 10:30

Haha! :) Szülőfalumban naponta 3 db van a szomszéd megyébe, saját megyeszékhelyre egy sem :D

Szerencsére nem ott lakom. Nálunk ugyan van járat, de "sehonnan sehová" nem tartanak, vagyis nem megfelelő az úticél, inkább bringával hajtom le a távot, így nem vagyok időhöz kötve. Szinte mindenki bicajozik, sok kerékpárút van, városkörnyéki falvakig kiépítették.

61. sanyinak (válaszként erre: 59. - A03dd05915)
2017. ápr. 14. 09:49
No azért nem kapkodnak érte. A mellette lévő volt kanadai nagykövetség épülete is már nagyon régóta üres.
60. sanyinak (válaszként erre: 56. - Sanyinak)
2017. ápr. 14. 09:46
Igaz, én budapesti szemmel a járatsűrűséget. Hozzászoktam, hogy nálunk csúcsidőben 2-3 percenként jön a busz :)
59. a03dd05915 (válaszként erre: 55. - Sanyinak)
2017. ápr. 14. 09:26
Egy üres telket találni ott már ritkaság, de túlzásnak tartom én is az árat. Viszont lesz rá vevő.:)
58. töprengő (válaszként erre: 57. - Levarosbukta)
2017. ápr. 14. 09:25
az már jó
57. levarosbukta (válaszként erre: 56. - Sanyinak)
2017. ápr. 14. 09:16
Kíváncsiságból megnéztem a menetrendet, a töröcskei zártkertekhez 16-szor megy a busz egy nap. Szerintem ez bőven sok.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook