Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Panel felújítása fórum

Panel felújítása (beszélgetős fórum)


1 2
52. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 51. - 31bc25d879)
2018. febr. 11. 19:39
Ú akkor ez tényleg elég nagy költség...
2018. febr. 11. 17:40

Villanyvezeték cseréért nekünk is 600 ezret mondtak tavaly előtt.

Ha szakemberrel csináltatjátok (kőműves, burkoló, festő-tapétázó, parketta, egyebek) akkor nyilván határ a csillagos ég.

Ha saját magatok megtudjátok akkor jelentősen kevesebbért kijön.

2018. febr. 11. 14:57

Sziasztok!


Látom nem nagyon aktív a fórum, de nálunk most eléggé aktuális. :)


Teljes felújításról tudtok esetleg "nagyjábóli" összegeket mondani?


Illetve ki szerint, mikor érdemes vezetéket cserélni? Honnan tudom, hogy aktuális-e már, vagy elég megvárni ha gáz van? 1985 körüli panelról lenne szó.


Nagyon gondolkozunk a vezetékek cseréjén, de eléggé eltérőek a vélemények...


Meg mindenféle egyéb felújítási tapasztalat is érdekel. :)

49. aliz939 (válaszként erre: 47. - Moonlight13)
2016. febr. 16. 12:56

Igen, a villamos vezetékek cseréje nem olcsó játék!

Nekem sem az volt, sajnos!

Én szinte szétverettem az egész lakást. Jut eszembe persze, hogy a vezetékek cseréje után, villanykapcsolókat is kellett vennem......mert mind ezer éves, és életveszélyes volt.

Itt akadtam rájuk. különleges anyagból, színben millió választékkal!Márkás, dugalj, konnektor, villanykapcsolók, legrand kapcsoló, és schneider kapcsolók otthonról kényelmesen intézve!:))

www.kapcs.hu

2014. márc. 26. 18:42
A 600 ezer forint az nagyon sok ezért. Kérdezz meg mást is!!
47. moonlight13 (válaszként erre: 46. - Gyöngyszemü)
2014. márc. 13. 18:44
Akkor keress egy másik villanyszerelőt, és kérdezd meg, van-e valami egyszerűbb megoldás, mint a fal végigvésése!
46. gyöngyszemü (válaszként erre: 42. - Moonlight13)
2014. márc. 13. 09:46
Igen a mosógép is azon van mint minden konnektoros dolog. Viszont az összes vezeték rossz állapotban van mert anno csak egy villany kapcsoló csere sem volt egyszerű, mert törtek szét a vezetékek alig volt mire rá kötni. Bárhogy is lesz húzós lesz! :-(
45. moonlight13 (válaszként erre: 44. - Regin_a)
2014. márc. 12. 18:28
Szerintem a 600 ezret több mindenre értette.
44. Regin_a (válaszként erre: 43. - Moonlight13)
2014. márc. 12. 18:17

Betona nem vállanám mert nincs hozzá szerszámom. Gyámánt betétes vágó és fúró kell hozzá

Panelben is van olyan megoldás, ssőőőt, hogy csövekben vannak a vezetékek, max a menyezeti éámpákhoz megy MMf kábel, vagy egy fali konektorba van dügva a csillár.

Igaz azt is nehéz áthúzni/tapasztaltam/


Ha jól emlékszem amire reagáltam az tégla volt

A 600ezret akkor is sokallom 50m2-re, az kb két/másfél kis szoba mellékhelyiségekkel

Persze ha mindenféle + és extrákat akar, légkondi + helyekre konektort és rejtett világítást a megrendelő, felfuthat 600-ra, de az már tényleg extra

Elmondom, 85m2 3szoba mellékhelyiségekkel + konyha , nem kevés konektorral, légkondi kiállás, internet helyi hálóval, telefon, volt tán 3 éve 350ezer

Ebben csak az volt ami a falban van + a regisztrált villanyász ellenőrzése a gáz cirkóhoz, villanyóra áthelyezéshez/hogy megvan-e a földelés-egyenpotenciára hozás/

43. moonlight13 (válaszként erre: 38. - Regin_a)
2014. márc. 12. 17:13
És Te másnak mennyiért húznál át egy 50 nm-es lakás teljes villanyvezetékét betonba való véséssel együtt?
42. moonlight13 (válaszként erre: 39. - Gyöngyszemü)
2014. márc. 12. 17:12
Gondolom, az a sercegős lenne a legfontosabb. Az van a mosógépnél? Ha nincs messze a biztosítótáblától, akkor talán még végig lehet odáig vésni, de az egész lakást már húzós szerintem.
41. moonlight13 (válaszként erre: 39. - Gyöngyszemü)
2014. márc. 12. 17:10

Az iszonyatosan nagy munka. Nekem egy helyen véstek a konyhámban, ahol ronda lett volna, ha a csempén fut végig egy zsinór, de azért a kis részért is kb. 10-15.000,- Ft-ot elkértek. Géppel csinálták, és zengett az egész ház. Fel is rohant a szomszéd. :(

Egy másik házban egy másik szomszédom saját maga megcsinálta az egész lakásban, de őt is már kiátkozták, mire készen lett.

40. moonlight13 (válaszként erre: 38. - Regin_a)
2014. márc. 12. 17:07

Igazad van, nem értek hozzá. De voltam már pár közgyűlésen, ahol nem igazán a vezetékek cseréjére van pénz egy 10 emeletes házban. Az iszonyatosan drága lenne. És persze itt mindenről számla kell, tehát az még jobban megemeli az árat.

Ha Te meg tudod csinálni, az természetes, hogy olcsóbb.

39. gyöngyszemü (válaszként erre: 37. - Moonlight13)
2014. márc. 12. 11:33
Ezt én is javasoltam de nem akar belemenni a férjem, szerinte a falbontás és minden kicserélése jobb, csak hát el lehetetleníti így az itt létet. :-(
38. Regin_a (válaszként erre: 31. - Moonlight13)
2014. márc. 12. 10:34

Aha! Nekem szakmám és ha nem is rendszeresen, de jópár lakást újitottam már fel teljes új csövezés szerelvényezéssel

Gondolom a 600-ban nem voltak benne a szerelvények árai, csak ami a falban van és a főrlosztó


A házban levő fővezetéket hagyjuk, látom nem értesz hozzá, azt mindig a közös költségböl fizetik ha kellene

32 Amperig ingyenes a bővités azon felűl meg a közösképviselő engedélye is kell hogy bírja vagy nem a ház hálózata/néha már 25A-ig is/


Szoval 50nm-re szerelvények nélkül 3-350ezer a reális ár tégla épületben, betonba is alig több

37. moonlight13 (válaszként erre: 35. - Gyöngyszemü)
2014. márc. 12. 10:26
A falon kívüli vezeték sem nagyon csúnya, mert a falon legfelül vezetik végig, le is lehet festeni a takaró részeket, és olcsóbb, mint a vésés. Lehet, hogy akkor legalább azt, ami nagyon le van terhelve, érdemes lenne falon kívülire lecserélni.
36. moonlight13 (válaszként erre: 35. - Gyöngyszemü)
2014. márc. 12. 10:25
Akkor lehet, hogy egy másikat is meg kellene kérdezned, hátha annak van jobb ötlete.
35. gyöngyszemü (válaszként erre: 32. - Moonlight13)
2014. márc. 12. 10:13
Nézettem azért hívtam ki, el volt égve a vezeték ami be volt kötve de azt mondta ideig óráig lesz csak jó előbb utóbb megint leég. :-( Azóta rettegek alig alszok lesem nem e... Volt hogy éjszakára lekapcsoltuk nehogy.. mert az első ilyen eset akkor történt amikor nem ment semmi, hanem arra ébredtünk hogy az egyik elosztó amibe a monitor volt bedugva ki be kapcsolt, a biztosító tábla meg sercegett, fázis ingadozást érzett az elosztó(ez volt a szerencsénk)!!
34. gyöngyszemü (válaszként erre: 30. - Moonlight13)
2014. márc. 12. 10:04
Kivan már cserélve nagyobb teljesítményre is, de az a baj hogy nem tudja elosztani még jobban (próbálta) mert egy vezeték jön a villanyórától ami a konnektorokat működteti és már az is olyan rövid hogy épp hogy sikerült mert törik szét porlad a vezeték. Tehát három biztosíték van amiből kettő a lámpák, és egy ami az összes konnektor megy és azért szinte mindegyiken vagy egy elosztó amibe aztán mindenféle be van dugva tehát jól le van terhelve.. :-(
33. moonlight13 (válaszként erre: 23. - A0c1361e44)
2014. márc. 12. 10:04
900-as centrije van, a réginek csak 500-as volt, de az sokkal jobban működött. Egy szerelő vette meg a régit, amikor lecseréltem, és azt mondta, hogy vissza fogom sírni. Igaza lett! :(
32. moonlight13 (válaszként erre: 27. - Gyöngyszemü)
2014. márc. 12. 10:00
Azt a sercegést azért nézesd meg egy villanyszerelővel!
31. moonlight13 (válaszként erre: 25. - Regin_a)
2014. márc. 12. 09:59

Teljes felújításért Neked ez magas ár?

Azt hiszem, mostanában nem újíttattál fel lakást! Ha mindent magatok csináltok, akkor talán olcsóbb, de maga az anyag is elég drága már.

30. moonlight13 (válaszként erre: 27. - Gyöngyszemü)
2014. márc. 12. 09:53
Nem a biztosítótáblát kellene lecserélni? Nekem minden erősebbre van cserélve. A régi lakásunkban csapkodta le a mosógép a biztosítékot rendszeresen.
29. moonlight13 (válaszként erre: 23. - A0c1361e44)
2014. márc. 12. 09:52
Nekem az a gondom, hogy pl. egy kardigánt, ami vízzel megtelve nem kis súlyú, nem hajlandó kicentrizni, csak ha hozzácsapok még egy külön száraz törülközőt. A régi (barátnőm humorizálása szerint) még a tanga bugyit is normálisan kicentrizte. :D
28. moonlight13 (válaszként erre: 24. - Regin_a)
2014. márc. 12. 09:49
Kíváncsi lennék, amikor Te kifizeted egy panelben a 10. emeletről a földszintig a fogyasztásmérőig a vezetékeket!
27. gyöngyszemü (válaszként erre: 15. - Telifánt)
2014. márc. 12. 09:45
Nekünk is azóta serceg amióta új a mosógépünk, egy éve. Nem használhatunk egyszerre több dolgot mert lecsapja a biztosítékot, a régivel nem volt gond ez nagyobb teljesítményű.
26. gyöngyszemü (válaszként erre: 25. - Regin_a)
2014. márc. 12. 09:41
Nem tudom hogy jött ki ez az összeg csak saccolt nem nagy a lakás 50nm.
25. Regin_a (válaszként erre: 14. - Gyöngyszemü)
2014. márc. 11. 22:32

Mi volt abban a 600ezerben és mekkora lakás?

Mert biztos nem egy vezeték áthúzás/csere, da ha teljes felújitás, extrák nélkül, akkor is magas ár

24. Regin_a (válaszként erre: 17. - Moonlight13)
2014. márc. 11. 22:29

Azt a villenyszerelőt elhajtottam volna

A fogyasztásmérőig cserélnek vezetéket, onnan a házban levő vezeték megfelelő szokott lenni/hacsak nem családi ház/

Ha meg valami serceg azt nem leszigetelik, hanem cserélik

23. a0c1361e44 (válaszként erre: 21. - Moonlight13)
2014. márc. 11. 22:26
Biztos kisfrodulatú. Nekem az a bajom, hogy nem állíthatóm a hőfokot és a centri erősségét, hanem meg kell elégednem a programhoz tartozóval, bár tudok külön centrizni:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook