Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen tippeket ajánlotok vályogház felújítására? fórum

Milyen tippeket ajánlotok vályogház felújítására? (tudásbázis kérdés)


2014. júl. 27. 15:48
Ha nem vizesedik a ház, akkor nem kell felforgatni.
2014. júl. 27. 15:31
Igen a tető túl megy, de még az ambitnál 50 centivel tovább is toldjuk. Az a gond, h az előző tulajék azt sem tudják a beton hány centi. Semmit. :( Szerintem bitumen lemez sincs.
2014. júl. 27. 15:23
Fontos, hogy körben a tető túl-lógjon a falakon, hogy védje az eső elől.
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Napocskaszemű)
2014. júl. 27. 15:21

Remélhetően legalább bitumen lemez van alatta egybefüggően.

Nálunk nem tudom, hogy van, egy ismerős betonozta jó húsz éve, de a szigetelésre akkor nem figyeltem. Mi nem tettünk a beton alá, mert a bitumenvásárlásra emlékeznék azért.

Innentől már mehet a padlózás a szokásos módon szerintem, de én nem ragasztva csináltatnám, hanem az úgynevezett "úsztatott" lerakással. A padló csak egymáshoz van ragasztva, az aljzathoz nincs. A szegélyléc takarja a falnál levő kicsi hézagot.

9. napocskaszemű (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2014. júl. 27. 15:00
Köszi szépen! :) a neten már olvastam tőle. Sajna a szoba falig van betonozva. 15 éve, de nem vízes, a kőműves szerint már nem fog... Erre mit tegyünk szerinted? Vagy töressük fe a fal mellett kicsit? Az egész feltörése elhordása nagyon drága lenne állítólag...:(
2014. júl. 27. 15:00

A sártapasztást (a beáztatott régi vályog-anyaggal) javasolja a könyv is, és mészhabarcsos javítást a falakon.

Festésnek csak a meszelést.

2014. júl. 27. 14:57
Korhűnek hagyjuk mi is bár műanyag nyílászáró mellett lobbizik a kőműves, de azt nem szeretnénk. A beton alatt-felett nincs szigetelés. Eddig nem is ajánlotta.
6. Guruljka (válaszként erre: 3. - Napocskaszemű)
2014. júl. 27. 14:55

A padló nálunk is beton + műanyag.

Ha a vályogfalak alatt van szigetelés, akkor a padló szigetelését azzal össze kell kötni. Ha nincs szigetelés, akkor a padlót nem szabad pontosan a falig betonozni, hanem néhány sentis rést kell hagyni a fal mellett, amit zúzott kővel kell kitölteni.

A mi házunk elejét téglával megerősítették, simán vettem műanyag ablakot pár éve. Ennek a keretében van valami szellőzőrendszer, de végül is körben a vályog szellőzik, nem fogunk az ablakkeret miatt párásodni. Az előző fa ablak viszont tökéletesen korhadt volt, nem tudom, mikor építette be az előző tulaj. A tok, ami az ablaknyílásba volt építve, biztosan nem volt lekezelve, csak belenyomták a vályogba, mert olyan volt, mint a szivacs.

Szerintem a falakat nem lenne szabad nem párolgó felülettel ellátni. Ha szert tudsz tenni pár régi vályogtéglára, azt vízben feloldva érdemesebb a falra kenni.

A festés is csak meszelés legyen. Ha belülről vízszigetelő réteget teszel, akkor a belül keletkező pára nem tud távozni, és akkor lesz bent vizes minden.


Van szakkönyv, egy mérnők foglalkozik vályogházakkal,Mednyánszky Mikós a neve. Nekem megvan a könyve, próbáld megvenni, mert később is jól jön.

Most keresgélek benne a falakat illetően, jó? :)

2014. júl. 27. 14:49

Belülről a válykot nem szabad leszigetelni. Hőkamrák alakulnak ki, érdemesebb kívülről szigetelni.


Még tapéta sem ajánlott, és a m.a. festékek sem nagyon. Totál lezárja a falakat.


Nálam fa ablakok vannak,természetes anyaga miatt lélegzik a fa is.


Nem tudom, a beton alj le van-e szigetelve? Lehet érdemes lenne - erről kérdezd meg egy szakmabeli kőművest. Ha ajánlja, akkor újra kellene betonozni az egész házat is.

2014. júl. 27. 14:45
meghagynam rusztikusnak; fa ablakok, feher falak, padlo, minimalizalt, egyszeru butorok, picit itt-ott nepiesen;
2014. júl. 27. 14:30
Elsősorban belső felújítási ötleteknek, tanácsoknak örülnék. Régi 80 éves ház. Komoly beton alapja nincsen, maximum valami mátrai köves alap, illetve döngölt föld. Jelenleg csak a fürdőben vízes kicsit a fal, de ez a buherált fürdőszobai kialakítás miatt van. A szobákban a falakra ajánlottak dryvit hálót, tényleg érdemes akiknek van? Emellett az egyik szoba beton aljú a másik 20x20-as térkő. A kőműves szerint a betonra érdemes térkiegyenlítő majd fólia és mehet rá a laminált. Azonban nem egy helyen olvastam, h a pára útját nem szabad így lezárni, de elvileg a beton már lezárta a kőműves szerint. Akinek laminált, vagy járólap, vagy hajópaflója van mi a véleménye? Minden érdekel! :) Ablakok? Fa vagy műanyag? A műanyaghoz pára érzékelős levegőztetőt ajánlott, jó ez gyakorlatban is? Köszi
2. 3da8f53e4a (válaszként erre: 1. - Napocskaszemű)
2014. júl. 27. 14:24
bővebben??
2014. júl. 27. 14:23
Milyen tippeket ajánlotok vályogház felújítására?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook