Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogosan érzem, hopgy a saját kauciómat nem a lakás felújítására kell költenem már előre? fórum

Jogosan érzem, hopgy a saját kauciómat nem a lakás felújítására kell költenem már előre? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
62. f00f50e709 (válaszként erre: 61. - Kristo_f)
2014. okt. 6. 18:30

tudooomm... :) (na meg ilyen a várólistán pénzért való leelőzés!!!! hányingerem van: grrrpfkdjkdhjs)


Na meg arról, amiről még nem tudunk, mi kis "prolik"


Érdekes a hp-hez senki sem akar hozzányúlni? Hisz abba igencsak vannak rejtett erőforrások...

61. kristo_f (válaszként erre: 60. - F00f50e709)
2014. okt. 6. 18:27
Nem, nem az orvosok hálapénzére, hanem éppen arra amit emlitettél szabad orvos és kórház választás néven.
60. f00f50e709 (válaszként erre: 59. - Kristo_f)
2014. okt. 6. 18:20

"rejtett erőforrások" alatt remélem a hálapénzek adóztatását értik (mert egyébként adóköteles!!!) , hogy ha nem vallják be azt az orvosok a NAV felé, akkor adóhatósági bírságot kapnak! XD


Egyéb iránt én meg azt mondom, hogy ki kellene a fele bandát rúgni az államháztartásból és lőn meglennének azok a "rejtett erőforrások" :D


Bocs, kövezz meg, de szerintem az én elképzelésem életképesebb, és társadalmilag is hasznosabb :)

(bocs nem hagyhattam ki)


De vajon milyen "rejtett erőforrásokra" gondoltak?!

59. kristo_f (válaszként erre: 52. - F00f50e709)
2014. okt. 6. 18:12

Megmondták, hogy vannak még "rejtett erőforrások" az eü-ben.

Inkább nem véleményezem.

58. f00f50e709 (válaszként erre: 53. - F8db0709b8)
2014. okt. 6. 17:54

h*lye volt az ügyintéző, van még ideiglenes :)


pü-ben küldtem a jogi fórum friss témáját 2014.06

57. f00f50e709 (válaszként erre: 54. - IzaHold)
2014. okt. 6. 17:49

Szerintem semmi baj, és teljesen jogos az amit írtál!


Én is fel vagyok háborodva nem is kicsit!

(de van egy olyan érzésem, hogy ehhez is sajnos hozzá fognak nyúlni, mert olyan még nem volt, hogy ami jól működött ahhoz ne nyúltak volna hozzá. Pl: ü.csekk...stb. sőt... ahog a népesség öregszik nemhogy nem lesz nyugdíj, de tb ellátás sem nagyon... :( )


Na off vége

56. f8db0709b8 (válaszként erre: 55. - IzaHold)
2014. okt. 6. 17:43
Köszike :) akkor ezt kinyomozom,mert muszáj!
55. IzaHold (válaszként erre: 53. - F8db0709b8)
2014. okt. 6. 17:40
Én láttam lakcímkártyákon ideiglenest, de annál több tartózkodási helyet. Talán azt is elfogadják a suliban.
54. IzaHold (válaszként erre: 52. - F00f50e709)
2014. okt. 6. 17:39

Én már nem lakom albérletben, csak kb. 8-9 évig laktam 4 albérletben összesen, és ezen tapasztalataimat osztottam meg veletek, hátha valakinek hasznos lehet. Szerencsére már nincs ezekkel gondom. De a körzeti orvosunk és a fogorvosom az egy másik kerületben vannak. Tudják azt is, hogy új címem van, ott is cím szerint, sőt házszám szerint van beosztva, de azt mondták maradhatok nyugodtan. Sőt, örültek neki, nekik plusz pénzt jelent.

Igen, ez a változtatás egy baromság, mert a kórház akkor is megkapj utánad a támogatást, szóval semmi értelme ennek az egésznek. Szerintem, ha egy csepp eszük van,nem lesz ebből semmi. Nem helyileg fizetjük a tb-t hanem országosan! Ha helyileg fizetnénk, akkor különböző lenne a díj, hiszen az egyik kórház ilyen színvonalú, a másik meg olyan. Nem?:) Na, de ne térjünk el ennyire a tárgytól.:))) Bocsánat!

53. f8db0709b8 (válaszként erre: 52. - F00f50e709)
2014. okt. 6. 17:38
Én mikor ideköltöztem,nekem azt mondták az okmányban,hogy csak állandóra tudok bejelentkezni,mert ideiglenes lakcím már nincs....nekem pont a doki miatt kéne a régi állandó lakcímem,mert oviba suliba a lányok ideiglenessel is járhatnának....
52. f00f50e709 (válaszként erre: 49. - IzaHold)
2014. okt. 6. 17:32

Igen, valóban úgy van hogy szabad orvosválasztás van az 1997. évi cliv tv. alapján. Csakhogy,abban az is benne van, hogy ha NEM területileg illetékes helyen veszed igénybe (pl pesten laksz, és pécsre mész kezeltetni magadat hóbortból) azért a kórház felszámít_HAT_ díjat. Eddig ezzel nem éltek, ettől a kórházak kivétel nélkül eltekintettek, de most a napokban pont erről van szó (új EMMI vezetőségnek "hála"), hogy ezekért keményen kell majd fizetni!! Érvényes TAJ mellett is. (ami szerintem szégyen és gyalázat, de most ezt hagyjuk) (a szabad orvosválasztás meg egyébként úgy néz ki, hogy pl bekerülsz az X. kerületi kórházba a II. belre és műteni kell, és van ott 2 sebész, aki közül "választhatsz", akkor csak azok közül választhatsz (de van olyan kórház aki ezért a választásért maximum 100.000 Ft-ot fel is számíthatnak -de eddig ezzel nem nagyon éltek !!!!). Ergo, ha azon az osztályon csak egy sebész van, hiába van szabad orvosválasztás nincs választásod. Ilyenek a helyi TB- fogászati rendelők, nagyon-nagyon sok helyen már ki van írva, hogy melyik orvos melyik lakókat látják el (lakcímügyileg fel vannak sorolva), tehát cs*szheted a "szabad orvosválasztást"... jól hangzik, de sokszor nincs is ilyen. (az más kérdés, hogy mész TB-s nődokihoz x hétfőn rendel, y kedden, z meg szerdán, és te szerdára kérsz időpontot z-hez, mert ilyen van, de olyan is van mint amit fentebb fogászati ellátás kapcsán írtam)


Ez még csak egy tervezet, de leírom, most úgy néz ki, hogy ha nem területileg illetékes helyen (lakcímed / vagy id. lakcím alapján) veszed igénybe az ellátást akkor elméletileg az ellátás 2/3-át (ha jól emlékszem) neked kell fizetned saját zsebből érvényes TAJ-jal, és ha jól emlékszem max. 100.000 Ft lehet ez (bár ebben nem vagyok biztos) (így akarja a kórházakat zsomborka kedves pénzhez juttatni, aminek k*r*ra nagyonnem örülök, mert ha már az ember fizeti a tb-t, akkor meg miért fizetne még egyszer, arról nem beszélve, hoyg pl. fogászaton sincs minden TB-re, hanem AZOKÉRT IS FIZETNED KELL!)


Szóval, ha hosszabb távon terveztek még ott lakni, akkor beszélj a tulajjal, ha nem is állandóra, de legalább ideiglenesre ...


(szerződésetek van? - csak kérdem)

51. kristo_f (válaszként erre: 1. - FiatalFelnőtt)
2014. okt. 6. 17:01

Állj arréb ha nem tecc! Mi közöd kinek a mennyi kauciója hol van?

Nehogymá' a nyuszi vigye a puskát!

50. IzaHold (válaszként erre: 47. - F00f50e709)
2014. okt. 6. 16:57
Ja, és még a postán is elfogadták, amin magam is meglepődtem annó..az ajánlott levélnél. Pénzt nem kértem oda.
49. IzaHold (válaszként erre: 47. - F00f50e709)
2014. okt. 6. 16:56
Ez az, amit élből elutasítottak, de végeredményben mivel amúgy is szabad orvosválasztás volt, nem volt ezzel gond, csak egyetlenegyszer akadtak ki a fiammal a fül-orrgégészeten, hogy hát 200km-re lévő helyre vagyok bejelentve a fiammal együtt. Mondtam, hogy a tulaj nem engedi, jogosult vagyok az ellátásra. Volt hát, hát... De hát nem tudtak mit csinálni. Amúgy meg ide jártunk oviba, iskolába is, szóval ott sem volt probléma. Szerencsére most már ezekkel sincs gond. Magyarázkodni kellett, de a fogorvosnál, és körzetinél csak először, amúgy meg elmondtam, hogy a tulaj nem engedi. Most nem tudom, hogy hogyan van, mert volt szó arról, hogy nem lesz szabad az orvosválasztás sem. Pedig még városon belül egy másik körzetbe járunk, mert azok a dokik beváltak, nem akarok váltani. :) Szóval ebben én nem tudtam dűlőre jutni, de gyerekkel más, mert ugye, ha bejelentkezek, nem nagyon tudnak elküldeni úgy tudom, és lehet, hogy ezért nem engedték. Nem ismerem annyira a törvényi hátterét, csak foltokban.
48. f8db0709b8 (válaszként erre: 43. - F00f50e709)
2014. okt. 6. 16:27
Van jogászunk és ügyvédünk is :)
47. f00f50e709 (válaszként erre: 41. - IzaHold)
2014. okt. 6. 16:15

Egy szótárkönyv kerül 4500-ba, tételezzük fel van kettő 9000, plusz egy mp3-as lejátszód 4500, egy telód(50.000), hajszárító (5.000), egy kézi mixered (5.000) ruháid: kb 20.000...

ez már eleve 90.000 Ft ingóság. És szerintem ez a legalapabb, ezen felül van még laptop, számítógép, mikró (ha viszed), tv, dvd,...stb. Arról nem is beszélve, ha szótárad van, akkor nyilván nyelvet tanulsz: vannak nyelvkönyveid is...


És az ideiglenes lakcímbejelentéssel próbálkoztál már? (nálam régebben ezen akadtak ki a legjobban, hogy én miért is akarok oda bejelentkezni :D mondtam nekik, hogy azért mert csak így vagyok jogosult elmenni a helyi sztk-ba, ez nélkül nem is veszem ki az albérletet... :) ) Nálad volt már ezzel gond?

46. IzaHold (válaszként erre: 44. - F00f50e709)
2014. okt. 6. 16:11
Így is van jól. :)
2014. okt. 6. 16:09
Szerintem ez ennyire nem bonyolult. Kell a lakás vagy nem? Vagy megtudod beszélni a tulajjal, hogy neked mi a jó és elfogadható, és neki mi és kompromisszumot köttök, vagy odébb állsz. Mindkét oldalon túlkínálat van. Albérletből, kiadó lakásból is és albérletet keresőből is. Mindketten megfogjátok találni a számotokra kedvezőt.
44. f00f50e709 (válaszként erre: 42. - IzaHold)
2014. okt. 6. 16:09

Én meg erre azt szoktam mondani, hogy hát bocsika én is meg szívtam tulajokkal,mert átb*sztak, és ezért...ezt és ezt akarom. Nem tehetek arról, hogy ők korábban megszívták az albérlőjükkel, az az ő gondjuk, ők választottak rosszul


Ha ez nem megy, akkor kalap, kabát :)

43. f00f50e709 (válaszként erre: 40. - F8db0709b8)
2014. okt. 6. 16:05

Közjegyző, ügyvéd? Aha, látom, kevés az ügyfelük és valahonnan pénzt kell szerezniük.

Elárulom: hülyeség. És csak ismételni tudom, hogy a tulaj el is hagyhatja a borítékot, vagy miután felbontotta, bemegy a lakásba, kipakolja majd előadja, hogy jaj elvesztettema borítékot. Tehát, akkor te egy elveszett borítéknál hogyan is fogod bebizonyítani, hogy az eleve nem lett felbontva?


Továbbá:

bérleti szerződéssel az ingatlan tulajdonosa kizárólagos birtokba engedi a bérlőt. A birtokba lépéssel a bérlőnek joga van a birtokát olyan módon védeni, hogy azt a tulajdonos számára (!) bejárhatatlanná teszi. A tulajdonosnak nincs joga a bérlőt birtokában háborítani vagy sérteni, és ezen jog erejénél fogva nem szabálytalan a bérlő azon cselekedete, amely a birtokának védelmére irányul.

Fontos megjegyzendő, hogy amennyiben a bérlő nem fizet, akkor sincs joga (!) a tulajdonosnak a bérlőt birtokában háborítani, hanem végrehajtás során jogosult az ingatlant kiüríteni. Persze ez jogi abszurdumnak tűnik, pedig nem az. A bérleti szerződésnek NEM KELL tartalmaznia azt, hogy a bérlő lecserélheti a zárat, de amennyiben ezzel ellentétes rendelkezést tartalmaz, az a szerződési pont - törvénnyel szembenállóság okán - semmis. Az igazán jó ingatlantulajdonos, aki bérbe adja az ingatlant, mindezt úgy teszi, hogy JELZI IS a bérlő számára, hogy saját érdekében cseréljen zárat. A cserélt zárra NEM KELL az ingatlan tulajdonosának kulcsot adni. (Hiszen ugyanúgy birtokháborítást követ el, ha kulccsal megy be.) Ha jogerős végrehajtás van az ingatlan kilakoltatására, akkor a végrehajtó erőszakkal is jogosult az ingatlant felnyittatni


Ergo: nem kell semmilyen zárt lepecsételt borítékban átadnod a kulcsodat, mert ígyis úgyis bírtokháborítást követ el a tulaj, ha így megy be abba az ingatlanba amit te kibéreltél. Ezt annyira nehéz felfogni? HA meg csőtörés van, meg mittdomén, arra meg (1) ott van a főcsap: ott zárják el, ahhoz nem kell bemenni a bérelt helységbe, (2) hívjanak hivatalos zárfeltörőt, de annak nyoma marad.



Egyébként jogász vagy ügyvvéd mondta, mert először jogászt írtál, most meg már ügyvédet. :) (bár gondolom itt a hoxán terjesztik ezt "jogász tanoncok")

42. IzaHold (válaszként erre: 40. - F8db0709b8)
2014. okt. 6. 16:00

Így már azért más, de hát a közjegyzőnek meg ára van, ugye..:)

Persze, vannak tényleg rossz albérlők is, hallottam már egy és mást albérlet keresés közben, akik azt mondták, azért ennyire szigorúak, mert az előző család éjjel lépett le és összevertek minden bútort stb... De élhetetlen feltételekkel meg a normális sem fogja kivenni. Szóval ez olyan, mint a taxizás, csak ott a veszély áll fent mindkét fél részéről, itt pedig a buktatók...

41. IzaHold (válaszként erre: 37. - F00f50e709)
2014. okt. 6. 15:56

Én megmondom őszintén egyből meg is szoktam indokolni, elég határozott hangnemben, persze nem durván, kedvesen, csak nagyon ellentmondást nem tűrően, amiket itt leírtam, hogy nem tudhatom kinek van kulcsa, és itt az én cuccaim lesznek. Ja, és hozzá szoktam tenni, hogy ez nem szokott gondot jelenteni, gondolom itt sem. :)) Az elsőnél enélkül mondtam persze, de ott már nem is tudom hogyan volt, mert akkor még a szüleim jöttek velem.:) Apukámnál meg nem kell határozottabb személyiség.

Figy, ha nem jó így tovább kell állni, azért az embernek elég drága cuccai vannak, ha összeadod, ha nincs is sok holmid.. Szerintem jogos ha félted. Pl. csak egy szótár könyv is drága, nem beszélve a telefonokról, tv, stb stb... Volt aki nem nagyon örült, de hallgatott, vagy megbeszéltük, és megértette. Mondjuk, én is megértő voltam velük, amiben csak lehetett..néha túlzottan is. Pl. két helyen is volt beázás, a biztosítónak tuti bejelentették, de megcsinálni nem csinálták meg csak az egyik helyen, ott is könyörögtem már, mert közben meglett a kisbabám, és hát azért ne az omladozó konyhában csináljam neki a tápszert. Persze ott vertek át a legjobban, a végén a kaukcióból nem maradt semmi. De hát sajnos ekkora pénzért nem megy az ember bíróságra. Szóval nagyon nem egyszerűek ezek a dolgok.

Először is nagyon meg kell nézni, hogy ki az, akitől kiveszi az ember, amennyire csak lehet, legyen szimpatikus, mert azzal talán jobban kijön az ember, meg tud beszélni dolgokat, és tényleg, amit lehet, tisztázni és szerződésbe foglalni. Még ha nem is fizetik az adót utána, legyen aláírt szerződésed!!

40. f8db0709b8 (válaszként erre: 39. - F00f50e709)
2014. okt. 6. 15:54
Borítékot le kell pecsételtetni közjegyzővel..ezt is ügyvéd mondta,tehát tuti így van :)Bármikor ellenőrízhető a sértetlensége a borítéknak.
39. f00f50e709 (válaszként erre: 28. - F8db0709b8)
2014. okt. 6. 15:49

Én úgy tudom, hogy ez hülyeség. Ugyanis ha beköltözől egy albérletbe és hivatalosan ki is veszed, van róla szerződés, akkor már megillet a birtokvédelem. Ha a tulaj az miatt aggódik, hogy vízbetörés és egyéb dolog, akkor kihív erre szakosított embereket és feltöreti a zárat, de annak nyoma fog maradni. A biztosító is csak úgy fizet, ha nem osztogatod szanaszéjjel a lakáskulcsaidat :D Ha a tulaj x nap x órában szemrevételezni szeretné a lakását, azt meg be kell jelenteni, és csak akkor mehet be a lakásba, ha van ott minimum egy albérlő.


Egy lezárt borítékra meg mondhatja azt hogy elveszett... na meg el is hagyhatja...

38. f8db0709b8 (válaszként erre: 32. - IzaHold)
2014. okt. 6. 15:47
Jól bizony....az a baj,hogy itt minden föbérlő,tulaj azzal él vissza,hogy nincs kiadó ház..ha valaki talál is,eltűr mindent,mert egyszerűen nincs kiadó lakás...ezért is ölnek amiben most vagyunk...mindenáron ki akarnak minket innen pateroltatni,mondjuk a tulaj ebben az esetben minket véd..tehát nehéz...sajnos párom miatt ide vagyunk láncolva...
37. f00f50e709 (válaszként erre: 27. - IzaHold)
2014. okt. 6. 15:45

: )


Jól teszed, és miket szoktál a tulajtól hallani ezügyben, mert általában ilyennek nagyon nem örülnek.


Aztán ki tudja, hogy az előző bérlő kinek másoltatott kulcsot, nem? :) Voltam már olyan albérletben, ahol hétvégén (!) arra lettem figyelmes, hogy valaki matat a zárban kulccsal, és kinyitja az ajtót kulccsal, s kiderült, hogy az egyik albérlőtárs, nemhogy odaadta, hanem másoltatott neki kulcsot, és ő önhatalmúlag megengedte, hogy abba az albérletbe tartózkodjon x napig amit mi fizetünk, az előzetes megkérdezésünk nélkül! Na hát eléggé kikeltem magamból. (aztán megeggyeztünk, hogy szépen ő is fizet mindent!)

36. f8db0709b8 (válaszként erre: 34. - Emi1206)
2014. okt. 6. 15:42
Én annó egy kis szobát vettem ki,akkor még egyedül voltam...20ért..elkezdtem bepakolni egy 1 ajtós szekrénybe a holmim,és közölte a föbérlő,hogy csak a szekrény fele az enyém, a másik fele a másik lányé lesz aki jön oda lakni....kb 6nm2es szoba 2 embernek...dezodort,tusfürdőt nem lehetett használni,mert allergiásak rá,fürdeni nem lehetett,csak lavórban mosakodni.... 2 hét után ott hagytam öket a francba...
35. f00f50e709 (válaszként erre: 26. - F8db0709b8)
2014. okt. 6. 15:33
sokáig bírjátok :)
34. emi1206 (válaszként erre: 21. - F00f50e709)
2014. okt. 6. 15:31

Én régen olyan 14-15 évvel ezelőtt kerestem albérleti szobát. Volt olyan, hogy mondta a pasi, hogy az én leendő szobámba csak úgy tudok bemenni, ha az ő szobáján keresztül haladok, viszont szerdánként jön hozzá a barátnője és hogy ne zavarjam őket, nekem ilyenkor az ablakon keresztül kéne bejutnom a lakásba. Mindezt 30e + rezsi feléért. Télen külön öröm lett volna nyitva hagynom az ablakot, nem beszélve a biztonságról.

De hallottam ennél durvább esetről. Valami török vagy arab pasi egy másfél szobás lakában a kisszobát kiadta két személynek, a nagyszobába lakott ő + 8-10 főt állandóan ott altatott magánál. Matracokon, a földön sorban feküdtek. Ráadásul az ismerősöm, aki a szobában lakott (nem sokáig) + a szobatársa suliba jártak és hétvégente hazamentek. Vasárnap este mikor visszamentek, akkor látták, hogy használták az ágyukat, ágyneműjükkel együtt, mert a pasi hétvégére kiadta másoknak a szobát. Szóval vannak gázos albérletek.

33. emi1206 (válaszként erre: 1. - FiatalFelnőtt)
2014. okt. 6. 15:25
Csak feltételezem, hogy a tulaj azért érzi jogosnak ezt az ajánlatot, mert így kevesebb bérleti díjat kér. Mindenesetre én se mennék bele. Keressetek inkább másik lakást.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook