Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vagyonosodási vizsgálat a gyakorlatban fórum

Vagyonosodási vizsgálat a gyakorlatban (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vagyonosodási vizsgálat a gyakorlatban

1 2
33. heras (válaszként erre: 32. - Koriol)
2014. márc. 20. 12:50

Legális maffia. Volt saram beismerem és előttük is beismertem. 1 millió ft. Utána olyan dolgokat feszegettek amiket esélyem se volt bebizonyítani. Gusztustalan, undorító, rohadt mocskok. Apán öröksége ugrott, anyámtól kapott pénz is ugrott, az én legálisan megkeresett 10 évi munkám ugrott, házamat elidegenítés alá vonták idő kérdése hogy mikor dobnak ki, mivel esélyem nincs kifizetni a bírságot.

Az volt a hibám, hogy későn mentem ügyvédhez, de senki se menjen be egyedül ezekhez a majmokhoz, mert ezeknek az a munkájuk, hogy tönkretegyenek, és igen jól képzettek. Senki se gondolja, hogy nagyon buták ülnek ott, sajnos ezeket képzik, hogyan lehet gatyára vetkőztetni az embereket.

Ja és az is egy hülyeség, hogy csak a gazdagokat viszgálják. Én biciklivel járok, igaz van (volt) egy 15 milliót érő házam mégis engem vettek elő.

Lehet önbíráskodás lesz ennek a történetnek a vége, mert olyan szinten ideges vagyok, arra a baszatlan szottyos szarházi kurvára aki tönkretett.

32. koriol (válaszként erre: 27. - A5e77950a3)
2013. márc. 8. 16:16
Végtelenül szemét dolog ez a vagyonosodási vizsgálat, és meg kéne szüntetni. Olyasmi ez, mint a Rákosi korszak (csak akkor a falusiak),most meg a vállalkozások ellen irányul főként. Szemét dolog, mert büntet, és nem az ártatlanság vélelme, hanem a bűnösség vélelmét alkalmazza. Csak éppen "nem számít büntetőeljárásnak" ezért a "vizsgált alanyt" szemetebb módon lehet kezelni, mint egy tolvajt, vagy csalót - mert nekik jár az ártatlanság vélelme. A bűnösség vélelme alapján neked kell "bizonyítani", (elévülés nem számít!!) akár 10-20 évre visszamenően, hogy minden vállalkozásból kivett jövedelmed után szépen kifizetted az összes irreális 60-70%-os adót. + Olyan dolgokat követelnek visszamenőlegesen, amik akkor, és ma sem voltak kötelező dolgok. Pl, hogy ne legyen otthon semmi készpénz, mert az otthoni készpénz után is leadózatnak. Akkor jársz legjobban, ha "bizonyítani" tudod, hogy közönséges bűnöző vagy, és 10 évvel ezelőtt loptad a pénzt egy kasszából, de azóta már elévült, mert nem kaptak el. SZÓVAL EL AKARNAK MINDENKIT ÜLDÖZNI az országból. De kik akarnak a helyünkre költözni, mint vállalkozók? Vagy már fel is vásárolták az országot??
2013. febr. 4. 21:52

Aki tenni is kíván ………mert lehet.

knottedgun@gmail.com címen szeretettel várom!

"A hittel jött a törvény szelleme,

A törvény, melyet a boldog csinál,

Mely mint hajó védi ki benne ül,

De a fuldokló védjeül nem áll.


Gúnyol ki mondja: óv a társaság,

Nem egymásért lép az ember belé,

De egymás ellen. - Óh, áldásait

Szivem már sokszor, sokszor érezé.


Vagy mit nyerék már tőle? Óh miben

Segített? s bűn-e hát, hogy ég adott

Létem becsültem többre, mint ezen

Rabok nyakára épült templomot?


Elítélének az erényesek,

Gyalázat s bűnnel nékem veszni kell.

S mi az erény? e gyáva dőre gőg

Mely tapsokat és tetszést követel:


Szép csillogó ruha, mely színpadon

Hol nincs baj, jó a bölcset játszani,

De, óh ki éhezett közöttetek?

Hányan tudják mi az, lemondani!"

30. 3b41f6053f (válaszként erre: 29. - Virágoskert)
2009. jan. 6. 14:25

Szia!Én írtam azon a néven annak idején.

Nos azóta fizetünk a lakás -és autóhitel mellé havi 24000 ft-ot 18 hónapig....szép az élet...

29. Virágoskert (válaszként erre: 25. - A5e77950a3)
2009. jan. 5. 19:44
Hol tart most az ügyetek?
2008. júl. 23. 19:47
nem tudom mi lesz itt???remélem lecsillapodnak a kedélyek és vége lesz ennek az ellenőrizgetésnek!így könnyű élni,hogy mi dolgozunk aztán csak elveszik egyik pillanatról a másikra.szerintem sincs esély bizonyítani.túl NAGYOK ŐK hozzánk képest.Sajnos:(((((
27. a5e77950a3 (válaszként erre: 26. - Erikpipi)
2008. júl. 23. 19:25
Az a baj,hogy már másodfokon is az APEH-nek adtak igazat.Mi meg őszerintük bizonyíthattuk volna,hogy kevesebből is megélünk mint évi 1.600000ft(de hogyan?)Nincs meg az összes számlád amin kaját vettél stb.Egyszerűen fogalmam nincs hogy lehet ezt bizonyítani.Idáig ahány ügyvéddel beszéltünk mind azt mondta nem érdemes perre vinni.A másik ha 2005-ben a férjem dolgozott volna cégnél(én dolgoztam akkoriban a lorangernél 12 órás műszakrendben)mégsem tudtuk megkeresni a háztarás létminimumát.És én gyest kaptam volna(most azt kapok)akkor a kutyát nem érdekelte volna miből fizetjük a lakáshitelt,és mennyi marad a gyerekek ellátására.Azt senki nem feltételezni,hogy az ember állami cégnél szépen mosolyog a főnökére,és zsebbe kap plusz százezret.A másik:Ha legközelebb vizsgálnak a 26.000 ft-os gyesemből,hogy hozzam a ksh háztartás létminimumát?A másik szerintem egy frissen alapult 4 főből álló cégből nem lehet több millió forintot kilopni(a nővéreméket ugyanígy vizsgálták ,őket is büntetik és az APEH szerint ők is a cégből hordták haza a pénzt.Azt hiszik a cég egy feneketlen aranybánya!!!Hiába mondtuk ,hogy a cég most is összesen 6 főből áll,és ha nem találnak munkát az adó-és egyéb terheket akkor is fizetni kell stb.Eddig minden próbálkozásunkra ezt mondják:Ezt ezért nem fogadják el azt meg azért...
26. erikpipi (válaszként erre: 20. - A5e77950a3)
2008. júl. 23. 18:16

Egy embert befenyítenek, a többi már énekel. Egyrészről szemét dolog a zsebes fizetés, másrészről az apeh hivatalosan is elismerte, hogy aki tisztességes az nem tud megélni.......

Egy két ötlet. Lehet, hogy fizetni kell az ügyvédnek, de ha eleve tartasz a vizsgálat kimenetelétől (szerintem szinte mindenki így van)akkor érdemes megfogadni egy ügyvédet aki segít. Nem vagy köteles mindent elfogadni amit az APEH akar. Kérheted, hogy a veled való beszélgetés pl. külön szobában történjen. ehhez is jogod van. Tudd, hogy neked mit lehet, mihez van jogod. Valóban igaz, hogy az APEH szerint te vagy a potenciális tolvaj, de ezt neked nem kell elfogadnod, és élhetsz az állampolgári jogaiddal.

25. a5e77950a3 (válaszként erre: 24. - Alexandra28)
2008. júl. 23. 10:14
Mi ugyanígy vagyunk!!!!Lakás ,kocsi hitelből örülünk ha ki tudjuk fizetni,és nem viszik el a fejünk fölül!!!A bírság több mint 500000ft!!!!Kijött a másodfok is fizetnünk kéne ,de miből??????Most próbálunk méltányosságot kérni.Mi is teljesen ki vagyunk emiatt idegileg.Egyébként nagyon szemetek a vizsgálatnál,mert a KSH háztartás létminimumát odaírják kiadásnak(1.600000ft)kettőnk fiztése meg 1.400000ft így már minusz 200000ft-nál tartunk aztán odaírják lakáshitel évi 400000 miből?(adócsalás)Autóhitel miből? stb mikor őszerintük nekünk ennyi pénzből megélni se lehetne.Igazából ha a férjem gyárban dolgozna én meg gyesen lennék akkor a kutyát nem érdekelné,hogy miből élünk.(senki nem feltételezné,hogy szépen mosolyog a főnökére és zsebbe kap plusz százezeret!)Az a gond ,hogy a férjemék 2004 közepén alapítottak egy villanyszerelési kkt(2 munkás plusz ők ketten dolgoztak benne)és úgy gondolják ,hogy egy ekkora cégből zsákszám hordjuk haza a milliókat!!A nővéreméket 4 gyerekkel ugyanígy vizsgálták(ők is úgyanúgy a cégből szedtek ki több milliót)4 gyerekük van,áll az építkezés mert elfogyott a pénz,ők is fizethetnek az APEH-nek!!!
2008. júl. 22. 22:54
Nekem családi barátaimat vizsgálják már 5hónapja.Szülőktől örököltek még anno.Idegileg rottyon vannak már.Mind a két gyerek(7-9éves)beteg acsaládban.Nem kicsit,de ez most nem az a műsor.Úgy kiforgatják őket,hogy a végén nem marad semmiük,mert az ügyvéd is pénzbe kerül a többi meg az államé lesz amiért ők keményen megdolgoztak.Ki fogja a két kisgyereket felnevelni ha most ebben a szülők belerokkannak???Ja,átlag család....
2008. júl. 21. 10:58

Valahol tényleg itt a baj, a NAGYOK ezért nem buknak meg, mert egyrészt ez a helyzet: "Nem baj van utánpótlás, és egyre rosszabb, mert a szakmailag aluliskolázott revizorok- bocs a kivételtől- megmutatják az erejüket", másrészt jó Ügyvédi háttérrel rendelkeznek már a vizsgálat alatt.


Harmadszor a revizor nem látja át, hogy mit is kéne vizsgálni, azaz nem látja a fától az erdőt.

2008. máj. 24. 17:57

Üdv Mindenkinek!

Szóval! A leválogatás létező dolog,főbb szempontok:ingatlanvásárlás, tagi hitel,veszteséges vállakozás, szja bevallás hiánya.

A feljelentés nagyon menő, mert aki nem tudja elviselni a másik sikerét, vagy a puszta személyét egy laza mozdulattal feljelenti. A feljelentés mehet név nélkül.

A vizsgálatról annyit, hogy az év elején az egyik osztály Kb. fele kilépett, mert nem bírta a nyomást, ahogy tönkrevágnak embereket.

Nem baj van utánpótlás, és egyre rosszabb,mert a szakmailag aluliskolázott revizorok- bocs a kivételtől- megmutatják az erejüket.

Sajnos ez van és egyre nagyobb számban indítják a vizsgálatokat, mert ahogy az észrevételekből is kitűnik, azt fogadnak el bizonyítéknak, amit akarnak. A bíróság pedig....

Ami felháborító, hogy úgy kezdik, hogy adózó csal, bizonyítsa be, hogy tisztességes, ha tudja.

21. leonee
2008. máj. 17. 15:19
Szoktak random is vizsgálni? VAgy olyan sok feljelentést kapnak, hogy csak azzal foglalkoznak? Úgy tudom, hogy sok szomszéd jelentget fel, amit nem értek, mert kinek mi köze a másik pénzéhez, ha nem ő adta neki.
20. a5e77950a3 (válaszként erre: 19. - Erikpipi)
2008. máj. 17. 09:17
Sziasztok!Mi a férjemék 4 fős vállalkozása miatt kaptunk vizsgálatot,de a jogi fórumon olvastam olyat aki papíron kapott x összeget,plusz a zyebébe valamennyit,ezért az összes cégben dolgozó embert valagba rúgják.De ki az a marha aki beismeri?!
19. erikpipi (válaszként erre: 18. - Leonee)
2008. máj. 16. 20:01

Nem csak akkor kapsz vizsgálatot, ha a szomszéd feljelent.

Általában a kisvállalkozásokat vizsgálják, mert azok nem mobilak, könnyen ellenőrizhetők, és inkasszózhatók. Magyarul a leg kiszolgáltatottabb réteg.

Akkor kaphatsz ellenőrzést, ha pl. kértél gázártámogatást.

18. leonee
2008. máj. 16. 15:53
sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogyha valaki alkalmazott, és mondjuk nem jelentik fel a szomszédai,mert nincs miért, akkor milyen esélye van, hogy behívják vizsgálatra?
17. Masször (válaszként erre: 16. - Erikpipi)
2008. máj. 9. 22:15

Érdekes a cikk..

Bennem is átértékelödött a jogalkotó tisztességének fogalma...

16. erikpipi (válaszként erre: 9. - A5e77950a3)
2008. máj. 4. 14:15

"De az Apeh semmit nem fogad el amiről nincs papír."

Hát, nekik lehet:

[link]

Mondjuk, hogy ezt a cikket olvastam, más értelmezést nyert egy esetleges APEH vizsgálat, ha kapok...

2008. ápr. 30. 15:47
Hát igen tapasztalatból tudom, hogy mindennek alaposan utána kell nézni, és van bizonyos jogszabályréseknek több értelmezése is...KÖSZÖNÖM A CIKKET
2008. ápr. 24. 15:19

1. Érdekes, hogy nálunk minden fordítva működik. előbb az APEH-nak kellene bizonyítani, hogy te csaltál.

2. Ha megkérdezel egy könyvelőt, hogy minimálbérből ki lehet e jönni, nemmel fog felelni.

ezt mindenki tudja, még az APEH is, hogy ne tudná....

2008. ápr. 23. 07:40

2001. XCIII.tv.1.§ (3) bek. alapján: Amennyiben törvény vagy kormányrendelet másként nem rendelkezik

a) devizabelföldiek belföldön és külföldön,

b) devizakülföldiek belföldön

devizával, valutával, belföldi fizetőeszközzel, illetve belföldi pénznemre szóló követeléssel végzett jogügyletei és cselekményei szabadon végezhetőek.

2008. ápr. 18. 20:09
"A külföldről származó jövedelmek esetében szívesen hivatkozik APEH arra, hogy az milyen módon volt behozható az országba, tehát ha nem jelentette be, akkor nem igazolt a pénz behozatala" - tudtommal 10000 EUR alatti osszeget nem vagyok koteles a repteren lejelenteni ha EU-n belul utazom. Viszont az APEH-ot ertesitenem kell rola? Koszi elore is..
2008. ápr. 16. 08:07
Köszi!Próbálkozunk.Egyébként nem ijedtem volna meg ha Apeh-os lettél volna.Azok között is vannak normálisak.Csak azt nem értem mért pont engem kell vagyonosodás miatt vizsgálni.Lakás hitelből,autó hitelből(daewo matiz).Ha tudjuk fizetni a hiteleket akkor adócsalók vagyunk,ha nem viszik a házat.
2008. ápr. 15. 12:36

Mindenképpen méltányosság! Ne törődj azzal, ahogy lement az ellenőrzés, azon nem tudsz változtatni. Arra viszont tényleg hivatkozhatsz, hogy létminimum alatt élsz- ezt ők állapították meg és amivel túlköltekeztél az nem "sok".

Nézd meg az adást, hivatkozz arra amit írtam. Próbáld meg, nem veszíthetsz semmit.

Nem vagyok APEH-os nyugi!

9. a5e77950a3 (válaszként erre: 8. - Tamás123)
2008. ápr. 15. 11:50
De az Apeh semmit nem fogad el amiről nincs papír.Egyébként azért,hogy bizonyítsák nem lehet megtakarításunk 96-tól visszamenőleg kiszámolták,hogy minden évben minuszban voltunk(Ksh létminimum szemben a fizetésünkkel)akkor is amikor anyóséknál laktunk és semmibe nem kellett fizetni(ezt sem fogadták el,mert nekünk kéne bozonyítani ,hogy kevesebből élünk,vagy,hogy lehetett megtakarított pénzünk,de nem fogadnak el semmit.Te egyébként Apeh-os vagy?
2008. ápr. 15. 11:43
Mindenképp fellebbezni érdemes. A büntetésből ítélve és amit leírtál, én arra hivatkoznék, hogy ennyi pénzem akár készpénzben is lehetett otthon a vizsgálat első napján. Nem volt és nincs olyan jogszabály ami arra kötelezne, hogy a bankban kell tartani a pénzünket. HA már határozat van és jogerős, akkor csak a méltányosság maradt, de akkor pedig a bírságot és pótlékot kérném elengedtetni pontosan azért mert a nagyságrend 1 M alatt van és ez szerintem a becslési eljárás torzításából is lehet. Nézd meg a KÉKFÉNY c. műsor 2007.szept.i adásait az mtv archivumban, az egyikben pontosan az APEH nyilatkozta, hogy a kisebb összegeknél elnézőek. hivatkozz erre.
7. a5e77950a3 (válaszként erre: 6. - Tamás123)
2008. ápr. 15. 10:44
Köszi a választ!Szerinted az jogos,hogy azért büntetnek meg,mert nem keresek többet.A legtöbb gyárban nem fizetnek többszázezer forintot.Ennyi erővel legalább a fél országot meg lehetne bűntetni...Ha többet keresnénk kevesebb lenne a büntetés.Most fellebbezni próbálunk,de gondolom nem érünk el vele semmit.
6. Tamás123 (válaszként erre: 5. - A5e77950a3)
2008. ápr. 14. 15:01

Szia!

Mindenképpen részletfizetést kell kérni- még akkor is ha ki tudnád fizetni egyben.

Családi és megélhetési gondokra, esetleg rendkívüli helyzetre hivatkozz. (A kérlem illetékköteles)

2008. ápr. 12. 20:34
Nekünk volt ilyen vizsgálat.2005-Ben kettőnk keresete 1.300000ft KSH létminimum 1.600000ft.Mi már itt minuszba voltunk.Ezután jött a lakáshitel ,autóhitel stb amire szerintük már nem volt fedezet!A büntetésünk közel félmillió amit nem tudom miből fogunk kifizetni.
2008. ápr. 12. 19:42

Koszi a cikket, nekem nagyon aktualis a dolog.

Jo tudni ezeketr a dolgokat, de mielott allitanam, hogy megertettem, emesztenem kell egy kicsit.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook