Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha vállalkozást akarok indítani, biztos rámszáll az apeh? Vagyonosodási vizsgálat, stb fórum

Ha vállalkozást akarok indítani, biztos rámszáll az apeh? Vagyonosodási vizsgálat, stb (tudásbázis kérdés)

13. cukilany (válaszként erre: 12. - Emagdi)
2008. ápr. 18. 20:31

Már lejebb leírtam, az egyik nagyon jó barátom nyit egy büfét épp, csinált céget, lefoglaltam a helyiséget és szedi össze a szükséges iratokat a működési engedélyhez. Múlt héten taliztunk, és épp avval töltötte az idejét, h postaládára ragasztotta fel a cég nevét, mondta, h felhívta az apeh h megnézne a céget, és még semmi sem lóg rajta, tehát még könyvelni való sincs nagyon, sőt még csak az előtársaság időszakában van, de mégis.

Mondjuk ez még a jobb, míg nincsen semmi, kevésbé macerás...

12. emagdi
2008. ápr. 18. 17:01

amúgy tavaly/idén népszerűek voltak az apehnél az induló vállalkozások, előszeretettel vizsgálták őket. de persze ennek semmi köze a vagyonosodási vizsgálathoz, a cégeket érintő adónemeket vizsgálják ilyenkor, illetve a munkavállalókat érintő szabályok betartását.


mondjuk nem tudom milyen vállalkozás indításáról van szó, valószínű egy butik vagy fodrászüzlet nem lesz az a kaliber, amire rászállnak így hirtelen.

11. emagdi (válaszként erre: 10. - Cukilany)
2008. ápr. 18. 16:57

nyilván aki minden jövedelmét tudja igazolni, annak nincs mitől tartania, max a felesleges macera ami kellemetlen jut neki a vizsgálatból.


csakhát ugye felmerült itt a kérdés alább, s hát az nem aggódna, akinek nincs mitől tartania.

10. cukilany (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2008. ápr. 18. 16:20

Ok, persze! és akkor mi van?


Ha valakinek van egy ötlete és azt meg akarja valósítani cég formájában, nem pedig pénzt mosni, akkor feleslegesen aggódik, én sosem tartottam attól, hogy velem ezt megteszik, tegyék, úgysem találnak semmit, mert nem kerestem agyon magam, csupán megéltem belőle!


Sztem jobban félhet az aki feketén dolgozik, hivatalosan nem, mégis van autó, lakás stb...

9. emagdi (válaszként erre: 5. - Cukilany)
2008. ápr. 18. 16:09

hát, akkor a rossz hír az, hogy a vagyonosodási vizsgálatot feljelentés alapján is elindít(hat)ják. ez pontosan azt jelenti, hogy mondjuk utál a szomszédod, és szépen feljelent az apehnál, hogy túl nagy az autód...

szóval nem árt vigyázni:)

8. sivilla (válaszként erre: 7. - Cukilany)
2008. ápr. 18. 10:17

Hát igen vannak ötleteim és meg is szeretném valósitani valamelyiket:)

Remélem sikerül majd meg is valósitani

7. cukilany (válaszként erre: 6. - Sivilla)
2008. ápr. 18. 09:56

Én ugyan ott hagytam a saját üzleteimet, de nekem ott kellett hagyni, mert szakítottunk az akkori barátommal és az azért úgy már nem ment volna adolog, viszont kifizette nekem a piaci ár felét, és még így is jól szálltam ki belőlük.

Most dolgozom szakmámban, és elég jól keresek, de gondolkodom megint valamin, sőt már megvan az ötlet, csak a megvalósítással még vannak nehézségek.


Viszont, amit én tudok mondani! Én 22 évesen nyitottam meg az első boltomat, majd egy évvel rá még egyet piacon, köv évben egy büfét és végül 2006 végén az uccsót. Egyiket sem bántam meg, sőt iszonyat élveztem, igaz volt hogy agyondolgoztam magam, de örömmel tettem, sosem volt, h nem akarom, mert tudtam, h ha jobban csinálom több pénzem lesz.


Ha van jó ötleted, vágj bele, csináld!

2008. ápr. 17. 20:31

Sziasztok!

Nekem is vannak terveim de eddig mindenki lebeszélt arról, hogy bármilyen vállalkozásba kezdjek.

Nem akarom elhinni, hogy nem lehet ezt jól csinálni.

Miért jobb nekem ha 3 müszakba járok robotólni másnak?

5. cukilany (válaszként erre: 4. - D942ca69e3)
2008. ápr. 17. 10:39

Jaj ne... Bt elindítása 100 ezer forint, sztem ennek az eredetét bárki tudja bizonyítani! Akkor van gáz, ha óriás házad van, és évente 5ször mész nyaralni a bahamákra, de a céged havonta 150 ezer hasznot hoz!


Ha van konkrétabb kérdésed nyugodtan írj privit...


De most a rosszindulatú ismerős mit tehet? Hú vett egy kocsit, miből? és beárul apehnál? most komolyan...


Két dolog miatt vizsgálhatnak vagyonosodást, ha nem adózol rendesen, vagyis papíron sokkal kevesebbet keresel (a sokkal, az tényleg sokkal), vagy a másik, hgy pénzt mosol és akkor a papíron sokkal többet keresel...

2008. ápr. 17. 10:30

Köszönöm a hozzászólást!

Olyan rémségeket olvastam az egyik fórumon,ijesztő,mit meg nem tesznek az emberrel.Most a vagyonosodási vizsgálatra gondolok.Elég egy rosszindulatú ismerős...félelmetes magyarnak lenni Magyarországon...

2008. ápr. 17. 10:20
Dehogy rádszáll! A vállalkozáshoz nem feltétlenül kell pénz, vagyis nagyon kevés. Nekem már több üzletem volt, és 2 cégem (minden az exeimre maradt sajnos, hiába enyém volt az ötlet). De egyszer sem jött ki az apeh, vagy felhívott. De van egy ismerősöm, ő épp hogy csinált egy bt-t és felhívott az apeh, hogy kijönne ellenőrizni, de nem vagyont, mert még semmi sem fut a cégen, hanem csak hogy tényleg ott van-e a cég, nem fantom-e esetleg...
2008. ápr. 17. 10:10
Ez a téma engem is nagyon érdekelne.
2008. ápr. 16. 17:41
Ha vállalkozást akarok indítani, biztos rámszáll az apeh?Vagyonosodási vizsgálat, stb

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook