Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vadhús, benőtt köröm kezelése fórum

Vadhús, benőtt köröm kezelése (beszélgetős fórum)


1 2
31. Linda39 (válaszként erre: 28. - Alexandra87911)
2019. dec. 5. 01:52
Szia én 2 hete szenvedekezzel a próblémával. Hogyan használtad ecsetelted vagy ebben áztatad a lábad.Holnap én is veszek és ki próbálom mert a cipö viselése borzalmas már . A vad hus az nekem is meg jelent és borzalmasan fály . Elöre is köszönöm a válasz .
30. moonlight13 (válaszként erre: 29. - Niki1222)
2018. jan. 13. 07:25
Szia. Ha nem válik be, tudom ajánlani én is a lézeres megoldást. Gyerekemnek csinálták már legalább 10 éve, és azóta nincs vele gond. Kb. 2 fogtömés ára magánrendelésen, de úgy tűnik, hogy örökre megoldja a problémát.
29. Niki1222 (válaszként erre: 28. - Alexandra87911)
2018. jan. 12. 20:46
Szia!Azt hagy kèrdezzem màr meg hogyan alkalmaztad a Hidrogèn peroxidot?Rátetted ès szabadon hagytad?Hány napig kezelted?Válaszod előre is köszönöm,most pont ilyen problèmával küzdök!
2018. jan. 3. 08:45
Sziasztok! Szeretném megosztani veletek a történetemet. NINCS SZÜKSÉG SEBÉSZI BEAVATKOZÁSRA! Nekem külföldi utam előtt sikerült ügyetlenül kivágni a körmöt a nagy lábujjamból. Mire kiértem már egy jókora vadhús is éktelenkedett a gyulladt részen. Sebészetre itt nem nagyon van lehetőség elmenni, de nem is akartam, hogy szétvagják a lábam. Kb. egy hétig betadinos krémmel próbalkoztam, de nem használt. Egy kedves kolléganőm ajánlotta a 3%-os hidrogén peroxidot, hogy pár nap alatt helyretesz. Nem nagyon hittem neki, de mivel pár száz forintos tételről!!! van szó, gondoltam, nincs veszíteni valóm. BEVÁLT!!! A vadhús kitüremkedés három nap alatt visszahúzódott és nem burjánzott újra. A hidrogén peroxid kezelés teljesen fájdalommentes, szépen szárítja a leveses sebet, belül pedig fertőtleníti azt. Egy hét használat után az egész galibát okozó gyufafej nagyságú körömdarabka is magától előbújt a sebből, csupán egy csipesszel ki kellett húzni. A gennyesedés megszűnt, már csak egy kis seb és a gyulladt rész maradványa emlékeztet az egészre, de az is szépen múlik. A 3% hidrogén peroxidot csak ajánlani tudom nektek, egy csodaszer és potom pénzért kapható a gyógyszertárban.
27. csillagocska (válaszként erre: 26. - 5674644b5d)
2014. jan. 4. 20:42
Köszönöm a segítséget, utánanézek a kórházban. :)
2014. jan. 3. 20:30

Sziasztok!


Ez nem tegnapi történet, ezt a lézeres műtétet 10 éve csinálták nekem.

Az én körmömet kis iskolás korom óta 12szer kellett levenni és már úgy jártam vissza a sebészetre, mintha csak haza járnék. A 13-ik alkalom előtt mondta a sebész, hogy nincs ennek így értelme.

Ott kaptam a kórház és a doktor úr elérhetőségét. (nem tudom sajnos már megadni, nincs meg az a papír) Mivel bp-en és könyékén anno csak itt csináltak ilyesmit simán fogadtak. Beutaló nem kellett.

Szent István kórházban volt anno egy lézer klinikai rész, őket felhívtam, kaptam időpontot és ambulánsan megcsinálták. Érdemes lenne megkérdezni/felhívni a központjukat.

25. csillagocska (válaszként erre: 22. - 5674644b5d)
2014. jan. 3. 19:46
Szia, azt szertném kérdezni, hogy mikor volt a műtéted, és hogy kerültél oda, vagyis beutalóval, vagy egyenesben a dokit kerested meg ? a 15 éves fiamnak van ilyen problémája,és sürgősen tenni kellene valamit, mert óriási vadhús nőtt a körme mellett, nagyon szenved miatta, mert állandóan be van neki gyulladva.
24. moonlight13 (válaszként erre: 22. - 5674644b5d)
2014. jan. 3. 06:09
Ezt jó, hogy írod, sokaknak segítség lehet!
23. moonlight13 (válaszként erre: 22. - 5674644b5d)
2014. jan. 3. 06:09
Nekem meg valahol azt mondták, hogy TB-re sehol nincs. :(
2014. jan. 3. 05:36
Lézeres kezelést nekem a Szent István kórházban (BP) csinálta Dr Tóth Tihamér anno, szóval nem csak magánban van!
21. moonlight13 (válaszként erre: 20. - Marlenka70)
2014. jan. 2. 22:29
neki kb. 9 éve csinálták meg, azóta nincs gondja ezzel. egy kis mélyedést csináltak a körömágy szélénél a lézerrel, úgy emlékszem. pont melegebb időszak volt még, így lehetett szandálban v. papucsban járni, de ha jól emlékszem, talán egy hét alatt begyógyult, ill. nem is igazán fájt azt mondta.
20. marlenka70 (válaszként erre: 19. - Moonlight13)
2014. jan. 2. 22:25
Nekem ez elég régi történet akkortájt nem volt még elérhtő a lézer.Nem tudom mennyivel jobb, esetleg a gyógyulást illetően.
19. moonlight13 (válaszként erre: 18. - Marlenka70)
2014. jan. 2. 22:23
a fiamnak csinálták lézerrel, és ő is azt mondta, hogy nem fájt. neki is megoldotta a gondját, de ahogy leírtad, más módszerrel ugyan, de hasonló volt a megoldás.
2014. jan. 2. 22:20
Hagyományos műtét volt,szikével rendesen műtőbe.Nem éreztem semmit egy biztos nem szabad megengedni a körömlevételt.Nekem a többszöri levétel körömgombát eredményezett.Ezt a műtétet csak ajánlani tudom sztk-ra csinálták nem került egy fillérbe sem,és teljesen megolotta ezt a gondom.
17. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Marlenka70)
2014. jan. 2. 21:38
Jaj, Te szegény! A körömeltávolításról én is azt hallottam, hogy nem old meg semmit! A lézerest csak magánklinikán csinálják tudtommal. A Tiédet milyen módszerrel csinálták?
2014. jan. 2. 21:03
Több mint 20 éve műtöttek soha többé nem nőtt be.
15. marlenka70 (válaszként erre: 13. - Csillagocska)
2014. jan. 2. 21:02
Nekem is volt ilyen műtétem, mindkét nagyláb ujjamon. Nem lézeressen,a Mária utcai bőrklinikán műtöttek. Ez nem csak a vadhús kimetszéséből áll, eltévolítottak a körmöm mindkét szélének kb 1-1miliméteres részét véglegessen. Így soha többé nem okozott problémát. SAjnos mielőtt oda kerültem már 3x vették le a körmöm mindkét ujjamon,de ez és a vadhús kimetszése nem oldja meg a betegséget mert a köröm még vissza sem nőtt rendesen minden kezdődött előlről.
14. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Csillagocska)
2014. jan. 2. 20:57
Magánklinikákon csinálják. Írd be a google-ba. Nem a a lényeg, hogy a vadhúst eltüntessék, hanem a körömágynál egy kis részt lézereznek, és abban a vonalban nem nő tovább ferdén a köröm. (Bocs, nem voltam túl szakszerű.)
2014. jan. 2. 20:41
Sziasztok ! Érdekelne, hogy hol csináltatjátok a lézeres műtétet ? És fagyasztással a bőrgyógyász nem tudja eltüntetni a vadhúst ? Köszi a választ előre is .
12. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Makeccsa)
2013. dec. 6. 09:33

Ugyanaz a körmöd? Valameddig vállalnak garanciát, de gondolom, nem 10 évig!

Bár szerintem, ha kibírt 10 évet, még mindig jobban megéri újra megcsináltatni, mint szenvedni! A faimnak kb. 8 éve csináltak, mindig azt mondja, hogy az volt a legjobb döntés,hogy megcsináltatta.

2013. dec. 6. 05:46
Nekem 10 éve műtötték a benőtt körmömet lézerrel,2 éve újból benő, pedig nem jártam szűk cipőben.
10. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Grizus)
2013. okt. 29. 19:44
Ha komolyabbá válna probléma, a lézer teljesen megszünteti.
9. grizus (válaszként erre: 8. - Durciful)
2013. okt. 29. 04:14
Köszönöm a tanácsodat! Nálam nem komoly a probléma, de megjelent. Még egyszer köszi.
2013. okt. 27. 14:40

Megláttam a benőtt köröm kifejezést és nem tudtam megállni, hogy ne írjam le, nekem hogy gyógyult meg, csupa házi patikával, lényegében pár nap alatt, 3 havi cipőt hordani nem tudás, vörös, dagadt nagylábujj oldalsó rész és nagy fájdalmak minden lépésre után. Én már a sebészetre készültem, még utoljára végig gondoltuk a párommal a dolgot, mielőtt bejelentkezem és a végig gondolás eredménye a gyors gyógyulás lett.

1. a köröm benövése miatt gyulladás keletkezik, ami ödémával jár, és a bedagadt hús miatt a körömnek nincs helye már kinőni.

2. a köröm szélén van egy pici túlnyúló rész, ami tüskeszerű, ez folyamatosan irritálja a bőrt és fenntartja a gyulladást.

3. a gyulladás táptalaja lehet egyéb fertőzéseknek

Mi idáig jutottunk el.

1. vettem egy cérnát, belemártottam Vodkába és aztán a köröm alá húztam be, egészen levittem oldalt, a cél, hogy elérjem, megtaláljam a körömtüskét a köröm oldalán és sarkán és a cérnát teljesen bevigyem oldalt a köröm mentén, a tüskét kis ollóval lefaragtam, szigorúan csak a tüskét, a körmöt nem vágtam be vagy le. A cérna ehhez kellett, hogy egyértelműen megmutatja, hol a tüske, és miután az ember a mini tüskét levágta, azután a cérna szabadon siklik befelé és lefelé a köröm oldala mentén, innen tudod, hogy a köröm szélén már nincs tüske, egyenletes a széle. A cél, a tüskétlen és egyenletes körömszél. ez a művelet szinte alig fáj abban az esetben, ha előtte a köröm gyulladt részét az ember megmasszírozza. A masszírozást úgy csináltam, hogy a köröm szélétől elfele oldal irányba masszíroztam le a husikát és ugyanakkor felfelé is, a köröm növésének az irányába. ez először nagyon fáj, ahogy viszont javul a vérkeringés a gyulladt részben, úgy elmúlik a fájdalom. Ezután jön a tüskétlenítés.

2. ezután vodkát öntöttem a körömre, elemeltem egy nagyon picit a cérnával és alá is öntöttem.

3. megvártam, amíg a vodka elpárolog a bőrről és utánna Flucinár krémmel bekentem. Ez egy szteroidos krém, 1 éjszaka alatt levuszi teljesen a gyulladást.

Ha idáig eljutottál, akkor a körmödön nincs többé tüske, tehát nem csinál semmi többé gyulladást. A már meglévő gyulladást a Flucinar krém meggyógyítja és emiatt duzzadt sem lesz a terület, tehát a körömnek lesz helye tovább nőni. Én 3-4 napig minden este ezután megmasszíroztam azt a területet, bekentem Flucinarral és zoknit húztam rá éjszakára. Lényegében 1 éjszaka alatt minden panaszom elmúlt, teljesen gyógyult 3 éjszaka alatt és kb 2 hét múlva már túl is nőtt a körmön. azóta sincs vele gond.

Sok sikert mindenkinek :)

2013. máj. 28. 01:01

Sziasztok!


Ajánlom Pintérnè Juhász Máriát, a Passion Szépségszalonban dolgozik, Káposztásmegyeren, a Megyeri út 216 sz. alatt.

Gyógypedikűr, talpreflexológia stb.

Egy igazi kis orvos, teljesen eü módon köuelíti meg a lábat.

Benne megbízhattok benőtt köröm ügyben. Nővér volt sok sok évig és úgy képeztette át magát.

2013. máj. 27. 10:10
Nekem nagyfiamnak nőtt be.Elment,kivágták,utána begyògyult és minden rendben.Előtte sokat szenvedett vele.
5. 9bbecc13db (válaszként erre: 1. - 3c63fb387c)
2013. máj. 26. 16:37
Nekem pedikűrös hozta helyre,valamivel leégette a vadhúst.
4. moonlight13 (válaszként erre: 3. - 5674644b5d)
2013. máj. 26. 15:46
Nekem?? Én is ezt ajánlottam a fórum indítójának! :)
3. 5674644b5d (válaszként erre: 2. - Moonlight13)
2013. máj. 26. 15:42
Nekem 12szer vették le a körmöm végül ez a lézeres megoldás segített véglegesen. Már több, mint 10 éve búcsút mondtam a benőtt körömnek és vadhúsnak. Ajánlom neked is!
2. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 3c63fb387c)
2013. máj. 26. 15:23
Lézeres műtét! Végleges megoldás!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook