Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Benőtt köröm! Van megoldás? fórum

Benőtt köröm! Van megoldás? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
85. grizus
2015. okt. 6. 02:21
Köszi a tippeket. Ezt a Burrow kenőcsöt nem ismerem. A dunsztkötés nekem mindig leesik, gyógypedikűröshöz ezzel nem merek elmenni, mert tök gyulladt és gennyes, műtétről szó sem lehet, de jön az erősebb cipő szezon, muszáj lesz most már lépnem a gyógyulás felé. Az MMS-re gondoltam, ismeri valaki? Valami csodaszer Amerikából.
84. bagabi
2015. aug. 13. 16:34

Sziasztok! A benőtt köröm esetén először a legjobb megoldás a gyógypedikűrös. Legtöbb esetben megoldja a problémát, ha már gyulladásban van a terület, akkor is érdemes felkeresni, ha ő végzett, akkor jön a páraköltés (Párakötést a helyi gennyedések, pl. a kelések érlelésére használunk. A gyulladt bőrfelületet bekenjük alaposan betadine kenőccsel és e fölé kamillába vagy vízbe áztatott vattacsomót vagy gézlapot helyezünk, amit vízhatlan celofánnal, nejlonnal vagy gumival takarunk le, majd az egész fölé rögzítőkötést teszünk. Az átmelegedő borogatás párája a celofánhártyán át nem tud elillanni és ezért a bőr felé haladva egyenletesen átmelegíti a bőrt, a bőr alatti kötőszövetet, fokozza ott a keringést és sietteti a fehérvérsejtek vándorlását, tehát a gennyedés "érését".)

Megoldja a problémát, és nem kell sebészetre menni, felesleges műtét és fájdalom elkerülhető.

83. Skyfall (válaszként erre: 80. - Grizus)
2014. okt. 22. 18:19

Burow kenőcs viszi le a gyulladást, jobb későn, mint soha :)

ezt azért írtam ide, mert nekem is lesz emlékeztető, ha megint előfordul

2014. máj. 23. 22:46
Sziasztok!Gyógypedikűrös vagyok Budapesten!Benőtt körmök sajnos helytelen köröm vágás vagy genetika,súly ,idösebb kor is okozhatja!Fájdalom és vérmenntesen dolgozom!Gyermek pedikűrt is vállalom.
81. adry1992 (válaszként erre: 80. - Grizus)
2014. márc. 26. 13:57
Nekem a Neomagnolos áztatás segített. Eleinte, egy hónapon keresztül folyamatosan napi 1x áztattam, most pedig heti 1x szoktam kb., így sosem gyullad már be. Ha pedig benő, nekem a megoldás az volt, hogy 2-3 naponta, lassabb növekedés esetén kb. hetente, az áztatás közben kivettem a lábam, egy vékony körömreszelővel benyúltam a körmöm alá és kihúztam azt a sarkát a bőr fölé, ami be szokott nőni. Egy idő után így kinőhet a köröm, nekem az egyik lábamon így sikerült megoldani a problémát. A másikon csak azért nem, mert úgy néz ki, mint a lenti képen és ezzel nehezbb dolgom van, plusz régóta körömgombával is küszködöm, és a körömgomba ellenes szerektől folyton leesik a körmöm végének egy-egy darabja. Most is... kinőtt végre az egyik ujjamon szépen a köröm, örültem, hogy többé nem fog benőni, erre leesett a körmöm sarka a gomba ellenes lakk miatt, így újra be tud nőni a körmöm. :(
80. grizus
2014. márc. 26. 06:34
Nekem a kezemen és a lábamon is elő szokott fordulni havi gyakorisággal, hogy fáj, begyullad a köröm melletti bőr. A körmöm mindig rövid, tehát igazából nem értem, hogy egy miniatűr benövés mitől okozhat ekkora fájdalmat? Azt se értem, hogy régen sose volt ilyen problémám. Lehet, hogy a korral jár? Tudja valaki, mitől van és hogy lehet elejét venni? Ha nagyon fáj és rövid, hogy tudom kivágni? És mi viszi le a gyulladást? Köszönöm.
79. adry1992 (válaszként erre: 78. - Adry1992)
2014. jan. 8. 20:59

Rossz az előző link, itt a kép:


[link]

2014. jan. 8. 20:02

Sziasztok!

Nagy gondban vagyok a bal lábujjamon lévő körömmel.

Bőrgyógyásznál voltam, mivel gombás mindkét körmöm a nagylábujjaimon és évek óta nem gyógyulnak. Gyógyszeres kezelést javasolt, azonban van a bal oldali körmömmel egy másik gond: folyamatosan benő a körmöm, és a sokéves ilyen-olyan házi kezelés hatására ilyen lett:


[link]


A körmöm jobb oldalán be van szakadva a köröm, pontosabban, ott el van vékonyodva, mintha belevágtak volna egy csíkban és így nő a körmöm hónapok óta, hogy abban a belső sávban vékonyabb a köröm és jobban befelé is áll, mint a másik oldalon ugyanott. Szerintem ezért nő be folyamatosan.


A bőrgyógyász szerint a sebész megoldhatja, de nem szeretném feltétlenül levetetni a körmöm, mivel barátnőmnek sem igazán segített. Szerintetek érdemes lenne meglézereztetnem? Utána nőhetne normálisan a körmöm? Vagy mi hozhatná helyre az ott beszakadt, vékony részt? Az új köröm, ami nő, az is ilyen szakadt. :/

2013. aug. 8. 23:00

Sziasztok!

Gyógypedikűrös vagyok ha körmöd benő nagyon szívesen segítek neked!!!!Nem szabad gyorsan sebészhez menni ,mert az sokkal jobban fog fájni!

Fájdalommenntes kezelés!

76. Ici-pici (válaszként erre: 72. - Ailen Zia)
2011. jún. 3. 13:28

Kezeld a gyulladást. Ne turkáld, hagyd pihenni!


Szerintem körömbenövéses problémánál legelőször a gyulladást érdemes megszüntetni, mivel ha úgy piszkálják, csak még fájdalmasabb. Nem kell különösebb procedúra, egyszerűen sima vízzel dunsztolni, egy hétvégén át éjjel nappal :)Addig míg ki nem fakad. Ha eltávozott a genny, akkor máris jobb.


Eztán irány a lézerklinika, pedikűrös vagy a sebész :)

Igaz van akinél az is beválik, ha hagyja megnőni, nem vágja bő 1 hónapig, ha közben begyullad, akkor dunsztol. Aztán ha jól hosszú a köröm, szépen egyenesen levágni és még véletlenül se piszkálni a köröm széleket :D Persze ez csak a szerencséseknél alkalmazható. :(


Ailen Zia - Ha vérzik a tövénél valamit nagyon nem jól csináltál szerintem, túl piszkáltad :( Sokszor a "piszkálás" alatt megszúrja az ember a húst, megsérti a bőrt és jönnek a fertőzések és a benövés vissza :S

2011. ápr. 15. 07:53
Nekem sajnos csak a sebész segített. Ki kellett vágni. :(
74. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 72. - Ailen Zia)
2011. ápr. 15. 07:47
és pedikűrösnél voltál már? vagy megvárod, amíg aztán ráállni sem tudsz?
2011. ápr. 15. 00:38

Egy házi praktika ami nálunk mindig bevállt:Egy paradicsomnak kiszeded a belsejét,tejfölt raksz bele és ezt ráhúzod az újjadra.Reggelre már jobb lesz.Párszor ismételdd!

Ne kérdezzétek mitől használ mert nem tudom.De jó az biztos.Még a dédanyámtól tanultam...

2011. ápr. 14. 22:56
Vérzik a tövénél :S Mit csináljak? Közben elkezdtem kezelni gombára is és minden nap kaparászom és a tövében meg neki állt vérezni ahol eddig gennyezett. Lehet le kellene szarni az egészet és leszedni mindenestül most.
2011. ápr. 1. 06:00

Sziasztok! Utolsó nekifutás, holnap már hétvége!

Szép napot mindenkinek!

2011. márc. 31. 22:22

Nekem már eléggé benőtt.

A bal lábamon a nagylábujjam be van gyulladva, tőből már egy hete gennyezik. A másik meg teljesen lefele nő bele a húsba tényleg, s minden cipő zavarja már. Fájdalmas a menés elég gyakran.


Pedikűrösnél még nem voltam, de lehet az már nem is tudna ezzel a körmökkel mit kezdeni. De a levételtől meg nagyon tartok. Félek a fájdalomtól.


Fogalmam sincsen amúgy, hogy mitől lett ilyen mind a kettő egyszerre.

S mikorra nő vissza rendes köröm?

2011. márc. 31. 15:24
A nagyfiamnál mindkét lábán benőtt a köröm, az egyik lábát műtötték, sajnáltam szegényt nagyon, mert az bizony fájdalmas volt-látszott rajta. később mentünk el pedikűröshöz, az tűrhetőbb volt.-ja és nem vágott..
2011. márc. 31. 15:06

szia nagyon benőtt?


nálunk bevált a betadinos lemosás + a széléhez pici gézcsíkot vágni-betadinnal beitatni és naponta többször cserélni is ezt a csíkot. pedikűrös mutatta és így nem kellett levenni a fiam lábáról a nagyujj körmöt.

67. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 65. - Globus)
2011. márc. 30. 22:59
A gomba kevésbé gázos, mert nincs begyulladva.
66. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 64. - Ailen Zia)
2011. márc. 30. 22:59
miért nem próbálsz meg elmenni egy gyógypedikűröshöz, aki csinál spangét, hátha azzal is lehet segiteni, és nem kell levenni? Döbbenet, hogy milyen körmöket hoznak rendbe.
65. globus (válaszként erre: 64. - Ailen Zia)
2011. márc. 30. 22:52
Szia! A páromnak levették a körmét. Igaz, hogy más ügy miatt (gomba), de egyáltalán nem volt vészes. Kapott egy szurit, de utána semmit sem érzett. Később sem. Nyáron csináltatta, amikor papucsban lehetett járni.
2011. márc. 30. 22:46

Sziasztok!


Nekem azt mondták tavaly, hogy benő a húsba a körmöm. Mind a két nagylábujjamon olyan és most be is vannak gyulladva és most már nagyon fáj, de az egész lábujjam majdnem. Nagyon vastag a körmöm és nem is nő szinte semmit. Azt mondta nekem a nő, hogy adnak injekciót de úgyis nagyon fog fájni. Tényleg olyan szörnyű a levétel? Mert nekem azt mondta, hogy menjek vissza és levésik nekem, de az brutális lesz.

De ha leszedik, mikorra nő ki rajta rendes köröm?

2011. jan. 12. 09:32

Sziasztok!


Nekem is vannak ilyen gondjaim... :( 1 hete voltam pedikűrösnél, már kezdett benőni, szépen ki is vágta. Csakhogy...előtte magamnak csináltam és egy kis köröm tüske a bőröm alatt maradt és fájt. Úgyhogy hétfőn este addig próbálgattam kiszedni az olló hegyével, amíg ki nem jött. Viszont eléggé vérzett és fájt is. Ma már jobb, kamilla teás lábfürdőt csináltam tegnap és fertőtlenítő zselével kezelem minden nap.

Nektek már volt ilyen h a körömsáncnál volt piros a bőr és alatta kis köröm darab? Legközelebb mondjam a pedikűrösnek h onnan is szedje ki vhogy? Köszike!

2010. szept. 17. 11:03
Kipróbálta már valaki a muskátli leveles "gyógymódot? " Nekem gyönyörűen elmúlt a gyulladásom. :D
2010. szept. 13. 10:13
Remélem mindenkinek segít! :D
2010. szept. 13. 10:04
Szóval... Csütörtökön kaptam krémet és antibiotikumot nem használt! Tegnap előtt elkezdtem a saját módszeremet. Aloe vera de maga a virág nedves...bekentem a gyulladt lila lábamat ami már nagyon fájt is! :( tettem rá (a mamámtól hallottam)MUSKÁTLI LEVELET! arra pedig egy dunszt kötést. Így dolgoztam (Aldi). Estére műszak végére egy apró pirosas lilás duzzanatom lett , ami fontos! nem fájt!!! Éjszaka folytattam a módszert...és ma reggel kifakadt, megszűnt a lila szúró, feszítő gyulladás! :D De biztos ami biztos alapon..ma még bekötöm :D
2010. szept. 13. 09:59
Aaaa. leírtam csak a moderátor összevont!!!
58. vikucka (válaszként erre: 1. - Micmók)
2010. szept. 13. 09:41
Kíváncsian várom :)
57. anya63 (válaszként erre: 1. - Micmók)
2010. szept. 13. 09:40

Szia!

Mi ez a "csoda eljárás"?Leírnád?

Köszi!

56. 3da688d0af (válaszként erre: 53. - Tecu20)
2010. júl. 1. 18:51
Én is hasonlóan jártam. Valóban hagyni kell és óvatosan vágni, nehogy elfertőződjön, mert az okozza a galibát.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook